» »

openCV kamera

openCV kamera

Smrkc ::

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s povezavo kamere na cv2 v python okolju. Pogosto se uporabljajo poceni web kamere, kar za moje potrebe ni ok. Potreboval bi vsaj 60 FPS in pa resolucijo 720p (ali več). Mnogo digitalnih kamer ima ponavadi problem, da zaradi lastnih gonilnikov ni možno neposredno zajemati paketov z openCV-jem. Zato rabim eno "bolj butasto" napravo oz. "plug n play" napravo, ki bi omogočala neposreden zajem in obdelavo sličic. Dodatni bombončki kot avtomatsko uravnavanje ISO ali auto fokusiranje zagotovo ne bodo odveč.
Se priporočam za predloge. Hvala!

saule ::

Vzameš IP kamero pa imaš problem rešen. Jaz sem dobil 120fps@720p (če me spomin ne vara) za nek smešen denar iz kitajske. Odvisno sicer kaj misliš s slikami počet ampak pri 120fps boš vrjetno se moral it že streaming (verjtno kafka).

bluefish ::

WizzardOfOZ ::

Sam delam sicer u emguCV, ki je kompletno narejena v C#, ampak zadeva je zelo podobna, oziroma vključuje tudi openCV.
Podpira pa to vse:



In če imaš driver za kamero, jo zadeva brez problema zna uporabit.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Mi je zbrisalo pol posta prej.

emguCV omogoča uporabo vseh kamer za katere imaš driver, pomoje pa openCV enako.

bluefish ::

emguCV je le .NET wrapper za OpenCV.

Kakorkoli. Ja, OpenCV se načeloma brez posebnih nastavitev poveže na prvo kamero, ki je vidna sistemu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software za šteje pik na fotografiji

Oddelek: Zvok in slika
121077 (812) WizzardOfOZ
»

Face recognition programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
7770 (567) blackbfm
»

V Kiberpipi ta teden:

Oddelek: Novice / Kiberpipa
394239 (3234) mihaelf3
»

OpenCV začetek

Oddelek: Programiranje
151214 (852) Icematxyz
»

Java, analiza slik in parsanje videa na frame

Oddelek: Programiranje
101369 (1172) noraguta

Več podobnih tem