» »

Kaj uporabit za remote dostop do domačega računalnika?

Kaj uporabit za remote dostop do domačega računalnika?

«
1
2

AnotherMe ::

V službi uporabljamo TeamViewer - ampak je meni predrag. Predvsem je moteča mesečna/letna naročnina, ker sam recimo rabim remote dostop samo vsake par mesecev, takrat ga rabim par dni skupaj, potem pa spet nekaj časa nič... Dal bi kakih 50e, za časovno neomejeno licenco, tudi 100 mogoče...

Recimo Supremo in Anydesk sta kar podobna, sta sicer precej cenejša, ampak še vedno nekih 10€ na mesec. Da bi pa naročnino sklepal vsakič ko rabim in potem preklical, ko ne rabim več, mi pa tudi ni v veselje...

Če pa kdo najde kaj čisto brezplačnega pa bi bilo sploh super!

Pa po možnosti, nekaj kar vi dejansko uporabljate in poznate - "ten best teamviewer alternatives" js tudi najdem :D

Domač računalnik je windows 10, statičnega ip nimam, pa tudi sicer sem za 2 ali celo tremi routerji (večstanovanjska hiša)...


(aja, prepričan sem, da kakšna podobna tema že obstaja, ampak iskanje še vedno ne dela)

mico28 ::

UltraViewer poglej je dobra brezplačna alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mico28 ()

Han ::

Brezplačno = OpenVPN + Win10 Remote Desktop Connection.

AnotherMe ::

Han je izjavil:

Brezplačno = OpenVPN + Win10 Remote Desktop Connection.


To bi mi najbolj odgovarjalo - sm pa nesposoben nastavit openVPN - vsaj pred leti nisem prišel skozi, da bi mi delovalo... Je sedaj kaj bolj enostavno?

PINki ::

Kaj pa vticnik za Chrome remote desktop. Deluje odlicno. Free.

AnotherMe ::

PINki je izjavil:

Kaj pa vticnik za Chrome remote desktop. Deluje odlicno. Free.


Nikakva slika... Si ga bom pa verjetno vseen naložil - za hude čase :)

Drugače pa gledam prej predlagani ultraviewer - sploh ni švoh! Edino kar manjka je nek imenik v katerega bi dodajal dostope... No verjetno je zato tudi brezplačen :) Pa ker dostopam samo do enega računalnika, tudi to ni problem...

bobby ::

AnyDesk
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Karen ::

NoMachine

Riff ::

TeamViewer

mzakelj ::

Han je izjavil:

Brezplačno = OpenVPN + Win10 Remote Desktop Connection.


Ali hitrejša zadeva : SoftEther_VPN + Remote.

Potrebuješ RPI pa direkt na omrežje ter en port redirectan. Pa je to to.
Če ne bi znal urediti lahko nabavi RPI in spominsko kartico, pa se zmeniva in se povežem čez TW in ti nastavim. Vsega skupaj za slabo urco dela...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: extr3m3 ()

MrStein ::

Riff je izjavil:

TeamViewer

Je lepo rekel, da ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

AnotherMe je izjavil:

V službi uporabljamo TeamViewer - ampak je meni predrag. Predvsem je moteča mesečna/letna naročnina, ker sam recimo rabim remote dostop samo vsake par mesecev, takrat ga rabim par dni skupaj, potem pa spet nekaj časa nič...

Bi rad gledal ali delal?

Sicer pa: lahko se s "slabšim" programom (oni Chrome recimo) povežeš, in potem z notranje strani urediš pravo povezavo. Recimo Windows 10 ima Quick Assist. (ne vem sicer, kako dela preko NAT, bo pač nekdo moral probati)

Zna biti pomembno tudi: od kod se boš povezoval?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fuck_it_ ::

SSH

AnotherMe je izjavil:

V službi uporabljamo TeamViewer - ampak je meni predrag. Predvsem je moteča mesečna/letna naročnina, ker sam recimo rabim remote dostop samo vsake par mesecev, takrat ga rabim par dni skupaj, potem pa spet nekaj časa nič... Dal bi kakih 50e, za časovno neomejeno licenco, tudi 100 mogoče...

Recimo Supremo in Anydesk sta kar podobna, sta sicer precej cenejša, ampak še vedno nekih 10EUR na mesec. Da bi pa naročnino sklepal vsakič ko rabim in potem preklical, ko ne rabim več, mi pa tudi ni v veselje...

Če pa kdo najde kaj čisto brezplačnega pa bi bilo sploh super!

Pa po možnosti, nekaj kar vi dejansko uporabljate in poznate - "ten best teamviewer alternatives" js tudi najdem :D

Domač računalnik je windows 10, statičnega ip nimam, pa tudi sicer sem za 2 ali celo tremi routerji (večstanovanjska hiša)...


(aja, prepričan sem, da kakšna podobna tema že obstaja, ampak iskanje še vedno ne dela)



teamviewer je brezplačen za domačo rabo!!!!!!!

MrStein je izjavil:

Riff je izjavil:

TeamViewer

Je lepo rekel, da ne.


tako je rekel ker ne ve da je Teamviewer zastonj za domačo rabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

ToniT ::

Teamviewer je sicer zastonj za domačo rabo, vendar se ti hitro zgodi, da imaš omejitev ene seje na nekaj minut....

mzakelj ::

Jest že par let gonim VPN doma na Orange piju pa laufa za remote b.p. Drgač pa SoftEther je fina zadeva. Poglej si...

Invictus ::

Zdaj je najbolj popularen VPN WireGuard, ki baje porabi tudi precej manj resourcov kot ostali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

starfotr ::

Če karkoli službenega delaš doma, potem je VPN obvezen. Če imaš pa VPN, potem je pa remote desktop najboljša opcija.

Danes se dobi routerje (tudi za domačo rabo), ki imajo namenski čip za VPN. Tako, da delo opravlja hardware in ne software. Zadeve so hitre, poceni in ne zahtevajo velikih računskih moči.

MrStein ::

VPN narediš na PC-ju. Sploh, če druga stran to že ima instalirano.

Zato pa sem vprašal: od kod se bo(š) povezoval?

fuck_it_ je izjavil:

teamviewer je brezplačen za domačo rabo!!!!!!!


razen če ti ga blokirajo!

Kaj pa potem? Buljiš v črn ekran in se pretvarjaš, da je povezano?
Support pa je zanič. Celo plačujočemu uporabniku lahko več dni traja da uredijo (vem iz izkušenj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AnotherMe ::

MrStein je izjavil:

VPN narediš na PC-ju. Sploh, če druga stran to že ima instalirano.

Zato pa sem vprašal: od kod se bo(š) povezoval?

fuck_it_ je izjavil:

teamviewer je brezplačen za domačo rabo!!!!!!!


razen če ti ga blokirajo!

Kaj pa potem? Buljiš v črn ekran in se pretvarjaš, da je povezano?
Support pa je zanič. Celo plačujočemu uporabniku lahko več dni traja da uredijo (vem iz izkušenj).


Povezoval se bom 99% iz enega od svojih prenosnikov (windows 10 in macos).

Teamviewer bi mi načeloma čisto odgovarjal (dejansko gre za domačo uporabo), vendar je res tečno, da se vsake toliko odločijo, da je to komercialna uporaba :(

Včeraj sem naložil ultraviewer. Dela. Ni nekega presežka, ampak dosti splabši kot TV pa tudi ni.

Vseeno pa me mika, da bi imel RDP, ker deluje neprimerno boljše! Seveda bi pa zato uredil VPN.

starfotr je izjavil:

Če karkoli službenega delaš doma, potem je VPN obvezen. Če imaš pa VPN, potem je pa remote desktop najboljša opcija.

Danes se dobi routerje (tudi za domačo rabo), ki imajo namenski čip za VPN. Tako, da delo opravlja hardware in ne software. Zadeve so hitre, poceni in ne zahtevajo velikih računskih moči.


Lahko predlagaš kateri bi bil vredu in enostaven za ta namen?

mzakelj je izjavil:

Han je izjavil:

Brezplačno = OpenVPN + Win10 Remote Desktop Connection.


Ali hitrejša zadeva : SoftEther_VPN + Remote.

Potrebuješ RPI pa direkt na omrežje ter en port redirectan. Pa je to to.
Če ne bi znal urediti lahko nabavi RPI in spominsko kartico, pa se zmeniva in se povežem čez TW in ti nastavim. Vsega skupaj za slabo urco dela...


RPi imam, kartico tudi - ampak trenutno na robidi tečejo risanke za otročke :D

Imaš mogoče kak tutorial, po katerem bi lahko delal? (ko najdem kaj drugega za mularijo in bo robida prosta)

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Vsaj probaj AnyDesk,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ToniT ::

AnotherMe je izjavil:



Domač računalnik je windows 10, statičnega ip nimam, pa tudi sicer sem za 2 ali celo tremi routerji (večstanovanjska hiša)...




Glede na podatek, da si za več routerji, bo zelo težko nastaviti VPN.
Sam že dolgo uporabljam Ultraviewer za kake manjše stvari. Za redno delo pa si ne predstavljam, da bi uporabljal kaj drugega, kot RDP.

starfotr ::


Danes se dobi routerje (tudi za domačo rabo), ki imajo namenski čip za VPN. Tako, da delo opravlja hardware in ne software. Zadeve so hitre, poceni in ne zahtevajo velikih računskih moči.


Lahko predlagaš kateri bi bil vredu in enostaven za ta namen?


https://mikrotik.com/products?filter&s=...!

Tukaj imaš izdelke, ki imajo IPsec hardware čip.

Naredi si L2TP/IPsec s PSK, povsem zadostuje.

AnotherMe ::

starfotr je izjavil:


Danes se dobi routerje (tudi za domačo rabo), ki imajo namenski čip za VPN. Tako, da delo opravlja hardware in ne software. Zadeve so hitre, poceni in ne zahtevajo velikih računskih moči.


Lahko predlagaš kateri bi bil vredu in enostaven za ta namen?


https://mikrotik.com/products?filter&s=...!

Tukaj imaš izdelke, ki imajo IPsec hardware čip.

Naredi si L2TP/IPsec s PSK, povsem zadostuje.


Pa bo delalo, glede na to, da je moj router 3 v vrsti?

ToniT je izjavil:

AnotherMe je izjavil:



Domač računalnik je windows 10, statičnega ip nimam, pa tudi sicer sem za 2 ali celo tremi routerji (večstanovanjska hiša)...




Glede na podatek, da si za več routerji, bo zelo težko nastaviti VPN.
Sam že dolgo uporabljam Ultraviewer za kake manjše stvari. Za redno delo pa si ne predstavljam, da bi uporabljal kaj drugega, kot RDP.


Ultraviewer dela. Ampak čeprav nimam nekega "resnega" dela, bi imel raje RDP, ker je res čisto drugače.

bobby je izjavil:

Vsaj probaj AnyDesk,..


Včeraj sem ga skoraj probal - ampak ga je prehitel ultraviewer :)

Nekje sem prebral, da anydesk naj nebi "težil" v brezplačni verziji - če je to res, bi bilo verjetno kar kul.

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

VPN bo delal samo v primeru, če bo na vseh routerjih v verigi pravilno nastavljen port forwarding. Recimo za OpenVpn port 1194.
Še dodatek:
Probaj Softether VPN. Ta dela tudi brez dodatnih nastavitev na routerjih. Tudi ni problema z dinamičnimi IP-ji.
Je sicer malo telovadbe z nastavitvami, ko pa vse nastaviš pa dela - vsaj meni je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

AnotherMe ::

ToniT je izjavil:

VPN bo delal samo v primeru, če bo na vseh routerjih v verigi pravilno nastavljen port forwarding. Recimo za OpenVpn port 1194.

To ni opcije - stelam lahko samo svoj router...

ToniT ::

Preberi še dodatek mojega prejšnjega posta.

D3m ::

AnyDesk
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Jaz imam OpenVPN server postavljen... s komplet infrastrukturo, ki omogoča, da se prebijem tudi čez firewalle in blokade. Z nekaj leti izkušenj, da je konfiguracija zoptimizirana v nulo.

Samo to je bil čas postavljat do sedaj. Zdaj ko je gužva boš težko postavil tako infrastrukturo in naučil ljudi, da jo uporabljajo. Se bo treba zadovoljit s polovičnimi rešitvami... žal.
sudo poweroff

starfotr ::

Ali lahko v eni ločeni temi to opišeš?

rokp ::

>>s komplet infrastrukturo, ki omogoča, da se prebijem tudi čez firewalle in blokade
>Ali lahko v eni ločeni temi to opišeš?

Tegale ne more (vsaj ne za vse primere).

poweroff ::

Težko... mislim, osnova je OpenVPN, 120 nodov (večinoma so to uporabniki, so pa tudi omrežja med njimi), nekaj uporabnikov je v represivnih državah, ki blokirajo internet (Kitajska, Uzbekistan, Bližnji Vzhod).

Scenariji uporabe:
- uporabnik na Kitajskem bi rad obiskal Google Schoolar
- uporabnik v Nemčiji bi rad dostopal do domačega videonadzornega sistema (v Sloveniji), ki ne sme prepuščat podatkov ven (v kakšen cloud)
- uporabnik bi od doma rad dostopal do službe in sicer do NAS strežnika ter do tiskalnika, da sprinta neke dokumente
- uporabnik bi rad imel oddaljen dostop do omrežja podjetja X, da vidi kaj se dogaja na omrežju, da prižge ali ugasne računalnike, itd.
- uporabnik gre v cybercafe in bi rad dostopa do interneta ne da mu kdo prestreza komunikacije
- uporabnik bi se rad povezal na računalnik drugega uporabnika VPNja, ki je za dvojnim NAT-om

Tako približno.

Ja, seveda se ne morem prebiti čez VSE firewalle. Ampak na Kitajskem in v Uzbekistanu zadeva trenutno odlično dela. Tudi v Tibetu je, dokler sem imel tam uporabnika. Ter v času revolucij na Bližnjem Vzhodu (eden redkih VPNjev, ki je dejansko delal od tam).

Seveda pa to ni magična rešitev za vse. Kakorkoli, point je, da če meni dajo zdaj v roke puško, še kamiona ki je 20 m pred mano ne bom zadel. Ker sem brez treninga.

In analogija... na netu imate polno vodičev kako postavit VPN. Ampak zdajle ga ne boste uspeli, če teh reči še niste nikoli delali.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Odvisno od routerja. Na PfSense recimo je stvar trivialna, par klikov, pa ti clienta skupaj s konfiguracijo exporta, tako da potem samo zalaufaš exe na laptopu in je to to. Če znaš postaviti pfsense, ni dvoma, da ne naklikaš tudi OpenVPN.

Mikrotik, po drugi strani... :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

737 ::

Matthai, zadeva deluje torej kot mini Tor.

ToniT ::

Matthai, server je pri tebi in se klienti prebijajo skozi firewalle, OP pa želi postaviti server, ki je za firewallom.

poweroff ::

Ja, pa naj ga da v DMZ, ali pa nastavi firewall tako, da bo čez spustil promet.
sudo poweroff

knesz ::

RealVNC. Dela mac to mac, win to mac in obrnjene kombinacije.

Invictus ::

Windows 10 ima že notri quick assist, seveda rabiš potrditev na drugi strani...

Nekaj sem pa še bral, da se to lahko izklopi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ToniT ::

poweroff je izjavil:

Ja, pa naj ga da v DMZ, ali pa nastavi firewall tako, da bo čez spustil promet.


Napisal je, da je za najmanj dvema routerjema, do katerih nima dostopa.

mzakelj ::

AnotherMe je izjavil:

V službi uporabljamo TeamViewer - ampak je meni predrag. Predvsem je moteča mesečna/letna naročnina, ker sam recimo rabim remote dostop samo vsake par mesecev, takrat ga rabim par dni skupaj, potem pa spet nekaj časa nič... Dal bi kakih 50e, za časovno neomejeno licenco, tudi 100 mogoče...

Recimo Supremo in Anydesk sta kar podobna, sta sicer precej cenejša, ampak še vedno nekih 10€ na mesec. Da bi pa naročnino sklepal vsakič ko rabim in potem preklical, ko ne rabim več, mi pa tudi ni v veselje...

Če pa kdo najde kaj čisto brezplačnega pa bi bilo sploh super!

Pa po možnosti, nekaj kar vi dejansko uporabljate in poznate - "ten best teamviewer alternatives" js tudi najdem :D

Domač računalnik je windows 10, statičnega ip nimam, pa tudi sicer sem za 2 ali celo tremi routerji (večstanovanjska hiša)...


(aja, prepričan sem, da kakšna podobna tema že obstaja, ampak iskanje še vedno ne dela)



Strežnik mora biti v službi, kjer imate 1 firewal predvidevam. Kar ni problem za postavit vpn.
Doma pa kot sem že napisal nema veze zaradi NAT-ov in firewalov. Si lahko še zmerom za 100 firewalli pa bo šel klient ven na strežnik...
Ne vem kaj toliko komplicirate. En softether pa je...

proto ::

.

PINki je izjavil:

Kaj pa vticnik za Chrome remote desktop. Deluje odlicno. Free.


Ne ni free. Placas s svojimi podatki. Najdrazja opcija od vseh predlaganih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

KTr1sk ::

mico28 je izjavil:

UltraViewer poglej je dobra brezplačna alternativa.

UltraViewer sem jaz nekaj časa uporabljal, za domačo uporabo sem pogrešal da ne deluje copy/paste kot pri Teamviewerju, deluje pa pri Anydesk in zaenkrat mi je na prvem mestu
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

poweroff ::

Aha, se opravičujem, sem spregledal, da je za 2 routerjema...

Ja, client se seveda vedno lahko prebije ven, server pa pač na takem omrežju ne bo delal. Rabi nek zunanji povezovalni server.

Kot sem rekel... ko je vojna, je prepozno iskat puške. Puško moraš imeti doma že prej. Pa stestirana mora biti. Pa ti moraš na občasne vojaške vaje, da ne pozabiš streljat.
sudo poweroff

mzakelj ::

Ja za dvem routerjema je doma ... Pa ne rabi statičnega ipja. Z softethrom se da brez problema tudi če ni statični ip. V službi pa imajo verjetno 1 firewall na katerem odprejo port. Nič kompleksnega kar ne bi moral znati vsak IT-jevc. Si kaj vprašal v službi za tak dostop ??? Če je kaj sposoben IT-jevc ti bo uredil v parih minutah do par ur ....

poweroff ::

... ali dni. V teh razmerah.
sudo poweroff

mzakelj ::

Če imajo kak server za virtualne mašine lahko to uredi od doma ... Ne mi rečt da si IT-jevc odprl dostopa do mreže, tako ali drugače ....

sbawe64 ::

Če si za nat-om, ki ga ne moreš spreminjati (odpirati porte), potem lahko tudi reverse ssh tunnel + rdp (preko localhost)
https://www.thegeekstuff.com/2013/11/re...
https://www.saotn.org/tunnel-rdp-throug...

rokp ::

In, ce rabis dostop do networka iz svojega racunalnika, lahko tudi npr. OpenVPN preko tega reverse ssh tunela poganjas...

poweroff ::

Kam se pa v osnovi povežeš preko ssh?
sudo poweroff

showsover ::

Nekoc v davnih casih egipcanskih piramid smo uporabljali brezplacen simetricno enkriptiran VNC connection.

mzakelj ::

Hm vsi o nekih natih pišete, noben pa očitno ni prebral vredu prvega zapisa. On pravi da ima DOMA par routerjev ... V službi dvomim da so za 10 NAT-i. VPN pa gasa, ne vem kaj sploh komplicirate. A bi rad kdo nanovo tekočo vodo odkril ???
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teamviewer (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7812889 (2099) Ales
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9216938 (13094) MrStein
»

TV namesto RDP

Oddelek: Informacijska varnost
254325 (3119) MrStein
»

VPN povezava PC-laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
61559 (1384) Pina
»

VPN - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
122923 (2757) axee

Več podobnih tem