» »

Problem volan - podvozje Nissan Note

Problem volan - podvozje Nissan Note

skerca1 ::

Pozdravljeni.

Problem:
Med vožnjo mi na Nissan Note občasno med obračanjem volana nekajkrat zamolklo potolče (dva do trikrat mi nekako naredi bum bum), to se tudi čuti na volanu kot da bi se nekaj prestavilo ali preskočilo, vendar ni stanovitno, vsake toliko se pojavi, predvsem pri počasni vožnji v ovinkih ali pri manevriranju pri vožnji vzvratno. Nekako mi je postalo že zelo moteče.

Rešitev:
Vozilo sem že imel na 4 servisih.
1.SERVIS: serviserju, kjer že dolgoletno servisiram vozilo in je dober, sem pripeljal vozilo in mu razložil problem. Mojster si je vzel več kot pol ure časa za vožnjo, da je dejansko začutil to tolčenje, vendar ni znal diagnosticirati napake.
2.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po garaži so takoj diagnosticirali da so pol-osovine zanič. Po menjavi je bilo stanje isto.
3.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po garaži so takoj diagnosticirali da so ležaji prednjih amortizerjev zanič. Po menjavi je bilo stanje isto.
4.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po parkirišču sploh niso diagnosticirali nobene napake
Vsem, razen prvemu serviserju, nekako nisem mogel dopovedati, da se morajo zapeljati malo dlje in za več časa, da bi dejansko dojeli o čem sem jim razlagal.

Pomoč:
Sprašujem, če je že kdo imel tak problem, kaj bi ta tolčenje lahko bilo in kako se lotiti servisa ne da bi mi zamenjali pol avta in bi bilo staje isto.
In kako serviserje prepričati, da si vzamejo malo več časa za ugotovitev napake, ker mislim da je to še največji problem.

LP Miha

Kamion ::

Najbrž imaš uničene spodnje končnike oz. ball joints.


Ugotoviš tako, da dvigneš sprednje kolo v zrak in ga poskušaš premikati, gor dol, levo desno. Če so končniki zanič, boš hitro čutil.

Če ne prej, ti bodo na tehničnem odkrili, kaj ima luft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

Scorpy84 ::

Ali pa gumice kjer se armotizerji oziroma blazilci pritrdijo, te lahko pokajo pa ne pokajo, kakor se zazdi. Scasoma pa neprekinjeno pokajo.

jukoz ::

google in youtube ti bosta v pomoč.

Ni vrag da se je kdo že soočil s tem. Nisi napisal ker letnik je avto, ampak ma gotovo isto posvozje kot npr micra ali clio. Googlaj še v tej smeri in boš našel rešitev.

IL_DIAVOLO ::

Poglej fedre.

Kamion je izjavil:

Najbrž imaš uničene spodnje končnike oz. ball joints.


Ugotoviš tako, da dvigneš sprednje kolo v zrak in ga poskušaš premikati, gor dol, levo desno. Če so končniki zanič, boš hitro čutil.

Če ne prej, ti bodo na tehničnem odkrili, kaj ima luft.


Na tehnicnem se ne vidi, ker je avto na tleh. Te stvari se vidi, ko je avto v luftu.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

skerca1 je izjavil:

Pozdravljeni.

Problem:
Med vožnjo mi na Nissan Note občasno med obračanjem volana nekajkrat zamolklo potolče (dva do trikrat mi nekako naredi bum bum), to se tudi čuti na volanu kot da bi se nekaj prestavilo ali preskočilo, vendar ni stanovitno, vsake toliko se pojavi, predvsem pri počasni vožnji v ovinkih ali pri manevriranju pri vožnji vzvratno. Nekako mi je postalo že zelo moteče.

Rešitev:
Vozilo sem že imel na 4 servisih.
1.SERVIS: serviserju, kjer že dolgoletno servisiram vozilo in je dober, sem pripeljal vozilo in mu razložil problem. Mojster si je vzel več kot pol ure časa za vožnjo, da je dejansko začutil to tolčenje, vendar ni znal diagnosticirati napake.
2.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po garaži so takoj diagnosticirali da so pol-osovine zanič. Po menjavi je bilo stanje isto.
3.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po garaži so takoj diagnosticirali da so ležaji prednjih amortizerjev zanič. Po menjavi je bilo stanje isto.
4.SERVIS: po 5 min manevriranja malo po parkirišču sploh niso diagnosticirali nobene napake
Vsem, razen prvemu serviserju, nekako nisem mogel dopovedati, da se morajo zapeljati malo dlje in za več časa, da bi dejansko dojeli o čem sem jim razlagal.

Pomoč:
Sprašujem, če je že kdo imel tak problem, kaj bi ta tolčenje lahko bilo in kako se lotiti servisa ne da bi mi zamenjali pol avta in bi bilo staje isto.
In kako serviserje prepričati, da si vzamejo malo več časa za ugotovitev napake, ker mislim da je to še največji problem.

LP Miha


Naroči diagnostiko vozila in povej točno kaj naj naredijo oziroma kje naj začnejo. Plačal boš seveda po urni postavki. Če se bo eno uro vozil po AC, da to sliši, boš pač plačal uro servisne diagnostike.

Lahko se tudi zraven pelješ, če znaš ti bolje reproducirati. Vse je stvar dogovora, dokler plačaš in si fer.

Sam na srečo še nisem imel takšnih težav, ki jih pooblaščen servis ne bi znal sam popraviti in diagnosticirati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324406 (22041) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668982 (42926) D3m

servis me je probu nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8312182 (10787) Brane22
»

Poškodba displaya na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101190 (1019) ne_kdo
»

Naj pomaga vsak, ki se spozna na popravljanje avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6416762 (15360) SkIDiver

Več podobnih tem