» »

Potovanja

Potovanja

1
2
3

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

samo preko agencije
Disney različica. Ni čudno, da "se ne moreš naučiti ničesar novega".

gruntfürmich ::

več se naučim kot po samostojni poti, le da mi ni treba osnovnih logističnih problemov s potovanjem reševati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OrkAA ::

Resevanje osnovnih logisticnih problemov == potovanje.

To je celoten point potovanja, da poskusas iste probleme, kot jih resujes doma, resevat na neki drugi lokaciji in tako vidis v cem se kraji in kultura po svetu razlikujejo med seboj. Vidis kaj je pri nas dobro, kaj je slabo in kaj so zanimivi pristopi h zivljenju, ki jih uporabljajo druge kulture.

To, da te agencija dostavi na neko lokacijo in ti pove nekaj o zgodovini kraja ni potovanje. To je oddih in nekaj zgodovinskih zanimivosti.

Ne me narobe razumet, nic ni narobe s tem in tudi sam kdaj pocnem podobno. Ne pa tega mesat s potovanji.

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

več se naučim kot po samostojni poti, le da mi ni treba osnovnih logističnih problemov s potovanjem reševati.
Potuješ kot dojenček. Tudi zapomniš si približno toliko.

OrkAA ::

Jure, a ko dojencku doma poskusas razlozit tematiko, ki je ne pozna ga tudi zalis in se deres nanj?

gruntfürmich ::

OrkAA je izjavil:

Resevanje osnovnih logisticnih problemov == potovanje.

To je celoten point potovanja.

če že je to ena izmed podvrst potovanja. in nikakor ne celoten point 'potovanja'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

OrkAA je izjavil:

da poskusas iste probleme, kot jih resujes doma, resevat na neki drugi lokaciji in tako vidis v cem se kraji in kultura po svetu razlikujejo med seboj. Vidis kaj je pri nas dobro, kaj je slabo in kaj so zanimivi pristopi h zivljenju, ki jih uporabljajo druge kulture.
če se že želiš kaj naučiti ali izvleči iz potovanj, je pametno drugačne probleme reševati. ne predstavljam si kaj bi te tako obogatilo, da enak problem rešiš na 20 različnih načinov, in pri tem ugotavljaš kateri je bolj neumen od drugega... move on, delaj druge stvari, če že. da si boš na 100 in 1 način poiskal posteljo in prišel do hrane je čisto nepotrebno ponavljanje enega in istega osnovnega fiziološkega problema. sj je fino pa fajn, pa dobiš en kup doživetij, samo ne pa mi flancat kako te to intelektualno in moralno obogati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OrkAA ::

Si pravilno ugotovil, da je najboljse, da takoj naredimo samomor, ker je sicer itak vse ponavljanje enega in istega do smrti.

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

OrkAA je izjavil:

da poskusas iste probleme, kot jih resujes doma, resevat na neki drugi lokaciji in tako vidis v cem se kraji in kultura po svetu razlikujejo med seboj. Vidis kaj je pri nas dobro, kaj je slabo in kaj so zanimivi pristopi h zivljenju, ki jih uporabljajo druge kulture.
če se že želiš kaj naučiti ali izvleči iz potovanj, je pametno drugačne probleme reševati. ne predstavljam si kaj bi te tako obogatilo, da enak problem rešiš na 20 različnih načinov, in pri tem ugotavljaš kateri je bolj neumen od drugega... move on, delaj druge stvari, če že. da si boš na 100 in 1 način poiskal posteljo in prišel do hrane je čisto nepotrebno ponavljanje enega in istega osnovnega fiziološkega problema. sj je fino pa fajn, pa dobiš en kup doživetij, samo ne pa mi flancat kako te to intelektualno in moralno obogati.
Se strinjam. Bivališče/prevoze/prehranjevanje itd. si v domačem okolju verjetno zato probamo optimirat v nulo, da nam je udobno, kolikor se le da. Človek je zato iznajdljiv, ker je len :D
In ko si enkrat na udobnem, zakaj še enkrat odrivat toplo vodo. Torej težko si predstavljam, da je osnovne potrebe reševat na potovanju smisel potovanja, zgolj nuja. In meni ta logistika povsem odvrača željo po potovanju, saj me psihično in fizično izčrpa, da imam potem zelo malo od dopusta. Saj sem rekel, meni bi bil teleport na lokacijo zakon, saj mi je bisto videti tamkajšnjo pokrajino in naravo. Torej bi se npr. teleportiral z MTB-jem na kakšen trail na Islandiji. In potem zvečer spet teleport v domačo posteljo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

OrkAA ::

Pomojem govorimo o razlicnih definicijah potovanj. Jaz locujem med dopustom in potovanjem.

Dopust
Prioriteta je pocitek v udobnem okolju. Se odpeljes/odletis nekam kjer ti je lepo/poceni/udobno. Primeri so, da gres na morje, gres v New York, London, gres na smucanje ...

Dopusti trajajo 1-2 tedna.

Potovanje
Prioriteta so nove izkusnje. Torej, udobje ni na prvem mestu, ker se hoces izpostavit necemu, cesar se nisi videl. Nekaj kar te bo vrglo iz cone udobja.

Primer: odletis v Moskvo in se vsedes na vlak do Kitajske. Ne sanja se ti kje bos spal, kaj bos jedel, kako dolgo bo vse skupaj trajalo. Ko prides na Kitajsko razisces se tam kaksno vecje mesto.

Za potovanja si praviloma vzames vec casa. Vsaj kaksen mesec.

inferno666 ::

Meni je potovanje dogodivščina. V naprej rezerviram le avion in prvo nočitev. Meni je ravno to super, da se sproti odločam kakšno potovanje sploh bo. Najlepše stvari se zgodijo ravno tam kjer najmanj pričakuješ. Prej sva to počela s punco sama, zdaj pa z otroci. In še vedno je bilo super.

To počneva ker nama je to fino, če bi naju pa obremenjevalo, potem bi bila doma.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Kakšen predlog za tedensko potovanje konec oktobra, začetek novembra?

inferno666 ::

Edino ti veš kaj ti je všeč in kakšen imaš budget.

jype ::

OrkAA je izjavil:

Jure, a ko dojencku doma poskusas razlozit tematiko, ki je ne pozna ga tudi zalis in se deres nanj?
A če dojenčku rečeš, da je dojenček, je užaljen? Derem se pa ne, pa tudi v prispevku zgoraj ni nobenega klicaja.

buttcrack je izjavil:

Kakšen predlog za tedensko potovanje konec oktobra, začetek novembra?
Notranjska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

OrkAA je izjavil:

Pomojem govorimo o razlicnih definicijah potovanj. Jaz locujem med dopustom in potovanjem.

Dopust
Prioriteta je pocitek v udobnem okolju. Se odpeljes/odletis nekam kjer ti je lepo/poceni/udobno. Primeri so, da gres na morje, gres v New York, London, gres na smucanje ...

Dopusti trajajo 1-2 tedna.

Potovanje
Prioriteta so nove izkusnje. Torej, udobje ni na prvem mestu, ker se hoces izpostavit necemu, cesar se nisi videl. Nekaj kar te bo vrglo iz cone udobja.

Primer: odletis v Moskvo in se vsedes na vlak do Kitajske. Ne sanja se ti kje bos spal, kaj bos jedel, kako dolgo bo vse skupaj trajalo. Ko prides na Kitajsko razisces se tam kaksno vecje mesto.

Za potovanja si praviloma vzames vec casa. Vsaj kaksen mesec.

morda je za tvoje potovanje boljša definicija 'avantura' :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

Zadnjič je bil na tvju dokumentarec The Undamaged od Balkan River Defence, pa sem si rekel, naslednjič pa res Albanija.
Kaj?

buttcrack ::

inferno666 je izjavil:

Edino ti veš kaj ti je všeč in kakšen imaš budget.

jype je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kakšen predlog za tedensko potovanje konec oktobra, začetek novembra?
Notranjska.

Nekam bolj na toplo, max 4 ure letala :)
Ne vem, oklevam maroko, jordanija, egipt...

coffeetime12 ::

Hvala vsem za mnenja, a še boljše bi bilo, če bi prilepili vaš utrinek potovanj. Destinacija ni pomembna.

energetik je izjavil:

Jaz najbolj uživam, če imam dopust doma in izbiram med biciklom, hribi ter vrtom, izmenično vsak dan. Ko se z MTB "izgubim" nekam v okoliške gozdove ali pa naredim dobro cestno turo v osrčju Polhograjcev.

Pozdravljeni!
Kot pravijo, vsakemu svoje. Tudi sam osebno se najrajši vržem na kolo in vmes spijem kakšno pivo. Letos sem nabral 5.241 Km.

qwertyy je izjavil:

Sam sem bil podoben, dokler nisem dobil partnerke. Zdaj pa samo še odštevam, kdaj grem na naslednjega.

Všeč mi je vse, cel proces. Iskanje naslednje destinacije, iskanje hotela itd. Potem pakiranje in živčnost pred odhodom, letenje, in filing, ko pristaneš v čisto neki novi deželi, okolju. Raziskovanje novega okolja, poizkušanje hrane, drugačen "vibe" in kulura, znamenitosti itd. Vse skupaj je kot nekakšna igra, samo da je v real life. Ker potujeva skupaj s punco je potem še toliko bolj zanimivo.

Ogromno mi pomenijo vse te izkušnje in stvari, ki jih doživim. Včasih sem rad metal denar v materialne stvari, zdaj ga pa raje vržem v spomine in izkušnje. Iz vsakega potovanja pridem nazaj z ogromni novimi stvarmi, ki jih lahko delim. Mama je ogromno potovala in je zanimivo, ko pripoveduje kje vse je bila, kaj je videla itd.

Potovanje ti razširijo obzorje in pogled na svet. Vidiš tudi, da vsi tvoji problemi niso tako pomembni. Je tudi lepa prekinitev monotonosti življenja, ker za nekaj dni odmisliš na šiht in vse ostalo in si postavljen v nek "nov svet".

Vse skupaj mi je zdaj postalo vredno denarja in po koncu enega potovanja že skoraj začnem planirati drugega. Pa ne govorim tu samo o nekih eksotikah, na zadnje sva bila za par dni v Budimpešti in je bilo very nice.

+1

BigBoss je izjavil:

Mi smo od leta 2003 ko sta bila otroka dovolj velika vsako leto nekam potovali. Po eni strani je bila to čisto "čustvena" odločitev, pač z ženo uživava v odkrivanju novega. Po drugi strani pa se mi tudi zdi prav, da otrokom pokažeš (ne samo poveš), da je marsikje na svetu precej drugače kot pri nas.

Se strinjamo.

BigBoss je izjavil:

Aja, še tole : Vem za kar nekaj ljudi, ki so na potovanjih spozanli boljšo polovico.

Moj primer.

BigBoss je izjavil:

Tudi jaz sem najprej tako razmišljal. Potem pa sem ugotovil, da lahko na potovanja daleč proč hodim dokler sem še pri moči. Ko ne bom več mogel oziroma mi bo pretežko, pa se bom lotil tistega, kar mi bo takrat dosegljivo. Tako bom lahko ubil obe muhi. Najprej odkriti vse v okolici in potem, ko bom prestar, hoditi na dolga in bolj utrudljiva potovanja bo veliko težje, če ne celo nemogoče.

Bolj se ne bi mogli strinjati.

coffeetime12 ::

maco-maco je izjavil:

Včasih je res še najbolš it v park za blokom. Turizem se je kar malce izrodil. Nekako ne razumem ljudi, ki se odpravijo na drug konec sveta, pa potem tam ždijo v nekem resortu in nimajo popolnoma nič od destinacije. Mogoče jih spravijo na kakšno ladjico ali izlet, kjer se potem drenjajo s še ostalimi turisti. Na žalost je prevoz postal prepoceni in je vsak lolek postal ''popotnik''. Še tam na Mont Everestu čakajo v koloni. Do tja so jih pa s helikopterji pripeljali, zadnji kilometer pa jih šerpa odvleče. Pa kak imbecil na instagramu objavi sliko, pa spet, cela čreda za njim na tisto lokacijo.
Pa ne mislim sedaj tukaj na koga konkretno, samo tole je res postalo že malo preveč. So pa drugače seveda potovanja lahko zelo zanimiva in poučna. Za odpočit pa bi bilo bolje če bi ljudje odšli v bližnje toplice.

Pozdravljeni!
Naš primer: atol Tikehau 9 oseb, od tega 5 dni popolnoma sami. Atol Ahe, 6 oseb od tega 3 dni popolnoma sami. Cookovi otoki 11 oseb... Sami venomer izbiramo neposeljene predele. Turistično-agencijsko-hotelske anomalije odpadejo.

coffeetime12 ::

Buddah je izjavil:

Se strinjam z napisani. Množični turizem in odhod na destinacijo zato, da se slikaš ob določeni atrakciji je po mojem mnenju povsem v nasprotju s "popotništvom". Sam zato raje čas preživljam z lokalnim prebivalstvom in izmenjujem pogled na svet z njimi. Doslej so me vedno odpeljali na razne skrite kraje/kotičke, ki so me naravnost osupnili- things money can't buy. In to je tista stvar, ki mene osebno obogati tekom potovanj- pogovor z drugimi ljudmi, utrip drugih krajev in spoznavanje vrednot drugih kultur. Glavnih atrakcij praktično nikdar ne obiskujem, ker se mi gabi čakanje v dolgih kolonah samo zato, da nato 2 minuti slikam določen element.

Pozdravljeni!
Se strinjamo.

coffeetime12 ::

buttcrack je izjavil:

sploh nima veze kdo je pred teboj že kje bil... greš kamor se ti zdi da ti bo všeč.
Meni se vse dopade, enkrat divjina bornea, kaos tajske, NY, kanarci, vietnam itd... sem pa poleg NY najbolj itak užival na NZ, OZ in na samoi.
tako da coffeetime12, se še ne morem odločit a ti bolj zavidam a bolj privoščim ;)
Snemaj in deli dalje, hvala!

Pozdravljeni!
Hvala za pozitiven komentar. Kaj pa Nova Kaledonija, Kambodža? Ste se kaj potikali tam? Ker ste omenili, da ste se potikali na Samoii in N. Zelandiji, prilepite kakšen video ali dva.

jype ::

Nismo snemali. Več kot tri tone ogljika v eno smer na potnika. To ni vzdržno.

gruntfürmich ::

kako pa se bo naučil nekaj novega?

posadi drevo in nehaj jamrat
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

posadi drevo
Že prek 4000 sem jih.

gruntfürmich je izjavil:

nehaj jamrat
You're not my mom!

gruntfürmich je izjavil:

kako pa se bo naučil nekaj novega?
Lahko gre z vlakom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

coffeetime12 ::

jype je izjavil:

Nismo snemali. Več kot tri tone ogljika v eno smer na potnika. To ni vzdržno.

Pozdravljeni!
Ščipalka za nohte, Dr Beckmann ali Oplov vijak?

jype ::

Nič od tega.

Eksponentno se povečujejo potovanja Kitajcev po svetu, zaradi naraščanja njihove kupne moči. Evropejci in Američani moramo z zgledom pokazati, da z letalskim prometom ne bo šlo, dokler se ne pojavi alternativa, ki je okoljsko vzdržna (kot so na primer električna letala).

To je težko, glede na to da smo do zdaj mi praktično neomejeno potovali, a tako ne bo več šlo v nedogled.

Kot alternativo (destinacije potovanja, ki je tudi avantura) lahko toplo priporočam centralno Azijo, skupaj s transsibirsko železnico, ki vozi na elektriko. Razumem, da padate na turkizne atole v Pacifiku, a naraščanje gladine oceanov bo te preplavilo, če se obnašanje ne spremeni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Lahko gre z vlakom.
na otok sredi oceana?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OrkAA ::

Jure, ce nimas kaj pametnega dodat, se lahko brez problema umaknes iz debate.

Ce bi se rad pogovarjal o ogljicnih odtisih potovanj, lahko brez slabe vesti odpres novo temo, tole pa pusti, da sluzi cemur je bila namenjena.

jype ::

S tem bi se lahko strinjal pred 50 leti, ko še ni bilo jasno, kakšne bodo posledice. Zdaj je to podobno pisanju o tem, kam bi sredi hude suše na krasu šli zakurit kres. Sprijazniti se boste morali s tem.

tikitoki ::

In kdo bo to uzakonil?

jype ::

Dejstev pa menda ja ni treba uzakoniti?

tikitoki ::

Vidim, da dejstev ne poznas. Zakon prepoveduje kres kjerkoli, kjer vlada susa. Medtem, k ti nihce ne preprecuje potovanja z letalom.

jype ::

tikitoki je izjavil:

Zakon prepoveduje kres kjerkoli, kjer vlada susa. Medtem, k ti nihce ne preprecuje potovanja z letalom.
To se ne bo spremenilo, dokler se zakonodajo sprejemalo na podlagi pobud lastnikov kapitala.

https://simpleflying.com/heathrow-expan...

buttcrack ::

coffeetime12 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

sploh nima veze kdo je pred teboj že kje bil... greš kamor se ti zdi da ti bo všeč.
Meni se vse dopade, enkrat divjina bornea, kaos tajske, NY, kanarci, vietnam itd... sem pa poleg NY najbolj itak užival na NZ, OZ in na samoi.
tako da coffeetime12, se še ne morem odločit a ti bolj zavidam a bolj privoščim ;)
Snemaj in deli dalje, hvala!

Pozdravljeni!
Hvala za pozitiven komentar. Kaj pa Nova Kaledonija, Kambodža? Ste se kaj potikali tam? Ker ste omenili, da ste se potikali na Samoii in N. Zelandiji, prilepite kakšen video ali dva.

so bili časi še pred smartphone norijo, seveda imam cel kup GB spominov, ampak daleč od takih hudih dronskih, da bi smetil temo :)

kar se pacifika tiče, je bila samo samoa na sceni, je malo zmanjkalo časa in cekinov. WH viza in je 2 meseca OZ terjalo precej velik kup privarčevanega. Kambodža pa razen phnom penha in siam riepa tudi nič več.
Kdor ima priliko za kakšne leto + spokat in it takole "v neznano" lahko samo toplo priporočam. če nimaš od ata kreditne s seboj, te lahko taka stvar konkretno definira za bodoče življenje.

Gogo ::

Bom kar v tej temi vprašal, da ne odpiram nove.
Torej z družino bomo letni dopust 2020 preživeli v Moskvi in ST. Peterburgu ter nadaljevali v Helsinki. Je kdo bil zadnje čase v Rusiji in lahko da kakšne nasvete? Zanima me predvsem: hoteli v Moskvi in St. Petersburgu, kako je s prehrano, kaj si ogledati ne da bi bankrotirali pri vstopninah etc. Thx.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

buttcrack ::

3/4 teh infotov dobiš na prvi strani tripadvisorja.

Gogo ::

O ja, tam sem tudi sam kar aktiven tako da sem prebral vse kar je o Moskvi in St. Petersburgu. Info iz domačih logov je pa le boljša.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

pwn3rrr ::

Bil lani v Moskvi in St. Peterburgu... hoteli so v splošnem na slabšem nivoju kot tukaj, ampak se vedno da dobiti kaj pametnega... preko Bookinga/TripAdvisorja boš najlažje izvedel oz. videl, čeprav te tudi tam hitro "nategnejo", nas so recimo za hotel v St. Peterburgu, hotel je bil v bistvu v polkleti neke stare zgradbe, ki je od zunaj že napol razpadala, na Bookingu so pa imeli slike sosednje, lepo obnovljene stavbe, tko da ga kakšno uro sploh nismo našli, mimoidoči pa tudi niso vedeli ali pa so nas celo poslali nekam naprej v druge ulice + pisalo je, da je zajtrk vključen, a na koncu so imeli samo neko skupno kuhinjo, kjer si si lahko skuhal čaj/kavo in vsako jutro so prinesli za vsakega en rogljiček... ko smo pa napisali mnenje o hotelu na Bookingu (precej kritik seveda), ga pa sploh niso objavili. Tko da je treba biti tudi na kaj takega pripravljen... Glede hrane načeloma ni problema, mi smo v Peterburgu precej hodili v Marketplace. Vstopnine imajo pa za vse Ruse cca. 50% cenejše, kot za ostale turiste, cene so pa kar visoke včasih, tko da mi smo se večinoma sproti odločali, če ne drugega smo si vsaj od zunaj pogledali znamenitosti. Iz Moskve v Peterburg se splača it s hitrim vlakom. Pa toplo priporočam, da se navadite brat cirilico oz. če ne drugače, bi si zakupil prenos podatkov za tisti teden ali dva in z google prevajalnikom prevajal napise, ker je čisto vse napisano v "grabljicah" in nimaš pojma kje si pa kam moraš it (imajo zelo poceni recimo Beeline, neomejeno interneta + klici za 14 dni je cca 10€), tudi angleško znajo zelo slabo, še v muzejih včasih sploh ni nobenih angleških prevodov... Rusija pač, lepo za tisti teden ali dva, potem se pa raje vrneš :)

Gogo ::

@pwn3rrr
Hvala. Ja glede hotelov se zavedam, da je booking precej šalabajzerski. edino kar si bomo sigurno ogledali je ruski državni cirkus, drugo pa glede na ceno in vrste, če ne pa od zunaj.:) Mogoče veš kako je glede brezglutenske hrane? Vlak pa bo Moskva-St.Peter-Helsinki. Net tudi, da najstnika ne znorita.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zeitgeist ::

ne podpiraj cirkusov in posledicno mucenja zivali!

coffeetime12 ::

jype je izjavil:

Nič od tega.

Eksponentno se povečujejo potovanja Kitajcev po svetu, zaradi naraščanja njihove kupne moči. Evropejci in Američani moramo z zgledom pokazati, da z letalskim prometom ne bo šlo, dokler se ne pojavi alternativa, ki je okoljsko vzdržna (kot so na primer električna letala).

Evropejci in Američani niste nobena referenca, ne zgled. Prej sramota. Za prevoz v Guantanamo se posamezniku ni potrebno nadajati električnih letal ali pač? Menimo, da bodo prej Ivanu J. ponovno pognali bujni lasje, kot pa boste vi dosegli zavidljivo letalsko razdaljo. S. Gradec ni ravno referenca,. Se strinjate?

jype je izjavil:

Razumem, da padate na turkizne atole v Pacifiku, a naraščanje gladine oceanov bo te preplavilo, če se obnašanje ne spremeni.

Razen vas, noben nikamor ne pada. Potovanja so bila, so in bodo še naprej, pa čeprav v hrastovi lupinici in počenim veslom.

Želimo vam še naprej veliko uspešnega električnega veslanja.
Lp,
Družina

c3p0 ::

Bitcoin miner pridiga o CO2 odtisu?

coffeetime12 ::

Smo že na cilju?

coffeetime12 ::

Mataiva, tisti preplepi, skrit trenutek, ko vse diši, se spreminja ter menja bistvo. Tu, zdaj in nikoli več ... Brezčasnost je nuja. Gremooo ...

coffeetime12 ::

-------------------------------------------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

Buddah ::

Izgleda čudovito. Nažalost je tudi obisk dokaj drag :/

coffeetime12 ::

Buddah je izjavil:

Izgleda čudovito. Nažalost je tudi obisk dokaj drag :/

Razen letalskih kart, ne. Možnosti so, iznajdljivost mora biti prisotna., pozitiva tudi in gremo .... Rezervacije direktno pri družinah na atolih so najboljše, enako kot rezerviraš apartma na Korčuli.

Naš Tikehau 2019 posneto z našim malim dronom:

Zgodovina sprememb…

coffeetime12 ::

Blub, blub, blub, blub

Zgodovina sprememb…

Buddah ::

Koliko si dal za karto?

coffeetime12 ::

Medtem, ko v Sloveniji čakamo na menjavo, res preprosti chillout:








Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je point turističnih agencij? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10011780 (1103) Buggy
»

Kam za Božič in novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1398102 (2351) feryz
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220907 (11716) VolkD
»

Kako denar vložit "v sebe"?

Oddelek: Loža
324388 (1882) paraboŁa
»

Vaša sanjska destinacija?

Oddelek: Loža
495023 (3808) MIHAc27

Več podobnih tem