» »

Remote desktop ki ni teamviewer?

Remote desktop ki ni teamviewer?

«
1
2

s0nce ::

Torej iščem kakšen oddaljeno namizje software ki bi pa rad ima naslednje specse:

- po možnost brez zunanjih serverjev ( se pravi direktna IP ---> IP povezava) (ja vem moral se bom ukvarjat z forward porta na routerju - me ne moti)
- free/open source ali free kot free beer
- dober client ali server za windows
- secure (TLS ali kaj podobnega...)
- možnost prenašanja file-ov
- možnost prenašanja real time zvoka

Torej obstaja kaj takega? Kaj priporočate?

kriptobog ::

Kaj je narobe z RDPjem?

mambli ::

jaz uporabljam Anydesk namesto Teamviewrja https://anydesk.com/en

Drugače imaš pa v windows tudi že vgrajeno Hitro Pomoč

TheBlueOne ::

matic492 ::

NoMachine, ima vse našteto (zastonj za non-enterprise neomejeno časa)


https://www.nomachine.com/

samo port forwarding si nardiš, pa imaš. Obstaja tudi mobile app.

Edina slabost, ne podpira več oken za več monitorjev. Torej če imaš več kot 1 monitor bodo vsi v enem oknu, edino če imaš enak setup, torej 3 monitorji se connectajo na 3 monitorje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

solatko ::

Delo krepa človeka

Karen ::

Za omejeno uporabo je v Winse10 in 11 vgrajen quick assist občasno uporaben, nima vsega od naštetega, mogoče pa komu prav pride. plus je da je na vsakih winsih ze gor.

DamijanD ::

s0nce kaj je pa razlog da ne RDP?

bastadu ::

Z RDPjem moraš odpirati porte, kar predstavlja varnostno tveganje (edino če ga uporabiš preko VPN) ... Prav tako se moraš z RDP prijavljati kot windows uporabnik, torej moraš vedeti user/pass od uporabnika na katerega se priklapljaš, kar zna biti problem, če uporabnik tega ne bi želel deliti s tabo ... Ko se priklapljaš prek RDP na ciljnem računalniku ne bo več videl kaj počneš, saj bo računalnik prikazal samo lock screen, kar tudi ni uporabno v primeru, če želiš nekomu pomagati, tako da on vidi kaj delaš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

kmegli ::

Preverite na ISL, sicer ni zastonj ampak je cena zelo vredu, glede na to, kaj ponujajo.

starfotr ::

Najprej VPN!!!

Nato pa po želji: RDP, VNC, ipd.

Ne odpiraj portov!!! Še vedno se ogromno napadov zgodi zaradi tega.

2f4u ::

Oj,
Imam podobno problematiko. Od preje imam licenčni TeamViewer / star projekt in za družino, starše,... nekje 10 uporabnikov.


Sedaj imam pa firmo, nov projekt, ki so manjši, rabijo nekaj malo ceneje; morda kasnej kaj več. Moje licence ne morem prenesti baje; ker bi moral skenslat družino.

Približujem se:
https://www.tightvnc.com/
sem že videl in niso javljali težav. Je kar ok baje.

Ali je to najboljša alternativa?

Karen ::

TightVNC je VNC, odpreti moraš porte mislim da 5800/5900, tako da če je odpiranje portov no-go je to isto k RDP samo na drugih portih.
Dela pa sicer ok, jaz sem ga precej časa uporabljal.
Kot rečeno, poskusi zagnati quick assist, je v vsakih win10 ali višjih, pa dela out-of-the-box. Edino mislim da ne laufa kot servis, user na drugi strani mora aktivno potrditi povezavo.

c3p0 ::

kriptobog je izjavil:

Kaj je narobe z RDPjem?


Kaj je narobe vidiš, ko osebo na drugi strani 20 minut vodiš, da si namesti TViewer. Kaj šele, da bi jo vodil, da ti port odpre na routerju in porihta Remote Desktop (potem pa na koncu vidiš, da ima neko Home verzijo brez RDP).

WhiteAngel ::

Kaj pa drug pristop v smislu video klica (meet.jit.si?) -> screen sharing in mu poveš, kaj naj klika ali pasta?

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

kriptobog je izjavil:

Kaj je narobe z RDPjem?


Wondows Pro ekskluziva.

Ni to za pleb Home licenco
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

xseki ::

2f4u je izjavil:

Oj,
Imam podobno problematiko. Od preje imam licenčni TeamViewer / star projekt in za družino, starše,... nekje 10 uporabnikov.


Sedaj imam pa firmo, nov projekt, ki so manjši, rabijo nekaj malo ceneje; morda kasnej kaj več. Moje licence ne morem prenesti baje; ker bi moral skenslat družino.

Približujem se:
https://www.tightvnc.com/
sem že videl in niso javljali težav. Je kar ok baje.

Ali je to najboljša alternativa?


Poglej AnyDesk. Deluje enako kot Teamviewer in je ceneje. Jaz bi se osebno izogibal odpiranju portov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

kriptobog ::

c3p0 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kaj je narobe z RDPjem?


Kaj je narobe vidiš, ko osebo na drugi strani 20 minut vodiš, da si namesti TViewer. Kaj šele, da bi jo vodil, da ti port odpre na routerju in porihta Remote Desktop (potem pa na koncu vidiš, da ima neko Home verzijo brez RDP).


OP ni navajal, da potrebuje za remote assistance... :) Za ta namen imamo pa druge zadeve, je pa odvisno koliko si pripralvjen seči v žep.

BadB0y ::

starfotr je izjavil:

Najprej VPN!!!

Nato pa po želji: RDP, VNC, ipd.

Ne odpiraj portov!!! Še vedno se ogromno napadov zgodi zaradi tega.


Za vpn pa ne rabiš odret portov ?


DostMam ::

AeroAdmin?

TheUnderd0g ::

Chrome Remote Desktop

giovanni_ ::

Kot je eden že napisal https://islonline.com/ tole sem implementiral v firmi.
Slo produkt, dober support, normalna cena.
Cloud ali on prem.

MrStein ::

c3p0 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kaj je narobe z RDPjem?


Kaj je narobe vidiš, ko osebo na drugi strani 20 minut vodiš, da si namesti TViewer. Kaj šele, da bi jo vodil, da ti port odpre na routerju in porihta Remote Desktop (potem pa na koncu vidiš, da ima neko Home verzijo brez RDP).

Za pomoč ni RDP, ampak recimo QuickAssist.

Ali celo screen sharing v kaki videokonferenci (eni omogočajo to prevzem kontrole, meja je kar zabrisana, recimo QuickAssist ima chat in voice, če se ne motim)

BadB0y je izjavil:

starfotr je izjavil:

Najprej VPN!!!

Nato pa po želji: RDP, VNC, ipd.

Ne odpiraj portov!!! Še vedno se ogromno napadov zgodi zaradi tega.


Za vpn pa ne rabiš odret portov ?

OP je rekel, da bi rad direktno povezavo, in da odpreti port ni problem.

PS: Za VPN ni nujno "odpret porte", lahko je zunanji server, na katerega se oba povežeta. Vprašanje pa je potem, kdo/kje je ta server. Načeloma ima potem tisti odprte porte.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

B0rg ::

Morda komu pride prav open source rešitev: https://rustdesk.com/

Ales ::

Površinsko zgleda dobro, a koda tega Rustdeska ima par takih cvetk v njej, da sem hipoma nehal gledati in zadevo odmislil v celoti.

Jaz tega ne bi uporabljal. Res. NE.

Poglejte si kak Remote Support Tool (stran in Github).

2f4u ::

Zgolj v info...

Tale RustDesk sem testiral in kaže kar dobro. Žal pa rabiš kar nekaj IT znanja in če pride popravek - patch ni kar tako. Vsaj zame ne.

Drugače pa AnyDesk uporabljamo.

T

Zimonem ::

Ales je izjavil:

Površinsko zgleda dobro, a koda tega Rustdeska ima par takih cvetk v njej, da sem hipoma nehal gledati in zadevo odmislil v celoti.

Jaz tega ne bi uporabljal. Res. NE.

Poglejte si kak Remote Support Tool (stran in Github).

Kaj točno je čudno v kodi?

Ales ::

Zajem gesel in ključev za dostop do oddaljenih sistemov in njihovo zapisovanje v plain tekstu, npr..

Šarjenje po drugih delih OS brez dejanske vednosti uporabnika. Ni se obotavljal razfukati grafično okolje uporabniku.

Tu sem nehal gledati.

Ali je avtor to zgoraj omenjeno v minulih mesecih kaj spreminjal ali ne je v bistvu vseeno, njegov odnos do programiranja in varnosti je zagotovilo za shitshow na vseh nivojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Zimonem ::

Fluter del je pač JavaScript, kaj si pa pričakoval in kaj je drugje kaj drugače?

Pa ni ravno , da ni važno vedno issue lahko odpreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

B0rg ::

Anydesk gre po poti Teamviewerja: Zelo hitro te označijo, da uporabljaš v komercialne namene. Na redditu je en kup postov (jeznih uporabnikov) na to temo.

raceboy ::

B0rg je izjavil:

Anydesk gre po poti Teamviewerja: Zelo hitro te označijo, da uporabljaš v komercialne namene. Na redditu je en kup postov (jeznih uporabnikov) na to temo.


ja sem videl pred kratkimm. sicer anydesk mi je lepo sluzil zadnje dve leti od korone naprej. sicer iam res vec kot 20..30...razlicnih na mesec...kar mi tudi povdarja sedaj opomba na anydesku :) bom pa pomoje kr kupu licenco ker mi je dejansko trenutno najboljsi remote.

aja. za skuz buh ne odpirat rdp 3389 porta !!! sem leta nazaj imel kripto sranje zarad tega.

starfotr ::

Nekateri znalci tu gor vztrajno ponavljajo, da si ni treba delat skrbi zaradi odprtih portov, da to ni nevarno :))

B0rg ::

raceboy je izjavil:


ja sem videl pred kratkimm. sicer anydesk mi je lepo sluzil zadnje dve leti od korone naprej. sicer iam res vec kot 20..30...razlicnih na mesec...kar mi tudi povdarja sedaj opomba na anydesku :) bom pa pomoje kr kupu licenco ker mi je dejansko trenutno najboljsi remote.


Zaenkrat pomaga, če naložiš znova staro verzijo (meni deluje z 7.0.14 brez nadležnih opozarjanj in popupov; autoupdate pa sem zablokiral). Stare verzije dobiš: https://anydesk.en.uptodown.com/windows...

Ales ::

starfotr je izjavil:

Nekateri znalci tu gor vztrajno ponavljajo, da si ni treba delat skrbi zaradi odprtih portov, da to ni nevarno :))

Ker nekateri dejansko vemo, kaj je to port? :)

Hint: vseh 65535 portov lahko komot odpreš in se ti nič ne bo zgodilo.

Lahko pa odpreš samo enega IN zaženeš nek program, ki bo na tem portu poslušal, hkrati pa bo ta program piece of crap (lep primer je zgoraj omenjeni Rustdesk) pa boš fasal crypto virus še preden dvakrat pomežikneš.

Lonsarg ::

Najbolj nevarno je to, da niti Windows niti linux by default nimata niti najbolj osnovne anti brute force zascite. To pomeni da ce odpres ssh ali RDP preko passworda si pri obeh v k... v koliko nisi hkrati se vklopil account lockup za neuspele vpise.

Skratka na koncu niti niso krivi porti in programi za dostop, ampak faila zadeva na OS nivoju zaradi slabih defaultov.

Ko sem prvic zvedel da so default nastavitve za login tako slabe me je na rit vrglo, sem vsaj osnove pricakoval od velikih firm.

MrStein ::

Marsikaj pri "velikih" ni poštimano.

Pa pri malih tudi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Ales je izjavil:

starfotr je izjavil:

Nekateri znalci tu gor vztrajno ponavljajo, da si ni treba delat skrbi zaradi odprtih portov, da to ni nevarno :))

Ker nekateri dejansko vemo, kaj je to port? :)

Hint: vseh 65535 portov lahko komot odpreš in se ti nič ne bo zgodilo.

Lahko pa odpreš samo enega IN zaženeš nek program, ki bo na tem portu poslušal, hkrati pa bo ta program piece of crap (lep primer je zgoraj omenjeni Rustdesk) pa boš fasal crypto virus še preden dvakrat pomežikneš.


Na internet se povezujejo tudi laiki. In če jim drugi laik ali profič svetuje odprtje portov, je to napaka že v fundamentu.

link_up ::

dajte se zresnit. Ni varnostno tveganje proxy, je pa varnostno tveganje odprt port? Oz. visje tveganje no...
In and Out

raceboy ::

B0rg je izjavil:

raceboy je izjavil:


ja sem videl pred kratkimm. sicer anydesk mi je lepo sluzil zadnje dve leti od korone naprej. sicer iam res vec kot 20..30...razlicnih na mesec...kar mi tudi povdarja sedaj opomba na anydesku :) bom pa pomoje kr kupu licenco ker mi je dejansko trenutno najboljsi remote.


Zaenkrat pomaga, če naložiš znova staro verzijo (meni deluje z 7.0.14 brez nadležnih opozarjanj in popupov; autoupdate pa sem zablokiral). Stare verzije dobiš: https://anydesk.en.uptodown.com/windows...


hvala. nisem niti pomislil na to. bom probal.

raceboy ::

nekaj let nazaj v eni firmi. pac nek italjanski program. italjani so se hotli povezat gor na racunalnik. pac teamviewerja niso hotli so hotli ammyy (podoben program kot team pa anydesk. sem ga tud sam dosti uporabljal). ammyy je bil zdownloadan in odprt. italjani so resli kar so imeli za resit. in cez pol ure zenska na racunalniku...kaj mi to pise ? :) ...jaz sem ze spreminjal naslov in identiteto :) ...mrezni kabl vn....pogled po serverju drugih 50!!!! racunalnikih in je blo hvalabogu ok. skratka... spletno stran od ammyy so hackali in dodali v program crypto sranje :) no takrat je bil se 1 konj recimo 500€ in se je se nekako dalo

JeBelaCesta ::

lep pozdrav iz višav ;-)

raceboy ::

JeBelaCesta je izjavil:

poglej še https://guacamole.apache.org/


hvala. sem precital. svoj server. sej ok. isto kot nocem imet emailov na svojmu serverju nocem tud takih stvari :)

bosmla ::

Ne vem ce je kdo omenil DWS

Lucio ::

Za to uporabljam https://www.splashtop.com/streamer
Nekaj EUR letno in deluje vse bez težav že par let.

Daniel ::

bosmla je izjavil:

Ne vem ce je kdo omenil DWS


Jaz zaenkrat uporabljam tole. V Free verziji sicer omejen na 4 Mbps ampak kolikor rabim, da komu kaj uredim je ok.

Ales ::

Daniel je izjavil:

bosmla je izjavil:

Ne vem ce je kdo omenil DWS


Jaz zaenkrat uporabljam tole. V Free verziji sicer omejen na 4 Mbps ampak kolikor rabim, da komu kaj uredim je ok.

Zdaj piše, da je 6 Mbps, sem ravno gledal. Morda so vmes povišali.

Daniel ::

Čisto možno, da sem narobe napisal, prej nisem preveril, lahko pa, da so res malo dvignili.

raceboy ::

raceboy je izjavil:

B0rg je izjavil:

raceboy je izjavil:


ja sem videl pred kratkimm. sicer anydesk mi je lepo sluzil zadnje dve leti od korone naprej. sicer iam res vec kot 20..30...razlicnih na mesec...kar mi tudi povdarja sedaj opomba na anydesku :) bom pa pomoje kr kupu licenco ker mi je dejansko trenutno najboljsi remote.


Zaenkrat pomaga, če naložiš znova staro verzijo (meni deluje z 7.0.14 brez nadležnih opozarjanj in popupov; autoupdate pa sem zablokiral). Stare verzije dobiš: https://anydesk.en.uptodown.com/windows...


hvala. nisem niti pomislil na to. bom probal.


sem probal :) no go :) ocitno prevec zlorabljam free verzijo :)

c3p0 ::

Dela DWS Mac => Win OK? Je kdo probal? Anydesk je obup, TV dela super, a preveč teži.

bosmla ::

DWS je browser based tako, da dela bp vsepovsod; za Linux, WIN in Mac imajo Agente tako da da.
Tudi uporabljam vsepovsod in dela (tudi na androidu).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teamviewer (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7814135 (3345) Ales
»

neki podobno teamviewer-ju, k bi lahko iz android phona kontroliral komp.. possible?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152341 (1218) bisernik
»

Kaj uporabit za remote dostop do domačega računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9913888 (10933) sbawe64
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9218917 (15073) MrStein
»

TV namesto RDP

Oddelek: Informacijska varnost
254700 (3494) MrStein

Več podobnih tem