» »

Spletne prevare

Spletne prevare

Realovc10 ::

Pozdravljeni,

Kolega ki ni vešč računalništva in kako se zaščititi pred spletnim kriminalom se je obrnil name, da mu svetujem kaj narediti ozr kako se izogniti prevaram, ker ga skrbi, da bi mu kdo vdru v računalnik ali spletno banko.

Kar mi je povedal in pokazal, se mu je zgodila zelo nenavadna situacija preko FB-ja. In sicer:

Malo pred novim letom, je na FB-ju dobil prošnjo za prijateljstvo od neke punce na ime Sandra Slapnik, ki je imela tudi prikazno sliko, ker je ni poznal jo je preko chata vprašal, če sta se mogoče kdaj srečala, na kar mu je odgovorila, da dela kot kelnerca na Bowlingu v Celju, ter da se ji zdi zelo poznan, nakar jo je potrdil za prijateljico. Preko chat-a sta se pogovarjala več kot 3 tedne in se dogovorila za zmenek, mu dala tudi mobitel številko ter predlagala mesto srečanja. Pravi da je odšel v lokal ter dobil sporočilo, da jo zanima kje je parkiral avto in če sedi v gostilni ali je zunaj. Odgovoril ji je na sms, ter dobil nazaj odgovor, da pride čez 2 min ampak je ni bilo več kot 30 min. Po 30 min je odšel, ker se ni pojavila in med potjo do avta pogledal na FB, če mu je poslal kakšno sporočilo, vendar FB profil ni bil več na voljo, poskusil jo je tudi poklicati in tudi števila ni bila več dosegljiva, kar ga je zelo zaskrbelo, ter takoj posumil, če gre slučajno za kakšno prevaro, ker jo je zanimalo kje ima avto. Avto je na srečo bil na svojem mestu.

Danes me je kolega poklical in mi povedal to zgodbo ter mi tudi pokazal celoten pogovor. V pogovoru sta si izmenjala tudi nekaj selfijev in sem po podrobnem pregledu pogovora ugotovil, da se je prvi selfi razlikoval od drugih dveh in tega očitno ni opazil. Vprašal sem ga tudi, če je pregledal njen profil in pravi, da ga je pregledal vendar ni imela nič aktivnosti, ter samo 2 sliki (prikazno in eno dodatno). Z programom sem pregledal slike, ki mu jih je poslala vendar program teh slik ne najde na internetu. Poskusila sva tudi ponovno poklicati mobitel številko iz mojega telefona in je še vedno nedosegljiva.

Ta primer se mi zdi zelo čuden, saj ne vem ali gre za kakšno prevaro, je nekdo želel dobiti njegove podatke in jih uporabiti kje drugje ali pa ga je nekdo 3 tedne malce zajebaval. Sam poznam tudi nekaj ljudi na Bowlingu in sem preveril, ter nobeden ne pozna Sandre Slapnik iz Kompolj pri Štorah, ki bi delala na Bowlingu.

Se je mogoče že kdo kdaj soočil z takšnim primerom, ker je kolega zaskrbljen zaradi tega primera.

crniangeo ::

Prej bi reku da so ga lepo potegnili za nos :)

Sicer pa vprasanje kaj je vse klikal :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Realovc10 ::

Čudno se mi samo zdi, da sta se pogovarjala 3 teden o raznoraznih stvareh, na koncu mu je še neke SMS-e pošiljala ob 3.00 ponoči. Nimam pojma ali so si res delali norca iz njega.

Janac ::

A je bil na avtu kak znak vloma?

SeMiNeSanja ::

Maš paciente in pacientke vseh sort na internetu.

Glede na 'zgodbo', je komot lahko tudi tipičen primer neke 'desperate wife', ki je mislila, da je bolj pogumna, kot je dejansko bila in jo je v zadnjem trenutku pograbila panika.

Ampak ja - imaš tudi take paciente na internetu, ki jim je zabava, nekoga 3 tedne vleči za nos.

Kar se pa tiče konkretne 'prevare', pa samo kolega ve, kaj je tisti osebi pisal in kakšne 'selfije' ji je pošiljal. Če je material bil uporaben za kakšno izsiljevanje in to nekdo hotel izkoristiti, bi se mu verjetno že oglasil.

toplakd ::

Mogoče pa je šla najprej avto pogledat in ko je vidla da je Reno jo je minilo :)

Realovc10 ::

Ne verjamem, ker ima kolega BMW 320 xd in je star komi 2 leti :)

Mehmed ::

Lahko je pacient, ki se kratkocasi tako.
Lahko je slo za zaljubljenost, ki je minila, ko je videla kako parkira.
Lahko ga pa ubijejo jutri, ukradejo avto ter fejkajo kako je ziv in na drugi strani sveta z njegovimi selfiji.

crniangeo ::

Meho, dobra domisljija, predlagam da zacnes pisat kriminalke :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

PH03N1X ::

Se splača s takimi ukvarjat?
Teži mi 2 tedna, pa še vedno ni spredvidel, da ne zagrizem.
Imam slabe novice za vas.
15/03/2019 - na ta dan sem vdrl v vas operacijski sistem in dobil popoln dostop do vasega racuna.

Kako sem uspel:
V programski opremi usmerjevalnika, prek katerega ste se povezali, je bila ranljivost.
Pravkar sem vdrl to usmerjevalnik in dal svojo zlonamerno kodo na njej.
Ko ste odsli na spletu, je bil moj trojanski streznik namescen na vasi napravi.

Po tem sem naredil polno deponijo vasega diska (imam ves vas imenik, zgodovino ogledov strani, vse datoteke, telefonske stevilke in naslove vseh vasih stikov).

Pogledal sem mesta, ki jih redno obiskujete, in bil sem sokiran, kar sem videl !!!
Govorim o mestih za odrasle.

Zelim reci - vi ste BIG perverznez. Vasa domisljija se prestavi dalec stran od obicajnega tecaja!

In imam idejo ...
Naredil sem posnetek zaslona spletnih mest za odrasle, kjer se zabavate (ali razumete, kaj je to, huh?).
Po tem sem naredil screenshot vasih radosti (z uporabo kamere vase naprave) in jih zlepil.
Izkazalo se je neverjetno! Ti si tako spektakularna!

Vem, da si teh slik zaslona ne zelite prikazati prijateljem, sorodnikom ali zbirkam.
Mislim, da je 480 EUR zelo, zelo majhen znesek za mojo tisino.
Poleg tega sem vas tako dolgo spijunirala, da sem porabila veliko casa!

Placajte SAMO v Bitcoinih!

Denarnica BTC: f

Z malimi crkami (kopirajte naslov Btc in ga prilepite).

Ne veste, kako uporabljati bitcoine?
Vnesite poizvedbo v kateri koli iskalnik: "kako dopolniti BTC denarnico".
To je zelo enostavno

Za to placilo vam dam dva dni (natancno 55 ur).
Takoj ko se ta crka odpre, bo casovnik deloval.

Po placilu se bo moj virus in umazani posnetki zaslona z vasim vedenjem samodejno unicili.
Ce od vas ne dobim dolocenega zneska, bo vasa naprava zaklenjena in vsi vasi stiki bodo prejeli posnetke zaslona z vasim "uziva".

Upam, da razumete svojo situacijo.
- Ne poskusaj najti in uniciti mojega virusa! (Vsi vasi podatki, datoteke in posnetki zaslona so ze nalozeni na oddaljeni streznik)
- Ne poskusajte me kontaktirati (sami boste videli, da to ni mogoce, naslov posiljatelja je samodejno ustvarjen)
- razlicne varnostne sluzbe vam ne bodo pomagale; formatiranje diska ali unicenje naprave ne bo pomagalo, saj so vasi podatki ze na oddaljenem strezniku.

P.S. Nisi moja edina zrtev. zato vam jamcim, da vas po placilu ne bom vec motil!
To je castna beseda heker

Prav tako vas prosim, da v prihodnje redno posodabljate protivirusna zdravila. Tako ne boste vec padli v podobno situacijo.

Ne drzite zla! Samo opravljam svoje delo.
Vso sreco.

c3p0 ::

Ni sprevidel, ker ni človek, zanima jih le nakazilo.

krneki ::

Ti prevodi so za crknt :))

Machete ::

Zunaj je nova trojka, stara dizel krava je za socialce.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DePalmo ::

Tudi jaz sem že dobil tak mail in me je imelo da bi odpisal da sem izgubil zelo pomembne povezave do teh sočnih vsebin in če mi jih lahko posreduje. Še večji fail pa je da imam spletno kamero prelimano, tako da lahko kdorkoli slika kolikor hoče, dobil bo samo črne slike.

Ampak ker vem kako to gre sem se zadržal, ker bi s tem samo potrdil da moj email res obstaja in bi nato dobival non stop take bedarije.

šernk ::

jst sem se praktično ob identičnem mailu na moj spam mail konkretno nasmejal. Napisali so mi celo moje geslo do mojega maila, seveda ni bilo niti približno pravo :))

največji fail pa je bil to z uporabo spletne kamere, katero sem sicer imel priključeno ene 3 leta nazaj, vendar vedno prelepljeno ko ni bila v uporabi, zadnje 3 leta pa kamera odklopljena v predalniku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

markasaso12 ::

Pozdravljeni da malo osvežim tole temo zanima me ali ima gdo izskušenje z to spletno stranjo Instasex https://insta-sex.com/? Na tej spletni strani imajo vsa dekleta oziroma ženske realne slike na tej spletni strani pa piše da so to fejk profili https://perfect.is/dating/en/www.insta-...
Katere spletne strani so sploh varme za zmenke a vsepovsod potrebuješ neke kovance ??

c3p0 ::

Tinder


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Woop ljubljana registracija

Oddelek: Loža
173327 (1307) MIHAc27
»

Grozilen e-mail s strani Arnes (najbrž gre za phishing)

Oddelek: Pomoč in nasveti
223324 (1810) V-i-p
»

Spletna prevara?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14026340 (6747) poweroff
»

"V katere sem vdrl s programom Exploit" :D

Oddelek: Loža
101415 (674) nergac
»

Vdor v računalnik?

Oddelek: Loža
232544 (1346) treker

Več podobnih tem