» »

Potovanja

Potovanja

«
1
2 3

coffeetime12 ::

Pozdravljeni!

Kot govori že sam naslov, bi tu rad odprl temo glede potovanj. Namen teme ni "perfekcionizem", temveč doživetja na takšen ali drugačen način. Vem, da Slovenci veliko potujejo in raziskujejo zelo zanimive in odročne kraje, a tega vseeno ne delijo. Zato se je naša familija odločila, da malček tega deli v upanju, da se temi pridružite. Če ste zainteresirani, potem vas toplo vabim, da delite svoje izkušnje, doživetja in namenite ostalim idejo, kam se odpraviti naslednjič ....


Za začetek prilagamo:
- Francoska Polinezija: Atol Tikehau



Če koga zanima:
- Dron: DJI Mavic Pro [imel v rokah 1 teden]
- Leče: PolarPro MVC

coffeetime12 ::

Nadaljujemo ...

Aquafriend ::

Zelo lepo

coffeetime12 ::

Hvala, Aquafriend :)

Cookovi Otoki: Aitutaki

coffeetime12 ::

Nadaljujemo ....

Samoa [Malo Sa'oloto Tuto'atasi o Samoa]:
Hja, eno izmed najlepših doživetij. Vaščani bi vam, ne glede na uničijoč cunami, dobesedno dali vse kar lahko [dobesedno iz ust]. Ljudje, kot je značilno po vsem Južnem Pacifiku, so izredno prijazni, spoštljivi, nasmejani ...

Zgodovina sprememb…

coffeetime12 ::

Noben?

Nadaljujemo ....

Bora Bora. Če greste, najemite rajši na glavnem otoku apartma, ker drugače znotraj lagune lupijo (mladoporočemci). Bora definitivno NE PREDSTAVLJA Francoske Polinezije. Je lepa, a ne najlepša. Na Bori je tudi eden najboljših tatoo studiov. Marama vam bo naredil pravi polinezijski tatoo, vendar brez pripadnosti (kot Maori v Novi Zelandiji). Sodeloval je na različnih tatoo konvencijah, od Nemčije, Danske, Anglije....

Zgodovina sprememb…

coffeetime12 ::

YT mi ni pustil objaviti drug Bora Bora video :(

Nadaljujemo ....

Nova Zelandija.
Novo Zelandijo obiskujemo zadnjih 11 let. Prelepo. Največ časa preživimo na J. otoku. Naokrog se venomer potepamo z avtodomom. Poleg tega je N. Zelandija odličen hub za J. Pacifik in okolico.

zee ::

Predlagam Bonaire na Nizozemskih Antilih. Najboljsi potopi v mojem zivljenju. Nakljucen You Tube video.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RockyS ::

Bonair je res raj za potapljanje ampak ni toliko primeren za družinsko potovanje kot Aruba. So pa trije otoki, Aruba, Bonaire in Curaçao. Za družine je najbolj primerna Aruba, za avanturiste pa zadnja dva, s da se na Curacau odsvetuje gibanje ponoči.

buttcrack ::

bil na NZ in Samoi od zgoraj naštetega, in je res, narod je fenomenalen, tudi na NZ (bil dol en let).

Kako da tako pogosto hodite na NZ?

coffeetime12 ::

buttcrack je izjavil:

Kako da tako pogosto hodite na NZ?

Ker nam je preprosto všeč - narava, mir, ljudje, hrana, smučanje (Mt Ruapehu, Wanaka...). Poleg tega, kot sem že omenil, je odličen hub za J. Pacifik (Marshalovi otoki, Papua, N. Kaledonija, Salomonovi otoki...).


coffeetime12 ::

Letošnja N. Zelandija: Jezero Rotokakahi (zeleno jezero), jezero Tikitapu (modro jezero) in pa jezero Waikaremoana
ter delček vzhodne obale (nad Gisbornom):


coffeetime12 ::

Nova Zelandija: Jezero Emma in okolica:

Zgodovina sprememb…

antartide ::

kaj praviš, nova zelandija al avstralija? Meni se zdi bolj zanimiva Avstralija
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

coffeetime12 ::

antartide je izjavil:

kaj praviš, nova zelandija al avstralija? Meni se zdi bolj zanimiva Avstralija


Povsod je lepo ...

antartide ::

Jep. Če bi šel v Avstralijo, kam priporočaš in kdaj najbolje it?
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

coffeetime12 ::

Samoo je YT pomečkal ....



Jezero Tekapo z okolico (Nova Zelandija - Južni otok)

Zgodovina sprememb…

coffeetime12 ::

antartide je izjavil:

Jep. Če bi šel v Avstralijo, kam priporočaš in kdaj najbolje it?

Žal ne vemo. Namreč, mi se potikamo po tistih krajih od začetka avgusta do skoraj konca septembra. Sicer smo bili v Sydneyu, Brisbanu, Adelide po par dni, vendar kot sami razumete, nima to zveze z obiskom dežele, tako da bo več in boljših info. doesegljivo na samem spletu.
Kar lahko povemo o samih Avstralcih je (vsaj naša izkušnja), da še kar dobro poznajo Slovenijo in so res prijetni ljudje. Edini problem ki ga imajo je, da že 17 let niso v rugbyju premagali kiwijev :)
Kakorkoli, ko imamo mi poletje, je dol zima. Ozziji hodijo v NZ v tem času smučat, tako kot mi ...

coffeetime12 ::

Francoska Polinezija - atol Ahe

JGandolfini ::

Zelo všečni post produkcija, grading in glasba, well done! Res se moram enkrat spraviti v Pacifik za par tednov.

coffeetime12 ::

JGandolfini je izjavil:

Zelo všečni post produkcija, grading in glasba, well done! Res se moram enkrat spraviti v Pacifik za par tednov.

Najlepša hvala!

Se strinjamo z vašim mnenjem. Južni Pacifik je prelep. In toliko stvari je še za odkriti, doživeti ... Priljubljeno prevozno sredstvo je katamaran. Ponavadi se ga najema ena na ena na Tahitiju, nikakor pa ne preko razno raznih agencij ... Če se boste odpravili v te kraje in če želite kakšen nasvet ali pomoč, ZS. Mogoče se pa srečamo.
Danes si tu, jutri te ni. Vsak dan je izredno pomemben.
Lp

coffeetime12 ::

Nadaljujemo...
Atol Tikehau. Prijeteno topel, zaspan popoldan, z mrzlim Hianano pivom v roki ...

Cruz ::

coffeetime12 je izjavil:

Danes si tu, jutri te ni. Vsak dan je izredno pomemben.
Lp
Jaz pa imam eno vprašanje, ker vidim, da si precej strasten do potovanj. Sam ravno ne razumem smisla potovanj oz. te trenutne idealizacije in konstantne želje po potovanjih. Kaj je tebi smisel potovanj? Zakaj potuješ? Kaj pričakuješ? Na kakšne način te potovanja izpopolnijo?

Lahko tudi kdo drug komentira seveda. Želim razumeti zakaj radi potujete. Morda ne razumem, ker (trenutno) nimam boljše polovice. A je mogoče to ključnega pomena, je bilo pri vas ali ste od nekdaj radi potovali?

Čisto resno sprašujem drugače. Mislim, da ni off-topic. :)

energetik ::

Jaz sem obratni primerek kot @coffetime, potovanja so mi nočna mora, morda ne sama izkušnja (ko sem na destinaciji, mi je OK), ampak predvsem priprave, prevozi, nastanitve. Sploh pa potovanje z avionom. Če me ne bi moja zvlekla na ene par potovanj, verjetno sam ne bi šel.

Jaz najbolj uživam, če imam dopust doma in izbiram med biciklom, hribi ter vrtom, izmenično vsak dan. Ko se z MTB "izgubim" nekam v okoliške gozdove ali pa naredim dobro cestno turo v osrčju Polhograjcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Djuro ::

Smisel, vsaj pri meni ....
Pogled skozi svoje oči. Uvidenje, da kar je zate normalno, to še zdaleč ne pomeni da je normalno tudi za druge. In začneš na ostale ljudi gledat z drugačnimi očmi. Z več potrpljenja. Da smo lahko srečni za ta košček zemlje, na katerem trenutno živimo. Da smo konec koncev priviligirani. Tako ali drugače.

Meni je potovanje bistveno bolj sproščujoče, kot 14 dni ležanje na plaži. Poskusil oboje. Seveda pa nimam nič proti tistim, ki to slednje počnejo.

qwertyy ::

Sam sem bil podoben, dokler nisem dobil partnerke. Zdaj pa samo še odštevam, kdaj grem na naslednjega.

Všeč mi je vse, cel proces. Iskanje naslednje destinacije, iskanje hotela itd. Potem pakiranje in živčnost pred odhodom, letenje, in filing, ko pristaneš v čisto neki novi deželi, okolju. Raziskovanje novega okolja, poizkušanje hrane, drugačen "vibe" in kulura, znamenitosti itd. Vse skupaj je kot nekakšna igra, samo da je v real life. Ker potujeva skupaj s punco je potem še toliko bolj zanimivo.

Ogromno mi pomenijo vse te izkušnje in stvari, ki jih doživim. Včasih sem rad metal denar v materialne stvari, zdaj ga pa raje vržem v spomine in izkušnje. Iz vsakega potovanja pridem nazaj z ogromni novimi stvarmi, ki jih lahko delim. Mama je ogromno potovala in je zanimivo, ko pripoveduje kje vse je bila, kaj je videla itd.

Potovanje ti razširijo obzorje in pogled na svet. Vidiš tudi, da vsi tvoji problemi niso tako pomembni. Je tudi lepa prekinitev monotonosti življenja, ker za nekaj dni odmisliš na šiht in vse ostalo in si postavljen v nek "nov svet".

Vse skupaj mi je zdaj postalo vredno denarja in po koncu enega potovanja že skoraj začnem planirati drugega. Pa ne govorim tu samo o nekih eksotikah, na zadnje sva bila za par dni v Budimpešti in je bilo very nice.

Zeitgeist ::

Jaz imam potovanja ponavadi splanirana za dve leti naprej :)

Meni osebno je kul spoznavat druge kulture in okolja. Sem dobil totalno drugacen pogled na svet...

In sploh si ne morem predstavljat da nebi potoval in bi bil vezan na en kos zemlje in radius gibanja 100km.

Sem pa potoval sam, s punco in s prijatelji. vsaka vrsta ima svoj čar in res ne razumem zakaj bi potoval samo s punco, ki te odvlece nekam.

fantje akcija planirat in v sirni svet!

BigBoss ::

Cruz je izjavil:

coffeetime12 je izjavil:

Danes si tu, jutri te ni. Vsak dan je izredno pomemben.
Lp
Jaz pa imam eno vprašanje, ker vidim, da si precej strasten do potovanj. Sam ravno ne razumem smisla potovanj oz. te trenutne idealizacije in konstantne želje po potovanjih. Kaj je tebi smisel potovanj? Zakaj potuješ? Kaj pričakuješ? Na kakšne način te potovanja izpopolnijo?

Lahko tudi kdo drug komentira seveda. Želim razumeti zakaj radi potujete. Morda ne razumem, ker (trenutno) nimam boljše polovice. A je mogoče to ključnega pomena, je bilo pri vas ali ste od nekdaj radi potovali?

Čisto resno sprašujem drugače. Mislim, da ni off-topic. :)


Mi smo od leta 2003 ko sta bila otroka dovolj velika vsako leto nekam potovali. Po eni strani je bila to čisto "čustvena" odločitev, pač z ženo uživava v odkrivanju novega. Po drugi strani pa se mi tudi zdi prav, da otrokom pokažeš (ne samo poveš), da je marsikje na svetu precej drugače kot pri nas.

Aja, še tole : Vem za kar nekaj ljudi, ki so na potovanjih spozanli boljšo polovico. Tako da če je nimaš, kar na pot ... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

energetik ::

Zeitgeist je izjavil:

Meni osebno je kul spoznavat druge kulture in okolja. Sem dobil totalno drugacen pogled na svet...

In sploh si ne morem predstavljat da nebi potoval in bi bil vezan na en kos zemlje in radius gibanja 100km.
Ja lej, smo pač različni. Mene pač druge kulture in navezovanje stikov nič kaj dosti ne interesirajo. Sicer narava na Islandiji in Norveškem mi je bila top, ampak zmatran sem bil fizično in psihično, bi rabil še kakšen dodaten dopust po potovanju.
Če bi se lahko teleportiral tja kadar bi hotel, bi bilo OK, tako pa... :D

Tudi me nič ne moti, če se gibljem v radiusu 200km od doma. Meni je užitek zjutraj v miru vstati, med pitjem kavice odpreti Komoot, si zrisati novo 100km kolesarsko turo in jo nato odpeljati. Denar pa namesto za 1-2 potovanji vržti v karbonsko specialko, ki mi bo služila 10+let, vsak dan če bom hotel. Takle mamo. :)

gruntfürmich ::

jst veliko raje kot oddaljene kraje odkrivam kotičke v okolici, ki jih še ne poznam. že v radiusu 10km od doma je koliko poti za prehodit in skritih kotičkov za pogledat da imaš posla za 10 let v današnjem tempu in času... če greš v tujino greš na čisto enake kraje kot že miljone ljudi poprej, nič novega za videt ali spoznat, še manj da greš širit obzorja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BigBoss ::

gruntfürmich je izjavil:

jst veliko raje kot oddaljene kraje odkrivam kotičke v okolici, ki jih še ne poznam. že v radiusu 10km od doma je koliko poti za prehodit in skritih kotičkov za pogledat da imaš posla za 10 let v današnjem tempu in času... če greš v tujino greš na čisto enake kraje kot že miljone ljudi poprej, nič novega za videt ali spoznat, še manj da greš širit obzorja...


Tudi jaz sem najprej tako razmišljal. Potem pa sem ugotovil, da lahko na potovanja daleč proč hodim dokler sem še pri moči. Ko ne bom več mogel oziroma mi bo pretežko, pa se bom lotil tistega, kar mi bo takrat dosegljivo. Tako bom lahko ubil obe muhi. Najprej odkriti vse v okolici in potem, ko bom prestar, hoditi na dolga in bolj utrudljiva potovanja bo veliko težje, če ne celo nemogoče.

gruntfürmich ::

fizično so moji 'sprehodi' izredno zahtevni. tko da...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

buttcrack ::

sploh nima veze kdo je pred teboj že kje bil... greš kamor se ti zdi da ti bo všeč.
Meni se vse dopade, enkrat divjina bornea, kaos tajske, NY, kanarci, vietnam itd... sem pa poleg NY najbolj itak užival na NZ, OZ in na samoi.
tako da coffeetime12, se še ne morem odločit a ti bolj zavidam a bolj privoščim ;)
Snemaj in deli dalje, hvala!

Buddah ::

Ohhhh! Francoska polinezija- Palau, Samoa, Cookovi otoki...vsega tega si noro želim a je zaenkrat za moj žep kar drago. Prevoz do teh krajev je nažalost dokaj drag. Kolikor sem si pred 5 leti naračunal bi me Samoa za 3 tedne stala vsaj 2500e. Bora Bore sploh pogledat ne upam!

Se ti morda ljubi sestaviti kakšen "okviren" stroškovnik za destinacije kamor si odpotoval?

Izjemno rad potuje v tropske/tople kraje. Najbolj pomemben mi je pogled na morje in po možnosti bližina tega, možnost komuniciranja z domačini in relativno sprejemljive cene hrane zunaj (iz tega vidika sem najbolj užival v Vietnamu). 2 leti nazaj sem 1 mesec preživel na Mauriciusu a nastanitve nisem imel ravno 20m stran od obale, hrana pa je tudi precej zasoljena (že v trgovini!)! Kljub vsemu sem za celoten "izlet" odštel "le" 1.500e (vred s karto).

Iščem kakšno kul zadevo za letošnji december/januar. Mojo pozornost že dalj časa kratijo Mentawai!

EDIT reason: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

maco-maco ::

Včasih je res še najbolš it v park za blokom. Turizem se je kar malce izrodil. Nekako ne razumem ljudi, ki se odpravijo na drug konec sveta, pa potem tam ždijo v nekem resortu in nimajo popolnoma nič od destinacije. Mogoče jih spravijo na kakšno ladjico ali izlet, kjer se potem drenjajo s še ostalimi turisti. Na žalost je prevoz postal prepoceni in je vsak lolek postal ''popotnik''. Še tam na Mont Everestu čakajo v koloni. Do tja so jih pa s helikopterji pripeljali, zadnji kilometer pa jih šerpa odvleče. Pa kak imbecil na instagramu objavi sliko, pa spet, cela čreda za njim na tisto lokacijo.
Pa ne mislim sedaj tukaj na koga konkretno, samo tole je res postalo že malo preveč. So pa drugače seveda potovanja lahko zelo zanimiva in poučna. Za odpočit pa bi bilo bolje če bi ljudje odšli v bližnje toplice.
Kaj?

Smurf ::

maco-maco je izjavil:

Včasih je res še najbolš it v park za blokom. Turizem se je kar malce izrodil. Nekako ne razumem ljudi, ki se odpravijo na drug konec sveta, pa potem tam ždijo v nekem resortu in nimajo popolnoma nič od destinacije. Mogoče jih spravijo na kakšno ladjico ali izlet, kjer se potem drenjajo s še ostalimi turisti. Na žalost je prevoz postal prepoceni in je vsak lolek postal ''popotnik''.

Meni se zdi pa da ravno slovenci raje potujemo okoli kot obiskujemo "resorte" in se drenjamo na ladjicah. Tisti, ki radi samo lezijo na enem koncu gredo na Hrvasko/Grcijo/Hurgado ne na drugi konec sveta.

Jaz sicer kdaj odlezim nekaj dni v resortu, ampak je ponavadi tako splanirano, da najprej potujem okoli kaksna 2 tedna, potem si pa vzamem se nekaj dni na taki lokaciji. Guzvam na kaki ladjici se pa ne (izjema je letalo, kjer nekako nimas izbire).

maco-maco ::

Se strinjam, da naše srečaš praktično povsod in da smo kar avanturistični. Samo pravim, da je vse skupaj postalo malo pretirano in je žalostno, da se marsikje dostop omejuje zaradi prevelikega navala. Delno je krivo to, da so potovanja prepoceni, časa je premalo, vsi hočejo na tiste točke iz neke knjige oz. kjer je neka znana oseba naredila selfi. S tem so neke tradicijonalne destinacije postale nočna mora. Same kolone ljudi, plovil, avtobusov,...
Kaj?

Buddah ::

Se strinjam z napisani. Množični turizem in odhod na destinacijo zato, da se slikaš ob določeni atrakciji je po mojem mnenju povsem v nasprotju s "popotništvom". Sam zato raje čas preživljam z lokalnim prebivalstvom in izmenjujem pogled na svet z njimi. Doslej so me vedno odpeljali na razne skrite kraje/kotičke, ki so me naravnost osupnili- things money can't buy. In to je tista stvar, ki mene osebno obogati tekom potovanj- pogovor z drugimi ljudmi, utrip drugih krajev in spoznavanje vrednot drugih kultur. Glavnih atrakcij praktično nikdar ne obiskujem, ker se mi gabi čakanje v dolgih kolonah samo zato, da nato 2 minuti slikam določen element.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

Smurf ::

maco-maco je izjavil:

Se strinjam, da naše srečaš praktično povsod in da smo kar avanturistični. Samo pravim, da je vse skupaj postalo malo pretirano in je žalostno, da se marsikje dostop omejuje zaradi prevelikega navala. Delno je krivo to, da so potovanja prepoceni, časa je premalo, vsi hočejo na tiste točke iz neke knjige oz. kjer je neka znana oseba naredila selfi. S tem so neke tradicijonalne destinacije postale nočna mora. Same kolone ljudi, plovil, avtobusov,...

Drugace se s tem strinjam. Meni je grozno, ko vidim te instant turiste. Lani sem bi v Rimu po 10 letih in me je kar malo sokiralo, ko sem videl ogromno kolono ljudi iz ene "top turisticne znamenitosti" do druge (kar veljalo za tistih top5 ostalo je pa seveda bilo relativno prazno).

Ampak kot receno, se mi zdi da se kar se tega tice slovenci kar izkuseni popotniki, ki iscemo nekaj vec kot le selfie fotke.

Buddah je izjavil:

Se strinjam z napisani. Množični turizem in odhod na destinacijo zato, da se slikaš ob določeni atrakciji je po mojem mnenju povsem v nasprotju s "popotništvom". Sam zato raje čas preživljam z lokalnim prebivalstvom in izmenjujem pogled na svet z njimi. Doslej so me vedno odpeljali na razne skrite kraje/kotičke, ki so me naravnost osupnili- things money can't buy. In to je tista stvar, ki mene osebno obogati tekom potovanj- pogovor z drugimi ljudmi, utrip drugih krajev in spoznavanje vrednot drugih kultur. Glavnih atrakcij praktično nikdar ne obiskujem, ker se mi gabi čakanje v dolgih kolonah samo zato, da nato 2 minuti slikam določen element.

Agreed. Tudi sam imam najvec lepih popotniskih spominov prav v taki kombinaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

fizično so moji 'sprehodi' izredno zahtevni. tko da...
Pomembno je, da so intelektualno nezahtevni, ter da nimaš pojma o kulturah, ki jih vsak dan tu na forumu stigmatiziraš na podlagi predsodkov, ki si jih ustvaril zaradi kronične nevednosti.

Buddah je izjavil:

Se strinjam z napisani. Množični turizem in odhod na destinacijo zato, da se slikaš ob določeni atrakciji je po mojem mnenju povsem v nasprotju s "popotništvom".
To sicer drži, ampak zgoraj so me pobrisali, ko sem omenil, da je redno letenje na destinacije na drugi strani planeta okoljsko skrajno neodgovorno početje. Resnica boli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

The Player ::

Zame je smisel potovanja to, da zamenjaš okolje in greš v kraj, ki si ga želiš raziskovati in spoznavati novo kulturo, okolje ipd.

Niso pa potovanja za vsakogar in tudi sam se včasih vprašam v čem je smisel. Najprej te hudo udari po žepu, še posebej, če potuješ z agencijo ali pa če greš v kako državo z boljšim standardom od naše. Potem je veliko načrtovanja, organizacije, še posebej če greš iz kraja v kraj. Potem se moraš dobro znajti v tujem okolju, ker tudi, če vse preštudiraš ne boš vedel vsega in se boš moral obrniti na lokalce po informacije, ki ne bodo nujno znali jezika, ki ti je poznan (ponavadi je to angleščina).

Je pa nagrada toliko boljša, ko preputuješ deželo in dosežeš cilj, ki si si ga zadal in vidiš in doživiš vse kar si si zaželel doživeti 8-)

Sam sem bil na Slovaškem letos poleti in je bilo noro, bom probal naložiti ene par fotk, če jih še imam.

Je pa res, da so se potovanja čisto preveč "skomercializirala" in nekateri hodijo zgolj zato, da napihujejo svoj ego na insta/faceshitu.

In zaradi te komercializacije potem vsi mislijo, da morajo nujno potovati v tujino, ker potem nisi in, in potem tudi naši domači kraji izgubijo vrednost, ker vsi hočejo iti samo v tujino. Sploh ti ni treba iti na drug konc sveta, da potuješ, imamo doma veliko zanimivih kotičkov za videti. Spremljam Facebook skupino "lepote Slovenije" in vidim vsak dan kraje, ki jih sploh nisem poznal. Tko, da dejte mal potovat tudi po Sloveniji, pa še bližje je 8-)

Buddah je izjavil:

Sam zato raje čas preživljam z lokalnim prebivalstvom in izmenjujem pogled na svet z njimi. Doslej so me vedno odpeljali na razne skrite kraje/kotičke, ki so me naravnost osupnili


kako pa navežeš stik z lokalci? Ustaviš naključnega na ulci in mu rečeš:"odpelji me v neznano :D"

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

fizično so moji 'sprehodi' izredno zahtevni. tko da...
Pomembno je, da so intelektualno nezahtevni, ter da nimaš pojma o kulturah, ki jih vsak dan tu na forumu stigmatiziraš na podlagi predsodkov, ki si jih ustvaril zaradi kronične nevednosti.

stigmatiziraš oz vsiljuješ ravno ti.
in če različnih kultur in pogledov nisi zmožen dojeti, razumeti in sprejeti iz zapisov in knjig, ti osebno izkustvo z njimi ne bo čisto nič razširilo 'obzorja'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

stigmatiziraš oz vsiljuješ ravno ti.
Res? Kje? Če se ne moreš sprijazniti s tem, da je moje mnenje pravilno, tvoje pa napačno, potem svetujem, da ne bereš mojega pisanja, pa boš lahko še naprej živel v pravljici.


gruntfürmich je izjavil:

in če različnih kultur in pogledov nisi zmožen dojeti, razumeti in sprejeti iz zapisov in knjig, ti osebno izkustvo z njimi ne bo čisto nič razširilo 'obzorja'...
V knjigi piše, da ste Slovenci hinavci, hlapci in samo čakate, da boste lahko koga ogoljufali.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mgermo ()

HappyPills ::

S partnerko potujeva po sistemu homeexchanga, ko z nekom zamenjava hiši včasih tudi avtomobile. Ni boljšega načina spoznavanje kulture in kraja kot pa da živiš kot lokalec. Vse informacije o državi in lokalnem okolju dobiš iz prve roke zraven pa še OGROMNO prihraniš. Vedno se na pot odpraviva za vsaj 1 mesec ponavadi več. Zdaj sva dobila otroka in je letos bolj domača scena vendar komaj čakava nasljednje leto ko bomo spet exchangali hiše. Opravljnih imava že več kot 25 menjav. Ni pa to za vsakega, je treba bit odprt do tega, de nekdo drug spi v tvoji pojstli :).

Buddah ::

The Player je izjavil:



kako pa navežeš stik z lokalci? Ustaviš naključnega na ulci in mu rečeš:"odpelji me v neznano :D"


Ne. Na tak način nisem skorajda nikdar navezal stikov. Večinoma je šlo za večkratno obiskovanje ene in iste gostilne/igrišča/tržnice kjer srečaš vedno iste ljudi in z njimi spregovoriš. Mnogokrat me je splet okoliščin pripeljal do tega, da sem nekomu pomagal (v Vietnamu smo npr. porivali nek ogromn čoln v vodo) ali pa so oni pomagali meni, ko sem jih vprašal za nasvet/pomoč. Sedenje na plaži, opazovanje ljudi ob cesti, prijazna beseda tu in tam...pa so se do zdaj še vedno nabrali dobri ljudje okrog mene- večinoma mlajši, torej moje starosti. Odvisno tudi koliko si sam komunikativen.

Heh, v Egiptu sva s prijateljem zakurila ogenj zvečer na plaži ker nama je bilo dolgčas in voil-a...polno ljudi okrog naju! Prinesli so nama hrano, pijačo, glasbila...eden izmed lepših trenutkov, ki sem jih kadarkoli doživel. Na splošno se mi zdi, da v teh državah kjer imajo ljudje manj premoženja zaradi tega več dajo na odnose in tudi sicer bolj silijo skupaj. Lahko pa, da sem imel samo sam take izkušnje!

energetik ::

HappyPills je izjavil:

S partnerko potujeva po sistemu homeexchanga, ko z nekom zamenjava hiši včasih tudi avtomobile. Ni boljšega načina spoznavanje kulture in kraja kot pa da živiš kot lokalec. Vse informacije o državi in lokalnem okolju dobiš iz prve roke zraven pa še OGROMNO prihraniš. Vedno se na pot odpraviva za vsaj 1 mesec ponavadi več. Zdaj sva dobila otroka in je letos bolj domača scena vendar komaj čakava nasljednje leto ko bomo spet exchangali hiše. Opravljnih imava že več kot 25 menjav. Ni pa to za vsakega, je treba bit odprt do tega, de nekdo drug spi v tvoji pojstli :).

Lahko nadgradiš in menjate še partnerke :)

HappyPills ::

Haha, ne ne svoje pa ne menjam ;)

Matija82 ::

antartide je izjavil:

kaj praviš, nova zelandija al avstralija? Meni se zdi bolj zanimiva Avstralija


Zaradi same površine boš NZ obdelal prej in nature vs. nature bi definitivno dal prednost manjši sosedi :)

Letiš v Auckland recimo septembra, najameš avto(dom), oktobra ga pičiš na južni otok. Tako se izogneš masovni post novemberski gužvi Novozelandcev, Avstralcev, Azijcev, Evropejcev ...

Če rad voziš je južni otok res majka. Dolge ravne ceste, slikovita pokrajina in na vsake 30 km je nek "scenic route" ali nek hud lookout point.

lisaac ::

A je še komu naljubši del potovanja samo planiranje potovanja? :D..da ne bo pomote, uživam kar se da na samih destinacijah ampak tisto ko raziskuješ, bereš mnenja/izkušnje , zanimivosti krajev in ljudi ...ali vam to predstavlja največjo muko? Je mogoče kdo ki gre kar na slepo nekam brez da bi se kaj pozanimal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

gruntfürmich ::

midva greva za več časa v tujino samo preko agencije. ne stacionirano, ampak od mesta do mesta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je point turističnih agencij? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10011772 (1095) Buggy
»

Kam za Božič in novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1398091 (2340) feryz
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220903 (11712) VolkD
»

Kako denar vložit "v sebe"?

Oddelek: Loža
324388 (1882) paraboŁa
»

Vaša sanjska destinacija?

Oddelek: Loža
495023 (3808) MIHAc27

Več podobnih tem