» »

Telefonsko nadlegovanje

Telefonsko nadlegovanje

Meiniken ::

Na vsake kvatre se zgodi, da nekdo kliče na domači telefon. Ko se javiš z vljudnim "prosim" iz druge strani ni odgovora, le tišina. Kolikor se spomnim so se ti klici dogajali ne glede na čas - dopoldne, popoldne, zvečer.
Sej mi ni težko do telefona stopit ko zazvoni, ampak ko se pa večkrat nekdo ne javi ti pa tud že mal začne najedat.

Danes je blo pa rahlo smešn ko stojim sred hodnika in skoraj istočasno zazvonita od fotra mobilc in domač telefon. Si mislim kakšne so šanse, da oba hkrat zazvonita in grem do stacionarca, se vljudno javim in spet - tišina. Ker sem že prej imel izkušnje s tem sem po par sekundah odložil, grem ven in slišm fotra kako se dere v telefon "halo".

Pojma nimam al smo se komu zamerl in nas brezveze kliče ker ima preveč cajta, mogoče gre za neko (zaenkrat še meni neznano?) obliko telemarketinga, al pa nekdo preverja če je kdo doma (kar je pa spet glupo zarad več razlogov).

Prvič se je zgodil, da je nekdo bil klican na mobilca in bil deležen tega nadlegovanja. Tud pojma nimam če so klici vedno iz iste številke (najverjetneje ne). Klical nazaj nisem nič ker nočem še kej extra plačevat.

Preprečit ravno ne morem teh praznih klicev, ker če je vedno druga cifra potem blokiranje številke ne bo imelo željenega efekta. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje oz. ste se nadlegovalcev otepli? Najlažje bi sicer blo, da bi telefon fuknu skoz okno in bi bil problem rešen :D ampak mobilci...

Edit: to se doagaja recimo enkrat na dva meseca al pa občasno pogosteje. Danes je bil klic iz 01 777 32 87.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.
  • spremenilo: Meiniken ()

Pac-Man ::

Če si pripravljen riskirat 1.5€

https://www.1188.si/
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

MadMax ::

Če številka ni javno objavljena, jo tudi za 15EUR ne boš dobil na 1188.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

styrian ::

To vejetno kličejo roboti, da preverijo če je številka aktivna oz. če se kdo oglasi. Takoj ko slišijo človeški glas, prekinejo linijo.

Po nekaj časa boš verjetno dobil klic da si dobil nagrado.

Mene že sedaj dolgo niso klicali, pred 2 leti pa vsaki teden 2x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

cvalsr ::

Mogoče pa živi "roboti" preverjajo, kdaj ni nikogar doma, da bodo ob neki taki uri prišli na nepovabljen obisk in malo 'počistili'?

neverlucky ::

styrian je izjavil:

To vejetno kličejo roboti, da preverijo če je številka aktivna oz. če se kdo oglasi. Takoj ko slišijo človeški glas, prekinejo linijo.

Po nekaj časa boš verjetno dobil klic da si dobil nagrado.

Mene že sedaj dolgo niso klicali, pred 2 leti pa vsaki teden 2x.


Mobilni operatorji take stvari gotovo pregledujejo ma drug nacin. Tako da samo ne.

Bolj bi rekel, da vas kdo preverja, ali ste doma ali ne.

Raptor F16 ::

Če gre za isto številko prijavi operaterju.

bambam20 ::

Meiniken je izjavil:

Danes je bil klic iz 01 777 32 87.


Če ti aj pomaga. Številka je drugače prijavljena pri telekomu slovenija. Zato njim podaj prijavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577483052 (496) Robert73
»

Telefonski klic neznane številke - prevara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
258731 (6850) seba-beba
»

Tel. št. nateg?

Oddelek: Loža
396215 (5110) Phantomeye
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613563 (11028) dottor
»

neodgovorjeni klici na GSM iz +39... - ne klici nazaj

Oddelek: Loža
3715173 (13029) balkanec

Več podobnih tem