» »

Adria Airways - odpovedani leti

Adria Airways - odpovedani leti

Temo vidijo: vsi
««
5 / 15
»»

connel ::

Kaj za vraga ima država zraven?

kalorijagr ::

mikhaair je izjavil:

Komedija že, ampak tudi banana država.

Še eden, ki iz gostilne piše direkt na slotech. Na zdravje, pa še en špricer naroč, da nam še kj pametnega poveš.

nejcek74 ::

Drzava ima toliko zraven, kot se zadeva gospodarske infrastrukture. Ne moreš se iti v Evropo vpetega gospodarstva, ce nimaš povezave z njenimi gospodarskimi centri. Razen grosupeljskih obrtnikov, ki so 30 let za časom nobenemu direktorju ne pade na kraj pameti da bo uslužbence naokoli pošiljal z avtomobili. Za državo velikosti Slovenije letališče sicer ni obvezno, vendar potem rabiš normalne povezave vlakov ki te bodo v dobri uri povezali s sosednjimi letališči.
Ne pomagajo sanjarjenja lokalcev, Slovenija je tako majhna, da ko odšteješ robove, ki gravitirajo k sosedom (Gradec, Zagreb, Julijska krajina) ostane samo Ljubljana s predmestji (Postojna, Celje, Velenje, Jesenice). In to je vsaj za polovico premajhna aglomeracija, da bi bila lahko konkurenčna samo po sebi. Z lahkoto se odrečemo Adriji, samo potem naj bo jasna strategija vlaganja v hitre vlake, AC so za kamione in kmetavzarje.

Invictus ::

Država je Adrio prepustila trgu. Komu je bilo to v interesu, nimam pojma.

Zdaj država nima nič s tem, edino likvidira jo lahko. In če hoče, ustanovi novletalsko družbo pod drugačnim imenom, ali pa se zmeni z eno večjo družbo, da jim ceneje nudi brniško letališče.

Opcij ni veliko, če hočemo leteti iz Brnika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Kako lahko država nudi ceneje brniško letališče? Najprej ga mora imeti.

Invictus ::

Meni trenutno to kar malo narobe hodi pri iskanju joba... ker sem omejen na avto...

Sicer job imam, ampak mi je ponujen boljši. Ampak rabim zanesljivo letalsko linijo.

feryz je izjavil:

Kako lahko država nudi ceneje brniško letališče? Najprej ga mora imeti.

Subvencije ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

Bo država kupila eno letalo, ponudila cenejši Brnik, pa se boš lahko peljal v službo. Ni hudič da ne.

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Ampak rabim zanesljivo letalsko linijo.
Rentaš net jets ... a je problem? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

feryz ::

Adria je pase. Truplo. Škoda energije.
Zanimivo bi bilo izvedeti, kdo je upnik. Najbrž po večini država. Kot vedno.

OrkAA ::

Jaz sem tut pred kratkim mel debilno izkusnjo z Adrio.

Imel sem direktni let v Copenhagen, ki so mi ga odpovedali par dni pred odhodom. Ok, ni panike, sem jih pac poklical in dobil let naslednji dan, prav tako direkten. 2 dni pred odhodom mi odpovedo se tega :))

Potem sem dobil let prek Frankfurta, ki pa je (itak) zamujal ravno toliko, da sem zgresil povezavo do Copenhagna in za par ur obtical v Frankfurtu.

Vmes, ko sem cakal na letaliscu, gledam instagram story od prijateljice, ki je bila na letaliscu v Wroclawu (Poljska) in opazim parkiran CRJ od adrie. Trik je pa, da adria v Wroclaw sploh ne leti, haha. Je ocitno zelo res tisto, da dajejo letala v najem na bolj dobickonosne relacije, brnik pa najebe.

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:

Jaz sem tut pred kratkim mel debilno izkusnjo z Adrio.

Imel sem direktni let v Copenhagen,

Premalo si na slotechu:)
Če bi bil, bi ti lahko povedala, da si ne misli, kako boš v teh časih z njimi letel direkt tja. Oglaševali pa so.
Dokler leti Finnair z Brnika(od aprila do oktobra), je bilo bolje iti do Helsinkov in potem od tam do Kastrupa. Zelo na gosto letijo tja.

Konec je z njimi.

mikhaair ::

jype ::

BuDi79 je izjavil:

jype je izjavil:

Invictus je izjavil:

Problem Adrie je bil v "strokovnih" svetih profesorjev z EF, ki so govorili, da Adria ne obstaja zato, da bi delala dobicek.
To ne drži.
22.10.2013:
Maks Tajnikar: Osebno sem še danes prepričan, da Adria Airways ni tukaj zato, da dela dobiček. Obstaja zato, da se ljudje lahko vozimo. Klinični center obstaja zato, da ljudi zdravi, ne pa da dela dobiček.
Maks Tajnikar je (še vedno) doktor ekonomije in podjetništva ter redni profesor Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani.

predava predmete:
Management javne organizacije
Management rastočega posla
Mikroekonomija 2
Temelji makroekonomije
Ekonomika zdravstva 1
Management neprofitnih organizacij
Mednarodno podjetništvo
To ni problem Adrije.

Vitez ::

Nam Štajercem je precej vseeno, ker smo itak prej v Gradcu.

MIHAc27 ::

Jaz pa par kolegov IT-jevcem smo letel iz Adrije že skoraj 12 let nazaj, ker je bila kriza v firmi. V bistvu sem presenečen, da je šele sedaj toliko govora o njenem koncu, takrat je bilo bolj vse tiho.

Pa seveda gledam, a se bodo spet izmazali ali tokrat ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

HappyPills ::

Evo tako se dela posel. Vbistvu je dobra vrjanta
https://www.airserbia.com/en/special-ti...

Zgodovina sprememb…

PerS ::

jaz sem imel za konec meseca kupljeno karto pri adrii. Karta je bila Ljubljana - Bruselj (adria), potem pa Bruselj - Hannover (lufthansa).

Zdaj mi pa ni jasno, a mi drugi del leta še vedno velja ali mi tudi to ne velja več? Kupil sem seveda vse preko Adrie. Telefoni na Adrii itak ne delajo. Sploh ne vem, kako to preverit? Sicer bom itak rezerviral drug let drugje, samo ne vem ali naj iščem let samo do Bruslja ali spet celo linijo?

galu ::

Vprašaj na Lufthanso?
Tako to gre.

Lonsarg ::

@PerS, jaz bi kontaktiral Lufthansa support. Če je let res plačan (da je šel denar od adrie naprej pravočasno), potem je sam od lufhanse odvisno ali ti vstop zaradi stečaja posredniške firme bodisi zavrnejo, bodisi se grejo dober customer support in ti povejo kako in kaj da prideš gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pika na i ::

Si predstavljam, da ne moreš več pogledat v razdelek Urejanje leta, tam kjer imaš potrjene rezervacije letov?

darkolord ::

PerS je izjavil:

jaz sem imel za konec meseca kupljeno karto pri adrii. Karta je bila Ljubljana - Bruselj (adria), potem pa Bruselj - Hannover (lufthansa).

Zdaj mi pa ni jasno, a mi drugi del leta še vedno velja ali mi tudi to ne velja več? Kupil sem seveda vse preko Adrie. Telefoni na Adrii itak ne delajo. Sploh ne vem, kako to preverit? Sicer bom itak rezerviral drug let drugje, samo ne vem ali naj iščem let samo do Bruslja ali spet celo linijo?
Če imaš "Booking reference" oz. "Booking code", mislim da lahko informacije o vozovnici pregledaš (in urejaš) tudi preko Lufthanse.

MrStein ::

PerS je izjavil:

jaz sem imel za konec meseca kupljeno karto pri adrii. K

Kdaj pa si kupil, če ni skrivnost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

name_G ::

Meni je tudi nekako uspelo kupit karto sredi septembra za let ADRIA 31/10/2019 v Amsterdam in za nazaj prav tako ADRIA 04/11/2019

Ne vem kaj storiti. Na telefon se noben ne javlja. Nobenih informacij o nadomestnih letih ne nič. Vsaj obestijo naj nas kaj zdej.

"PerS": Če boš kaj zvedel, prosim sporoči.

mikhaair ::

Stečaj. Mogoče nekoč dobiš kakšen cent iz stečajne mase.

Pika na i ::

Karte so prodajali še nekaj dni nazaj.
V vseh iskalnikih letov, so bili še vedno med izbiro za lete.

Stečaj letalskega prevoznika: pravice potnikov

St753 ::

Tudi, ce imajo potniki zavarovanje za odpoved leta (npr. kot ugodnost za imetnike nekaterih kreditnih kartic), ni nujno, da bodo dobili stroske povrnjene, saj imajo v nekaterih primerih v pogojih napisano, da zavarovanje ne krije stroskov leta v primeru bankrota letalske druzbe. V soboto je bil se mozen nakup kart.

HappyPills ::

Uporabna stran piše, kako najlažje do denarja: https://www.blog.uporabnastran.si/2019/...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

BuDi79 ::

name_G je izjavil:

Meni je tudi nekako uspelo kupit karto sredi septembra za let ADRIA 31/10/2019 v Amsterdam in za nazaj prav tako ADRIA 04/11/2019.
Sredi septembra.... ko res nihče ni vedel da ima Adria težave. Mogoče nekateri pač morajo ostati brez denarja.

name_G ::

Hvala vsem za informacije

BuDi79: Toxic si. Takšni komentarji ne pomagajo nikomur.

PerS ::

Jaz sem kupil v prvem tednu septembra. Takrat se je že slišalo kje, da ja kakšen let odpovedan, ampak noben ni govoril da bo šla firma v stečaj. Če bi pa kupoval en teden nazaj, seveda ne bi pri njih vzel.

Uglavnem, klical sem tako na Brnik, če imajo kakšno informacijo, kot oba druga letalska prevoznika (Lufthansa in Brussels airlines), ki naj bi poskrbela za drugi del leta (oz. prvi del leta pri povratku). Vsi pravijo da te karte niso veljavne.

Tako da sem pač že kupil nove karte za celotno pot, kaj bom dobil od Adrie nazaj se bom pa potem ukvarjal. Verjetno itak nič. Mogoče bo od teh mojih 400eur kakšen eur več prišel do izplačila plač zaposlenim. Morda me reši tole: https://www.gov.si/novice/2019-10-02-ka...

Invictus ::

Adria je imela probleme ze celo leto.

Samo vecina ne pozna ljudi, ki veliko letijo.

Sam se za sedanjo sluzbo letalo zamenjal za avto. Do Muenchna se se da priti... Kolega je sel domov prejsnji teden z busom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

buttcrack ::

name_G je izjavil:

Hvala vsem za informacije

BuDi79: Toxic si. Takšni komentarji ne pomagajo nikomur.

to se sliši podobno jamranju o CHF kreditih.

perci ::

Invictus je izjavil:

Adria je imela probleme ze celo leto.

Samo vecina ne pozna ljudi, ki veliko letijo.

Sam se za sedanjo sluzbo letalo zamenjal za avto. Do Muenchna se se da priti... Kolega je sel domov prejsnji teden z busom...

Do Münchna je že prej bilo boljše iti z avtom.

Invictus ::

perci je izjavil:


Do Münchna je že prej bilo boljše iti z avtom.

Ni cisto res, ampak vsak ima svoj prav. Meni se je splacalo leteti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Odvisno od ure kdaj moraš biti gor, ~7 do ~ 10 ure je okolica zabasana z avtomobili!

perci ::

Jaz do 5 ur oddaljenosti sploh ne pomišljam. Drugo je, če iz Munchna letiš naprej, ker je hub - potem valda letiš iz lj.

PerS ::

ok, seveda.. govorim za navadne smrtnike, ne za tiste ki v službo potujete z avionom :) Jaz letim 2-3x letno po evropi (poslovno) in se nikoli do sedaj nisem ukvarjal z zanesljivostjo letalskih družb. Tudi nisem nikoli iskal najcenejše opcije, da se potem jebem še s kakšnimi transferji ali pa da sedim na nekem letališču 8ur in čakam drugi let, itd. Vedno vzamem direktni let, če je le opcija.. Tudi ne vstajam sredi noči zato da bi prihranil par 10eur pri karti. Meni je bilo najlažje in najbolj udobno rezervirati lete preko Adrie in leteti iz Brnika. Novice sicer gledam in berem, ampak ne redno in dokler ni bilo res že prepozno (recimo zadnjih 7-10dni) nisem imel informacije, da je taka pizdarija pri njih. In verjamem, da nas ni malo takih, da o kakšnih tujih turistih sploh ne govorim.

Saj čez 6 mesecev bo lažje, bodo že drugi pokrili linije. Trenutno je pa pač kaos, pol pa še telefone ukinejo (no, sej je logično, če so zaprli firmo) in za nas ki ne letimo vsak dan potem zmanjka informacij.

Pika na i ::

"Stečaj bo vodil upravitelj Janez Pustatičnik, upniki letalskega prevoznika pa imajo tri mesece časa, da prijavijo svoje terjatve in izločitvene pravice v stečajnem postopku. Zadnji dan roka za prijavo terjatev ter ločitvenih in izločitvenih pravic v stečajnem postopku je 3. januar 2020, je razvidno iz današnje objave okrožnega sodišča na spletni strani Ajpesa."

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

Podpiram stečaj, upam, da se prioritetno hitro reši.
Ker je to prioritetni primer.

Nimam nič proti tej združbi.
Ampak upam, da se to hitro reši, mogoče dobi novega poslovnega partnerja z dobrimi kompetencami
(ali pa tudi ne, odvisno, kaj bo po stečaju) in ustvari nova združba,
predvsem pod novim imenom, da se ustvari nov slovenski prevoznik, ki bo zagotavljal nadstandard, ki ga Adria ni opravljala.

Ko se spominjam na Adrio, se spomnim le tistega bogega sendviča (preko novic).

In upam na novo Slovenia Airwaves, ali kaj podobnega.

Ker, če bi Adria obstala, bi obstale tudi vse žalostne zgodbe potnikov.

Če se po stečaju ustanovi nova združba, imam nekaj upanja,
da bodo potniki in združba imeli veliko boljše zgodbe za v javnost.

fikus_ ::

Vidim, da nekateri niste na realnih tleh oz. s tujim (denarjem) je lahko opletat, čeprav je v bistvu naš. Adria je imela zakupljen dostop in termine na letališčih. Tega se na frekventnih lokacijah ne da kar tako dobiti oz. je cena temu primerna.
Kot kaže, bodo najbolj zasedene/profitabilne linije Adrije hitro prevzeli drugi (sicer ne bodo leteli ob istem času), tako da ne vidim velikega problema. Se bo potrebno prilagoditi.
Sem proti ustanavljanju nove "adrije", ker bo rezultat isti (izgube, ki jih bomo krili). Če že, potem subvencioniranje določenih linij (ampak ne po politični poti!!!), npr ob predsedovanju SLO EU.

Machete ::

Javni potniški promet država subvencionira s kar 100 mil. letno! To vedno pozabite omeniti, ko se tolče po privatnem/ossebnem transportu, da je zaradi vpliva na okolje 'subvencioniran z nekaznovanjem zaradi gneče in onesnaženja'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BuDi79 ::

fikus_ je izjavil:

Vidim, da nekateri niste na realnih tleh oz. s tujim (denarjem) je lahko opletat, čeprav je v bistvu naš. Adria je imela zakupljen dostop in termine na letališčih. Tega se na frekventnih lokacijah ne da kar tako dobiti oz. je cena temu primerna.
A veš tisto ko eni papagajasto ponavljajo eno lažno izjavo in mislijo da je resnična - v enem letu je propadlo skoraj 20 družb... med njimi pred nedavnim Thomas Cook, s katero je v evropi na tleh ostalo 100 letal (brez družb, ki so ostale takorekoč nedotaknjene kot je npr Condor)... ki so pustili svoje slote.

Podnobno je s piloti in osebjem... trg jih... zaradi propada letalskih družb precej poln. Če bi bilo lažje piloti danes ne bi jokali in zaradi zmede pisali protislovij kot je bil skropucalo od članka v Večeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

fikus_ ::

Za primerno ceno se da marsikaj kupiti. Tudi "najbolj optimalne" termine. Samo potem ne sanjat, da bo letalski prevoznik poceni in da bo delal + . Zakaj je potem Adrija prodala "slote" na Heathrowu in letela mislim da na Stansted?!

perci ::

na gatwick je letela že od nekdaj

ahac ::

jb_j je izjavil:

In upam na novo Slovenia Airwaves, ali kaj podobnega.

Ampak, če bo ta letela samo iz Brnika, bi moral potem Maribor (+ sosednje občine) ustanovit svojo letalsko družbo za svoje letališče. Potem bomo v SLO imeli 2 močni letalski firmi, ki bosta delali za nas! /s
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

feryz ::

Koliko Slovencev leti redno, po vašem mnenju? Da bi bil to nacionalni interes in bi ga morali subvencionirati? 5%?
Mogoče drugačno vprašanje. Kdaj je neka stvar nacionalni interes? Je dovolj, da to potrebujejo šarko, šivilja in opankar ali nas mora biti vseeno malo več vključenih v proces?

MrStein ::

ahac je izjavil:

jb_j je izjavil:

In upam na novo Slovenia Airwaves, ali kaj podobnega.

Ampak, če bo ta letela samo iz Brnika, bi moral potem Maribor (+ sosednje občine) ustanovit svojo letalsko družbo za svoje letališče. Potem bomo v SLO imeli 2 močni letalski firmi, ki bosta delali za nas! /s

Bratuškova je omenjala subvencionirane linije iz Maribora. (današnje novice)

Če bo kaj iz tega, je seveda drugo vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mikhaair ::

Zakaj pa naj bi bile subvencionirane linije avtomatsko iz Brnika?

LeQuack ::

mikhaair je izjavil:

Zakaj pa naj bi bile subvencionirane linije avtomatsko iz Brnika?


Ker je ves javni sektor iz Ljubljane.
Quack !

D3m ::

Vprašanje, če bo EU dovolila.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31844353 (35750) perci
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114439 (8942) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304163 (3487) St235
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923527 (20772) alexa-lol
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524044 (20977) xsum1

Več podobnih tem