» »

Diablo 4

Diablo 4

««
12 / 14
»»

jijetelu ::

 D4meta

D4meta



:)):)):)):)):))

važno da je špil podiral prodajne rekorde ob izidu, pa ponovimo vajo čez par let ob Diablo V :)):)):)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jijetelu ()

oo7 ::

Diablo 4 is coming to Steam this month, and crossplay and cross-progression "will work immediately"

https://www.gamesradar.com/diablo-4-is-...

111111111111 ::

It's not selling as expected.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Izi ::

1.2.0 Build #45943 - 17. oktober 2023

Build 1.2.0, ki preide skupaj s sezono 2, bo močno spremenil igro. Sprememb je toliko, da če sem prav štel je spisek dolg kar 57 strani :D
ker je toliko sprememb nima smisla kaj posebej izpostavljati, vsak si mora prebrati sam. Na splošno pa bo levelanje v 2. sezoni precej hitrejše in bodo tudi navadni smrtniki lahko prilezli do level 100. Vsaj tako pravijo poznavalci. Pa kvaliteta življenja bo izboljšana praktično na vseh področjih.

JanBrezov ::

Blizzard ima težave z matematiko:

Blizzard's Diablo 4 Season 2 Trailer Is... Um... Yeah...

FireSnake ::

Izi je izjavil:

1.2.0 Build #45943 - 17. oktober 2023

Build 1.2.0, ki preide skupaj s sezono 2, bo močno spremenil igro. Sprememb je toliko, da če sem prav štel je spisek dolg kar 57 strani :D
ker je toliko sprememb nima smisla kaj posebej izpostavljati, vsak si mora prebrati sam. Na splošno pa bo levelanje v 2. sezoni precej hitrejše in bodo tudi navadni smrtniki lahko prilezli do level 100. Vsaj tako pravijo poznavalci. Pa kvaliteta življenja bo izboljšana praktično na vseh področjih.


Ne vem, če me bodo prepričali, da bi šel nazaj igrati.
Res lepo je bilo, dokler je trajalo. To je pa tudi to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tribal ::

Mene ne zanima lvl 100, mene zanima iskanje opreme.

Zmajc ::

Dokler ne pride ven proper expansion ki doda proper end game je to vse skupaj premalo.

Izi ::

Tribal je izjavil:

Mene ne zanima lvl 100, mene zanima iskanje opreme.

Tudi pri iskanje opreme je vse drugače.
Če zelo posplošimo, do sedaj si imel ob level 70 že praktično vso končno opremo, bistvena razlika sedaj pa bo, da bomo opremo dobivali bolj sproti glede na naš level. Praktično na vsak level bo možnost za malenkost boljšo opremo.
Oprema ni vezana na naš level ampak na sovražnikov level in ker sovražniki nimajo level cap na 100 boš najboljšo opremo dobival od sovražnikov, ki so preko level 100.
Za povrh so predelali vse unikatne in legendarne predmete in dodali kup novih.

Opozorilo:
Resistance, ki je bil do sedaj praktično nepomemben atribut, bo po novem zelo pomemben.
Pravijo, da bo treba ves čas spremljati katere razistance imaš prenizke in dvigovati posebej tiste, da tja do level 100 vse spraviš na 70 kolikor je tista prva omejitev. To se da z napitki in posebno opremo dvigniti še naknadno do 85, kolikor je druga in dokončna omejitev.

Mato989 ::

Največji problem diabla 4 je to da lahko oprema rolla 1000 milijonov AFFIXOV in je to vse skup brezveze... affixov bi moralo bit 10 max... in vsak bi moral bit smiseln in uporaben za playstyle ne pa instant disenchant...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Izi ::

Mato989 je izjavil:

Največji problem diabla 4 je to da lahko oprema rolla 1000 milijonov AFFIXOV in je to vse skup brezveze... affixov bi moralo bit 10 max... in vsak bi moral bit smiseln in uporaben za playstyle ne pa instant disenchant...

Očitno nisi nič prebiral sprememb v verziji 1.2
Ravno glede tega je ogromno sprememb.
Če sem prav razumel se zelo zanič opreme sploh ne bo več dalo dobiti. V celem dungeonu ne boš več uspel napolniti svoje malhe, ne pa tako kot do sedaj ko si moral v eni temnici dvakrat v mesto na prodajo in salvage.
Manj zanič opreme bo nadomeščeno z mnogo več materialov, tako da naj bi na koncu vse skupaj delovalo kot nek kvazi loot filter.

Ni pa vsega tega še nihče probal, ker v D4 ni PTR testiranj, tako da bomo videli jutri.

Zmajc ::

Patch so samo QoL spremembe. Kolkor vidim ni nobenega novega contenta razen kar bo dodala začasno sezona.
Se pravi igra je še vedno globoka kot luža in ne nudi čisto nič novega.

Saj pravim za to da se vrnem bo potreben vsaj dodatek ali 2 leti takih popravkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Izi ::

Tale enourni prehod iz ene sezone v drugo ni najbolje premišljen. Blizzardovi serverji klecajo že preden se je nova sezona sploh pričela, ko vsi poslušajo prenesti nadgradnjo v tisti eni sami uri pred začetkom sezone.
Kaže mi da moram dol potegniti 4,2 GB, Blizzardovi serverji pa sopihajo z vsega par KB/s ;((
Težka bo da bom danes kaj igral.

FireSnake ::

Pa piše, da imajo težave, da bo prestavljeno.

Ne danes ... še ta teden ne bomo igrali s temi pa kb dolvlečne "hitrosti".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

Ja, Blizzardu gre vse narobe. Nekaj je šlo hudo narobe, menda neka huda napaka kodi za sezono, in so morali začetek prestaviti. Zaenkrat še upajo da jim bo uspelo zadevo popraviti v nekaj urah. Malo dvomim.
Sama verzija 1.2 pa deluje.

guybrush ::

FireSnake je izjavil:

Pa piše, da imajo težave, da bo prestavljeno.

Ne danes ... še ta teden ne bomo igrali s temi pa kb dolvlečne "hitrosti".


Download limit si nastimej na kolker hoces pa ti bo s tisto hitrostjo vleklo dol.

FireSnake ::

Meni vleče posodobitve po 18MB/s in tudi več.
Tokrat je bilo ozko grlo pri njih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

guybrush ::

FireSnake je izjavil:

Meni vleče posodobitve po 18MB/s in tudi več.
Tokrat je bilo ozko grlo pri njih.

Ni res. Client ma nek bug, nastimas download limit na hitrost tvoje linije in ti dlja z tisto hitrostjo.

FireSnake ::

Ojej, kak slabo, haha.

Drugače pa: posodobil in lik dvignil za 2 stopnji v res kratkem času (like je stopnje tam okoli 70).
Opazil, da so temnice zdaj večje in več je za postoriti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

Meni je zelo všeč ta vampirska sezona. Mnogo boljša kot prejšnja. Toliko stvari je na voljo, da se je kar težko odločiti kaj početi. To sezono sem spet Druid, že na level 50 in šibam naprej.
A kdo ve do katere stopnje gredo vampirske moči? Na vsako stopnjo se praktično podvoji njihova moč, videti je super overpower.

Tribal ::

Dokler ne bo gear drop znižan, da ne bodo polni bagi neuporabnih stvari ne bom igral. Mogoče probam ko bodo dobre ocene spet.

Izi ::

Tribal je izjavil:

Dokler ne bo gear drop znižan, da ne bodo polni bagi neuporabnih stvari ne bom igral. Mogoče probam ko bodo dobre ocene spet.

To je že vse popolnoma spremenjeno. A res nihče nič ne bere ;(( Saj sem dal link do sprememb.
Baga praktično ne moreš nikoli več napolniti razen čisto na začetku na najnižji težavnosti, preko katere pa tako ali tako preletiš v enem dnevu.
Že na 3. težavnosti imaš možnost pobrati samo še Sacred predmete, vse ostalo se avtomatsko spreminja v materiale in denar. Verjetno boš tam ob level 50 celo malo zafrustriran ko boš dobil en drop na pol ure in v celem dnevu ne boš napolnil ene same malhe.

Mato989 ::

Izi je izjavil:

Tribal je izjavil:

Dokler ne bo gear drop znižan, da ne bodo polni bagi neuporabnih stvari ne bom igral. Mogoče probam ko bodo dobre ocene spet.

To je že vse popolnoma spremenjeno. A res nihče nič ne bere ;(( Saj sem dal link do sprememb.
Baga praktično ne moreš nikoli več napolniti razen čisto na začetku na najnižji težavnosti, preko katere pa tako ali tako preletiš v enem dnevu.
Že na 3. težavnosti imaš možnost pobrati samo še Sacred predmete, vse ostalo se avtomatsko spreminja v materiale in denar. Verjetno boš tam ob level 50 celo malo zafrustriran ko boš dobil en drop na pol ure in v celem dnevu ne boš napolnil ene same malhe.


Ja ampak to ti nič ne pomaga če bo potem ta edini drop v pol ure rollal popolnoma crap affixe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jarno ::

Verjetno je kasneje v igri poudarek na craftingu.
#65W!

Izi ::

Ne vem kako je kasneje ampak jaz trenutno na 3. težavnosti iz enega končanega Nightmare Dungeona prinesem dobro polovico malhe oziroma 15 do 20 predmetov.
Legendarni so še vedno tudi navadni, od ostalega pa samo Sacred.
Če koga skrbi da bo zaradi manj dropov tudi manj materialov je treba omenit da tisti "junk", ki smo ga prej morali pobirati v bistvu še vedno pada ampak se tisti hip ko pade avtomatsko pretvori v material, ki ga potem avtomatsko pobereš. Vsaj tako se meni dozdeva.

Buggy ::

Jaz sem pa to sezono zacel z debelim in sivim Druidom za razliko od prejsnjih, ko sem sel vedno WW Barba in je bilo vse prevec na lahko.
No ja...po dobrih treh/stirih urah sem lvl 28 in imam ze vso legendary opremo nad 330 item power.
Sem pa tokrat prvic pogledal kaksne skile je kej smiselno vzeti na tem charu in sem sel kar v to varianto...prvo kar je google ven vrgel :))
Nekako se nisem ujel cisto pravega ritma je pa Enhanced Poison Creeper cisto OP. Navajen sem bil z barbom delat za seboj cimvecjo cetico in potem spucat z WW. Kot kaze, zna biti tukaj podobno.
S konja skocis, stunas...potem Primal Shred dokler so resursi, vrzes se Hurricane in po potrebi Poison Creeper in potem resurse spet napolnis s Claw. Ce je vmes kaksna panika, flaska ali pa Blood Howl ter Cataclysm in potem cakas na rotacijo skilov.

Danes bom malo bolj natancno pogledal in sestavil opremo kar bi bilo zame najboljse.
Bi imel pa za veterana druid Izija par vprasanj:

-DMG na orozju se pri druidu sploh steje pri boju (ko shapeshiftas)?
-Katero lastnost je za ta build najbolj smiselno buildat na itemih (razen cooldowna in ?stnengtha?)?
-Kaj priporocas two handed ali one handed in totem in cemu eno ali drugo za stil fighta, ko bi rad imel cimvecji AOE v smislu barb WW-ja?
-Kateri legendary aspect nikakor ne smem zamuditi?

po dolgem casu me spet drzi spilat...zacetki so itaq najlepsi, cas v igri pa spet bezi, kot bi ga kdo fejkal:P

tnx

Izi ::

Maksimalni item power je po novem 925.
Navadni itemi gredo tam nekje do 600
Sacred do max 730
Ancestral pa do max 925

Sacred:
Level 55: 625–700
Level 56: 627–702
...
Level 70: 655–730

Ancestral:
Level 75: 780–855
Level 76: 782–857
...
Level 100: 830–925

Na vsak level se max item power poviša za 2. Kar pomeni, da ne moreš že kar ob level 70 imeti najboljšo opremo, tako kot prej. Bo treba kar lepo do 100 če hočeš top opremo.
Pa tudi na level 100 še ni konec. Če pobijaš sovražnike ki so višji kot level 100 je večja možnost za boljšo opremo, ker se viša minimalni item power.

Post Level 100:
Level 101: 831–925
Level 102: 832–925
...
Level 154: 884–925 (ND 100)

FireSnake ::

Zadeva ni stabilna.

Pravkar posodobitve 29MB/s - vsaj to so popravili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

vceraj 4 ure skupaj brez vsakega problema na XBOX

FireSnake ::

Po posodobitvah je pa OK (igral kakšni 2 uri).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

krneki

Izi ::

Še par levelov mi manjka do 100 in tokrat se nisem prav nič dolgočasil :D

Do level 100 sedaj traja povprečno okoli 30 ur, kar je bistveno hitreje od povprečja prejšnje sezone, ki je bil okoli 100 ur.
V End-gameu je precej novosti zato je treba imeti sedaj čisto drugačne kriterije pri izbiri svojega sezonskega builda. Za prvega nikakor ne smeš izbrati build ki potrebuje kakršenkoli Unikatem predmet !!!

Unikatna oprema sedaj praktično ne pada več kjerkoli, ampak samo še od novih Uber Bossov:
Echo of Varshan
Grigoire, The Galvanic Saint
Dark Master Lord Zir
The Beast in the Ice
Duriel, King of Maggots

To so End-game Uber Bossi in najprej moraš nabirati posebne predmete, da jih sploh lahko prikličeš potem so pa še hudo močni in moraš imeti končan end-game build level 90+ da jih lahko premagaš.
Se pravi, če rabiš kakšen kos Unikatne opreme za end-game build, ga ne boš mogel dobiti dokler nimaš končanega end-game builda :P

Freya# ::

Lep pozdrav D4 fam.

Ce ima kdo rad sorc klas je ta sezona kot nalasc. (hint ball lightning) . Zadeva je tko overpowerd da sem to sezono že z lvl 59 šou na torment lvl . Pri 75 pa že vse uber bosse naredu (razn tistga k je nek forzen shit, k zlo tezko nafarmas kose za spawnat bossa, k ti mogoce padejo pri NM Dungeons nad 31.) Padajo NM dungens lvl 50 k da bi jih farmu. Pravjo da ne bojo to sezono nic nerfal. Upam da res . Manjka mi pa ta uber lilith. Ni tezava tok z dps kot da ma tok enih mehanik k te one shotajo tko da je treba git gud.

Pa ena zanimivost. Vsi itemi od unga uber bossa (mislm da duriel) so lvl 925. Pa role majo tud skor vedno na max oz na zgornji meji.

Cilj to sezono mam na trenutno situacijo, dobit vse uber unique iteme. (folk je baje ze dubu harlequin crest, pa andariels visage tud ) njami , cmok cmok. :)

Po dolgem cajtu sm prliman na ekran kot budala. :)

yoco ::

Igre nisem kupil (čakam na gamepass :)) ), ampak sem začel ta vikend "trail run". Sem užival dokler nisem prišel do lvl 20 potem pa me je igra ven vrgla ker sem prišel do max lvla :(

oo7 ::

Diablo 4: Vessel of Hatred - Official Announcement Trailer



There will be no salvation in the light. Check out the trailer for the reveal of Diablo IV's upcoming expansion, Vessel of Hatred. Diablo IV: Vessel of Hatred will be available in late 2024.

Izi ::

Se pravi še eno celo leto do razširitve.
Do takrat bomo že v 6. ali 7. sezoni.

pivo ::

Ne razumem smisla, da če hočeš igrati sezono moraš narediti nov character...z że obstoječim to pač ni mogoče.
V Diablu3 se je to dalo.
Kje je smise tega?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

bozicek ::

?
Tudi v D3 si moral narediti svež char za vsako sezono
Ali pa rebirth kar ti ga je itak dalo na lvl 1 in brez vsega tako da niti ni poante
Darila letos samo za poredne

FireSnake ::

S prvotnim likom sem razkril vso karto in vse Lilith oltarje.
Vse skupaj imam 3 like.
Če začnem novo sezono bo to vse razkrito, drži? V prvi sezoni je bilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lojzze ::

drži,vse razkrito plus 2 porta na vsaki mapi in celoten renown

Izi ::

Kratek povzetek Blizzcona 2023 za Diablo IV:

Get ready to explore a new zone and play as a brand new class in Diablo IV's first expansion "Vessel of Hatred" arriving late 2024. Until then, prepare for a slew of upcoming updates and a chilling new holiday event, Midwinter's Blight.

Se pravi razširitev bo imela novo ozemlje in novi klas (šesti klas). Vse to pride proti koncu leta 2024.
Do takrat pa bo še en kup posodobitev.
Sredi zime (12. december) pa pride še Event imenovan "Midwinter's Blight", ki bo trajal 3 tedne in bo na ozemlje Fractured Peaks prinesel posebna ledena neurja z novimi sovražniki. Za nagrado pa bo en kup nove kozmetike.

bciciban ::

Kaj je fora teh sezon ?

Ajnstajn` ::

bciciban je izjavil:

Kaj je fora teh sezon ?


zanimivo mi je da se je s prihodom diabla pojavilo kar nekaj casualcev, z par urami igranja na teden, pa jim niso glih najbolj jasne te sezone.
nič narobe bciciban, ti bom razlozil :)

takoimenovane sezona so pogruntavščina Arpgjev, da te igra skoz ohranja v loopu za igranje.
fora sezon je da boš ti prišel nazaj igrat diablo vsake 3 mesece, pa zapraviš malček denarja(ali pa ne, ni sicer mandatory), da te lahko narahlo molzejo.
Bi rekel, da si bolj navajen izida igre in potem expansiona cez 1-3 leta, ampak ta model je zastarel in ni glih profitabilen. Sedaj je "in", da ti prideš nazaj diablo 4 igrat
vsake 3 mesece in plačaš ene 20€. (ali pa tudi ne, samo s tem da prideš nazaj, si že naredil veliko.)
Sedaj boš vprašal, kaj pa dobiš za teh 20€. Za teh 20 evrov dobiš nekaj nove zgodbe in contenta, tako da če sestaviš par teh 3 mesečnih sezon, je to po letu že skoraj za en reden expansion contenta, ki si ga dobil razdeljenega po večih sezonah.
Ampak mi smo šli še dlje... ni več zadosti da ti prideš igrat vsake 3 mesece (in upajoč da plačaš 20€), sedaj bo poleg tega še expansion čez 1 leto, kateri bo seveda imel svojo ceno.
Potem se vprašaš, ali so te sezone good thing ali bad thing.
Pa tak ko saka stvar, lahko rečeš da oboje. Mogoče ti igraš par uric na teden, obstajaja pa folk, ki v bistvu ne igra par uric na teden in če ti izdaš igro z 150 urami contenta, potem tisti ki ne igra par uric na teden, obrne vse v 1 tednu in kaj potem?
Potem je game mrtev za njega po enem tednu in kaj naj potem čaka 2 leti na expansion? Potem pa tu pridejo takoimenovane sezone, katere dodajo nekaj contenta in tisti ki ne igrajo par ur na teden, spet pridejo nazaj in igrajo par tednov.
Vse lepo in prav, no potem pa bi lahko rekel da slaba stvar tega je, ko mogoče nekdo z parimi uricami na teden preden pride do nekega konca, je tu ze nova sezona. Sicer tebi ostane nek stari server (ki se imenuje eternal) ampak ta server je bolj ko ne dead. Mogoče je sedaj še kaj aktiven, ker je več takega folka z malo časa tam, ampak za pol leta bo tisto bolj ko ne dead. Če si tak da igraš par uric na teden, je mogoče zate dobro, da niti ne igraš vsake sezone. So vmes dobre sezone, vmes so slabe sezone. Sezona 1 je bila crap. Skoraj nič contenta, med tem ko je sezona 2 imela zelo dosti popravkov, pa tudi contenta je več.
Je pa sedaj ena zanimivost. Na blizzconu so objavili (jaz bi temu rekel mid season content) ki bo prišel decembra. zgleda zanimivo, nekaj novega end game contenta, ki ga diablo roko na srce, krvavo potrebuje.

upam da sem ti čim bolj pojasnil sezone, če pa še kaj ni jasno, pa kar vprašanj.
//

FireSnake ::

Uf, hvala za tole.
Tudi meni je koristilo.
Ravno jaz sem ta "par ur" ali pa še to ne.
Trenutno grem v to smer, da nekromancerja pripeljem do stopnje 100. Trenutno sem še pod 70.

Ostala dva lika pa počivata.

Samo eno vprašanje: če sezon ne igraš tiste vsebine izven sezone nikoli ne boš videl.
Drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

FireSnake je izjavil:

Uf, hvala za tole.
Tudi meni je koristilo.
Ravno jaz sem ta "par ur" ali pa še to ne.
Trenutno grem v to smer, da nekromancerja pripeljem do stopnje 100. Trenutno sem še pod 70.

Ostala dva lika pa počivata.

Samo eno vprašanje: če sezon ne igraš tiste vsebine izven sezone nikoli ne boš videl.
Drži?


Ta model sezon ni nov, tole je preverjeno uspešen model prenesen iz PoE ( path of exile), ki deluje ze 10+ let.
In ce nekaj deluje, pac deluje, seveda ga bos tudi ti uvedel in zadeva je tam taka... tam imas ravnotako dobre sezone, odlicne sezone in slabe sezone.
Ko pride do odlicne sezone, se ponavadi content iz odlicne sezone vpelje v takoimenovani "core".
Kaj to pomeni?
To pomeni, da content vpeljejo v core game in ostane v osnovnem gejmu. Ce zdaj to vnesemo v diablo sistem, lahko recemo da so tile glyphi zanimiva zadeva in jih recimo vpeljejo v core gejm, to pomeni da bo vsaka nadalnja sezona vsebovala glyphe in ta content.
Sezona 1 je imela malignant hearte in to ni bilo nekaj posebnega, zato tega contenta vec v dvojki ni.
Sezona 3 bo dodala ladder. Preprican sem, da bo ladder v vseh naslednjih sezonah.
Tako dela PoE ze 10 let, zato je poe ratal en gigantski gejm s skoraj 10 let contenta v enem gejmu. Tam lahko za endgame pocnes 15 razlicnih stvari in vse mehanike se med sabo prepletajo.
Ce si predstavljas paragon board v diablu? V poe mas se tak "board" za endgame content in izbiras, kam se bos usmeril.
Tezava nastane, da je za nekega novega playerja (sploh casualca) to atomska bomba contenta in se v njem izgubi.


In sedaj ce me vprasas, ali bos se videl content iz sedanje sezone? Lahko da ja, lahko pa da ne, odvisno, kako dober je in ce ga je smiselno vzet s sabo za naprej.
Ponavadi se za to odlocijo devi na podlagi tega, kako ga je community sprejel, naceloma se lahko zgodi da content rahlo prilagodijo in ga vzamejo s seboj za naprej.

Lahko pa sedaj malo vidis, kam bo diablo 4 sel in kaksen bo po nekaj letih. Verjetno bo tudi ratal nek enormen game z ogromno vsebine in contenta nabranega skupaj vec let.
//

FireSnake ::

U nulo si razložil, hvala.
--------
Kaj naj naredim s paragorn točkami, ki jih ne morem izkoristiti, ker imam že vse kupljeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

Blizzard je rekel, da bodo v naslednje sezone prenesli samo nekatere manjše dele tistih najbolj uspešnih sezon. Celotne teme sezone ne bodo nikoli prenesli, da bi se izognili prenasičenosti z vsebino, kar se je zgodili s PoE, kjer so iz sezon prenašali vse po vrsti in naredili tako prenapihnjeno zmešnjavo, da se vsak igralec, ki sezon ne igra redno, kmalu obrne stran od igre ker mu nič več ni jasno.
Lestvice, ki pridejo v naslednji sezoni, bodo seveda ostale tudi za naprej, ker to ni del sezonske teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FireSnake ::

Rad bi šel na 4. težavnostno stopnjo.
Ko grem v temnico, ki jo je treba razpucati me glavni šef ubije, ko se me samo enkrat pritakne.
Sem stopnja 66, šef pa 70.

Nekaj jaz delam narobe s svojim nekromancerjem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bciciban ::

Ajnstajn` je izjavil:

bciciban je izjavil:

Kaj je fora teh sezon ?


zanimivo mi je da se je s prihodom diabla pojavilo kar nekaj casualcev, z par urami igranja na teden, pa jim niso glih najbolj jasne te sezone.
nič narobe bciciban, ti bom razlozil :)

takoimenovane sezona so pogruntavščina Arpgjev, da te igra skoz ohranja v loopu za igranje.
fora sezon je da boš ti prišel nazaj igrat diablo vsake 3 mesece, pa zapraviš malček denarja(ali pa ne, ni sicer mandatory), da te lahko narahlo molzejo.
Bi rekel, da si bolj navajen izida igre in potem expansiona cez 1-3 leta, ampak ta model je zastarel in ni glih profitabilen. Sedaj je "in", da ti prideš nazaj diablo 4 igrat
vsake 3 mesece in plačaš ene 20€. (ali pa tudi ne, samo s tem da prideš nazaj, si že naredil veliko.)
Sedaj boš vprašal, kaj pa dobiš za teh 20€. Za teh 20 evrov dobiš nekaj nove zgodbe in contenta, tako da če sestaviš par teh 3 mesečnih sezon, je to po letu že skoraj za en reden expansion contenta, ki si ga dobil razdeljenega po večih sezonah.
Ampak mi smo šli še dlje... ni več zadosti da ti prideš igrat vsake 3 mesece (in upajoč da plačaš 20€), sedaj bo poleg tega še expansion čez 1 leto, kateri bo seveda imel svojo ceno.
Potem se vprašaš, ali so te sezone good thing ali bad thing.
Pa tak ko saka stvar, lahko rečeš da oboje. Mogoče ti igraš par uric na teden, obstajaja pa folk, ki v bistvu ne igra par uric na teden in če ti izdaš igro z 150 urami contenta, potem tisti ki ne igra par uric na teden, obrne vse v 1 tednu in kaj potem?
Potem je game mrtev za njega po enem tednu in kaj naj potem čaka 2 leti na expansion? Potem pa tu pridejo takoimenovane sezone, katere dodajo nekaj contenta in tisti ki ne igrajo par ur na teden, spet pridejo nazaj in igrajo par tednov.
Vse lepo in prav, no potem pa bi lahko rekel da slaba stvar tega je, ko mogoče nekdo z parimi uricami na teden preden pride do nekega konca, je tu ze nova sezona. Sicer tebi ostane nek stari server (ki se imenuje eternal) ampak ta server je bolj ko ne dead. Mogoče je sedaj še kaj aktiven, ker je več takega folka z malo časa tam, ampak za pol leta bo tisto bolj ko ne dead. Če si tak da igraš par uric na teden, je mogoče zate dobro, da niti ne igraš vsake sezone. So vmes dobre sezone, vmes so slabe sezone. Sezona 1 je bila crap. Skoraj nič contenta, med tem ko je sezona 2 imela zelo dosti popravkov, pa tudi contenta je več.
Je pa sedaj ena zanimivost. Na blizzconu so objavili (jaz bi temu rekel mid season content) ki bo prišel decembra. zgleda zanimivo, nekaj novega end game contenta, ki ga diablo roko na srce, krvavo potrebuje.

upam da sem ti čim bolj pojasnil sezone, če pa še kaj ni jasno, pa kar vprašanj.


Hvala za tole.

Je pa tole verjetno zabilo zadnji žebelj v krsto D4. Meni osebno ni všeč ta koncept in bom D4 pač preskočil.

Izi ::

FireSnake je izjavil:

Rad bi šel na 4. težavnostno stopnjo.
Ko grem v temnico, ki jo je treba razpucati me glavni šef ubije, ko se me samo enkrat pritakne.
Sem stopnja 66, šef pa 70.

Nekaj jaz delam narobe s svojim nekromancerjem.

Nič ne delaš narobe, samo malo prehitevaš.
Sovražniki v Dungeonih na 4. težavnosti niso level 70 ampak so minimalno level 73. Če igraš solo je ta težavnost mišljena za level 70+
Pri level 66 se sicer lahko preide na 4. težavnost ampak moraš biti potem tja do level 70 zelo previden in bolj kot ne igrati na površju, kjer ti lahko pomagajo tudi ostali igralci. V tem času je najpomembneje, da ne izpustiš noben Legion Event, ki je skupinski event in prinese ogromno XP. Pa tudi kakšen quest lahko narediš v tem času.
Bistveno pa je da v tem času vso svojo Sacred opremo zamenjaš za Ancestral. Brez Ancestral opreme ne rini v Dungeone na 4. težavnostni stopnji.
Prva stvar kar rabiš je Ancestral orožje. Z Dungeoni raje počakaj na level 70, drugače boš prepočasen in neučinkovit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POE - Path of Exile (Uradna Tema ) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26948692 (953) oo7
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534217549 (7970) oo7
»

Diablo V

Oddelek: Igre
7744 (487) ahac
»

Diablo Immortal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16114249 (1476) CSCCA

Več podobnih tem