» »

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Invictus ::

Ne sanjajte..

Gradnja hiše je 300k+.

Če sploh dobiš parcelo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

borut_p ::

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


očitno še nisi nobene hiše naredil, tak da tebi ne gre za verjet

Mato989 ::

borut_p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Klasicnih hodnikov dandanes naj vec nebi bilo, ker so potrata kvadrature, kot marsikaj drugega. To kaj si pod 2. tocko napisal se uporablja povecini za komunikacijo med ostalimi prostori.


malo si poglej novodobne tlorise. na 70m2 imaš 10m2 hodnika. to je torej potrebno upoštevati v m2. več kot je sob, več je hodnika. sem si ravno zrisal hišo pa mi je ostalo 8m2 hodnika in kar nekaj vhoda - izgubljene kvadrature cca 15m2. lahko seveda izkoristiš in povečaš širino hodnika na 1,80 in s tem pridobiš celo linijo za omare - tega v novodobnih tlorisih primankuje. sem gledal zadnjič eno stanovanje za 300kEUR pa je bilo prostora za vse skupaj cca 5 omar - 4 sobno stanovanje ?!
sam pa še vedno zagovarjam zasnovo, kjer je spalni del ločen od bivalnega - torej da se ne povežejo vse sobe direkt v dnevno sobo - v smislu da ves zmačkan zjutraj na poti v kopalnico najprej prehodiš celo dnevno sobo. torej se hodniku ne da pobegniti.


In kaj boš z večimi omarami? Sam spravim vso garderobo v 1 omaro... ki je od tal do stropa 60cm globine in 180-200cm širine... pa imam še prostora notri.

Nikol ne bom razumel vašega hrčkanja dobrin =) Ajde denar še razumem :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

K0l1br1 ::

borut_p je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


očitno še nisi nobene hiše naredil


Očitno sem točno eno, tako da mi je očitno za verjeti. Pa ne na kavč način, kot jo nekateri gradijo, ko gledajo majstra s klopce.

Menda smo tehnični forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jype ::

Največ prostora v resnici vzame laboratorij, vse ostalo lahko stlačiš v eno srednje veliko sobo.

korenje3 ::

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

K0l1br1 je izjavil:

borut_p je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


očitno še nisi nobene hiše naredil


Očitno sem točno eno, tako da mi je očitno za verjeti. Pa ne na kavč način, kot jo nekateri gradijo, ko gledajo majstra s klopce.

Menda smo tehnični forum.


da se še navežem na tvoj prejšnji post - koliko si pa ur porabil da si postavil "hiško". koliko kolegov ti je zastojn pomagalo, koliko družinskih članov. seštej vse skupaj pa potem povej kolik je dejanski strošek. moja ura je vredna cca 50 EUR.

glede omar - deci že imamo samo eno omaro, kaj pa ženske, otroci. kam daš sesalec, kovčke, ... glej celotno sliko ne samo po sebi.

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


400m2 si lahko pod nos obrišeš, minimalna zazidljiva parcela je 500m2 (vsaj za LJ kjer primerjamo cene stanovanj). komunalni prispevek je 25.000 EUR, projekti cca 10.000 EUR. skupaj si na 150.000 EUR s parcelo. izgradnja priključkov (elektrika, voda, ...) cca 5.000 EUR. ureditev okolice če nimaš nekih škarp - 30.000 EUR. hiša je cca 1.000 EUR/m2 če si zelo ohrn + ddv. zdej si pa zračunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

korenje3 ::

V lj lahko maks. pozidaš 60% parcele. Torej tlorisno pozidaš 150m2 v 2 etažah. To je teh 300m2.
hvala za številke (neke projekcije očitno), sam pišem tukaj iz lastnih izkušenj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

borut_p ::

korenje3 je izjavil:

V lj lahko maks. pozidaš 60% parcele. Torej tlorisno pozidaš 150m2 v 2 etažah. To je teh 300m2.


minimalna zazidljiva parcela je 500m2 pa lahko obračaš kakor hočeš

Invictus ::

Mogoče varira, je manjša, za 50m2, ampak redko...

Mora biti posebej navedeno v OPPN za kako sosesko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

V lj lahko maks. pozidaš 60% parcele. Torej tlorisno pozidaš 150m2 v 2 etažah. To je teh 300m2.


minimalna zazidljiva parcela je 500m2 pa lahko obračaš kakor hočeš


Novogradnja

Minimalna parcela za novogradnjo enodružinske hiše v Ljubljani je 400 m2. V večini primerov odstopanja od tega pravila niso mogoča, če na parceli že ne stoji obstoječ objekt, le v primeru, da gre za vrzel velja drugače. Za tipe stavb NA, ND in NV je pri gradnji v vrzelih dopustno odstopanje od velikosti parcele namenjene gradnji do največ -10%, torej pri individualni hiši 360 m2 (določeno z OPN). Pri tem je potrebno spoštovati pravilo pozidanosti, ki je pri individualni parceli ponavadi največ 40 %. Torej, parcela velika 360 m2 je lahko, z vsemi enostavnimi, nezahtevnimi in manj zahtevnimi objekti skupaj, v tem primeru pozidana maksimalno do cca 144m2 (pritličje).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


Pa oprema?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


Pa oprema?


To je še kakšnih 30÷50k€. Odvisno od luksuza.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


Pa oprema?


To je še kakšnih 30÷50k€. Odvisno od luksuza.


Torej ne more bit 100k opreme? Ali kako?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

V lj lahko maks. pozidaš 60% parcele. Torej tlorisno pozidaš 150m2 v 2 etažah. To je teh 300m2.


minimalna zazidljiva parcela je 500m2 pa lahko obračaš kakor hočeš


Novogradnja

Minimalna parcela za novogradnjo enodružinske hiše v Ljubljani je 400 m2. V večini primerov odstopanja od tega pravila niso mogoča, če na parceli že ne stoji obstoječ objekt, le v primeru, da gre za vrzel velja drugače. Za tipe stavb NA, ND in NV je pri gradnji v vrzelih dopustno odstopanje od velikosti parcele namenjene gradnji do največ -10%, torej pri individualni hiši 360 m2 (določeno z OPN). Pri tem je potrebno spoštovati pravilo pozidanosti, ki je pri individualni parceli ponavadi največ 40 %. Torej, parcela velika 360 m2 je lahko, z vsemi enostavnimi, nezahtevnimi in manj zahtevnimi objekti skupaj, v tem primeru pozidana maksimalno do cca 144m2 (pritličje).



jep, ravno gledat šel lokacijsko, res je 400m2 je minimalna za enodružinsko

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


Pa oprema?


To je še kakšnih 30÷50k€. Odvisno od luksuza.


Torej ne more bit 100k opreme? Ali kako?


seveda je lahko, samo če primerjaš s stanovanji v LJ, so novogradnje običajno neopremljene torej primerjava ni prava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

korenje3 ::

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago


nope. 400m2 parcela 100k€, za 200k€ ti zgradijo hišo velikosti 300m2 s streho, okni, vrati, elektriko, ogrevanjem.


Pa oprema?


To je še kakšnih 30÷50k€. Odvisno od luksuza.


Torej ne more bit 100k opreme? Ali kako?


Lahko je tudi 500k€
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

K0l1br1 ::

borut_p je izjavil:

da se še navežem na tvoj prejšnji post - koliko si pa ur porabil da si postavil "hiško". koliko kolegov ti je zastojn pomagalo, koliko družinskih članov. seštej vse skupaj pa potem povej kolik je dejanski strošek. moja ura je vredna cca 50 EUR.


Porabil sem točno tiste ure, ko bi sicer visel na slotechu. Torej so bile ure odlično porabljene. Kolegov zastonj ni bilo, občasno je bil tast in oče, oba skupaj 2% časa. Električar je vlekel elektriko, seveda sem mu pomagal, cimpermani pa so naredili streho. Tega nisem delal sam. Ostalo sem naredil sam. Aha, pa majster mi je vgradil okna. Seveda sem mu pomagal.
Moja ura, ko visim na slotechu, je vredna točno 0.
Torej sem odlično porabil čas, ki bi ga sicer zabil za neumnosti. Tisto leto se je splačalo, več kot 50 EUR na uro.

korenje3 ::

Definitivno se elektriko in vodo izplača delat v lastni režiji. To je eno manj zahtevnih del, ki so močno preplačana. Polaganje ploščic prav tako.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

korenje3 je izjavil:

Definitivno se elektriko in vodo izplača delat v lastni režiji. To je eno manj zahtevnih del, ki so močno preplačana. Polaganje ploščic prav tako.


moraš dodat "sarcasm on/off" - da te ne bo kdo narobe zastopil

K0l1br1 ::

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Definitivno se elektriko in vodo izplača delat v lastni režiji. To je eno manj zahtevnih del, ki so močno preplačana. Polaganje ploščic prav tako.


moraš dodat "sarcasm on/off" - da te ne bo kdo narobe zastopil

Ima popolnoma prav. Za elektriko je treba vededti, kaj delaš, za vodo malo manj.
Imaš kaj od tega, da se iz proletariata delaš norca?

borut_p ::

K0l1br1 je izjavil:

borut_p je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Definitivno se elektriko in vodo izplača delat v lastni režiji. To je eno manj zahtevnih del, ki so močno preplačana. Polaganje ploščic prav tako.


moraš dodat "sarcasm on/off" - da te ne bo kdo narobe zastopil

Ima popolnoma prav. Za elektriko je treba vededti, kaj delaš, za vodo malo manj.
Imaš kaj od tega, da se iz proletariata delaš norca?


ne - samo to, da potem hiše ne moreš zavarovati, po novem pa tudi uporabnega dovoljenja ne moreš dobiti. torej si brez hišne številke itd

Invictus ::

@K0l1br1

Kako velika bajta in kje?

Dane boš preveč pameten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Hišo imam zavarovano. Hišno številko imam tudi. V katater je bajta vrisana.
Po novem GD pa še vedno lahko delaš sam in dobiš uporabno dovoljenje. Malo je treba zakon prebrat.

korenje3 ::

Ne noret. Uporabno dovoljenje je samo za zahtevne objekte, ki zahtevajo pregled. Za hiše in ostale podobne objekte ne rabiš pregleda.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

K0l1br1 ::

Invictus je izjavil:

@K0l1br1

Kako velika bajta in kje?

Dane boš preveč pameten...

300 m2, postojnjska regija.
Pameten sem po omejitvah.

borut_p ::

K0l1br1 je izjavil:

Hišo imam zavarovano. Hišno številko imam tudi. V katater je bajta vrisana.
Po novem GD pa še vedno lahko delaš sam in dobiš uporabno dovoljenje. Malo je treba zakon prebrat.


še vedno rabiš podpisa projektanta in nadzornika ... Seveda če dobiš mojstra ki ti bo podpisal na lepe oči ... super

K0l1br1 ::

E deca, sedaj grem hodit - ker nimam 50 EUR/24/7, si to lahko komot privoščim.
Potem pa bi še bicikel ubodel, vendar so danes turisti na cestah, ki
nekako ne znajo več voziti, ko ugledajo kolesarja.,

borut_p ::

korenje3 je izjavil:

Ne noret. Uporabno dovoljenje je samo za zahtevne objekte, ki zahtevajo pregled. Za hiše in ostale podobne objekte ne rabiš pregleda.


noben ni rekel da rabiš TP, rabiš pa UD, ki ga dobiš na podlagi geodetskega posnetka in pa izjav projektanta ter nadzornika

K0l1br1 ::

borut_p je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Hišo imam zavarovano. Hišno številko imam tudi. V katater je bajta vrisana.
Po novem GD pa še vedno lahko delaš sam in dobiš uporabno dovoljenje. Malo je treba zakon prebrat.


še vedno rabiš podpisa projektanta in nadzornika ... Seveda če dobiš mojstra ki ti bo podpisal na lepe oči ... super

Ne. Je malo drugače. Brez nekega sarkazma in pljuvanja strupa lahko tudi sam pogruntaš, da se da. Saj imaš 50 na uro.

UDI

BTW ne boš verjel, nadzornika sem imel ves čas gradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Invictus ::

korenje3 je izjavil:

Ne noret. Uporabno dovoljenje je samo za zahtevne objekte, ki zahtevajo pregled. Za hiše in ostale podobne objekte ne rabiš pregleda.

Po novem zakonu iz lanskega leta rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Je pa res, da imamo vsako leto nov zakon.... spremembe, popravke itd.

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

Ne sanjajte..

Gradnja hiše je 300k+.

Če sploh dobiš parcelo...


Ce bi bilo temu tako, potem noben ne bi imel nove hise. Hise v lastni reziji pa rastejo kot gobe po dezju.

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne sanjajte..

Gradnja hiše je 300k+.

Če sploh dobiš parcelo...


Ce bi bilo temu tako, potem noben ne bi imel nove hise. Hise v lastni reziji pa rastejo kot gobe po dezju.


cene o katerih je govora veljajo za ljubljano, primorsko, kjer so tudi cene stanovanj podivjale - m2 prodaje je po 3.500 EUR +, žalostno pa je, da imajo taki investitorji samo cca 25% zaslužka iz investicije.

glede na porast gradenj v lastni režiji - kot je omenil - če delaš sam, seveda lahko kar nekaj prišparaš, če znaš - verjamem pa da takih ni veliko. so pa krediti sedaj zelo poceni, gospodarska rast je še kar OK, plače so se delno dvignile. ljudje, ki niso ravno vsega zapravili za časa krize, imajo kar nekaj €€ na računu - če si sledil izjave bank, so za časa krize deponirana sredstva prebivalcev skokovito narasla - vse to pa ne pomeni, da je gradnja poceni.

Mato989 ::

Sanjanje o poceni bajtah je itak prešlo vse meje razuma... Ko primerjamo cene bajt z novogradnjami stanovanj, morate primerjat ENAKO z ENAKIM... tako kot bloka ne gradiš sam, tako moraš pogledat ceno bajte do končne faze... torej do faze ko imaš pomalane stene, položen parket, narete vtičnice in urejeno kopalnico... tako kot to velja za novogradnje stanovanj.

Drugače je taka primerjava brezveze.

Če mi pa kdo najde tako bajto 100m2 do take faze kot novogradnja z 500m2 parcelo za manj kot stane 3-4 sobno stanovanje v MB (cca. 120k-160k) potem pa kar, s primeri na plan!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IL_DIAVOLO ::

V mojem okolisu so 500m2 parcele za 30k. Gradnja pa ne vem, ce presega 100k. Tako da bajte do 150k so realne, ampak na podezelju.

kunigunda ::

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

in npr. družina petih


150 kvadratov => hiša. Če želiš, da ima vsak froc svojo sobo, spalnica, dnevna... prideš na 5-sobno stanovanje, kar ne obstaja v Sloveniji, torej hiša.


Tudi petspbna obstajajo

Jest mam 7 sobno, pa poznam se par drugih k majo tok, eni majo clo v 2 nadstropjih.

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V mojem okolisu so 500m2 parcele za 30k. Gradnja pa ne vem, ce presega 100k. Tako da bajte do 150k so realne, ampak na podezelju.


Cene gradnje se po Sloveniji razlikujejo 10-15%, vec ne. Cena parcel, komunalni prispevek, to odstopa in mocno. Seveda je vazen tudi nivo gradnje. Pures zahteva vedno vec, vlaganje v toplotno izolacijo je vedno drazje. Potem se prezracevanje itd. Elektriko lahko naredis za 5k€ lahko pa sa 15k€.
Posplosevati je zelo tezko, cena privat hise pa konvergira na cca 1.000 eur/m2, dvonadstropna nekoliko manj. Vendar se pozablja na zunanjo ureditev, ograje, skarpe, itd.
Poceni parcela je obicajno neravna, torej je priprava terena tudi strosek. Jaz sem na slabih tleh, moram zmetati 20k€ v temelje, kar mnogo komu ni potrebno.

Bajta za 100m2 je okrog 100.000 eur, samo oskubljena oz osnovnega nivoja. Mnogokdo je s tem zadovoljen, nekdo pa pac ne. Meni predracuni trenutno kazejo 1.300 eur/m2, od tega je 100 eur nekje temeljenje.

kunigunda je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

in npr. družina petih


150 kvadratov => hiša. Če želiš, da ima vsak froc svojo sobo, spalnica, dnevna... prideš na 5-sobno stanovanje, kar ne obstaja v Sloveniji, torej hiša.


Tudi petspbna obstajajo

Jest mam 7 sobno, pa poznam se par drugih k majo tok, eni majo clo v 2 nadstropjih.


Stevilo sob ni toliko pomembno, pomembne so kvadrature teh sob. Eni dajejo 8m2 za otrosko sobo. Ina na racun dveh normalnih imajo tri pajzle. Je pa ena soba vec :):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V mojem okolisu so 500m2 parcele za 30k. Gradnja pa ne vem, ce presega 100k. Tako da bajte do 150k so realne, ampak na podezelju.


A je to z vsemi priključki in gradbenim dovoljenjem, torej kupiš in jutri gradiš ali ni? =) Tu se skrivajo stroški...

Ko sem jaz na štajerskem delal primerjavo sem prišel do zaključka, da se bajta splača SAMO če podeduješ parcelo, po možnosti z priključki... v takem primeru je bajta cenejša od fleta, drugače pač ne...

Pa imam željo po "samo" 100m2 pritlične hiše v kvadratu oz. pravokotniku in urejeno 10m2 teraso za mizo in stole ter nadstrešek za avto... Pogoj je seveda, da je zemlja vsaj 500m2 in kvadratne oz. primerno pravokotne oblike in skoraj popolnoma RAVNA. Ter seveda oddaljenost do trgovin in infrastrukture ni več kot 3km.

Pa nekak ne pridem pod 150k cene.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kunigunda ::

borut_p je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V mojem okolisu so 500m2 parcele za 30k. Gradnja pa ne vem, ce presega 100k. Tako da bajte do 150k so realne, ampak na podezelju.


Cene gradnje se po Sloveniji razlikujejo 10-15%, vec ne. Cena parcel, komunalni prispevek, to odstopa in mocno. Seveda je vazen tudi nivo gradnje. Pures zahteva vedno vec, vlaganje v toplotno izolacijo je vedno drazje. Potem se prezracevanje itd. Elektriko lahko naredis za 5k€ lahko pa sa 15k€.
Posplosevati je zelo tezko, cena privat hise pa konvergira na cca 1.000 eur/m2, dvonadstropna nekoliko manj. Vendar se pozablja na zunanjo ureditev, ograje, skarpe, itd.
Poceni parcela je obicajno neravna, torej je priprava terena tudi strosek. Jaz sem na slabih tleh, moram zmetati 20k€ v temelje, kar mnogo komu ni potrebno.

Bajta za 100m2 je okrog 100.000 eur, samo oskubljena oz osnovnega nivoja. Mnogokdo je s tem zadovoljen, nekdo pa pac ne. Meni predracuni trenutno kazejo 1.300 eur/m2, od tega je 100 eur nekje temeljenje.

kunigunda je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

in npr. družina petih


150 kvadratov => hiša. Če želiš, da ima vsak froc svojo sobo, spalnica, dnevna... prideš na 5-sobno stanovanje, kar ne obstaja v Sloveniji, torej hiša.


Tudi petspbna obstajajo

Jest mam 7 sobno, pa poznam se par drugih k majo tok, eni majo clo v 2 nadstropjih.


Stevilo sob ni toliko pomembno, pomembne so kvadrature teh sob. Eni dajejo 8m2 za otrosko sobo. Ina na racun dveh normalnih imajo tri pajzle. Je pa ena soba vec :):)

200m2 so kr velke

Utk ::

Mato989 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V mojem okolisu so 500m2 parcele za 30k. Gradnja pa ne vem, ce presega 100k. Tako da bajte do 150k so realne, ampak na podezelju.


A je to z vsemi priključki in gradbenim dovoljenjem, torej kupiš in jutri gradiš ali ni? =) Tu se skrivajo stroški...

Ko sem jaz na štajerskem delal primerjavo sem prišel do zaključka, da se bajta splača SAMO če podeduješ parcelo, po možnosti z priključki... v takem primeru je bajta cenejša od fleta, drugače pač ne...

Pa imam željo po "samo" 100m2 pritlične hiše v kvadratu oz. pravokotniku in urejeno 10m2 teraso za mizo in stole ter nadstrešek za avto... Pogoj je seveda, da je zemlja vsaj 500m2 in kvadratne oz. primerno pravokotne oblike in skoraj popolnoma RAVNA. Ter seveda oddaljenost do trgovin in infrastrukture ni več kot 3km.

Pa nekak ne pridem pod 150k cene.

Bajta ne more bit cenejša od stanovanja, niti ni potrebe po tem, da bi bila.
Za 150 jurjev lahko narediš marsikaj, ampak do vselitve bo še marsikaj treba kupit.

m0LN4r ::

borut_p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Klasicnih hodnikov dandanes naj vec nebi bilo, ker so potrata kvadrature, kot marsikaj drugega. To kaj si pod 2. tocko napisal se uporablja povecini za komunikacijo med ostalimi prostori.


malo si poglej novodobne tlorise. na 70m2 imaš 10m2 hodnika. to je torej potrebno upoštevati v m2. več kot je sob, več je hodnika. sem si ravno zrisal hišo pa mi je ostalo 8m2 hodnika in kar nekaj vhoda - izgubljene kvadrature cca 15m2. lahko seveda izkoristiš in povečaš širino hodnika na 1,80 in s tem pridobiš celo linijo za omare - tega v novodobnih tlorisih primankuje. sem gledal zadnjič eno stanovanje za 300k€ pa je bilo prostora za vse skupaj cca 5 omar - 4 sobno stanovanje ?!
sam pa še vedno zagovarjam zasnovo, kjer je spalni del ločen od bivalnega - torej da se ne povežejo vse sobe direkt v dnevno sobo - v smislu da ves zmačkan zjutraj na poti v kopalnico najprej prehodiš celo dnevno sobo. torej se hodniku ne da pobegniti.

Lej jaz govorim iz vidika arhitekte, ki to vsakodnevno dela in se udelezuje sodobnih sejmov in seminarjev, pa mi potem zvecer razlaga kako brezvezno arhitekturo mamo mi doli. Se vedno bi vecina zidala kot 1980.

Invictus je izjavil:

Zakaj ste proti hodniku?

Če narediš malo širšega, daš lahko tja cel kup omar, kjer shraniš mali milijon jakn, cunj in čevljev, ki si jih lasti vaša draga...

Omara je globoka nekje od 50 -60 cm (odvisno od proizvajalca), tako da 2m širok hodnik lahko vsebuje kar nekaj omar.

Moja ima za ta namen posevej 1 meter sirine in 5 metrov dolzine v spalnici, v katerem je locen prostor za te stvari. Ni omara v klasicnem smislu, ampak bolj ameriskem stilu vgrajeno po celem zidu, tako da se lahko sprehodis po svoji "omari" lazje izbiras obleke/suhe in bolj prezracene cunje imas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

K0l1br1 je izjavil:

borut_p je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


očitno še nisi nobene hiše naredil


Očitno sem točno eno, tako da mi je očitno za verjeti. Pa ne na kavč način, kot jo nekateri gradijo, ko gledajo majstra s klopce.

Menda smo tehnični forum.

Ma ja, tastari mojih so tudi, ampak ca. 30 let nazaj in na vec levih rok in materiala izza meje. Takrat se je dalo na tak nacin poceni zgradit bajturino. Danes lahko za isti denar prdnes papirje. Tut moj foter je privlekel kritino iz tujine, direkt od tovarne, brez davka za polovicno ceno, kot jo prodajajo nasi. Jeba je ko noben ne poce celotne zgodbe, kako je postavil bajto iz nule.
Najlepse pa je, ce si parcelo z kako staro bajto ze poerbal in samo dograjujes oz. rusis in na novo vleces.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

K0l1br1 ::

Preveč iščete probleme, ne pa rešitev. Kot ženske, ki najdejo za vsako rešitev vsaj en problem. Trideset let nazaj niso imeli s čim, pa so vseeno naredili, sedaj imamo s čim, pa ne moremo, ne znamo, še pa još izgovorov.

m0LN4r ::

K0l1br1 je izjavil:

Preveč iščete probleme, ne pa rešitev. Kot ženske, ki najdejo za vsako rešitev vsaj en problem. Trideset let nazaj niso imeli s čim, pa so vseeno naredili, sedaj imamo s čim, pa ne moremo, ne znamo, še pa još izgovorov.

Niso imeli scim? Daj ne seri.
1. Bajto so zidali na crno
2. Nobenih dovoljenj in papirjev niso imeli
3. Material so scercali preko meje
4. Zidali so na crno brez racuna
5. In stoposto je en mel neki podedovanga. Al parcelo al neko nepremicnino al denar.
Polovica vasi si je na tak nacin zgradila bajte. Papirje so si pa uredili zdle pred kratkim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

m0LN4r je izjavil:

Daj ne seri.
Po železo v italijo, po cement v anhovo, itd. Temu ti praviš s čim? Ti itak ne moreš.

Utk ::

Se vedno bi vecina zidala kot 1980.

Jasno, da bi, če bi imeli dovolj denarja.

m0LN4r ::

No ja, stvar okusa, ampak odrastel sem v bajti z hodniki in zivim v bajti z odprtim tlorisom brez hodnika. Definitivno je odprti tloris brez hodnika prava smer. Hodnik in omare je za konzervativce, ki kopicijo 30 let stare cunje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Preveč iščete probleme, ne pa rešitev. Kot ženske, ki najdejo za vsako rešitev vsaj en problem. Trideset let nazaj niso imeli s čim, pa so vseeno naredili, sedaj imamo s čim, pa ne moremo, ne znamo, še pa još izgovorov.


Ja saj to je ravno problem, ker te bajte niso vredne v večini primerov pol k... lastniki jih pa cenijo kot da so metali v zid zlato... skrbeli so pa za bajto preslabo, KER, so si zgradili bajte za 2+ generacije, in nimajo keša za vzdrževat, pa še starajo se, mulci so odšli, in tako je krog sklenjen... ampak ker so zidali z lastnimi levimi rokami mislijo da je vredno sto tisoče evrov... vredno je pa ravno toliko kot parcela...

Ko mi nekdo reče, da je gradil bajto sam, odbijem vrednosti bajte 40%, razen če mi dokaže da je imel 10 let delovne dobe kot poklicni zidar preden je začel gradit svojo bajto =)

Večina bajt grajenih pred 1980 pa je vredna točno toliko kot stane parcela + priklopi na omrežja -(MINUS) rušenje objekta =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

No ja, stvar okusa, ampak odrastel sem v bajti z hodniki in zivim v bajti z odprtim tlorisom brez hodnika. Definitivno je odprti tloris brez hodnika prava smer. Hodnik in omare je za konzervativce, ki kopicijo 30 let stare cunje.

Naša iz 80ih je odprta. Ima pa vseeno hodnik, zakaj ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152806 (28071) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273710 (59509) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519956 (15683) energetik

Več podobnih tem