» »

Kako denar vložit "v sebe"?

Kako denar vložit "v sebe"?

godrnjavi ::

V naslednjih mesecih bom dobil kar nekaj denarja od prodaje neke podedovane nepremičnine. Ne želim govoriti o številki a je ta takšna,(če zanemarimo inflacijo, obresti, plemenitenje...) bi lahko z istim standardom ko imam zdaj, živel še vsaj 20-30 let. (star sem 29 let)
Ta denar bi rad nekako vložil v sebe. Rad bi se nekaj novega naučil oziroma izboljšal svojo konkurenčnost na trgu in nočem "uživat" v brezdelju. Ne želim ustanavljat podjetja ali se it kakšen "venture capital". Vlagal sicer nekaj bom a to ni predmet te debate. Kaj želim vprašat je kako pravzaprav začeti? V sloveniji je šolanje brezplačno. Bi mogoče šel kam v tujino, kjer predvidevam je izobraževanje kvalitetnejše?(sicer moja angleščina precej šepa...) Kam pa? Kaj se učit? Kot sem napisal sem star 29 let in imam dokončano 4 letno poklicno srednjo šolo. (elektrotehnik -elektronik) Nekako me ta smer tudi najbolj zanima. Ali pa mogoče formalno izobraževanje ni prava rešitev? Kako pa se lahko neformalno izobražujem? Prosim za vaše nasvete in predloge ne glede na smer, pa naj bodo to naravoslovne, kot tudi družboslovne vede.
Torej kako z kar konkretno vsoto denarja izboljšat svojo konkurenčnost?

Janac ::

Tako da se ukvarjaš s projekti, oz. počneš kar te veseli. Posledično boš čez nekaj časa tudi 'dober' v tem...

nejcek74 ::

Predlagam popotovanje: razsiri si obzorja s spoznavanjem sveta drugih kultur etc. Mislim da je nadvse koristno za vsakogar.

jype ::

godrnjavi> Torej kako z kar konkretno vsoto denarja izboljšat svojo konkurenčnost?

Če ne želiš ustanoviti podjetja, boš v globalnem kapitalizmu zelo težko karkoli smiselnega počel.

Če imaš veselje do tega, se nauči kitajsko in pojdi tja živet za nekaj časa - tržna vrednost ljudi, ki znajo kitajsko in imajo izkušnje z njihovo kulturo, hitro narašča.

DeeJay ::

Poglej si ta video, sicer ni čist na temo, sam je pa vseeno zanimiv.

vostok_1 ::

DeeJay je izjavil:

Poglej si ta video, sicer ni čist na temo, sam je pa vseeno zanimiv.


Nekaj kar že zadnjih par let pridigam.

oemdzi ::

Še vedno bullshit posploševanje...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

gruntfürmich ::

za prvo stvar že veš: angleščina. potem pa sproti vse sorte raznoraznih tečajev, od padalstva, plesa, varjenja...... da morda dobiš filing v katero smer te vleče.
če pa te vleče v strokovne vode pa se lahko tudi tam preiskusiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LeQuack ::

Kupiš si čim več Apple naprav.
Quack !

terryww ::

razčisti si v katerem skilu se želiš izpilit. če želiš bit najboljši elektrotehnik si zdaj lahko privoščiš internšip (ki ga boš recimo da počel brezplačno) pri kaki firmi + bivanje v bližini te firme, ki sodeluje z naso (so tud v sloveniji recimo), ekipo v F1 oz. dela stvari, ki te fascinirajo. nobena firma/ekipa se ne bo branla nekoga, ki se za tisto področje dejansko zanima, se je pripravljen učit in ki bo zastonj tam. maš tud v sloveniji ekipe, ki delajo elektronske tablice in rinejo proti silicijevi dolini itd. če te kasneje za to tud plačajo, je druga stvar.

mogoče nadaljevanje z uni/vs programom na kakšni od bolj znanih tehničnih univerz, kjer se zanimive firme zraven štulijo? v avstriji je recimo šolnina za okras (~20€ semester) in je industrija dosti prisotna.

nauči se angleščine, tu ni kaj za študirat. kaki študentki 5€/h za par urni dnevni sprehod, da se izključne pogovarja v ang s tabo recimo.

mogoče te je kdaj zanimalo kako drugo področje in ni blo finančne stabilnosti, da bi to raziskal, kak projekt z raspberry pi, avtomatizacija hiše ipd.

če te zanimajo poslovne vode je v Lj recimo Hekovnik. dovolj zanimivih dogodkov in ljudi, da začneš
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Ganon ::

Odvisno za koliko denarja gre. Pojma nimam, kakšen je tvoj standard. Lahko gre za ogromno količino denarja ali pa ni znesek nič posebnega.

vostok_1 ::

oemdzi je izjavil:

Še vedno bullshit posploševanje...


Zelo dober argument...not

krneki0001 ::

godrnjavi je izjavil:

V naslednjih mesecih bom dobil kar nekaj denarja od prodaje neke podedovane nepremičnine. Ne želim govoriti o številki a je ta takšna,(če zanemarimo inflacijo, obresti, plemenitenje...) bi lahko z istim standardom ko imam zdaj, živel še vsaj 20-30 let. (star sem 29 let)
Ta denar bi rad nekako vložil v sebe. Rad bi se nekaj novega naučil oziroma izboljšal svojo konkurenčnost na trgu in nočem "uživat" v brezdelju. Ne želim ustanavljat podjetja ali se it kakšen "venture capital". Vlagal sicer nekaj bom a to ni predmet te debate. Kaj želim vprašat je kako pravzaprav začeti? V sloveniji je šolanje brezplačno. Bi mogoče šel kam v tujino, kjer predvidevam je izobraževanje kvalitetnejše?(sicer moja angleščina precej šepa...) Kam pa? Kaj se učit? Kot sem napisal sem star 29 let in imam dokončano 4 letno poklicno srednjo šolo. (elektrotehnik -elektronik) Nekako me ta smer tudi najbolj zanima. Ali pa mogoče formalno izobraževanje ni prava rešitev? Kako pa se lahko neformalno izobražujem? Prosim za vaše nasvete in predloge ne glede na smer, pa naj bodo to naravoslovne, kot tudi družboslovne vede.
Torej kako z kar konkretno vsoto denarja izboljšat svojo konkurenčnost?


Predlagam ti da se vpišeš na kako fakulteto ob delu, narediš prvi letnik do konca, v tem času se boš s sošolci dodobra spoznal. Poslušaš njihove ideje, ker boste itak o tem veliko debatirali in ko boš slišal za tako, ki te zanima, ti leži, se odloči, povabi tistega sošolca zraven in začnita ustvarjat.
Nas je bilo samo 11 na izrednem študiju, vendar so bile ideje odlične in ena se je prijela, zato imamo trije sošolci sedaj firmo, ki odlično laufa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Odvisno tudi koliko si intro/ekstravertiran. V prvem primeru bolj svetujem nebivedujovo rešitev (delovalo tudi zame) plus obiskuj tečaje (in beri knjige), v drugem pa pojdi ven. Poglej v čem si dober, najdi delovno vizo in se prijavi za uslužbenca nekje, kjer bo veliko komunikacije: White Castle, IKEA, Apple, Hollywood. Se ne bo nobeden sekiral zaradi tvoje angleščine, medtem ko se jo boš iz prve roke naučil.
www.strancar.com

Marat ::

Ne vem, ce je OP trol ali ne (datum registracije je danasnji), ampak vseeno - mogoce se se kdo sooca s podobnim problemom :)

Najboljsa investicija je v znanje (kot je OP ze ugotovil), samo dvomim da je univerza najboljsa pot - formalno solanje je vecinoma zelo dalec od realnosti na trgu, profesorji pa dostikrat ne znajo dovolj zanimivo predstaviti stvari in studenta hitro zamorijo.

Ce gres v tujino in te zanima IT, si poglej kake Bootcampe, kot je Makers Academy (http://www.makersacademy.com/). Verjetno imas tam tudi kake zadeve za hardware/elektroniko. V Sloveniji bootcampov kolikor vem ni, se najblizje so iniciative kot npr. Rails Girls (ta je sam za punce, http://railsgirls.si/), Start-up Nm tecaji programiranja (http://www.start-up.si/startcoding/) in CoderDojo (ta je bolj za otroke, http://ljubljana.coderdojo.si/).

Ce te zanimajo mikrokontrolerji, pojdi pogledat na Arduino dan in se pokonektaj z ljudmi - zihr bos dobil kak dober nasvet glede izobrazevanja ali pa dela na kakem startup projektu (kjer se obenem tudi izobrazujes): http://www.start-up.si/event/arduino-da... :)

marS ::

...ma ti si skoraj že prestar za vlaganje vase....sicer nikoli ni prepozno...ma je zadnji cajt... :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

čuhalev ::

Glede učenja programiranja je tako... najlažje in najbolje se človek nauči na izzivih, konkretnih primerih. Listanje po poglavjih, spoznavanje ukazov, prepisovanje in risanje zvezdic je tako tako hitro postane dolgočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Buggy ::


Če ne želiš ustanoviti podjetja, boš v globalnem kapitalizmu zelo težko karkoli smiselnega počel.


tako kot je bilo receno s strani jypeta


ce res ne zelis uzivati dobljenega in si zelis res delati...

Zivis lahko brezskrbno nekaj casa. Pojdi do lokalnega mojstra, ki dela nekaj kar ti je blizu (ploscice, suhomontaza, orodjarjenje,...) skratka branzam kjer si odvisen od dela svojih rok. Trenutno je manjek teh poklicev, sploh ce si dober.
Ko si zrel za samostojno pot, kupis ustrezna orodja in zacnes delati sam. S tem si bos zapolnil cas, dobil pozitivno samopodobo in koneckoncev, ce bos pravilno ukrepal tudi potencialno varno prihodnost.

Formalna izobrazba v teh casih je nesmiselna investicija casa in denarja, ce imas taksno podlago.

Yohan del Sud ::

Ehm. Še enkrat. Človek je 29. Ima (kot razumem) ene 100+ jurjev pod palcem. In začenja iz ničle. Lahko gre za inštruktorja golfa. Lahko gre za suhorobarja. Ampak, ker je po izobrazbi štromar, tudi sam svetujem kakšno fino stransko šolo za nadgradnjo.
In igranje s kakšnimi (lastoročno sestavljenimi) igračami (quadkopterji, droni), zna biti plus v bližnji prihodnosti ...
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Mislim, da bi človek enkrat, ko je v življenju postavljen na mesto nekaj podedovati oz. sprejeti večjo količino denarja že lahko precej dobro vedel, katere smeri ga sploh zanimajo in lahko brez problema vloži v delo v teh smereh.

Js vem da ga ni dnarja v tej državi da bi uresničil vse želje v moji smeri interesa, pa ni tako zelo široka.

Smurf ::

Jaz osebno sem se najvec naucil pri potovanjih po svetu, kjer sem spoznaval ljudi in lokalno kulturu (ampak pod to ne stejejo all inclusive pocitnice ;) ).

YaN-cH ::

Moj nasvet, morda ker sem v tem biznisu, kupiš ene dve elektronski ruleti, jih daš na partecipacijo v kakšno južno ali srednje ameriško državo in se ukvarjaš s svojimi hobiji (ni važno kakšni so) nakocu boš največ imel od življenja.

Ikspe ::

V sebe boš najbolj vložil če se boš rešil denarja.

korenje3 ::

godrnjavi je izjavil:

V naslednjih mesecih bom dobil kar nekaj denarja od prodaje neke podedovane nepremičnine. Ne želim govoriti o številki a je ta takšna,(če zanemarimo inflacijo, obresti, plemenitenje...) bi lahko z istim standardom ko imam zdaj, živel še vsaj 20-30 let. (star sem 29 let)
Ta denar bi rad nekako vložil v sebe. Rad bi se nekaj novega naučil oziroma izboljšal svojo konkurenčnost na trgu in nočem "uživat" v brezdelju. Ne želim ustanavljat podjetja ali se it kakšen "venture capital". Vlagal sicer nekaj bom a to ni predmet te debate. Kaj želim vprašat je kako pravzaprav začeti? V sloveniji je šolanje brezplačno. Bi mogoče šel kam v tujino, kjer predvidevam je izobraževanje kvalitetnejše?(sicer moja angleščina precej šepa...) Kam pa? Kaj se učit? Kot sem napisal sem star 29 let in imam dokončano 4 letno poklicno srednjo šolo. (elektrotehnik -elektronik) Nekako me ta smer tudi najbolj zanima. Ali pa mogoče formalno izobraževanje ni prava rešitev? Kako pa se lahko neformalno izobražujem? Prosim za vaše nasvete in predloge ne glede na smer, pa naj bodo to naravoslovne, kot tudi družboslovne vede.
Torej kako z kar konkretno vsoto denarja izboljšat svojo konkurenčnost?


o kakšni količini denarja govorimo?

sicer pa o vlaganju v sebe je malo za razmislit. prvo o človeških sposobnostih. če si se nekaj sposoben naučiti in koliko si se sposoben naučiti. to so fizikalne omejitve.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

theBill ::

Mah neko vlaganje v sebe, kot bi bil jedrski fizik ali ne vem kakšen strokovnjak na nekem področju.

Če še nisi na svojem, vloži v lastni dom, če imaš to poštimano, uživaj življenje, kot so ti zgoraj napisali. Lahko potuješ, lahko pa se ukvarjaš z lastnimi konjički, ki te veselijo, sprobaš kakšnega novega.

Zase vem, da bi si omislil potovalni motor in delal roadtripe, smučal na polno, kajtal po najboljših vetrovnih spotih, naredil izpit za pilota, pozimi odpotoval v tople kraje, itd. zadev ne bi tako hitro zmanjkalo. Ti pa pač po svoje, kar te veseli. Tega se spominjaš, ko pomisliš na dobre spomine iz preteklosti, sploh če je zraven kakšna dobra družba, ne pa nekega guljenja knjig iz faksa.

fosil ::

Imam občutek da OP tukaj pričakuje rešitev nekako v stilu, plačaj določen tečaj/izobraževanje in plača se ti bo podvojila.
Dejansko pa je danes tako, da če se hočeš izobraževat ali vlagat vase, zato ne rabiš nujno denarja.
In obratno, če nimaš volje in bodimo odkriti tudi pameti, ti noben denar ne bo pomagal.
Bolj kot od denarja je torej vse skupaj odvisno od tebe.
Denar ti lahko stvari samo olajša.
Tako je!

chort ::

OP: glede na to, da bi želel izboljšat svojo konkurenčnost ti predlagam naslednje:
- če še nisi potoval po svetu, definitivno potuj, lahko tudi na budget način in spotoma kaj delaj. Na ta način boš lahko dobil precej izkušenj (tako socialnih kot delovnih) ki ti bodo v prihodnosti pomagale biti bolj konkurenčen. Predvsem te to nauči prilagodljivosti in ti razširi obzorja, kar je trenutno vredno bistveno več od kakršne-koli diplome ali doktorata. Pusti se presenetiti samemu sebi.
- nauči se vsaj dveh tujih jezikov.
- počni nekaj, v čemer uživaš. Tako je učenje najlažje, in efekt največji. Če ne veš v čem uživaš, nazaj na prvo alinejo.

D3m ::

OP imam dobro poslovno priložnost zate.

Ste že slišali za Aerotyne International? 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

zenith1 ::

Zadnjič mi pri mehaniku zateži en nezanec, če me tole zanima:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

dzinks63 ::

Pobrisan offtopic o telefonih in kurjavi.

Limona ::

mislim, da se ti zelo splača it na kak jezikovni tečaj 14 dni lahko več ampak najman 14 dni, pojdi z agencijo intelekta pa pejt v kak berlin al pa anglijo jaz priporočam berlin, pa če znaš dost angleško da se boš družil z vrstniki jaz sem sicer bol mlada hodla pri 17ih sam je za starejše to tut. če greš v berlin te pride ene 2k plus 500€ za 14dni da zapravljaš.
se naučiš jezik in spoznaš veliko ljudi iz različnih koncev sveta, ki so večinoma sinčki bogatih tajkunov. ampak je to nepozabno doživetje in veliko stikov se naveže. z tem ne moreš zrešiti

jusv ::

Vloži v zdravje, torej: primerna in dobra hrana ter rekreacija.

Če pa damo to šalo malo na stran pa definitivno tečaj tujih jezikov: angleščina je must, priporočal pa bi še katerega eksotičnega in hkrati vzpenjajočega, arabščina ali kitajščina.
Pol pa dejal kar te veseli in se izobražuj preko seminarjev in potovanj v tem segmentu.

Nimaš kaj za zgrešit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

paraboŁa ::

Če še ne živiš na svojem si za ta denar kupi stanovanje ali hišo..če je seveda znesek dovolj velik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CRISPR terapije so tu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1911378 (9539) nekikr

Kako zapraviti 1500 eur "za dušo"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717781 (11401) dzinks63
»

Amsterdam nenavdušen nad domačimi ponudniki prenočišč

Oddelek: Novice / Ostale najave
237677 (5823) BaToCarx
»

do kdaj bi si moral dobit žensko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
849151 (5541) Loki
»

Poslovni nacrt

Oddelek: Šola
212787 (2540) speed machine

Več podobnih tem