» »

Teamviewer

Teamviewer

«
1
2

beni ::

Živjo,

dolgo že uporabljam Teamviewer in danes so se odločili, da ga uporabljam kot komercialni uporabnik.
Kaj sledi je jasno.

Ker jim denarja ne dam, bom odprl nov račun, bi pa rad prenesel vse povezave s sedanjega računa.

Je to misija nemogoče, ali se da ?

LP B.
Pojma nimam ...

Ales ::

Da se že, dejansko bo po tem vse isto.

Z blokado vred. :D

Razmisli o RDP, VNC, SPICE.

Ali pa o TW licenci.

kixs ::

Kaj je TW?

Ales ::

Pardon, zatipk, mislil sem TV, TeamViewer.

beni ::

Ni mi jasno, na podlagi česa se odločijo.
Kar na blef ?

Če bi bila cena normalna, ok, plačam.
Toliko pa jim ne dam !

Kaj pa je uporabna zamenjava za tv ?

LP B.
Pojma nimam ...

D3m ::

beni je izjavil:

Živjo,

dolgo že uporabljam Teamviewer in danes so se odločili, da ga uporabljam kot komercialni uporabnik.
Kaj sledi je jasno.

Ker jim denarja ne dam, bom odprl nov račun, bi pa rad prenesel vse povezave s sedanjega računa.

Je to misija nemogoče, ali se da ?

LP B.


AnyDesk
|HP EliteBook|R5 6650U|

beni ::

Anydesk ponuja vse kar ponuja tv ?

Da ne nalagam in brišem, če ni prava izbira ...

LP B.
Pojma nimam ...

MrStein ::

beni je izjavil:

Anydesk ponuja vse kar ponuja tv ?

Katere feature-je pa bi rad imel?
(noben ne uporablja vseh...)

PS: Če imaš povezav toliko, da je problem vse prenesti, potem jih boš težko prepričal, da gre za "home" uporabo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

beni ::

Rabim remote poln dostop od računalnika.
Od vseh nastavitev, do prenosa datotek.

V imeniku je 28 naslovov, uporabljajo se po potrebi, 6 je tedensko dostopanih, 2 dnevno, ostali pa redko nekje 2-5x letno.

Drugi software pomeni obisk oddaljenih lokacij, kar pa mi ne diši.
Pojma nimam ...

MrStein ::

Saj to zmore vsak od konkurence.

Če gre za Windows, bi jaz kar RDP uporabil: je vgrajen, dela
(no, v Home verzijah ni, to je res)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ngc2392 ::

akhm, da se sicer z "določenim" orodjem zrihtat, da nimaš več komercialne rabe. ampak, lahko probaš konkurenco :)
tudi meni ne diši tale njihov model, sploh ko bodo čez en mesec ukinili starejše verzije. pa imam plačano...doslej zmetal že 700 eur v program. kapitalizem, kaj češ. če ne moreš plačati, se ne trudi s poslom. simple as that.
United We Stand, Divided We Fall

#000000 ::

Če bi dal licenco za ajde 10 kompov da stane 100 eur, bi folk to celo kupil, ko pa gledaš njihove cene te pa kr malo zvije.

Alternative ? ja jih enostavno NI, če pa so jest ne vcem zanje, kaj če ti alternativa ko je treba nastavit celo mrežo, odpirat porte ipd, in nazadnje spet nekaj ne dela, a ti moraš probat porihtat nekaj kar je par 10-100-ali celo 10k km stran, uni tam pa ne zna drugega kot prižgat pc.

SeMiNeSanja ::

#000000 je izjavil:

Če bi dal licenco za ajde 10 kompov da stane 100 eur, bi folk to celo kupil, ko pa gledaš njihove cene te pa kr malo zvije.

Alternative ? ja jih enostavno NI, če pa so jest ne vcem zanje, kaj če ti alternativa ko je treba nastavit celo mrežo, odpirat porte ipd, in nazadnje spet nekaj ne dela, a ti moraš probat porihtat nekaj kar je par 10-100-ali celo 10k km stran, uni tam pa ne zna drugega kot prižgat pc.

Kot prvo zrihtaš VPN z MFA, potem pa se lahko greš tudi RDP povezave ali karkoli drugega.

Odpiranje portov na blef je ta najslabša opcija. Če potem še celemu svetu omogočiš RDP preko tega, si pa itak že zaj* vso stvar.

#000000 ::

Ja sej, to pravim, jest tega ne delam, TW in ne rabiš nič, all in one zadeva, ni pa jebeno pocen. Razni VNC odpadejo kot knof od gat, to imam doma ker se mi ne da hodit od kompa do kompa, pa tight vnc dela super, oz x11vnc na linux mašinah, samo od zunaj pa na windoz mašino prideš le (v primeru da lastnik pojma nima razen klikanja na FB) z TW to pa ja.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Saj to zmore vsak od konkurence.

Če gre za Windows, bi jaz kar RDP uporabil: je vgrajen, dela
(no, v Home verzijah ni, to je res)

V bistvu je tudi v Home variantah, tam se imenuje Remote Assistance.

Da ima slabo urejeno povezovanje pa je tudi res. Mogoče je z Windows 10 kaj boljše, nisem probal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Saul Goodman ::

probaj z win virtualko + vpn naročnino. :) menjaš IP-je in OS. mogoče jih tako prelisičiš na dolgi rok. vpn naročnina je še vedno cenejša od njihove, lahk pa stestiraš prek free serverjev na npr. protonvpn.

Ales ::

Če ima kdo kake bolj kompleksne zahteve, si lahko pogleda recimo MeshCentral in Apache Guacamole, oboje prosto in odprtokodno.

Nisem hotel takih rešitev predlagati OP, ker bi on po moje kaj bolj enostavnega. No, saj ne, da so te omenjene kaj dosti komplicirane, a TeamViewer je pač čisto na komot, bolj komot od TV ne gre.

Zdajle sem na hitro videl še nekaj (zame) novega: Remotely. Zgleda zanimivo.

Malcolm_Y ::

AnyDesk
ISL Online

mihagr ::

Veliko let sem uporabljal "DameWare", odlična stvar in komplicirana, ampak zmore pa dobesedno vse!

mitjau ::

SeMiNeSanja ::

mihagr je izjavil:

Veliko let sem uporabljal "DameWare", odlična stvar in komplicirana, ampak zmore pa dobesedno vse!

Tega sem pa še jaz nekaj časa uporabljal, ker je bil vključen v nek drug proizvod.
In res je bil kar precej več, kot le 'oddaljeni dostop'.
Ampak se mi takrat ni zdel neki kompliciran.

Drugače pa že dolgo nisem slišal za ta proizvod.... se pa bojim, da licence niso ravno najbolj poceni?

Tomay ::

Nihče ni omenil chrome remote deskop.
Voodoo 4Ever

poweroff ::

#000000 je izjavil:

kaj če ti alternativa ko je treba nastavit celo mrežo, odpirat porte ipd, in nazadnje spet nekaj ne dela, a ti moraš probat porihtat nekaj kar je par 10-100-ali celo 10k km stran, uni tam pa ne zna drugega kot prižgat pc.

To, da nastaviš mrežo, je nujno. VPN, pa še po možnosti kakšno "škatlico" ala RaspberryPi notri v njihovo omrežje porini, da boš lahko delal WOL ali kaj podobnega, če bo potreba. Pa jaz bi dal še kakšno reke stikalo, da lahko na remote kakšno mašino "hard rebootaš", če je sila.

Mislim, jaz imam tako narejeno in me je že nekajkrat rešilo nepotrebnih poti sredi noči.
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

Wayk now.
@ Pusti soncu v srce... @

WhiteAngel ::

HTML5 ima tudi screen share podprt. Tako da če je na drugi strani uporabnik, lahko uporabita google hangouts / jitsi meet prek brskalnika.

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

Pa jaz bi dal še kakšno reke stikalo, da lahko na remote kakšno mašino "hard rebootaš", če je sila.

Mislim, jaz imam tako narejeno in me je že nekajkrat rešilo nepotrebnih poti sredi noči.

Prvič slišim za izraz "reke stikalo" - si se zatipkal?

Drugače... stikalo za remote reboot preko mreže je meni tudi že velikokrat rešilo težave.

Kakšnega ti uporabljaš? Moj je drag ko žafran, je pa malo bolj inteligenten, saj zna pingat oz. testirat nek servis, če se odziva. Po X sfaljenih poskusih potem sam od sebe naredi reboot. Dejansko ti marsikdaj reši problem, še predenj sploh pogruntaš, da si ga imel...

Kakšna cenovno ugodna varianta bi najbrž bila zanimiva za marsikoga.

WhiteAngel ::

SeMiNeSanja je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pa jaz bi dal še kakšno reke stikalo, da lahko na remote kakšno mašino "hard rebootaš", če je sila.

Mislim, jaz imam tako narejeno in me je že nekajkrat rešilo nepotrebnih poti sredi noči.

Prvič slišim za izraz "reke stikalo" - si se zatipkal?


Verjetno rele?

poweroff ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Prvič slišim za izraz "reke stikalo" - si se zatipkal?

Ja, pardon. Rele. (Relay).

SeMiNeSanja je izjavil:

Drugače... stikalo za remote reboot preko mreže je meni tudi že velikokrat rešilo težave.

Kakšnega ti uporabljaš? Moj je drag ko žafran, je pa malo bolj inteligenten, saj zna pingat oz. testirat nek servis, če se odziva. Po X sfaljenih poskusih potem sam od sebe naredi reboot. Dejansko ti marsikdaj reši problem, še predenj sploh pogruntaš, da si ga imel...

Kakšna cenovno ugodna varianta bi najbrž bila zanimiva za marsikoga.

V bistvu sem ga sam naredil na Raspberryju. In ja, ideja, da ko se naprava neha odzivat na ping za n minut ter se potem avtomatsko naredi reboot, sploh ni slaba. Par vrstic programske kode, pa je. Bi se pa dalo narediti tudi na OrangePi Zero, ki je še cenejši (cca. 12 EUR, v akciji se jih je dalo dobiti tudi za okrog 7 EUR).
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Prvič slišim za izraz "reke stikalo" - si se zatipkal?

Ja, pardon. Rele. (Relay).

SeMiNeSanja je izjavil:

Drugače... stikalo za remote reboot preko mreže je meni tudi že velikokrat rešilo težave.

Kakšnega ti uporabljaš? Moj je drag ko žafran, je pa malo bolj inteligenten, saj zna pingat oz. testirat nek servis, če se odziva. Po X sfaljenih poskusih potem sam od sebe naredi reboot. Dejansko ti marsikdaj reši problem, še predenj sploh pogruntaš, da si ga imel...

Kakšna cenovno ugodna varianta bi najbrž bila zanimiva za marsikoga.

V bistvu sem ga sam naredil na Raspberryju. In ja, ideja, da ko se naprava neha odzivat na ping za n minut ter se potem avtomatsko naredi reboot, sploh ni slaba. Par vrstic programske kode, pa je. Bi se pa dalo narediti tudi na OrangePi Zero, ki je še cenejši (cca. 12 EUR, v akciji se jih je dalo dobiti tudi za okrog 7 EUR).

Koliko kanalov/relejev lahko namontiraš na tak OrangePi Zero?
Tisti moj preklopnik je predpotopen, iz časov, ko RPi-ja še nikjer ni bilo. Ima 4 ločene kanale (obstaja tudi v verziji z 8 kanali). Stvar upravljaš preko spletnega vmesnika ali serijskega porta. 'Nadzor' (ping, preverjanje servisa) pa definiraš za vsak kanal posebej.
Določiš na koliko časa naj naredi ping in koliko pingov/testov mora biti neuspešnih, da sproži power off/on. Poleg tega še definiraš, koliko časa naj bo pri tem v ugasnjenem stanju in koliko časa po vklopu naj prične z preverjanjem (da lahko sistem v celoti boota).

V bistvu nič takega, kar se nebi dalo sprogramirati na RPI. Razlika je vsekakor v ceni - tisti moj preklopnik se prodaja za cca. 10x toliko, kot bi stvar lahko naredil v samogradnji, če imaš le malo izkušenj z RPI (jaz jih nimam). Sicer so zadeve nadgradili, da lahko nanje navešaš še celo vrsto senzorjev... ampak to v principu lahko tudi na vsak RPI. No, potem pa imajo še Master/Slave variante, tako da je Master tisti 'pametni', priključeni 'slave' pa se krmili preko masterja. Ampak to za 'domačo rabo' že ne rabiš več. Marsikdaj ti povsem zadošča, če imaš 4 ali 8 kanalov, ki jih lahko ločeno krmiliš.

borisk ::

kaj pa če kupiš navadno sonoff S20 pametni vtikač in spremeniš software (notri je esp8266, za kar je ogrmno vodičev, pa če vs eskupaj je v lepem ohišju, primerno za komu pokazat, ne neki ghetohack...
https://www.aliexpress.com/item/3281516...

SeMiNeSanja ::

borisk je izjavil:

kaj pa če kupiš navadno sonoff S20 pametni vtikač in spremeniš software (notri je esp8266, za kar je ogrmno vodičev, pa če vs eskupaj je v lepem ohišju, primerno za komu pokazat, ne neki ghetohack...
https://www.aliexpress.com/item/3281516...

Kot da spremenjen software na Sonoff-u ni tudi neke vrste ghetohack? >:D
Je pa res, da glede kratkih stikov in morebitnih električnih 'stresnih situacij' nudi bolj zaupanja vredno osnovo.

No, ko si potem že pri wishlisti za božička.... kako bi bilo takega Sonoffa na stereoidih nadgraditi še z nekakšnim KVM v nekakšno all-in-one čudo, ki potem na daljavo lahko upravlja prav vsak sistem, kateri ima ekran, tipkovnico in miš?

Tako se nebi rabil zajebavat z nekim software-om, ki ga moraš naložiti na nek operacijski sistem, temveč samo še s signali, ki so itak standardni.

Kako so že rekli... "sanja svinja kukuruz..."?

poweroff ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko kanalov/relejev lahko namontiraš na tak OrangePi Zero?

Jaz sem gor sicer dal 2-kanalni rele, ampak imam doma tudi eno 8-kanalno zverino. Samo zaenkrat ni bilo potrebe po tem. Je pa to relativno enostavno. Odvisno od prostih pinov, ampak načeloma bi brez problema dal 2x8kanalni rele. Če bi pa hotel več, se pa da narediti tako, da se releye da na Arduino, Arduino pa potem preko RPi krimiliš (kar preko USBja).

Zadevo sem naredil zaenkrat tako, da jo krmilim preko web vmesnika. RPi je pa priključen na VPN omrežje, tako da tudi težav z varnostjo ni (v tem smislu, da bi bil RPi oz. web vmesnik dostopen od zunaj).

SeMiNeSanja je izjavil:

Sicer so zadeve nadgradili, da lahko nanje navešaš še celo vrsto senzorjev... ampak to v principu lahko tudi na vsak RPI.

Jaz sem imel par dni celo kamero gor (snemala je serversko omaro), ampak sem ugotovil, da je to v bistvu brezveze. Bi pa komot gor obesil temperaturni senzor... ravno sedaj sem si na OrangePi obesil par senzorjev in magnetno stikalo. In mi recimo trenutno sporoča tole:

Temperatura: 25.3 C, zračni tlak: 981.53 hPa, vlaga: 37.2 %.
Vrata so ODPRTA.


Gor lahko priklopim še kamero in 8-kanalni rele. Mogoče je to vse skupaj ena ura programiranja in lotanja.

borisk je izjavil:

kaj pa če kupiš navadno sonoff S20 pametni vtikač in spremeniš software (notri je esp8266, za kar je ogrmno vodičev, pa če vs eskupaj je v lepem ohišju, primerno za komu pokazat, ne neki ghetohack...
https://www.aliexpress.com/item/3281516...

Sonoff imam tudi, sem ga tudi poflashal in je sicer super zadeva, ampak ima eno težavo napram RPiju. RPi ima gor OpenVPN clienta. Ki je skonfiguriran tako, da ko se RPi poveže v internet, se VPN povezava vzpostavi avtomatično. Potem jaz preko VPN dostopam dorektno do RPi-ja.

Sonoff je pa dostopen preko Wifija. Kar pomeni, da se moram jaz najprej povezati na neko notranjo napravo, potem pa preko Wifi do Sonoffa. Se pravi v vsakem primeru rabim nek alternativen dostop... problem je tudi, če wifi omrežje pade...

Po drugi strani ima pa Sonoff eno zelo fajn funkcijo. Lahko nastaviš, da izklopi rele, počaka npr, 10 sekund in ga nato ponovno vklopi. Tako lahko narediš pravilo za reset mrežne opreme, oziroma wifi-ja, na katerega je obešen Sonoff. Ker če enkrat s Sonoffom izključiš wifi, ga ne moreš več nazaj vključiti... Lahko pa seveda RPi uporabiš tudi s Sonoffom.

Glede ohišja se pa strinjam. Jaz sem sicer potem kupil eno generično škatlico in vse skupaj zapakiral notri. Da je vsaj približno varno in vsaj malo lepo izgleda. Če ne pa 3D printer...
sudo poweroff

abazuu ::

Men so tud blokiral - kao komercialna uporaba. Zlovdi si TVtools, si naštimaš no ID in je rešeno :P

KTr1sk ::

jaz pa uporabljam ULTRAVIEWER
https://ultraviewer.net/en/download.html
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

XLapse ::

katastrofa, samo en računalnik mam povezan na TV .. in še ta komaj da dela. stokrat morm kliknit da se poveže.

Bom kr šel na AnyDesk/drugo če je kej bolj stabilen k ta TV je kar je
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

SmeskoSnezak ::

Jaz bi z veseljem kupil kaj takega, kar vi omenjate. Ping, reboot, itd. na oddaljen racunalnik/streznik. Lahk kdo na direktno sporocilo napise vec glede tega. LP
@ Pusti soncu v srce... @

Daniel ::

Mene so enkrat blokirali, sem jim pisal, da rabim samo občasno za kako pomoč in so mi nazaj odklenili.

XLapse ::

js še nism dobu bloka ampak je pa njihov program ene velike nestabilne smeti. To se sploh noče povezat večinoma časa.
alien technology

MrStein ::

Saj ne rabiš bloka, lahko neha delovati tudi če imaš kupljeno licenco.
Na srečo je uporabnik takrat po (delno) mojem nasvetu imel nameščeno še en drug backup remote access...

Pa nabijanje CPU, pa napačen prikaz (zamegljen) slike.
Pa to...
Pa ono...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SmeskoSnezak ::

Mogoce to pomaga pri izbiri: https://blog.devolutions.net/2019/01/up...
@ Pusti soncu v srce... @

Mercier ::

NE uporabljat RDP-ja brez VPN-ja. CVE-2019-0708

Tega je dosti, ampak, če poiščeš Quick assist (windows > q), ti že kaj pomaga? Hm, hitra pomoč po domače najbrž (windows > h).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

MrStein ::

Če smo pikolovski, je pravilen nasvet: Od danes naprej lahko varno uporabljate RDP (ker je luknja zakrpana)

Sicer je luknja bila le v prastarem načinu, brez Network Level Authentication.

SmeskoSnezak je izjavil:

Mogoce to pomaga pri izbiri: https://blog.devolutions.net/2019/01/up...

Hmm, ima kar nekaj netočnih podatkov.

Recimo za RDP piše:

Professional version of Windows required: All versions of Windows can connect to other machines via the RDP client, but only the professional versions (and above) of Windows have an RDP server. Most people you would help in your circle of friends and relatives are likely running a home release of Windows, meaning you wouldn’t be able to connect to them.

To sploh ni res. Vse verzije Windows imajo Remote Assistance, torej "način za, citiram: people you would help in your circle of friends and relatives"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

XLapse ::

Hellow folk,

TeamViewer , mi redno vrže cpu na 100% , ker se mu 'zmeša' in začen papcat po 30% cpu power.

To mi dela na obeh računalnikih ki ga mam,

Edina rešitev je ga ugašat, še komu se dogaja ta CPU spike? Mogoče se vam dogaja pa niste niti opazli?
alien technology

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

beni ::

Danes so zavrnili pritožbo in ponudili nakup licence ali izpolnjen obrazec - Izjava o zasebni uporabi, da bi še enkrat preverili in ukrepali.

Je kdo že imel podobno izkušnjo ?

Če bo spet zavrnjeno ni treba, da vedo, kdo sem ...


LP
Pojma nimam ...

ngc2392 ::

prestopi na anydesk. imam še vedno teamviewer (plačljiv) in anydesk. se ga mirno navadiš in dosedaj še ni bilo kakih hroščev. free verzija. baje ne bo (nikoli) težila. seveda, dokler ne boš zlorabil in se vsak dan povezoval na 30 različnih mašin. ker je to še vedno free...akhm :)
United We Stand, Divided We Fall

XLapse ::

jaz sem se odločil da ga ne uporabljam več. Preveč mi požre CPU in nevem rešitve.
alien technology

beni ::

Sem danes izkoristil čas za instal Anydeska na vse mašine.

Upam, da bo enakovreden TV, ki je bil kar nekaj časa nepogrešljiv.

LP
Pojma nimam ...

bobby ::

Iz te nitke sem izvedel za Anydesk in moram rect, da je kar kulturna zamenjava za TW.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

Tako pač je ko si škrtuh in nočeš plačat ane =) Če se povezuješ vsak teden pač bodi fer do developerjev teamviewerja in faking PLAČAJ... a je to tako težko? Boste lačni zaradi tega? Pač spijte majn pirov ali škatl cigaret ali malo slabši avto...

Jaz mam teamviewer že leta in nikoli težave z plačilom in blokado, to pa zato ker DEJANSKO uporabljam 1x na 3 mesece... da se skonektam na PC od kolega da mu kaj porihtam ali od fotra.. kaj pa vi vse počnete službenega gor je pa itak za plačljivo verzijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote desktop ki ni teamviewer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
507804 (4357) Zimonem
»

Na Floridi preprečili zastrupitev vodovoda na daljavo

Oddelek: Novice / Varnost
427303 (4249) MrStein
»

neki podobno teamviewer-ju, k bi lahko iz android phona kontroliral komp.. possible?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152174 (1051) bisernik
»

Kaj uporabit za remote dostop do domačega računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9912706 (9751) sbawe64
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9217225 (13381) MrStein

Več podobnih tem