» »

Kaj je point turističnih agencij?

Kaj je point turističnih agencij?

1
2
3

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

pri agenciji mi je zelo fino to da si 2 tedna z tujim folkom, in ga v tem času tudi spoznaš. pri solo potovanju tega ni.
zato vedno v vprašalnikih težim naj dajo več skupnih obrokov, ker se za čas kosila vsi razkropimo, meni pa je zabavno da je skupina na kupu in se družimo.


Ce ti ne znas navezovati stikov z ljudmi, ki niso vezani nate, je to sicer vredu resitev zate. Kar pa ne pomeni, da potrjuje tvojo posplositev.

bbbbbb2015 ::

lemc0 je izjavil:

Torej smo par dni nazaj imeli neko družinsko praznovanje, na njem veliko starejših sorodnikov, in je debata prišla na dopuste itd..
In saj me ni ni me šokiralo da dobesedno vsi..hodijo na dopuste dlje od hrvaške, preko turističnih agencij, zanimivo mi je to da sem potem jim pokazal da clo cnej pridejo če si sami organizirajo...kajti danes je dobesedno vse na netu da se rezervira, lahko res kašna stvar ne, ampak več ali manj vse...turistični ogledi mesta (tudi s prevajalci), nastanitve, muzeji, prevozi, doživetja razna, izposoja koles-skuterjev itd..
In sem jim rekel, dej da vam rezerviram jaz zastonj, lejte kok boste prišparal..ampak so kr rekl, NE..tega preko interneta se ne gremo.

Štekam, nekateri pač radi samo pokličejo (starejši bolj kličejo kot klikajo) in rečejo ta in ta paket bi naročil..in dobijo.
Ampak kaj ko je tudi v lastni žiriji to vse opravljeno v nekaj minutah klikanja, pa tudi turistične agencije ko pravijo da lahko poundijo bulk cene, zaradi več ljudi ko gredo nekam, sem opazil da v času ko so cene nizkocenovci tako nizki, in preko platform za prenočitev ko imajo razne popuste vedno...da tudi če dobijo popust agencije na nekaj 100ljudi recimo (gledano samo nočitev in prevoz, brez marže agencije) da v lastni režiji tudi če si sam prideš dost boljše skoz..

Vi potujete preko agencij, ali pa je bolj to področje za starejše?


Jaz sem hodil oboje. Preko agencije in na lastno klikanje.
Osebno bi rekel, da kar je Hrvaška pa to, grem na lastno klikanje. Ostalo (Tunizija, Grčija, Turčija) pa preko agencije.
Sem bil v Tuniziji, na lastno klikanje. Zmanjkalo keša, iskal bankomat, vsi nedelujoči, ma jeba živa. Malta, lastno klikanje. Na 90% vse OK, 10% sem si izposodil avto za potep, ki ni imel bremz, pa take.
Amerika na lastno klikanje. Avion v Frankfurtu prebukiran, moral sem dol, dobil sem novo karto, brez boarding passa, ko neko miki-maus avionsko karto. Po tretji rundi skakanja na avion komaj prišel gor. Zabil dva dni za brezveze v Frankfurtu, tisti nek kupon, ki sem ga dobil, to je komaj za sendvič in sok.

Če je nekdo avanturist, pa če ga ne moti, da se občasmo kaj zalomi, pa sam to rešuje v tuji deželi, s popolnimi tujci, ki morda s tabo niti veze nimajo, potem le kar.

Drugače pa je agencija boljša. Če drugo ne, dobiš (včasih) denar (del) nazaj ali narediš urgenco pri nekom, ki si mu plačal.

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

pri agenciji mi je zelo fino to da si 2 tedna z tujim folkom, in ga v tem času tudi spoznaš. pri solo potovanju tega ni.
zato vedno v vprašalnikih težim naj dajo več skupnih obrokov, ker se za čas kosila vsi razkropimo, meni pa je zabavno da je skupina na kupu in se družimo.


Ce ti ne znas navezovati stikov z ljudmi, ki niso vezani nate, je to sicer vredu resitev zate. Kar pa ne pomeni, da potrjuje tvojo posplositev.
ne posplošujem ampak samo pravim pozitivne stvari za nekatere ki potujejo z agencijo.

se pa gladko nasmejim na pričevanja nekaterih glede lokalcev in 'pristnih' doživetij z njimi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smurf ::

Sem ze marsikaj prepotoval po svetu, ampak vseeno kdaj vzamem agencijo in sicer:

1.) Nimam casa, da bi si sam organiziral stvari. Dostikrat imajo take popuste, da niti ni drazje. Minus je, da mas tezje spontane odlocitvije med potjo (ampak se zmeri si lahko vzames nek tak lahkoten urnik s kaksno luknjo vmes za take stvari)
2.) Ce sem potoval po bolj ekstremnih lokacijah je user experience bil precej boljsi, ce si bil na takih lokacijah z nekom, ki obvlada. Sam ne bi potoval po recimo Pakistanskih gorah ter marsikje po afriki.

Zdej razne kompas skupine po 30 ljudi pa tudi meni niso pisane na kozo, kjer hodis od tocke na tocke. Razumem pa, da nekateri ljudje tako najraje potujejo, ker je najmanj stresno.

kixs ::

Ja, dejmo se o tem pogovarjat... zdaj, ko dejansko ne mores nikamor :((

lemc0 ::

kaj pa pravite na to..da spakiraš kufer, in greš sam v neko državo ki ni ravno opredeljena za "varno", spodaj pa primer: Iran.

href=">

Stikalo ::

lemc0 je izjavil:

kaj pa pravite na to..da spakiraš kufer, in greš sam v neko državo ki ni ravno opredeljena za "varno", spodaj pa primer: Iran.

href=">


To je vsekakor v redu, ampak to sta čisto dva ločena pomena. Tukaj je avantura, zgodbe, doživetja.. agencija je pa pač bolj sproščeno in safe. Torej odvisno je kaj želiš, hočeš, rabiš..

Smurf ::

lemc0 je izjavil:

kaj pa pravite na to..da spakiraš kufer, in greš sam v neko državo ki ni ravno opredeljena za "varno", spodaj pa primer: Iran.

Ce nisi american je Iran cisto ok destinacija. Dosti bolj varna kot recimo j. amerika.

shinko ::

Poanta turističnih agencij je (poleg teh, ki so bili navedeni že zgoraj), da imajo agencije v določenih hotelih zakupljene sobe in ti zato lahko ponudijo nižjo ceno, kot pa jo dobiš, če prideš sam v hotel, saj dobijo popuste na količine.

VaeVictis ::

Si bom malce sposodil tole temo oz. če mogoče ima celo kdo v lasti kako turistično agencijo in je pripravljen deliti nekaj informacij.

Znanec je rezerviral dopust že več mesecev nazaj v tujini, sedaj zaradi koronavirus situacije hoče odpovedati dopust, plačali so tudi neko zavarovanje odpovedi.

1. Sedaj ali dobi ves denar nazaj?

Ima možnost dobiti denar preko zavarovanja, če ima medicinsko potrdilo.

Je še kaka druga opcija?


2. Ali je res, da je ta denar šel že naprej od agencije k ponudniku nastanitve, kar pravi agent?

Torej, kako bodo sedaj agencije speljale take zadeve, vrnile denar, če so že dale ves denar ponudnikom nastanitev, bodo šle v stečaj zaradi tega, upale da nekako preživijo letošnje leto in pokrile izgube iz dobička, če obstaja oz. iz dobička naslednjih let, je kaka možnost zavarovanja tudi za take primere za samo agencijo, kakšna druga rešitev tukaj?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

shinko ::

Če je doplačal "riziko odpovedi", potem bi ob predložitvi zdravniškega potrdila, moral dobiti denar nazaj.

Malcolm_Y ::

Ena večjih SLO agencij ima takole:

Ob stornaciji se za celoten vplačan znesek izda vrednotnica-dobroimetje, ki se lahko koristi v roku dveh let. V kolikor se stranka z vrednotnico ne strinja, mora agencija urediti vračilo v roku 12 mesecev od konca epidemije (do 31.5.2021), zadržijo se nastali stroški oz. (v mojem primeru) riziko odpovedi XX,XX eur, ostalo se vrne. Navedeno je v skladu z ZIUZEOP-A, Ur. l. RS, št. 61/2020, 30.4.2020.

Sicer imajo stranke to možnost le zaradi epidemije. V običajnih razmerah riziko odpovedi velja samo za bolezen in smrt v ožji družini. Ne moreš kar tako reči, ah ne bi šel, vrnite mi denar.

In ja, agencije res plačajo ponudnikom vnaprej. Ne vem pa, kaj ima to z nami, strankami. Kako bojo oni izterjali denar od enega hrvačkega hotelirja, ni moj problem. :) Jim pa gre zakon toliko na roko, da imajo vsaj leto dni časa za to.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Malcolm_Y je izjavil:

In ja, agencije res plačajo ponudnikom vnaprej. Ne vem pa, kaj ima to z nami, strankami. Kako bojo oni izterjali denar od enega hrvačkega hotelirja, ni moj problem. :) Jim pa gre zakon toliko na roko, da imajo vsaj leto dni časa za to.


Kar sem jaz poznal šefe turističnih agencij, niti slučajno niso nič plačevali "vnaprej". To je fejk novica.

Ponavadi so agencije plačevale fiksen zakup sob (ki so jih morale šele napolniti). Ali tik pred dopustom, so morale hotelu plačati v naprej. Pa ne samo hotel, tudi avion pa še kaj.

V času korone nihče ni neumen, da bi plačeval "v naprej". Zakupi sob so se odpovedali, dopustov ni bilo, tako da hotelom niso nič plačali.

Imajo pa agencije delavce, ena agencija z imenom "S....." je poslala *vse* delavce na čakanje, študentska in agencijska dela pa so povsem odpovedali.

Tako da turistične agencije boljkone hibernirajo, na kupu denarja. Nespretne so po moje še dolgo plačevale pavšalen zakup sob, preden so ugotovile, da je sezona šla nekam.

To je pa tudi vse.

Malcolm_Y ::

@bbbbbb2015 OK, verjetno drži tvoje, v mojem primeru sem rezerviral januarja, in takrat so še verjetno po ustaljenih postopkih poslovali, zato verjamem, da nekaj denarja od rezervacij so poslali naprej.

Buggy ::

Ker spomladi planiram odhod v tople kraje, bi bil hvalezen za kaksne nasvete glede dobrih (ali tudi ne) agencij.
Z agencijo do sedaj namrec se nisem potoval. Gledam destinacije nekaj v smislu Mehike, Kuba, tudi Azija...opcija tako vodeni potepi kot lezerno relaksiranje z opcijskimi izleti. Tudi krizarjenje v tople kraje ne izkljucujem. Budget cca. 5K€ za dva.

Trenutno gledal ponudbe od Kompas, Palma, OSkar...ima kdo kaksne izkusnje na tem podrocju in bi lahko delil kaksne koristne informacije novincu na tem podrocju?

PacificBlue ::

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Agencije so za tiste, ki si ne znajo ali pa se jim ne da organizirat potovanja/dopusta/...

Ali pa nočejo. Tudi take imaš.

V kratkem, pač storitev, ki jo koristiš ali pa ne. Saj ni zakonsko obvezna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

Ker spomladi planiram odhod v tople kraje, bi bil hvalezen za kaksne nasvete glede dobrih (ali tudi ne) agencij.
Z agencijo do sedaj namrec se nisem potoval. Gledam destinacije nekaj v smislu Mehike, Kuba, tudi Azija...opcija tako vodeni potepi kot lezerno relaksiranje z opcijskimi izleti. Tudi krizarjenje v tople kraje ne izkljucujem. Budget cca. 5KEUR za dva.

Trenutno gledal ponudbe od Kompas, Palma, OSkar...ima kdo kaksne izkusnje na tem podrocju in bi lahko delil kaksne koristne informacije novincu na tem podrocju?

prej sva z mojo hodila s palmo, sedaj pa z oskarjem. oskar je bolj 'osebni' pristop (osebno izučijo vodiče, imajo različne stopnje avanturizma v potovanjih), palma pa se je po mojem že bolj fokusirala na 'letovanja', pa verjetno vse vodiče najemajo kot s.p.-jevce.
če želiš izvedeti o zgodovini, pa vsekakor ars-longa. samo z njimi nameravava v egipt in podobne starodavne destinacije.
ali pa z zvonetom šerugo v afriko... verjetno zelo avanturistično.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Agencije so za tiste, ki si ne znajo ali pa se jim ne da organizirat potovanja/dopusta/...

Ali pa nočejo. Tudi take imaš.

V kratkem, pač storitev, ki jo koristiš ali pa ne. Saj ni zakonsko obvezna.
Enako lahko rečeš tudi za druge stvari. Avtomehaniki so za tiste, ki ne znajo ali se jim ne da pošraufat avta. Ali za kako drugo stvar.
Jaz npr. sam zamenjam olje, filtre, svečke v 1h komplet. Nekdo drug na to ne bo pomislil.

Kot si npr. jaz ne grem sam rihtat zahtevnega potovanja, ki je kaj več kot ampartma+smučarske karte. No, jaz itak ne potujem, to je spet tretja stvar.
vires in numeris

sparklyslo ::

Da samo ne omenjam, na kake "turistične kmetavze" lahko naletiš v skupini, če potuješ z agencijo (naj mi oprostijo slovenski kmetje, nimam nič proti njim).
Z agencijo samo enkrat in nikoli več. Pa ni važno na kateri konec sveta...

gruntfürmich ::

jst nimam slabih izkušenj s soturisti. je pa po mojem res, da bo tega na cenenih masovnih destinacijah več.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

Hvala za info. Jep tega je tudi mene strah, sploh na popotovanjih, kjer si pretezno v avtobusih in vsak dan spis drugje. Kuba je recimo po enem od programov taka, si prakticno skozi v transferu z istimi ljudmi....not my cup of tea.
Kaj pa so tista dodatna doplacila glede stevila oseb v skupinah?

npr: https://www.kompas.si/potovanje/tropska...

Možna doplačila (ob prijavi):

za skupino med 20 - 24 oseb: 60 EUR/osebo
za skupino med 15 - 19 oseb: 130 EUR/osebo

Lonsarg ::

Moje izkusnje so da ce gres na masovna potovanja imas vse zivo folk. Ce pa gres na malo bolj eksoticna pa vedno fenomenalna druzba.

In ravno eksotika je tezja za lastno rezijo, tak da jaz se drzim tega da ce je drzava tezja za organizirat grem z agencijo (Peru, Jemen, Nepal). Ce pa gre za drzave kjer je zelo enostavno uredit prevoz in prenocitev pa vedno lastna rezija (Japonska, Tajska, Turcija, ZDA, Sejseli.).

Da pa folk za tok v izi destinacijo kot so Česka, Grcija, Hrvaska, Spanija gre preko agencije mi je pa zalostno :) Ampak ja eni so leni, ene so internetno opravilno nesposobni. Pac naj placajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tikitoki ::

Za hrvaško to velja, pri eksotičnih destinacija pa hitro naletis na probleme.

gruntfürmich ::

Lonsarg je izjavil:

Da pa folk za tok v izi destinacijo kot so Česka, Grcija, Hrvaska, Spanija gre preko agencije mi je pa zalostno :) Ampak ja eni so leni, ene so internetno opravilno nesposobni. Pac naj placajo :)

eno je iti letovati, drugo pa je obiskovati 100+1 znamenitost. za slednje bo veliko manj truda in časa šlo z dobro in strokovno agencijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Miki N ::

No, dejansko je včasih, če greš sam ali v paru v bistvu prav fino iti s kako malo skupinico, sploh v kake bolj oddaljene kraje, mogoče kake bolj "treking" variante ... je dosti tudi druženja zvečer, štosov spoznaš celo folk, s katerim ohranjaš stike pa tako. Neke vrste "mreženje" - tega ni nikoli preveč. Pač če si družaben ni nujno slabo. Pa ne mi zdaj z lokalci, za lokalce si tujecv in tujci in domaći se družimo drugače - lahko hkrati, saj oni še bolj štekajo te čredne fore, to niti niso izključujoče stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

amacar ::

Buggy je izjavil:

Ker spomladi planiram odhod v tople kraje, bi bil hvalezen za kaksne nasvete glede dobrih (ali tudi ne) agencij.
Z agencijo do sedaj namrec se nisem potoval. Gledam destinacije nekaj v smislu Mehike, Kuba, tudi Azija...opcija tako vodeni potepi kot lezerno relaksiranje z opcijskimi izleti. Tudi krizarjenje v tople kraje ne izkljucujem. Budget cca. 5KEUR za dva.

Trenutno gledal ponudbe od Kompas, Palma, OSkar...ima kdo kaksne izkusnje na tem podrocju in bi lahko delil kaksne koristne informacije novincu na tem podrocju?

Sicer greva večinoma v lastni režiji, sva pa bila na Kubi z Oskarjem leta 2021 in sicer tole: https://www.agencija-oskar.si/kuba/chej.... Za Kubo priporočam vodiča Roman Požeg, res naredi super izkušnjo. Vse skupaj sicer porabila cca 7k za dve osebi, od tega 5k za agencijo, sedaj bo verjetno še 1kEUR dražje. Je pa bila super skupina, vsakič, ko smo se premaknili v drug kraj z avtobusom smo spili liter ali dva ruma in na splošno smo se razen enega/dveh posameznikov vrhunsko razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Buggy ::

hvala vsem za koristne informacije....

zaenkrat sve pri Oskarju skrcila na Maldive, Mauricius (ceprav je bil ravno vceraj tam neke vremenske nevsecnosti in mozno da sredi marca ne bo potovanj) ter Sejseli. Kaksna koristna informacija glede te zozane izbire?
Preveriva se agencijo Ravbar, ki naj bi bila organizirana na podoben nacin, poteam pa cimprej rezervirat ter cakat.

fador ::

lemc0 je izjavil:

In saj me ni ni me šokiralo da dobesedno vsi..hodijo na dopuste dlje od hrvaške, preko turističnih agencij, zanimivo mi je to da sem potem jim pokazal da clo cnej pridejo če si sami organizirajo...


Bodi tiho!!! Naj plejb plačujejo turističnim agencijam, ki jih imajo skoncentrirane na enem mestu. Že tako so uničili precej fantastičnih destinacij, ki zdaj zgledajo kot Portorož v višku sezone. Če si bojo začeli sami organizirati jih bo povsod dovolj in cene za nas normalne bojo šle samo navzgor.

T440 ::

Zanimivo, kako se imate ljubitelji prešvicanega popotovanja z natrpanimi lokalnimi avtobusi in strganim nahrbtnikom pa za patricije, ostali pa plebs... Ločiti je treba med potovanjem in počitnicami. Med potovanjem je že fajn spoznati lokalno kulturo in samostojna organizacija gre super s tem! Če pa si nekdo želi počitnice pa v resnici ni nobene potrebe po tem, da si moraš vsak dan posebej sam organizirati vse od A do Ž.

fador ::

T440 je izjavil:

Zanimivo, kako se imate ljubitelji prešvicanega popotovanja z natrpanimi lokalnimi avtobusi in strganim nahrbtnikom pa za patricije, ostali pa plebs... Ločiti je treba med potovanjem in počitnicami. Med potovanjem je že fajn spoznati lokalno kulturo in samostojna organizacija gre super s tem! Če pa si nekdo želi počitnice pa v resnici ni nobene potrebe po tem, da si moraš vsak dan posebej sam organizirati vse od A do Ž.


Tako, zato imamo turistične agencije, da skrbijo, da se ovce ne raztepejo vsepovsod in so lepo na varnem, brez, da bi uničevale počitnice drugim:



Imaš lepo par ograj, znanih kot "turistične destinacije" in tja se steka drobnica, ostali smo pa vsepovsod drugje, kjer se nam ni treba prerivati z njimi in vohati njihov smrad.

Še enkrat ostalim, ne dajati drobnici nasvetov o samoorganizaciji počitnic itd. sploh pa jim ne dajati nasvete glede destinacij. Čez dve leti boste prišli na prej idilično mesto, ki vam je bilo všeč, pa bo kot Stara Ljubljana v višku sezone, cene bojo pa nekajkratnik prejšnjih. Obdržite zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fador ()

Lonsarg ::

Buggy je izjavil:

hvala vsem za koristne informacije....

zaenkrat sve pri Oskarju skrcila na Maldive, Mauricius (ceprav je bil ravno vceraj tam neke vremenske nevsecnosti in mozno da sredi marca ne bo potovanj) ter Sejseli. Kaksna koristna informacija glede te zozane izbire?
Preveriva se agencijo Ravbar, ki naj bi bila organizirana na podoben nacin, poteam pa cimprej rezervirat ter cakat.
Poznam samo Sejšele in so super kombinacija turizma/letovanja ker imaš oboje. Pač taglavni tavečji otok ima fajne trecking potke da par dni v to daš, sicer pa je fokus bolj na plažah. Midva ne zmoreva biti predolgo na enem mestu in sva pač na 2 dni menjala lokacije in vse 3 tavečje otoke obdelala. Na taglavnem otoku se da fino rentat avto in okoli vozit, tatretji tamanjši (La Digue) pa peš/kolo (večina apartmajev ti ponudi tudi kolo zraven). Na tadrugem sva pač taksi.

Za Sejšele ne rabiš lih agencije, to je v izi zadevca, ampak če je dobra ponudba why not, sam daj primerji še z cenami na booking.com prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Twixz ::

Kakšne so kaj izkušnje z first oz. last minute? Kaj se bolj splača?
Govorim pa za Grčijo (Kreta). Trenutno težko pod 1k€ najdem za termin med 21.7. in 4.8. :))

Buggy ::

pozna kdo www.mojimaldivi.si. Bojda zadevo fura domacinka, ki se je angazirala v Sloveniji s ponudbami za Maldive

...dobil sem namrec dokaj zanimivo ponudbo all inclusive v resortu Villa Park (Sun Island), ki vključuje resort za 2 odrasli osebi - 8 dni bivanja, lokalni transfer od letališča do otokov in nazaj, prehrano, vse davke in dajatve, brez letalskih kart

LAGOON BEACH VILLA https://www.villaresorts.com/villa-park...
beach-villa/

2 x odrasla
1 x vila

Polni Penzion All Inclusive
SKUPNA CENA EUR 4.850,00

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

PINki ::

Domacinka porocena s Slovencem, je gostovala tudi na neki jutranji oddaji v Slo. Pa na Instagramu sem zasledil, da je nekaj influencerjev sodelovalo z njeno agencijo.

Buggy ::

Karte od oka so nekje se 700EUR po osebi termine lahko lovim tam kjer imava moznost sreda marca, letalske karte lahko baje urajam tudi preko njih...ves lokalni transfer hydroplan in speedboat pa je ze v ceni.

Destinacija je baje dost obljudena in otok je za Maldive velik, kar je kul. Zelenja/sence veliko imajo svojo zelenjavo in sadje. Izposoja koles ter nebroj aktivnosti (ob doplacilu seveda)

Glede nastanitve

https://villaresorts.com/villa-park/acc...

ce imam ze 10m do laze se ni to to, ker ce imam zraven enega Janeza ki ga bo festal v noc je moje nirvane konec. Gre za vrstne bungalove, ki niso bas nekaj imajo pa vseeno prostorno/zunanjo kopalnico in dokaj intimno teraso z dostopom do plaze.

Je kdo ze koristil te zadeve na tem atolu, glede na to da je to ena od bolj obiskanih variant kar se privat otokov tice?

disclaimer: letos imava posebno obletnico in do sedaj si brez otrok nicesar nisva privoscila...mislim da je pocasi cas da zacneva misliti tudi nase ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Netrunner ::

lemc0 je izjavil:

Vi potujete preko agencij, ali pa je bolj to področje za starejše?

Jaz na morje hodim izključno preko agencij, predvsem zaradi rizika odpovedi in da se lahko obrneš na nekoga če je kaj narobe. Sem imel slabe izkušnje v preteklosti ko sem koristil internet.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

amacar ::

Buggy je izjavil:

Karte od oka so nekje se 700EUR po osebi termine lahko lovim tam kjer imava moznost sreda marca, letalske karte lahko baje urajam tudi preko njih...ves lokalni transfer hydroplan in speedboat pa je ze v ceni.

Destinacija je baje dost obljudena in otok je za Maldive velik, kar je kul. Zelenja/sence veliko imajo svojo zelenjavo in sadje. Izposoja koles ter nebroj aktivnosti (ob doplacilu seveda)

Glede nastanitve

https://villaresorts.com/villa-park/acc...

ce imam ze 10m do laze se ni to to, ker ce imam zraven enega Janeza ki ga bo festal v noc je moje nirvane konec. Gre za vrstne bungalove, ki niso bas nekaj imajo pa vseeno prostorno/zunanjo kopalnico in dokaj intimno teraso z dostopom do plaze.

Je kdo ze koristil te zadeve na tem atolu, glede na to da je to ena od bolj obiskanih variant kar se privat otokov tice?

disclaimer: letos imava posebno obletnico in do sedaj si brez otrok nicesar nisva privoscila...mislim da je pocasi cas da zacneva misliti tudi nase ;)

5k samo za bivanje (v cisto povprecnem bungalovu) in hrano brez letalskih kart se slisi, kot da te ostrizejo kot ovco.

Buggy ::

se priporocam za boljso ponudbo all inclusive za dva. TNX

Twixz ::

Netrunner je izjavil:

lemc0 je izjavil:

Vi potujete preko agencij, ali pa je bolj to področje za starejše?

Jaz na morje hodim izključno preko agencij, predvsem zaradi rizika odpovedi in da se lahko obrneš na nekoga če je kaj narobe. Sem imel slabe izkušnje v preteklosti ko sem koristil internet.


Katera agencija ti je pa najboljša?

gruntfürmich ::

riziko odpovedi je zaradi izredno velike zunanje sile. če ti termin ne paše in ne greš k poznanem dohtarju po potrdilo, ti nič ne koristi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FoxKnox ::

Naj še jaz podam svoje mnenje o agencijah in potovanju v eksotične kraje v lastni režiji.
Potovanje v lastni reciji je sigurno ceneje a tudi z večjim rizikom. Poznam primere , kjer hotel ni imel rezervacije in je bilo potrebno se celo noč prerekati z hotelirji za prosto sobo pa glodalci in mrčes v sobi pa spanje po letališčih zaradi časovne oddaljenosti letov, iskanje prevozov......
Na dopust greš z možgani na off in za to je agencija prava. Greš na letalo, ko ti rečejo, čaka te prevoz do hotela in soba, vse organizirano.
Je pa treba tam na izlete iti v lastni režiji, ker je agencijska cena vsaj 150 % dražja.
Vse to pa ne velja za mlade, ker oni so pustolovci in je vsaka težava na potovanju za njih pustolovščina.Oni obožujejo brain storming na potovanju, kajti to spada zraven v post travel hvaljenje.

kriptobog ::

FoxKnox je izjavil:

Naj še jaz podam svoje mnenje o agencijah in potovanju v eksotične kraje v lastni režiji.
Potovanje v lastni reciji je sigurno ceneje a tudi z večjim rizikom. Poznam primere , kjer hotel ni imel rezervacije in je bilo potrebno se celo noč prerekati z hotelirji za prosto sobo pa glodalci in mrčes v sobi pa spanje po letališčih zaradi časovne oddaljenosti letov, iskanje prevozov......
Na dopust greš z možgani na off in za to je agencija prava. Greš na letalo, ko ti rečejo, čaka te prevoz do hotela in soba, vse organizirano.
Je pa treba tam na izlete iti v lastni režiji, ker je agencijska cena vsaj 150 % dražja.
Vse to pa ne velja za mlade, ker oni so pustolovci in je vsaka težava na potovanju za njih pustolovščina.Oni obožujejo brain storming na potovanju, kajti to spada zraven v post travel hvaljenje.


Pa saj si tako zorganiziraš, da ne spiš na letališču, ali pa si na letališču vzameš hotel. Jaz še nisem imel težav ne s hoteli ne s prevozi. Ko bookiram hotel jim naročim, da mi uredijo prevoz z letališča in na letališe, tako da mi samo sporočijo kdo in kje nas bo počakal. Ni potrebno nobenega brainstorminga.

Vanquish ::

meni je zanimivo kak so vsi pametnejsi od drugih na podlagi svojih zelj/limitov.
To kar je nekomu pomemben faktor je lahko nekomu drugemu nepomemben - to ne pomeni, da je len ali da ne zna, lahko pomeni samo to, da ima drugo izhodisce.
To kar nekomu lastna organizacija resuje pri nekom drugemu sploh ni problem, ki bi ga moral resevat :D

gruntfürmich ::

jah eni pač mislijo da so superiorni 'turisti' ker kao niso turisti ker rinejo v nepopularne (z razlogom) destnacije, si vse sami rihtajo, in za 'ogljični odtis' mislijo da ga nimajo oziroma mislijo da zrak čistijo in ne onesnažujejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vanquish ::

super za njih - sam ne vem zakaj je v istem trenutku potrebno sebe povelicevat s tem, da v nic dajes druge nacine o katerih se ti sanja ne zakaj so taksni?

Imam kolega, ki placuje tudi po 3000€/noc za hotel in mu vse organizirajo drugi in je vedno extra zadovoljen.
Se bi dalo to ceneje uredit? Sigurno - sam je njegov cas dosti vec vreden kot pa bi prihranil.

Yossarian ::

Poskušal sem oboje: v lastni režiji Šri Lanka in vzhod ZDA ter po Evropi, z agencijo pa Tunizija, Maroko, Peru...

Če gre vse kot po maslu, je v lastni režiji fajn, le precej manj zveš o deželi, kulturi... vodič ti to precej več pove. Če pa se kaj zalomi, potem pa preklinjaš, da ni nikogar, ki bi to uredil. Povsem si prepuščen domačim vodičem, ki v tebi vidijo le sredstvo za zaslužek. Ne znam si predstavljat, da bi doživel prometno nesrečo npr. v Šri Lanki.

Kjer ni vladavine prava, grem raje z agencijo.

Z agencijo vse to odpade in če je skupina manjša in se vsi v redu zastopijo in ne zamujajo dogovorjenega časa, potem je to neprecenljiva izkušnja. Peru z agencijo Oskar mi je verjetno bil najboljši izlet.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

eni ljudje morajo imeti planiran vsak del svojega potovanja, drugi pa ne zelijo vedet cisto nic v naprej, kr na tak nacin dozivijo nekaj kar pred tem sploh niso vedli da obstaja.

poanta? vsakemu svoje!

Yossarian ::

Drži. Ali pa ne obiščejo nečesa, kar bi sicer zagotovo obiskali, če bi vedeli za to (takšna je vsaj moja izkušnja iz potovanja po Provansi). Vse je možno, zato je nesmiselno govoriti, kaj je bolje, saj ima vse svoje prednosti in slabosti.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MIHAc27 ::

Najlepši del Toscane sem videl ravno, ko sem v križišču narobe zavil in potem kak km ali 2 kasneje obračal.

Pa imam drugače vse ponavadi splaniran, ampak včasih pride kaj nepredvidljivega. Samo to planiranje vzame kar veliko časa. Tako da... včasih paše tudi it z agencijo, pa da te oni pedenajo in mislijo zate.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turistični obisk revnih krajev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614059 (2098) WizzardOfOZ
»

Cena dopusta lastna režija vs agencija

Oddelek: Loža
172644 (728) Utk
»

potovati sam ali raje cakat?

Oddelek: Loža
262591 (903) Smartydug
»

Popotniške počitnice

Oddelek: Loža
144769 (4329) rainyman
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223358 (123) Pujcek

Več podobnih tem