» »

Apple zapušča glavni dizajner

1
2
»

nekikr ::

Imel sem že precej prenosnikov, high-end in srednji razred a edini delujoč touchpad je bil na edinem Macu, ki sem ga imel. Vedno sem se čudil, kako da so tako izredno zanič ampak sem to sprejel kot dejstvo, ker je bilo zanič povsod. Kupim Maca in zadeva deluje. Kupim potem spet Asusa, za 1500EUR, touchpad zanič. Še danes ne razumem, kako je to možno. Kako je možno, da taka "enostavna" stvar, v desetletjih pri PC proizvajalcih, ni rešena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

roli ::

Mato989 je izjavil:

roli je izjavil:

Kar se touchpadov tiče je Applova implementacija definitivno svetlobna leta pred ostalimi.
Poznam kar precej ljudi, ki uporabljajo zunanji monitor in tipkovnico in so se raje odločili za eksterni applov touchpad kot pa za miško. Ali pa uporabljajo eksterni monitor postavljen tako, da lahko še vedno naprej uporabljajo interno tipkovnico/touchpad.

In ja, definitivno, ko ga enkrat uporabljaš vidiš, da ni nič slabši kot miška (včasih še boljši). Seveda so kot vedno izjeme. Za gaming vseeno ni, pa za nekatere druge posle tudi ne.



Kako ni nič slabši od miške, če pa si glihkar povedal da je miška boljša v nekaterih zadevah... bottom line je to... miška je NAJBOLJ univerzalno sredstvo za premikanje kazalcev po monitorju, vse ostalo je samo za nišne zadeve... z miško pa lahko počneš VSE, od gaminga pa do dizajniranja in surfanja po spletu... noben touchpad in noben touch zaslon ne preseže miškine uporabnosti... morda največji in najbolj brezčasen izum periferije v ITju?

Ja, je v nekaterih primerih slabši... sam je pa v nekaterih primerih tudi boljši. Ena izmed teh stvari je definitivno karkoli kjer se je treba premikati po zaslonu v več smereh (torej ne samo vertikalno). To bi bil kak, ki gleda dosti razne dizajne. Ali pa kdo, ki mora dnevno pogledat ogromno kakih zemljevidov ali kaj podobnega. Ja saj z miško gre tudi (če imaš side scroll še toliko lažje), ampak touchpad je pa vseeno veliko boljši za tak job.

Miš je definitivno najbolj univerzalen solution, sam ne pomeni, da pa nima slabosti. Jaz imam gaming osebno raje na gamepadu. Ampak to je spet odvisno od igre in osebe. Za nekega programerja (iz tega pač osebno prihajam) je touchpad verjetno boljši solution.
http://www.r00li.com

Vazelin ::

nekikr je izjavil:

Imel sem že precej prenosnikov, high-end in srednji razred a edini delujoč touchpad je bil na edinem Macu, ki sem ga imel. Vedno sem se čudil, kako da so tako izredno zanič ampak sem to sprejel kot dejstvo, ker je bilo zanič povsod. Kupim Maca in zadeva deluje. Kupim potem spet Asusa, za 1500EUR, touchpad zanič. Še danes ne razumem, kako je to možno. Kako je možno, da taka "enostavna" stvar, v desetletjih pri PC proizvajalcih, ni rešena.

Vsi so bili sprijaznjeni, da za resno delo si pač avtomatsko kupil poleg prenosnika še miš.:D Apple je to spravil na višji, torej uporaben nivo. Od Macbooka Pro 2015 s force touch je zadeva pravi balzam s tem, da ni fizičnih gumbov ampak nor haptični engine, ki simulira klik (celo dvojni) in je meni osebno bilo takrat, ko sem to nabavil naravnost nor feeling (še sedaj parkart kar tako malo pritiskam naokoli cause feels good:)). Seveda velika prednost napram fizičnemu gumbu je to, da je klik enakomerno občutljiv un uporen po praktično celotni površini. Pred macbookom je bil zame touchpad (ali tisti trackpoint od IBMa) no go. Ampak to od macbooka je milina. Jaz za običajna pisarniška opravila in browsanje ne potrebujem miške nikoli

Macbook 2015 = GOAT prenosnik. Že tako dobri osnovi so dodali bizarno hiter SSD in ta posodobljen touchpad. Potem so pa začeli nekaj drkati s tipkovnico brez ugreza in podobno :/

To so te stvari, ki terjajo noro dobre inženirje in verjamem, da tudi goro denarja za razvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Imo je težje narediti funkcionalen prenosnik, kot fukniti skupaj top komponente in zapakirati kot nek prenosnik za gamerje. Prvo je zelo draga varianta, če se greš Apple style, kjer je (vsaj včasih je bilo) vse tip top

nekikr ::

Vsi so bili sprijaznjeni, da za resno delo si pač avtomatsko kupil poleg prenosnika še miš.

Saj to dejansko, v nekaterih primerih, tudi drži. Ampak moje resno delo je bilo premetavanje kakšnih excel podatkov in podobnih zadev. Z dobrim touchpadom sem lahko naredil vse brez problema. Z ne-Mac prenosnikom je bilo pa treba vedno, ampak res vedno in za vsako malenkost, uporabiti miš. Kar se mene tiče lahko PC prenosnike prodajajo brez touchpada, tako ali tako so povsem neuporabni in samo prostor zasedajo.

blackbfm ::

Ja ti mogoce ne nosis PRENOSNIKA okoli, veliko ljudi pa ga in mogoce je nosenje miske mal bolj inconvenient kot pa integriran touchpad, tudi ce slab. Tako bizarno idejo bi kvecjem apple lahko naumil, in potem prodal touchpad kot dodatek :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nekikr ::

Vidiš, tu so zamudili super priložnost za dodatni zaslužek. Bedaki so raje naredili edini uporaben touchpad :)

c3p0 ::

Macov touchpad je res daleč pred konkurenco, čeprav sem večinoma raje na zunanji miški in tipkovnici. Imam en komplet doma in drug v pisarni. Priklopiš en kabel in imaš vse: miško, tipkovnico, printer, zunanji zvok, sliko, napajanje (USB-C). Docking station obsolete. MBP'18 se pač greje in še posebaj poleti ni prijeten občutek delat na topli plošči.

A tisti IBM-ov "ščegi" sploh kdo uporablja za resno delo?

nekikr ::

Kaj je to "resno" delo? Vedno se ga omenja, pa nihče ne ve kaj to sploh je? Če gledaš excel in nekajkrat scrollaš in pri tem zaslužiš recimo 10.000€, je to resno delo? Ali je resno samo, če premikaš miškin kazalec za minimalca gor in dol 8 ur?

c3p0 ::

Pri meni osebno "resno delo" pomeni več ali manj tipkovnico, miška mi le upočasni delo, je pa včasih žal nujna. No, 10k€ ne zaslužim, morda polovico. ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple razmišlja o satelitskem internetu za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5113643 (10070) AštiriL
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119435 (97128) opeter
»

Applova pametna ura daleč najbolj priljubljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11833462 (28634) msjr
»

GT Advanced Technologies gre v stečaj

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
167617 (6354) antonija
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796226 (85324) amacar

Več podobnih tem