» »

Tudi ARM se odpoveduje sodelovanju s Huaweijem

1 2 3
4
»

Stari maček ::

puginho je izjavil:

Neverjetno, kitajski ki je zibelka demokracije, kjer se spoštujejo avtorske pravice, da se dogajajo takšne krivice.

Ti resno misliš, da imajo v ZDA in pri nas demokracijo?

Poldi112 ::

@Shegevara

A bejž no, standard jim je zrastel, ko so enkrat smeli trgovati s sosedi. Kdo bi si mislil.

Glede trgovine, razloži mi prosim, kako so net exporter, če je bila trgovina prepovedana s cerarskimi dekreti?

In 1820, before the first Opium War, China's economy was the largest in the world, according to British economist Angus Maddison.[3] In another investigative report published by Michael Cemblast of JP Morgan and updated by the World Economic Forum, similar conclusions were reached--i.e., China's economy was the largest in the world for many centuries until the Opium Wars.[3][4] Furthermore, China was a net exporter, and had large trade surpluses with most Western countries. Within a decade after the end of the Second Opium War, China's share of global GDP had fallen by half.[4]
Opium Wars @ Wikipedia

>Kitajci so seveda tihotapljenje opija izkoristili za ponovno izolacijo in prekinitev stikov

Hočeš reči, da je bilo kitajcem v interesu, da se zaprejo ter tako izgubijo pritok srebra? Verjetno ker jim je bilo v interesu imeti komplet obalo zadrogirano in neproduktivno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Shegevara ::

A bejž no, standard jim je zrastel, ko so enkrat smeli trgovati s sosedi. Kdo bi si mislil.

Ni res. Življenski standard so jim bistveno dvignile šele ekonomske in družbene reforme. Kot sem že dejal pred reformami konec 70. let prejšnega stoletja ni bilo nobene rasti standarda.

Glede trgovine, razloži mi prosim, kako so net exporter, če je bila trgovina prepovedana s cerarskimi dekreti?

Zaradi neučinkovite administracije in pritiska trgovcev z evrope in kitajske.

Haijin
Bribery and disinterest occasionally permitted more leeway, as when the Portuguese began trading at Guangzhou (1517), Shuangyu ("Liampo"), and Quanzhou ("Chincheu"),[25] but crackdowns also occurred, as with the expulsion of the Portuguese in the 1520s, on the islands off Ningbo and Zhangzhou in 1547, or at Yuegang in 1549.

The state continued to regulate trade as heavily as it could, and foreigners were restricted to doing business through approved agents, with prohibitions against any direct business with ordinary Chinese.[29] Accommodations could be made, but were slow in coming: the merchants of Yuegang were trading heavily with the Spanish within a year of Maynila's 1570 conquest by Martín de Goiti[27] but it wasn't until 1589 that the throne approved the city's requests for more merchant licenses to expand the trade.[30] Fu Yuanchu's 1639 memorial to the throne made the case that trade between Fujian and Dutch Taiwan had made the ban entirely unworkable.[12]...


Hočeš reči, da je bilo kitajcem v interesu, da se zaprejo ter tako izgubijo pritok srebra?

Ne, Kitajci so najprej nagnali britanske tihotapce opija, kar je bil povod, da so jim britanci napovedali vojno in so jih po vojni prisilili v svobodno trgovino. Kitajcem je bilo v interesu, da se zaprejo, ker so imperialistične sile zahtevale vedno večje trgovske privilegije:

Second Opium War
The British demands included opening all of China to British merchant companies, legalising the opium trade, exempting foreign imports from internal transit duties, suppression of piracy, regulation of the coolie trade, permission for a British ambassador to reside in Beijing and for the English-language version of all treaties to take precedence over the Chinese language

Poldi112 ::

Tu nikjer ne piše, da so se hoteli povsem zapreti. Niso sicer želeli veliko stika s tujci, a trgovino so tolerirali. Ne vem, a je to posledica predhodnih izkušenj, a trgovina s čajem in porcelanom je šibala stoletja. Imaš kak vir, da so prepovedali prodajo teh dobrin zahodnjakom? Ker kot je meni znano so prepovedali zgolj opij.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Shegevara je izjavil:

z vohunjenjem pokradejo
Ej, to, da preseliš celotno proizvodnjo na Kitajsko, ni nobeno vohunjenje - in tega niso storili Kitajci.

Shegevara ::

Poldi112 je izjavil:

Tu nikjer ne piše, da so se hoteli povsem zapreti. Niso sicer želeli veliko stika s tujci, a trgovino so tolerirali. Ne vem, a je to posledica predhodnih izkušenj, a trgovina s čajem in porcelanom je šibala stoletja. Imaš kak vir, da so prepovedali prodajo teh dobrin zahodnjakom? Ker kot je meni znano so prepovedali zgolj opij.


V prvem odstavki članka na wikipediji ti piše :
The Haijin or sea ban was a series of related isolationist Chinese policies restricting private maritime trading and coastal settlement during most of the Ming dynasty and some of the Qing.


Po porastu trgovanja z evropejci so jo lahko samo še torelirali ja, ker so imeli ogromno državo in ni šlo drugače. V časih, ko je obstajala pretežno samo povezava z Japonsko in JV azijo je bilo veliko lažje kontrolirati trgovino, čeprav so tudi japonci veliko blaga pretihotapili. Zadnji poiskus nadzora nad trgovanjem je bil omejitev uvoza na nič drugega, kot srebro, kar pa britancem ni dišalo in so začeli tihotapit opij, ker jim je srebra primanjkovalo.

Da se vrnem še na prvotno tematiko, razlog za modernizacijo so bile reforme, ki so dovoljevale zaseben in tuj kapital, pa naj bodo to Američani, Nemci, Korejci, japonci, kdorkoli. Dokler embargo ni bil odpravljen in dokler se niso lotili reform, je bila modernizacija nemogoča.

jype je izjavil:

Shegevara je izjavil:

z vohunjenjem pokradejo
Ej, to, da preseliš celotno proizvodnjo na Kitajsko, ni nobeno vohunjenje - in tega niso storili Kitajci.


Trdiš, da vohunjenja in kršenja patentov sploh ni bilo ali samo victim-blameaš oškodovane?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Mene zanima, ali so bile konkretne omejitve na prodajo porcelana in čaja. Plus da me ne zanima 15 stoletje, ampak 18 in naprej, ker sem zgodovino pred opijskimi vojnami zgolj oplazil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Shegevara ::

Poldi112 je izjavil:

Mene zanima, ali so bile konkretne omejitve na prodajo porcelana in čaja. Plus da me ne zanima 15 stoletje, ampak 18 in naprej, ker sem zgodovino pred opijskimi vojnami zgolj oplazil.


Zakaj bi po tvojem morala posebej obstajati prepoved prodaje porcelana in čaja, če je bila prepovedana itak vsa trgovina?

In si domišljam da boš rekel:
pa so še vseeno trgovali


Ja, tako kot pri nas še vseeno teče prodaja prepovedanih drog in drugih substanc kljub prepovedi, pa imamo modernizirano administracijo.

Poldi112 ::

Ker ni bila prepovedana vsa trgovina. Vsaj ne v 18. stoletju. Evo, sem ti našel:

By restricting imports mostly to bullion, however, it created strong pressure on the British--for whom tea had become the national drink over the course of the 17th century--to find any means possible to adjust the balance of trade. This turned out to be smuggled Indian opium, which became so lucrative and important that the viceroy Lin Zexu's vigorous enforcement of existing laws against it prompted the First Opium War and the beginning of the unequal treaties that restricted Qing sovereignty in the 19th century.

Haijin @ Wikipedia

Ker so omejili uvoz na zlato/srebro, so jih prišli angleži nabutati. Ne, ker ne bi mogli kupiti čaja, ampak ker, kot sem že napisal par postov višje, je šlo kralju v nos, da mu kopnijo zaloge srebra.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Shegevara je izjavil:

če je bila prepovedana itak vsa trgovina?
Link?

Shegevara ::

Poldi112 je izjavil:

Ker ni bila prepovedana vsa trgovina. Vsaj ne v 18. stoletju. Evo, sem ti našel:

By restricting imports mostly to bullion, however, it created strong pressure on the British--for whom tea had become the national drink over the course of the 17th century--to find any means possible to adjust the balance of trade. This turned out to be smuggled Indian opium, which became so lucrative and important that the viceroy Lin Zexu's vigorous enforcement of existing laws against it prompted the First Opium War and the beginning of the unequal treaties that restricted Qing sovereignty in the 19th century.

Haijin @ Wikipedia

Ker so omejili uvoz na zlato/srebro, so jih prišli angleži nabutati. Ne, ker ne bi mogli kupiti čaja, ampak ker, kot sem že napisal par postov višje, je šlo kralju v nos, da mu kopnijo zaloge srebra.

To sem povzel že jaz:

Shegevara je izjavil:

Zadnji poiskus nadzora nad trgovanjem je bil omejitev uvoza na nič drugega, kot srebro, kar pa britancem ni dišalo in so začeli tihotapit opij, ker jim je srebra primanjkovalo.

Ravno v 18. stoletju, ki ga omenjaš, se je prvič cesarstvo začelo šele zavedat v kako globoko brezno jih je pripeljala njihova politika izolacije. To, da z veliko muko dopustiš eno pristanišče za trgovanje v 18. stoletju že ne bo več zadoščalo kot sinonim "odprte trgovine". Iz naslednje knjige bom prilimal en citat, ki zelo nazorno pokaže način razmišljanja cesarstva v tistem času:

Intra-Asian Trade and the World Market (str. 19)
But even at this time the Qing Dynasty continued its dream that the “Heavenly Dynasty” was the world leader. When the British diplomatic corps led by Lord Macartney arrived in 1793, it was treated as a traditional tributary mission. Emperor Qianlong would not even look at the presents brought by the mission to display British advanced science and technology and also its military force. The Emperor did not understand that the balance of power between the East and West was changing dramatically, and the golden period of time when the “Heavenly Dynasty” could close its door had passed. There was little chance now that the Dynasty could catch up with the West, or even continue to keep its door closed. The national humility of the “Opium War” and the disasters the Chinese people suffered over the next 100 years was the bitter reward for the restrictive foreign policy adopted by rulers in the Ming and Qing dynasties in ignorance of world trends.


Kitajska je imela odlične pogoje za trgovanje z JV in širše, ampak tega (žal) niso počeli in so postali prešibki napram zahodu. Ko govorimo o trgovanju s Kitajsko, imamo v glavi le evropejce, ki so na silo zavzeli območja kitajske (Macao, Tajvan, Hong Kong) in od tam trgovali zato, ker so imeli premoč nad Kitajsko, ta pa pogosto ne moči, ne volje, da bi jih pri tem ustavljala.

jype je izjavil:

Shegevara je izjavil:

če je bila prepovedana itak vsa trgovina?
Link?


Intra-Asian Trade and the World Market (str. 11)

Reasons for adopting a restrictive overseas trade policy in the Ming and early Qing dynasties
As has been pointed out above, from the Ming to the early Qing, or more precisely, from the great voyages to the Opium War, capitalism grew in Western Europe. With the spread of it, came great changes to the traditional world order. Civilization in various parts of the world, formerly separated by their geographical location were now brought into contact bringing both exchange and conflict. The world become more closely inter-related. This was a time of naval supremacy and worldwide commerce and trade. Nations leading the tide of China’s overseas trade policy 11 history like Portugal, Spain, Holland, and England all followed this path to become world super-powers successively. But China, an ancient civilized country not inferior in navigational skills or sea-borne trade to Western nations at the time, went against this trend and adopted a restrictive policy of limiting and even prohibiting overseas trade. So why did this happen? The reasons include the cultural and historical traditions of China, the internal political challenges facing the two dynasties involved, China’s historical economic development, and the condition of its widespread domestic economy.

gruntfürmich ::

eh, vse kar se ne sklada s komunistično utopijo, ne obstaja. đabe to razlagat raznoraznim poldetom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Senior Dev ::

Roko na srce, kitajce je treba nekoliko upočasniti če hočemo še naprej živeti v blaginji. Tako da moj glas gre g. Trumpu.

LeQuack ::

Senior Dev je izjavil:

Roko na srce, kitajce je treba nekoliko upočasniti če hočemo še naprej živeti v blaginji. Tako da moj glas gre g. Trumpu.


Se prav najprej jim tam zgradiš tovarne in izkoriščaš otroško delovno silo, potem pa bi jih upočasnil ko mogoče začnejo dobivati nek življenjski standard.
Quack !

Senior Dev ::

LeQuack je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Roko na srce, kitajce je treba nekoliko upočasniti če hočemo še naprej živeti v blaginji. Tako da moj glas gre g. Trumpu.


Se prav najprej jim tam zgradiš tovarne in izkoriščaš otroško delovno silo, potem pa bi jih upočasnil ko mogoče začnejo dobivati nek življenjski standard.

Vsak otrok ima pravico do dela in posledično zaslužka. To je korak naprej v primerjavi z nami, kjer je prva resna služba šele pri 25-tih in hotel mama se zapusti pri 28-tih.

Mr.B ::

Senior Dev je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Roko na srce, kitajce je treba nekoliko upočasniti če hočemo še naprej živeti v blaginji. Tako da moj glas gre g. Trumpu.


Se prav najprej jim tam zgradiš tovarne in izkoriščaš otroško delovno silo, potem pa bi jih upočasnil ko mogoče začnejo dobivati nek življenjski standard.

Vsak otrok ima pravico do dela in posledično zaslužka. To je korak naprej v primerjavi z nami, kjer je prva resna služba šele pri 25-tih in hotel mama se zapusti pri 28-tih.

Morda leta 1486
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Okupacije Tibeta ne zagovarjam, ga pa razumem, ker gre za kritično varnostno vprašanje. Enako kot Ukrajina za ruse, mexico za usa.


Saj potem ni težko razumeti niti Vietnama, Afganistana, Iraka ... pač kritična varnostna vprašanja globalnega sveta.

Shegevara je izjavil:

To, kako ti interpretiraš diplomatsko otoplitev zvez nima pomena.


Saj je preprosto: izhajaš iz prepričanja (America the ugly), nato pa vsa dejstva interpretiraš tako, da so skladna s tem prepričanjem. Mentalna telovadba je včasih zahtevna, predvsem takrat, ko so dejstva povsem v nasprotju s prepričanji, ampak s prakso gre tudi to. Malo si zatiskaš oči, malo čeripikaš, malo si zmišljuješ ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Poldi112 ::

thramos je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Okupacije Tibeta ne zagovarjam, ga pa razumem, ker gre za kritično varnostno vprašanje. Enako kot Ukrajina za ruse, mexico za usa.


Saj potem ni težko razumeti niti Vietnama, Afganistana, Iraka ... pač kritična varnostna vprašanja globalnega sveta.


Hočeš reči varnostna vprašanja USA imperija? V Vietnam in Korejo so šli izključno zato, da blokirajo kitajce/komunizem. Na tebi je, da pokažeš, kako je varnost USA ogrožena, če Vietnamu dovolijo suverenost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

thramos je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Okupacije Tibeta ne zagovarjam, ga pa razumem, ker gre za kritično varnostno vprašanje. Enako kot Ukrajina za ruse, mexico za usa.


Saj potem ni težko razumeti niti Vietnama, Afganistana, Iraka ... pač kritična varnostna vprašanja globalnega sveta.

Shegevara je izjavil:

To, kako ti interpretiraš diplomatsko otoplitev zvez nima pomena.


Saj je preprosto: izhajaš iz prepričanja (America the ugly), nato pa vsa dejstva interpretiraš tako, da so skladna s tem prepričanjem. Mentalna telovadba je včasih zahtevna, predvsem takrat, ko so dejstva povsem v nasprotju s prepričanji, ampak s prakso gre tudi to. Malo si zatiskaš oči, malo čeripikaš, malo si zmišljuješ ...

No glede kaj bereš kako je kaj stanje človekovih pravic v Vientnamu ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

thramos je izjavil:

Saj potem ni težko razumeti niti Vietnama, Afganistana, Iraka ... pač kritična varnostna vprašanja globalnega sveta.
Saj vse to razumemo, drži pa, da Vietnam, Afganistan in Irak ne mejijo na ZDA.

Senior Dev je izjavil:

Vsak otrok ima pravico do dela in posledično zaslužka.
Vsak otrok ima pravico do izobrazbe in socialne varnosti. Delo in zaslužek sta v resnici evfemizma za poklicne bolezni in izkoriščanje za potrebe najbogatejših prebivalcev planeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Senior Dev ::

jype je izjavil:


Senior Dev je izjavil:

Vsak otrok ima pravico do dela in posledično zaslužka.
Vsak otrok ima pravico do izobrazbe in socialne varnosti. Delo in zaslužek sta v resnici evfemizma za poklicne bolezni in izkoriščanje za potrebe najbogatejših prebivalcev planeta.


Spet se motiš, kot že mnogokrat doslej. Planet v resnici ne vodijo strici iz ozadja. To so zgolj tvoje domneve.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Vsak otrok ima pravico do izobrazbe in socialne varnosti.
imam jst pravico da sam odločam o svojem denarju?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

Ne. Moraš biti najprej polnoleten.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Hočeš reči varnostna vprašanja USA imperija? V Vietnam in Korejo so šli izključno zato, da blokirajo kitajce/komunizem. Na tebi je, da pokažeš, kako je varnost USA ogrožena, če Vietnamu dovolijo suverenost.


Pravzaprav je na tebi, da pokažeš kako sta ogroženi Kitajska in Rusija, če dovolita suverenost Tibetu oziroma delom Ukrajine.

jype je izjavil:

Saj vse to razumemo, drži pa, da Vietnam, Afganistan in Irak ne mejijo na ZDA.


Seveda ne, in?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

wizzy ::

Ravno gledam za nov telefon za punco in sem se vprašal kaj sploh kupiti. Trenutno je na tarči Huawei. Ali je možno, da čez par mesecev doleti podoben problem tudi druge Kitajske firme, kot je Xiaomi?

Poldi112 ::

>Pravzaprav je na tebi, da pokažeš kako sta ogroženi Kitajska in Rusija, če dovolita suverenost Tibetu oziroma delom Ukrajine.

A ni očitno? Da imaš direkt na hrbtu namesto himalaje ameriške bombnike se tebi ne zdi varnostna grožnja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gruntfürmich ::

Poldi112 je izjavil:

Ne. Moraš biti najprej polnoleten.
in to bo po novi levi zakonodaji pri 118 letu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

Osebno bi jo dal na 16, ampak tudi v tem primeru trditev še vedno drži.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

A ni očitno? Da imaš direkt na hrbtu namesto himalaje ameriške bombnike se tebi ne zdi varnostna grožnja?


Skratka - da nimaš varnostne grožnje, je potrebno odreči suverenost vsem državam, na katere mejiš?

Tako kot ti razumeš okupacijo Ukrajine in Tibeta, preostanek sveta razume kaj drugega.

Mr.B ::

thramos je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

A ni očitno? Da imaš direkt na hrbtu namesto himalaje ameriške bombnike se tebi ne zdi varnostna grožnja?


Skratka - da nimaš varnostne grožnje, je potrebno odreči suverenost vsem državam, na katere mejiš?

Tako kot ti razumeš okupacijo Ukrajine in Tibeta, preostanek sveta razume kaj drugega.

Kaj pa kuba, venezuela, pa kaj je ze tisti prekop...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

Tisto je zgolj nesebična pomoč liberanlih američaniv, ki so želeli uboge kubance za ceno nuklerane vojne osvoboditi spon komumizma. Ni imelo nobene veze z raketami, ki so jih rusi poslali tja.

V pomoč: Buffer state @ Wikipedia
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

gruntfürmich ::

ali bi jih oni osvobodili ali pa masovno s čolni migrirajo k njim... kakšna je razlika?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Tisto je zgolj nesebična pomoč liberanlih američaniv, ki so želeli uboge kubance za ceno nuklerane vojne osvoboditi spon komumizma. Ni imelo nobene veze z raketami, ki so jih rusi poslali tja.

V pomoč: Buffer state @ Wikipedia


Pa nesebična pomoč Rusov, ki le želijo zavarovati človekove pravice svojih državljanov v Ukrajini.

Poldi112 ::

Kaj potem, si le dojel koncept varnosti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thramos ::

Jaz povsem dobro razumem, a ne zagovarjam, motive za dejanji tako wannabe kot pravih imperialistov.

Poldi112 ::

Ja, ti tako dobro razumeš, da moraš spraševati take traparije:

Pravzaprav je na tebi, da pokažeš kako sta ogroženi Kitajska in Rusija, če dovolita suverenost Tibetu oziroma delom Ukrajine.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vazelin ::

To s Huawei je imo šele opozorilo, kaj se lahko pripeti Kitajski. Na isti način lahko ohromijo ostale njihove firme.

Če pa prepovejo iPhone je pa potem problem, ker jih štancajo ravno kitajci in ostane brez kruha neposredno par 10k ljudi. Tako da ja, za Kitajsko je situacija jeba.

Ameri kažejo, kdo je še vedno gospodarski vladar sveta. Morda bo čez 30 let drugače in bo Kitajska v močnejši poziciji
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Poldi112 ::

Ameri bolj kot kdo je gospodar (to itak vsi vemo) kažejo, da so nezanesljivi kavbojci.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vazelin ::

Kakorkoli, verjetno bo ta gospodarska vojna oslabila oz. upočasnila Kitajsko za nekaj let.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Poldi112 ::

US pa še bolj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mihec87 ::

Vazelin je izjavil:


Ameri kažejo, kdo je še vedno gospodarski vladar sveta. Morda bo čez 30 let drugače in bo Kitajska v močnejši poziciji


Kažejo da so bully...

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, ti tako dobro razumeš, da moraš spraševati take traparije:

Pravzaprav je na tebi, da pokažeš kako sta ogroženi Kitajska in Rusija, če dovolita suverenost Tibetu oziroma delom Ukrajine.


Poizkušam pokazat, zakaj je zgražanje nad Vietnamom in razumevanje Tibeta ter Ukrajine neumnost.

Vem, bob ob steno.

Poldi112 ::

Nekako nisi pokazal, da Vietnam in Koreja mejita na US. Saj veš, varnost, buffer state pa to.

Vem, bob ob steno.

Sicer pa, a se greš eno igrico? Greva izmenoma steti države, ki jih je okupirala izbrana veselisa. Jaz bom za US, ti pa za ruse. Po 2. sv., pa da ne mejijo na državo.

Evo, bom začel. Kuba.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gruntfürmich ::

Poldi112 je izjavil:

US pa še bolj.

ti res nikoli ne boš dojel gospodarske slike sveta
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Nekako nisi pokazal, da Vietnam in Koreja mejita na US. Saj veš, varnost, buffer state pa to.


Sej ti poizkušam dopovedat, da sta v današnjem globalnem svetu lokacija oz. neposredna bližina postranskega pomena.

In nisem jaz tukaj tisti, ki poizkuša dati legitimnost okupaciji na podlagi geografske lokacije.

windigo ::

Resda Kitajska ne podpira ravno zahodnega pojmovanja intelektualne lastnine, ampak bojim se, da bi ukrepi ki jih prirpavlja kitajska vlada, s posebnim spiskom podjetij, "ki neupravičeno škodijo interesom kitajskih podjetij", lahko spravila ARM ob praktično vso zaščito intelektualne lastnine. Če bi kdorkoli prišel do ARMove dokumentacije in orodij na Kitajskem in začel proizvajati karkoli že brez licence, bi to lahko (samo za) kitajski trg to počel brez, da bi ARM lahko kakorkoli ukrepal (lahko pa bi morda na posameznih drugih trgih, v skladu z lokalno zakonodajo, ampak to bi vse skupaj precej podražilo).

Poldi112 ::

thramos je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Nekako nisi pokazal, da Vietnam in Koreja mejita na US. Saj veš, varnost, buffer state pa to.


Sej ti poizkušam dopovedat, da sta v današnjem globalnem svetu lokacija oz. neposredna bližina postranskega pomena.

In nisem jaz tukaj tisti, ki poizkuša dati legitimnost okupaciji na podlagi geografske lokacije.


Ja? A so izumili teleport, da bodo instant teleportirali miljon vojakov na drugo stran Tihega oceana? Ki je, mimgrede, en mejčkn večji kot rokavski preliv. :) Ker če ne, potem je neposredna bližina VITALNEGA pomena. Napoleon je pregazil komplet evropo, a britancev ni mogel zlomiti. Hitler - ista zgodba. Kaj je danes, razen atomskega orožja, tako hudo drugače, da bi USA kakorkoli lahko konkurirala projekciji moči v Aziji?

Jaz tudi ne dajem nobene legitimacije okupaciji. A to so dejstva, pred katerimi si nima smisla zatiskati oči. Lahko pa verjameš v pravljice, ki so ti jih naslikali, da si priden svoboden človek na lovu za svojimi sanjami.

You can't handle the truth!
https://www.imdb.com/title/tt0104257/

gruntfürmich je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

US pa še bolj.

ti res nikoli ne boš dojel gospodarske slike sveta


O, jaz jo še kako dojemam, ti si ostal v preživetih pravljicah iz sedemdesetih, pa misliš, da bo to kar večno. Jok brate, odpade.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

thramos ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz tudi ne dajem nobene legitimacije okupaciji. A to so dejstva, pred katerimi si nima smisla zatiskati oči.


Tisti trenutek, ko "razumeš" okupacijo in si izmišljuješ "dejstva, pred katerimi si nima smisla zatiskati oči" za opravičevanje zanikanja suverenosti, si zelo podoben, če ne enak, tistim, ki enake stvari počnejo za nekatere druge države.

jype ::

thramos je izjavil:

Tisti trenutek, ko "razumeš" okupacijo in si izmišljuješ "dejstva, pred katerimi si nima smisla zatiskati oči" za opravičevanje zanikanja suverenosti, si zelo podoben, če ne enak, tistim, ki enake stvari počnejo za nekatere druge države.
Ne, to ni res. On nasprotuje okupaciji, ti jo pa podpiraš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo še zaostriti sankcije zoper Huawei (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11120729 (16550) 111111111111
»

Tudi ARM se odpoveduje sodelovanju s Huaweijem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
19846575 (39323) jype
»

Qualcommov Snapdragon 850 za prenosnike Always Connected

Oddelek: Novice / Procesorji
74079 (3155) Lonsarg
»

Kaj prinaša ARM Cortex-A76

Oddelek: Novice / Procesorji
104689 (3092) MrStein
»

Šest velikanov ustanovilo Linaro za pomoč Linuxu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
105914 (3728) Icematxyz

Več podobnih tem