» »

firewire

firewire

krjavelj ::

Zivjo!

Imam en tehnicni problem. Zelim povezati dva racunalnika preko FireWire portov. Ena masina je Sony Vaio laptop, s 4-pinskim konektorjem (torej brzina prenosa 100 ali 200 Mb/s) in WinXP pro, druga masina pa je namizni P4 in Win2k. Firewire porti na tej masini so 6 pinski (400 Mbit/s). V kolikor vem, bi morala povezava delovat. Nekje sem zasledil, da za direktno povezavo dveh racunalnikov cez FW rabis poseben kabel.

Ima kdo od vas kaj vec izkusenj s tem?

Hvala.

Matty ::

To tud mene zanima, pa se kako je z internet connection sharing? (imam kabel, pa dva racunalnika, oba imata fw porte)

waters ::

Kolikor poznam jaz problem mora biti klasičn 1394 kabel. Potreben pa je programček Firenet na www.unibrain.com, kateri je za plačat oziroma dela če se prav spomnim 15 min. Upam, da sem kaj pomagal.

LP

Nevron ::

Firewire se nastavi podobno, kot mrezna kartica (sistem ga vidi kot ethernet adapter-1394 Net Adapter),
torej je vse kar rabis delujoc kabel, ki ga nato prikljucis v doticna racunalnika. Vse ostalo naredijo windowsi,
ker pa ti ne naredijo zmeraj tisto kar se od njih pricakuje, je potrebno vcasih rocno nastaviti ip naslove
(le-ti se naj razlikujejo le v zadnjih treh stevilkah - npr. 192.168.1.xxx).
Problemi se lahko pojavijo v primeru, ce zelis uporabljati firewire in ethernet povezavo istocasno.
Firenet programcek ni potreben za delovanje firewire.

LP

krjavelj ::

Ja, hvala za odgovore. Malo sem se brskal po spletu in nekako ugotovil, da pod WinXP res ne bi smelo bit problemov. Vecji hudic je pod Win2k, ki naj ne bi imeli vdelane podpore za Firewire networking. Je ta informacija napacna? Freddy_CD? Pod katerim OS si ti nabiral izkusnje?

Hvala.

Nevron ::

Men to deluje na Windows XP (pro in home edition).
Za win 2000 pa ne vem. Ce le-ti nimajo podpore za firewire, bos moral
uporabiti programcek Firenet (ta bo dodal driverje za ethernet
preko firewire).

LP

waters ::

Jaz sem imel na eni strani XP na drugi Win2k in ni šlo drugače kot z firenetom.
LP

frenk ::

kva pa če bi mel firewire lan preko obeh portov...torej z dvema kabloma naenkrat...a sploh lahko oba priključka istočasno delujeta:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293711 (3548) Vikking
»

Kopica zanimivih težav na "Audio Production" prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
151881 (1566) zcetrt
»

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Oddelek: Pomoč in nasveti
322099 (1875) Looney
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697282 (6430) BadWolf
»

Problemi z DV kamero Panasonic NV-GS15

Oddelek: Zvok in slika
121698 (1551) ponky

Več podobnih tem