» »

Vdor v računalnik?

Vdor v računalnik?

erkgheoruugh ::

Danes sem dobil na mail spodnje sporočilo

Ali mislite, da je kaj na tem?
Imam slabe novice za vas.
15/03/2019 - na ta dan sem vdrl v vaš operacijski sistem in dobil popoln dostop do vašega racuna.
Kako je bilo:

V programski opremi usmerjevalnika, na katerega ste bili povezani tisti dan, je prišlo do ranljivosti.
Najprej sem prelomil ta usmerjevalnik in na to postavil zlonamerno kodo.
Ko ste vstopili v internet, je bil moj trojanac namešcen v operacijskem sistemu vaše naprave.
Po tem sem naredil polno deponijo vašega diska (imam ves vaš imenik, zgodovino ogledov strani, vse datoteke, telefonske številke in naslove vseh vaših stikov).
Pred mesecem dni sem hotel zakleniti napravo in zahtevati majhno kolicino denarja za odklepanje.
Toda pogledal sem spletna mesta, ki jih redno obiskujete, in prišel na veliko veselje vaših priljubljenih virov.
Govorim o mestih za odrasle.
Želim reci - vi ste velik perverznež. Imate nebrzdano fantazijo!
Potem mi je prišla ideja.
Naredil sem posnetek zaslona intimne spletne strani, kjer se zabavate (veste, o cem gre, kajne?).
Po tem sem vam vzel veselje (s kamero vaše naprave). Izkazalo se je lepo, ne oklevajte.
Preprican sem, da teh slik ne želite pokazati svojim sorodnikom, prijateljem ali sodelavcem.
Mislim, da je 420 EUR zelo majhen za mojo tišino.
Poleg tega sem veliko casa preživel na tebi!
Denar sprejemam samo v Bitcoinsih.

Denarnica BTC: 1GmHEJELq5aBXPrhgMre82dYQEf6tiTzmg

Ne veste, kako dopolniti Bitcoin denarnico?
V vsakem iskalniku pišite "kako kupiti bitcoin".
To je lažje kot pošiljanje denarja na kreditno kartico!
Za placilo imate nekaj vec kot dva dni (natancno 50 ur).
Ne skrbite, casovnik se bo zagnal v trenutku, ko boste odprli to crko. Da, da ... že se je zacelo!
Po placilu se moj virus in umazane fotografije z vami samodejno unicijo.
Pripovedno, ce ne dobim dolocenega zneska od vas, bo vaša naprava blokirana in vsi stiki bodo prejeli fotografije z vašimi "radostmi".
Želim, da ste previdni.
- Ne poskušaj najti in uniciti mojega virusa! (Vsi vaši podatki so že naloženi na oddaljeni strežnik)
- Ne poskušajte me kontaktirati (to ni mogoce, naslov pošiljatelja se ustvari samodejno).
- razlicne varnostne službe vam ne bodo pomagale; formatiranje diska ali unicenje naprave ne bo pomagalo, saj so vaši podatki že na oddaljenem strežniku.
P.S. Zagotavljam vam, da vas po placilu ne bom vec motil, ker niste moja edina žrtev.
To je hekerski kodeks casti.
Od zdaj naprej vam svetujem, da uporabite dobre protivirusne zdravila in jih redno posodabljate (veckrat na dan)!
Ne bodi jezna na mene, vsak ima svoje delo.

zee ::

Nateg. Preventivno zamenjaj geslo od emaila in gremo naprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

GrX ::

Klasičen izsiljevalski email, do vdora verjetno sploh ni prišlo.

Master_Yoda ::

Dovie'andi se tovya sagain.

LightBit ::

protivirusne zdravila

:))

WhiteLenate ::

Prav bi prišel kakšen filter, ki bi samodejno izbrisal sporočila s takole polomljeno slovenščino :D

Alien123 ::

Folk pa ma ideje :D

wragetz ::

Machete ::

Zdravile jemat večkrat na dan pa je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pol3ni ::

dr.Akula ::

Ne skrbite, casovnik se bo zagnal v trenutku, ko boste odprli to crko. Da, da ... že se je zacelo!

V originalu pismo, letter-letter :D
ni podatka

Fuks ::

Odpiši, da spetne kamere sploh nimaš :)

mihec87 ::

"Najprej sem prelomil ta usmerjevalnik in na to postavil zlonamerno kodo." prelomil:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dolenc ::

Verjetno ti je še tvoje geslo poslal.

To je spam mail, ko dobijo bazo uporabnikov kakšnih pohekanih strani, potem pa vsem pošljejo. Nekdo se že najde, ki to plača :)

Tukaj, https://haveibeenpwned.com/ , lahko preveriš, če so kakšno stran kjer si prijavljen z mailom pohekal in posledično dobili email in geslo za vpis na tisto stran.

Machete ::

Lahko tu napišeš gesla, ki jih uporabljaš in bomo preverili, če si pohekan.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

Tipičen nateg. jaz redno dobival take maile z nekimi izmišljenimi gesli od kao mojega maila...

Izbrišeš, in je stvar rešena. Ne odpisuj, ker potem bodo videli, da bereš in te bodo skušali še bolj usmerjeno "masirati".

Ali pa narediš kakšno takole neumnost:
https://telefoncek.si/2019/06/03/2019-0...

:D
sudo poweroff

ToniT ::

I am on a terrorist watch list :D

Evolve ::

To je hekerski kodeks casti.
:))

johnnyyy ::

poweroff je izjavil:

Tipičen nateg. jaz redno dobival take maile z nekimi izmišljenimi gesli od kao mojega maila...

Izbrišeš, in je stvar rešena. Ne odpisuj, ker potem bodo videli, da bereš in te bodo skušali še bolj usmerjeno "masirati".

Ali pa narediš kakšno takole neumnost:
https://telefoncek.si/2019/06/03/2019-0...

:D

Jaz sem dobil bolj sofisticiranega. Sicer vsebina podobna, vendar pa je bil poslan iz "mojega" mail računa. Za dokaz, da sem bil shekan pa je bilo ravno to (From - moj mail). Po pregledu headerja je bilo jasno, da se je nekdo poigral s "from" zato je tudi sam mail pristal v nezaželeni pošti, kjer sem ga našel.

Maximus ::

poweroff je izjavil:

Tipičen nateg. jaz redno dobival take maile z nekimi izmišljenimi gesli od kao mojega maila...

Izbrišeš, in je stvar rešena. Ne odpisuj, ker potem bodo videli, da bereš in te bodo skušali še bolj usmerjeno "masirati".

Ali pa narediš kakšno takole neumnost:
https://telefoncek.si/2019/06/03/2019-0...

:D


Ali pa se greš kaj takega kot tale model :)

Gagatronix ::

johnnyyy je izjavil:


Jaz sem dobil bolj sofisticiranega. Sicer vsebina podobna, vendar pa je bil poslan iz "mojega" mail računa. Za dokaz, da sem bil shekan pa je bilo ravno to (From - moj mail). Po pregledu headerja je bilo jasno, da se je nekdo poigral s "from" zato je tudi sam mail pristal v nezaželeni pošti, kjer sem ga našel.


Spoofanje posiljatelja je tako enostavno, da se mi smilijo ljudje, ki padejo na to finto.

Maior ::

Tudi jaz sem dobil mail z enako vsebino...

WhiteAngel ::

Plačaj meni in ti zagotovim, da bo računalnik varen!

treker ::

Sem dobil.. so me snemali z web kamero.. ki je sploh nimam :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne prevare

Oddelek: Omrežja in internet
162350 (559) c3p0
»

Crypto AG: umazana obveščevalna zgodba bajnih zaslužkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
12327938 (18270) poweroff
»

Delavnice programiranja in elektronike za otroke - ideje

Oddelek: Loža
354529 (3067) WizzardOfOZ
»

Ima bolnišnica Izola problem z razumevanjem delovanja interneta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7223552 (16507) MMKK
»

hotmail password crack (not a joke)

Oddelek: Informacijska varnost
224179 (2838) bluefish

Več podobnih tem