» »

Na Japonskem Yahoo uvaja bonitetne ocene uporabnikov

Na Japonskem Yahoo uvaja bonitetne ocene uporabnikov

Slo-Tech - Yahoo je na Japonskem uvedel nov sistem ocenjevanja uporabnikov, ki v obrisih spominja na, sicer precej obsežnejši, kitajski sistem družbene bonitetne ocene. V ocenjevalnem sistemu Yahoo! Japan ID je privzeto vključenih 48 milijonov uporabnikov, ki se sicer lahko izpišejo, a morajo to aktivno storiti (opt out).

Sistem avtomatično izračunava oceno uporabnika na podlagi več faktorjev, denimo zgodovine plačil, ocen pri nakupih, preteklih rezervacijah in morebitnih preklicih, dostopnosti osebnih podatkov itd. Te podatke lahko dobijo različne strani, denimo Crowdworks, ki se ukvarja s posredovanje oglasov za delo. Uporabniki so besni, zlasti ker je sistem privzeto vključen za vse.

Eden izmed razlogov, da si kitajska podjetja prizadevajo uvesti takšen sistem, je potreba po enotni bonitetni oceni. V Sloveniji imamo SISBON, v Nemčji Schufo, v ZDA privatni FICO, na Japonskem pa nič primerljivega. Različna podjetja uporabljajo svoje sisteme in metode za ocenjevanje kreditne sposobnosti, enotnega pa ni. Sistem internetne bonitetne ocene, ki bo zaživel 1. julija, je po besedah Yahoo Japan povsem legitimen, saj da so uporabniki svoje soglasje podali že ob registraciji, sedaj pa ga lahko kadarkoli umaknejo.

40 komentarjev

MrStein ::

Uporabniki so besni


Hmm, uporabniki teh pa so čisto OK:

V Sloveniji imamo SISBON, v Nemčji Schufo, v ZDA privatni FICO
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Ja ampak to niso povezane bonitete, ker potem bi pomenilo tvo svetovni nadzor, tega pa zahodni svet ne pozna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

Ja ampak to niso povezane bonitete, ker potem bi pomenilo tvo svetovni nadzor, tega pa zahodni svet ne pozna.



Ahaha. Tell me you're not serious?

Mislim, a res še ni nobenemu jasno v katero smer gre razvoj?
Da, zaenkrat smo še na ekonomski oceni posameznika. Korak ni več tako velik.

And besides...recimo, da nekako ostanemo pri takem ocenjevanju...nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila. Zazvoni alarm, v tvojo databazo se zapiše, "unpaid item". Greš nazaj, vrneš ali plačaš in se opravičiš za neljubi dogodek. Oni rečejo, da bodo databazo popravili, ampak zadeva se pozabi.
Vsakič ko vstopiš v trgovino z facial recognition, AI javi uslužbencem, da si sumljiva oseba.

Torej nikogar to ne sekira ali celo briga?

Fine, pojedli boste to kar ste skuhali...ali pustili skuhat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Sheteentz ::

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila. Zazvoni alarm, v tvojo databazo se zapiše, "unpaid item". Greš nazaj, vrneš ali plačaš in se opravičiš za neljubi dogodek. Oni rečejo, da bodo databazo popravili, ampak zadeva se pozabi.
Vsakič ko vstopiš v trgovino z facial recognition, AI javi uslužbencem, da si sumljiva oseba.

Torej nikogar to ne sekira ali celo briga?

Fine, pojedli boste to kar ste skuhali...ali pustili skuhat.

Zakaj bi bazo popravljali? Napisalo se bo pač, da si oseba s težavami v spominu, oziroma si oseba, ki ima takšno zmedo v glavi, da še enega nakupa kruha in jogurta ni zmožna opravit. Nato te bo ta baza na vsake par mesecev poslala na psihološko evalvacijo, kjer se bo preverjalo tvoj napredek. Po ene par seansah pri psihoterapevtu boš že redno plačeval izdelke, živel bolj srečno življenje in ne boš več počel gluposti na vsakem koraku.

Mr.B ::

Sheteentz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila. Zazvoni alarm, v tvojo databazo se zapiše, "unpaid item". Greš nazaj, vrneš ali plačaš in se opravičiš za neljubi dogodek. Oni rečejo, da bodo databazo popravili, ampak zadeva se pozabi.
Vsakič ko vstopiš v trgovino z facial recognition, AI javi uslužbencem, da si sumljiva oseba.

Torej nikogar to ne sekira ali celo briga?

Fine, pojedli boste to kar ste skuhali...ali pustili skuhat.

Zakaj bi bazo popravljali? Napisalo se bo pač, da si oseba s težavami v spominu, oziroma si oseba, ki ima takšno zmedo v glavi, da še enega nakupa kruha in jogurta ni zmožna opravit. Nato te bo ta baza na vsake par mesecev poslala na psihološko evalvacijo, kjer se bo preverjalo tvoj napredek. Po ene par seansah pri psihoterapevtu boš že redno plačeval izdelke, živel bolj srečno življenje in ne boš več počel gluposti na vsakem koraku.

Seveda a misliš da danes AI tega ne analizira in smatra da dejanje ne spada v tvoj definiran profil...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

carota ::

Uporabniki so besni

So pa pogumni ... Japonce, ki so strokovnjaki japonskih borilnih veščin ni za jezit. :))

Gregor P ::

... japonske borilne veščine, ki izvirajo iz kitajskih borilnih veščin >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

FrRoSt ::

carota je izjavil:

Uporabniki so besni

So pa pogumni ... Japonce, ki so strokovnjaki japonskih borilnih veščin ni za jezit. :))

Mal zaostajajo! :)):)):))

Na slo-tehu imajo že dolgo in bogato prakso! :)):)):))

In Brado! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Glugy ::

Bogataši si bodo pa lahko plačali lepo bonitatno oceno. Tole bo samo še v večjo stisko reveže dajat. Za izboljšanje bonitetne ocene se bo pa potem koristil storitve svetovalnih podjetj. To ni nič druzga k biznis..umetno ustvarjanje potreb za večjo potrošnjo denarja. Svinjarija.

cccc ::

Je že kdo poslal GDPR zahtevo na SISBON, kere podatke imajo o osebi? Bi to šlo?
Ali je bonitetna ocena poslovna skrivnost?

Za koga vse pa imajo na SISBON te ocene? Le za tiste, ki so kdaj najemali kredit ali za vse komitente vsaj ene banke?

Markoff ::

Lenoba lena. Obišči www.sisbon.si ali poslovalnico katerekoli banke. Oddaj zahtevek o vsebini podatkov, ki jih vodijo o tebi in o vseh vpogledih do njih. Vpogledi as in imena in priimki oseb, ki so vpogledovali v podatke, z navedbo razloga. You will now watch the watchers. Sploh ne potrebuješ GDPR postopkov, čeprav se lahko sklicuješ tudi na te, le da ti GDPR NE OMOGOČA dati zahtevo po imenih in priimkih oseb, ki so dostopali do tvojih osebnih podatkov.

Mogoće še kej?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ja ampak to niso povezane bonitete, ker potem bi pomenilo tvo svetovni nadzor, tega pa zahodni svet ne pozna.

Ahaha. Tell me you're not serious?

He is serious. SISBON je zelo zaprt sistem, ki gre vsako leto čez kup revizij - na strani ponudnika IT sistema in na strani uporabnikov. Je pod neprestanim nadzorom glede poizkusov vdorov in se pentestira. Državni organi do podatkov v njem ne morejo brez odredbe sodišča, kaj šele, da bi si vzpostavili site-to-site VPN in podatkovno avtocesto.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

BlackDeath ::

Mr.B je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila. Zazvoni alarm, v tvojo databazo se zapiše, "unpaid item". Greš nazaj, vrneš ali plačaš in se opravičiš za neljubi dogodek. Oni rečejo, da bodo databazo popravili, ampak zadeva se pozabi.
Vsakič ko vstopiš v trgovino z facial recognition, AI javi uslužbencem, da si sumljiva oseba.

Torej nikogar to ne sekira ali celo briga?

Fine, pojedli boste to kar ste skuhali...ali pustili skuhat.

Zakaj bi bazo popravljali? Napisalo se bo pač, da si oseba s težavami v spominu, oziroma si oseba, ki ima takšno zmedo v glavi, da še enega nakupa kruha in jogurta ni zmožna opravit. Nato te bo ta baza na vsake par mesecev poslala na psihološko evalvacijo, kjer se bo preverjalo tvoj napredek. Po ene par seansah pri psihoterapevtu boš že redno plačeval izdelke, živel bolj srečno življenje in ne boš več počel gluposti na vsakem koraku.

Seveda a misliš da danes AI tega ne analizira in smatra da dejanje ne spada v tvoj definiran profil...


Uh, glede na to koliko našega življenja je digitaliziranega bodo profili 'spot on'. Potem pa samo preračunavanje verjetnosti nekega dogodka :)

FastWIND ::

Sheteentz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila. Zazvoni alarm, v tvojo databazo se zapiše, "unpaid item". Greš nazaj, vrneš ali plačaš in se opravičiš za neljubi dogodek. Oni rečejo, da bodo databazo popravili, ampak zadeva se pozabi.
Vsakič ko vstopiš v trgovino z facial recognition, AI javi uslužbencem, da si sumljiva oseba.

Torej nikogar to ne sekira ali celo briga?

Fine, pojedli boste to kar ste skuhali...ali pustili skuhat.

Zakaj bi bazo popravljali? Napisalo se bo pač, da si oseba s težavami v spominu, oziroma si oseba, ki ima takšno zmedo v glavi, da še enega nakupa kruha in jogurta ni zmožna opravit. Nato te bo ta baza na vsake par mesecev poslala na psihološko evalvacijo, kjer se bo preverjalo tvoj napredek. Po ene par seansah pri psihoterapevtu boš že redno plačeval izdelke, živel bolj srečno življenje in ne boš več počel gluposti na vsakem koraku.


Pozabi na sease, razen če si jih ne plačaš. V zahodnem svetu te nafilajo s tabletami, ki imajo toliko stranskih učinkov, da se ti začnejo pojavljat druge težave...

Na psihoterapijo pri nas čakaš cca. 1 leto. No tisto na napotnico. Samoplačniško pa kakšnega pol leta... Tacajt se ti lahko dokončno zmeša....

Gregor P ::

Ok, samo toliko, da se razumemo, so tudi duševne bolezni kjer brez zdravil (tablet oz. injekcij) pač žal ne gre.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Markoff je izjavil:

Lenoba lena. Obišči www.sisbon.si ali poslovalnico katerekoli banke. Oddaj zahtevek o vsebini podatkov, ki jih vodijo o tebi in o vseh vpogledih do njih. Vpogledi as in imena in priimki oseb, ki so vpogledovali v podatke, z navedbo razloga. You will now watch the watchers. Sploh ne potrebuješ GDPR postopkov, čeprav se lahko sklicuješ tudi na te, le da ti GDPR NE OMOGOČA dati zahtevo po imenih in priimkih oseb, ki so dostopali do tvojih osebnih podatkov.

Mogoće še kej?

Jaz sem ravnokar uletel gor samo s certifikatom, brez kakršnekoli vloge sem takoj lahko gledal svoje stanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zee ::

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kamiKaZaA ::

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Jz sem se že dokaj zgodaj odločil za losanje gmaila. Best decision ever.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Torej imas vpeljane procese, ki ti analizirajo dogodke in ti sporocajo kdaj se dogaja nekaj sumljivega.Pustimo da moras definirati kaj je zate sumljivo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Torej imas vpeljane procese, ki ti analizirajo dogodke in ti sporocajo kdaj se dogaja nekaj sumljivega.Pustimo da moras definirati kaj je zate sumljivo.

Nerazumem vprašanja, ker je triki zastavljeno, zato tudi nemorem podati odgovora. Če ga boš malo drugače zastavil, ti tudi odgovorim.

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Torej imas vpeljane procese, ki ti analizirajo dogodke in ti sporocajo kdaj se dogaja nekaj sumljivega.Pustimo da moras definirati kaj je zate sumljivo.

Nerazumem vprašanja, ker je triki zastavljeno, zato tudi nemorem podati odgovora. Če ga boš malo drugače zastavil, ti tudi odgovorim.
Seveda ne razumes.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Torej imas vpeljane procese, ki ti analizirajo dogodke in ti sporocajo kdaj se dogaja nekaj sumljivega.Pustimo da moras definirati kaj je zate sumljivo.

Nerazumem vprašanja, ker je triki zastavljeno, zato tudi nemorem podati odgovora. Če ga boš malo drugače zastavil, ti tudi odgovorim.
Seveda ne razumes.

No super, da si odgovoril na tak način kot si. Sedaj vsaj vem, da te dam pri meni na črno listo in si tvoj nick zabeležim, da v bodoče nič ne odgovorim, ker vidim, da nisi ti za neke resne debate, ampak si tukaj bolj za provokacijo. Meni pa ni potrebe potem takem, da bi s takimi debatiral. Naslednjič bomo samo preskočil tvoj komentar.

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo, že šaltam nazaj in spreminjam maile na Yahoo. Prav tako preko telefona ne hodim na Yahoo in nikoli nisem. Se bom bolj varno počutil, če mi bo v kripto-svetu uspelo narediti kakšno zajetnejšo vsoto.

Torej imas vpeljane procese, ki ti analizirajo dogodke in ti sporocajo kdaj se dogaja nekaj sumljivega.Pustimo da moras definirati kaj je zate sumljivo.

Nerazumem vprašanja, ker je triki zastavljeno, zato tudi nemorem podati odgovora. Če ga boš malo drugače zastavil, ti tudi odgovorim.
Seveda ne razumes.

No super, da si odgovoril na tak način kot si. Sedaj vsaj vem, da te dam pri meni na črno listo in si tvoj nick zabeležim, da v bodoče nič ne odgovorim, ker vidim, da nisi ti za neke resne debate, ampak si tukaj bolj za provokacijo. Meni pa ni potrebe potem takem, da bi s takimi debatiral. Naslednjič bomo samo preskočil tvoj komentar.

Ajde, naštej mi kaj si implementiral v tvoji rešitve na tvoji lokaciji, da lahko trdiš da tvoja infrastrukture ni kompromitirana. Da tvoja komunikacija s svetom ni kompromitirana in da recimo tvoj poštni predal ni kompromitiran.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joze67 ::

Sheteentz je izjavil:

Zakaj bi bazo popravljali? Napisalo se bo pač, da si oseba s težavami v spominu, oziroma si oseba, ki ima takšno zmedo v glavi, da še enega nakupa kruha in jogurta ni zmožna opravit.
Ali to ali pa da si minister.

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:


Ajde, naštej mi kaj si implementiral v tvoji rešitve na tvoji lokaciji, da lahko trdiš da tvoja infrastrukture ni kompromitirana. Da tvoja komunikacija s svetom ni kompromitirana in da recimo tvoj poštni predal ni kompromitiran.

Samo tokrat, potem pa zaključujem s teboj. Za današnjo kriptovalutno zaščito je mail, kjer moraš vse potrditi preden se izvrši, kateri je potreben tudi, če pozabiš geslo, da dobiš novo nanj, imaš še zraven 2FA, za katerega smo že tudi ugotovili (novica na Slo-Tech), da se ga da odtujiti in ne garantira vrhunske zaščite.

In dosti bolj varno se bom počutil (nisem prej o tem razmišljal), če bom imel ločen mail z geslom (Yahoo), kot pa direkt vse na telefonu, kjer ni potrebno gesla in če ti vdre v telefon, lahko dostopa do uporabniškega imena in prosti dostop do maila, kjer potem lahko počne kar mu srce zaželi, pride lahko tudi do gesla od Bitstampa, če bi ga zahteval oz. da je pozabil geslo.

In to je glavni razlog, da šaltam dol sedaj z gmaila. Zaradi "malo" večje varnosti, ker potem, ko enkrat vdre v telefon, še mora vedeti kateri mail uporabljam na računalniku. Ker ko ti enkrat pride v mail se mu marsikatera vrata odprejo. Ni pa nikjer 100% in ja moj računalnik je lahko v tem trenutku okužen in že nekdo tretji lahko dostopa do maila od Yahoo.

In če sem kje z mirnim spancem, sem to pri ColdWalletu, katerega sem naredil, da sem resetiral računalnik, zbutal Linuxe, naredil vse kar sem moral online, nato potegnil ven internetni kabel, vtipkal tisto geslo iz 20+ besed, vgasnil dol računalnik, izključil vso možno napajanje na računalniku, da sem pobrisal RAM in sedaj nihče, tudi če sem imel takrat okužen računalnik, mi nemore nikakor priti do tistega gesla od ColdWalleta, ker sem ga v ključnem trenutku izključil iz omrežja, RAM pa kasneje pobrisal, preden sem nazaj vključil internetni kabel, razen da se mu posreči z ugibanjem. Problem je, ker sem si nekaj sredstev pustil v HotWalletu, tisto pa se mi lahko odtuji in zato, šaltam dol z gmaila, da si malo povečam prednost pred tistim, če mi bo vdrl v telefon.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Glede svojega telefona pa še to. Letos je bil star 3 leta. Uporabljam ga za klice, sms-e, surfanje na le preverjene strani, poslušanje glasbe. Od aplikacij imam instalirane le uporabne s strani ponudnika (bančno, boooking.com, taxi, radio,...) in nobenih igric, katere lahko vsebujejo spyware. Zelo pazim kaj počnem s telefonom. In zdaj sem šel šteti koliko aplikacij sem si instaliral v 3 letih. Manj kot 10.

MrStein ::

A veš, da lahko na gmail odpreš ločen račun?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kamiKaZaA ::

MrStein je izjavil:

A veš, da lahko na gmail odpreš ločen račun?

Zakaj bi odpiral dodatni mail, če ga že imam drugje odprtega?

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ajde, naštej mi kaj si implementiral v tvoji rešitve na tvoji lokaciji, da lahko trdiš da tvoja infrastrukture ni kompromitirana. Da tvoja komunikacija s svetom ni kompromitirana in da recimo tvoj poštni predal ni kompromitiran.

Samo tokrat, potem pa zaključujem s teboj. Za današnjo kriptovalutno zaščito je mail, kjer moraš vse potrditi preden se izvrši, kateri je potreben tudi, če pozabiš geslo, da dobiš novo nanj, imaš še zraven 2FA, za katerega smo že tudi ugotovili (novica na Slo-Tech), da se ga da odtujiti in ne garantira vrhunske zaščite.

In dosti bolj varno se bom počutil (nisem prej o tem razmišljal), če bom imel ločen mail z geslom (Yahoo), kot pa direkt vse na telefonu, kjer ni potrebno gesla in če ti vdre v telefon, lahko dostopa do uporabniškega imena in prosti dostop do maila, kjer potem lahko počne kar mu srce zaželi, pride lahko tudi do gesla od Bitstampa, če bi ga zahteval oz. da je pozabil geslo.

In to je glavni razlog, da šaltam dol sedaj z gmaila. Zaradi "malo" večje varnosti, ker potem, ko enkrat vdre v telefon, še mora vedeti kateri mail uporabljam na računalniku. Ker ko ti enkrat pride v mail se mu marsikatera vrata odprejo. Ni pa nikjer 100% in ja moj računalnik je lahko v tem trenutku okužen in že nekdo tretji lahko dostopa do maila od Yahoo.

In če sem kje z mirnim spancem, sem to pri ColdWalletu, katerega sem naredil, da sem resetiral računalnik, zbutal Linuxe, naredil vse kar sem moral online, nato potegnil ven internetni kabel, vtipkal tisto geslo iz 20+ besed, vgasnil dol računalnik, izključil vso možno napajanje na računalniku, da sem pobrisal RAM in sedaj nihče, tudi če sem imel takrat okužen računalnik, mi nemore nikakor priti do tistega gesla od ColdWalleta, ker sem ga v ključnem trenutku izključil iz omrežja, RAM pa kasneje pobrisal, preden sem nazaj vključil internetni kabel, razen da se mu posreči z ugibanjem. Problem je, ker sem si nekaj sredstev pustil v HotWalletu, tisto pa se mi lahko odtuji in zato, šaltam dol z gmaila, da si malo povečam prednost pred tistim, če mi bo vdrl v telefon.

LEpo da si se razpisal.
Kakšen process imaš implementiran, dalahko trdiš da tvoj infrastukturin sistem ni komprimitiran, da na tvojem telefonu ne teče applikacija ki snema pogovore, in dvofaktorska authentikacija ni zagotovilo... ker je bil tudi na SLo-techu članek na to temo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila.


Daj ti meni povej, kako neseš iz trgovine PO POMOTI izdelek, ki ga nisi plačal. To pomeni, da si ga ukradel.

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:


LEpo da si se razpisal.
Kakšen process imaš implementiran, dalahko trdiš da tvoj infrastukturin sistem ni komprimitiran, da na tvojem telefonu ne teče applikacija ki snema pogovore, in dvofaktorska authentikacija ni zagotovilo... ker je bil tudi na SLo-techu članek na to temo...

Jaz napišem:

...imaš še zraven 2FA, za katerega smo že tudi ugotovili (novica na Slo-Tech), da se ga da odtujiti in ne garantira vrhunske zaščite.

Potem pa ti meni pišeš, da 2FA ni zagotovilo in da je bila novica o tem na Slo-Tech. A jaz sem že to sam ugotovil in tudi omenil zgoraj.

In ja, zaključujem debato s teboj. Za vedno. Ker sem še dobil potrdilo, da ti sploh ne prebereš vsega, ampak samo preletiš komentar. Hvala lepa za tako površno debato.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:


LEpo da si se razpisal.
Kakšen process imaš implementiran, dalahko trdiš da tvoj infrastukturin sistem ni komprimitiran, da na tvojem telefonu ne teče applikacija ki snema pogovore, in dvofaktorska authentikacija ni zagotovilo... ker je bil tudi na SLo-techu članek na to temo...

Jaz napišem:

...imaš še zraven 2FA, za katerega smo že tudi ugotovili (novica na Slo-Tech), da se ga da odtujiti in ne garantira vrhunske zaščite.

Potem pa ti meni pišeš, da 2FA ni zagotovilo in da je bila novica o tem na Slo-Tech. A jaz sem že to sam ugotovil in tudi omenil zgoraj.

In ja, zaključujem debato s teboj. Za vedno. Ker sem še dobil potrdilo, da ti sploh ne prebereš vsega, ampak samo preletiš komentar. Hvala lepa za tako površno debato.

Še 1x kako mi ti zagoitavljaš, odkar si se preselil iz oblačnih storitev v tvojo lokalno infrastukture, da je tvoj sistem NI....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila.


Daj ti meni povej, kako neseš iz trgovine PO POMOTI izdelek, ki ga nisi plačal. To pomeni, da si ga ukradel.


Ko vzameš kakšno manjšo stvar in rabiš proste roke, ga vtakenš v žep. Greš na blagajno in če pozabiš, da ga imaš v žepu...
Se ne dogaja pogosto, ampak se.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila.


Daj ti meni povej, kako neseš iz trgovine PO POMOTI izdelek, ki ga nisi plačal. To pomeni, da si ga ukradel.


Ko vzameš kakšno manjšo stvar in rabiš proste roke, ga vtakenš v žep. Greš na blagajno in če pozabiš, da ga imaš v žepu...
Se ne dogaja pogosto, ampak se.


Tega nisem nikoli počel. To je smatrano kot kraja.

Markoff ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem ravnokar uletel gor samo s certifikatom, brez kakršnekoli vloge sem takoj lahko gledal svoje stanje.

Se pravi so naredili še korak dlje. Super. Uletel si s kvalificiranim digitalnim potrdilom, torej si moral pri ponudniku dokazati istovetnost. In sedaj s certifikatom lahko dostopaš neposredno do SVOJIH podatkov. Kje je torej težava?

PS: v revizijski sledi je zabeležen vsak uspešen in neuspešen poizkus. Sedaj pa daj zahtevek za izpis dostopov na SISBON in poglej, če je tvoj dostop med njimi.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

cccc ::

Sej ne rabiš dati zahtevka. V nadzorni plošči na Sisbonu vse vidiš, ko se prijaviš s certifikatom. Vidiš vse dostope - pri meni ni nobenega, razen tistega današnjega ob mojem vpisu.
VErjetno pol z zahtevkom ne boš ničesar dodatnegaizvedel...

Kaj pa je, če zapreš vse slo bančne račune in ga imaš samo v tujini, v banki ki ni članica sisbona? V tem primeru lahko zahtevaš pozabo al to kar sami ukinejo pol?

ps. - Za tale sisbon sem šele te dni izvedel, po tem ko ste tu pisali o njem. Obstajajo še kakšne take podobne "državne" baze, do katerih lahko dostopaš oz. baze, ki imajo podatke fizičnih oseb (poleg tistih, kamor se sam registriraš) in lahko daš poizvedbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cccc ()

MrStein ::

kamiKaZaA je izjavil:

MrStein je izjavil:

A veš, da lahko na gmail odpreš ločen račun?

Zakaj bi odpiral dodatni mail, če ga že imam drugje odprtega?

A ne slediš temi?
Najprej si pisal:

kamiKaZaA je izjavil:

zee je izjavil:

A Yahoo sploh še kdo uporablja? Resno. 8-O

Jaz. In mi je žal, da sem za resne zadeve dajal Gmail. Sedaj pa vidim vse te ranljivosti pametnih telefonov in da ima takoj dostop do gmaila brez gesel, če ti v telefon vdrejo

Kar seveda ni res.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

nekega dne pomotoma neseš vn iz trgovine nek izdelek brez plačila.


Daj ti meni povej, kako neseš iz trgovine PO POMOTI izdelek, ki ga nisi plačal. To pomeni, da si ga ukradel.


Ko vzameš kakšno manjšo stvar in rabiš proste roke, ga vtakenš v žep. Greš na blagajno in če pozabiš, da ga imaš v žepu...
Se ne dogaja pogosto, ampak se.


Tega nisem nikoli počel. To je smatrano kot kraja.


Kaj? Postavit reč v žep?
Ali odkorakati vn z njo?

Kaj pa tistim, ki zataji izhodni senzor in sproži lažni alarm?


Ampak imaš prav...in to je težava. AI sistem, ki vrjetno ne bo imel nekih človeških toleranc, bo zaznal, da je izdelek več kot 1s zunaj dovoljenega območja in te mark-al za lopova.

No...ok, pustimo to, da bo vrjetno tudi nova paradigma trgovin nastala...torej spletno kupovanje, amazon money-less trgovine itd.

Pravim, prej ali slej boš naredil napako in boš zabeležen v sistemu.
Kaj bo po temu pa vprašanje. Če bo sistem dober, najbrž bolj malo. Če bo pravni sistem avtomatiziran, morda si boš hitro očistil ime.
Lot's of what ifs.
Ampak v vsakem primeru bo sililo ljudstvo k dronizaciji. Torej striktnemu konformizmu.

Underground 80' punk scena z drogami?
Forget it. Označen boš kot nekonformist, ki zahaja v slabe predele mesta in ti bodo prekinjene določene storitve or worse.

Jz zgolj upam, da ne bom več družbeno aktiven ko bo ta distopija nastopila. Spominjal se bom na najboljše čase v zgodovini človeštva. To je 1980-2000. And wonder where it all went wrong.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Markoff ::

cccc je izjavil:

Sej ne rabiš dati zahtevka. V nadzorni plošči na Sisbonu vse vidiš, ko se prijaviš s certifikatom. Vidiš vse dostope - pri meni ni nobenega, razen tistega današnjega ob mojem vpisu.
VErjetno pol z zahtevkom ne boš ničesar dodatnegaizvedel...

Kaj pa je, če zapreš vse slo bančne račune in ga imaš samo v tujini, v banki ki ni članica sisbona? V tem primeru lahko zahtevaš pozabo al to kar sami ukinejo pol?

ps. - Za tale sisbon sem šele te dni izvedel, po tem ko ste tu pisali o njem. Obstajajo še kakšne take podobne "državne" baze, do katerih lahko dostopaš oz. baze, ki imajo podatke fizičnih oseb (poleg tistih, kamor se sam registriraš) in lahko daš poizvedbo?

Jaz že zelo dolgo nisem dostopal do njega, tako da so vse te novice super.
SISBON ni povezan s tujimi tovrstnimi bonitetnimi bazami, saj za to nima zakonske podlage. Oz. je v preteklosti zagotovo ni imel, pa tudi Pirc Gusarjeva je bila zelo negativno nastrojena zoper SISBON svoje čase, hence visoke zahteve po varovanju OP.
GDPR poizvedbo lahko daš kateremkoli pravnem subjektu v EU, ta pa ti mora na zahtevek odgovoriti. No, če se prej ustrezno legitimiraš, da ne dajo podatkov o tem, kaj vodijo o tebi, tvojemu sosedu...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska razvila aplikacijo, ki javno opozarja na dolžnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5614183 (11184) Unknown_001
»

Kitajski sistem družbene bonitetne ocene v praksi: zaradi grehov staršev otroci ne mo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5114415 (10709) slitkx
»

Kreditne točke

Oddelek: Problemi človeštva
243056 (2168) #000000
»

Moody's znižal Nokiino boniteto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6716121 (13993) Cold1

Več podobnih tem