Slo-Tech

» »

Okulist

Okulist

Kleemen ::

Nosim očala in kontaktne leče že 15+ let. Pred kratkim sem bil na okulističnem pregledu, kjer je bilo vse ok, razen poslabšanja vida, nič takega. Sem pa v zadnjem letu (mogoče še kaj več) opazil da sem na levem očesu zelo izgubil na ostrini. Najprej sem mislil, da je problem v dioptriji, ampak očitno to ni to. Sedaj imam tudi na levo oko večjo dioptrijo, vidim seveda boljše, ampak ne tako ostro kot na desno in malo megleno. Tudi če naprimer gledam kaj zelo od blizu (10-20cm) kjer na desno oko vidim kristalno čisto (seveda z očali ali lečami) na levo oko vidim še enkrat bolj megleno. Če gledam z obemi očesi skoraj ni opaziti bistvene razlike, če pa zamižim na desno oko in gledam samo z levim je pa čisto druga slika. Okulistu sem tudi povedal, da vidim na levo oko veliko slabše kot na desno in da nimam takšne ostrine. Potem mi je še z mašino pregledala oko in baje da je vse ok. Kaj predlagate? Ne zdi se mi nič kritičnega, ampak vseeno me že sedaj malo moti, kaj pa šele če se bi čez čas še bolj poslabšal vid na eno oko in bi bilo zelo motoče. Hvala za nasvete.

starboi ::

H drugemu okulistu po drugi nasvet. Na forumih težko, da boš dobil takšne zadeve odgovorjene ( tudi ni mesto za takšna in podobna vprašanja povezana z zdravjem ). Srečno.

anketar ::

cilinder

Kleemen ::

Cilindri so kot je treba (vsaj mislim in zaupam okulistu h kateremu hodim že toliko let) je pa vse možno..

Mercier ::

Osebnemu zdravniku povej. Ti utipka napotnico za nevrologa?

cebelar123 ::

Cilinder imaš neostro sliko tako na blizu kot na daleč. Idi k drugemu okulistu!

TheBlueOne ::

Mercier je izjavil:

Osebnemu zdravniku povej. Ti utipka napotnico za nevrologa?

Tako.

Ribicija ::

Sladkor je ok, si to kaj preverjal. Čeprav pri povišanem sladkorju bi moral imeti podobne težave na obeh očesih. Očesno ozadnje, očesni pritisk in te zadeve so ti kaj preverili?

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamegljen vid

Oddelek: Loža
341377 (423) Kleemen
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
475338 (3916) rupsi31
»