» »

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Looney ::

Šolska kamera mi povzroča težave. Noče se povezat z računalnikom prek firewire kabla. Prodajalec v Jae, kamor sem šla iskat kabel mi je povedal, da potrebuje ta kamera nekakšen poseben firewire kabel (z nekakšnim filtrom, če se prav spomnem). Pojma nimam kaj natančno je mislil s tem. Bila sem prepričana, da naj bi bilo to nekaj takega, vendar očitno ni, saj sva s profesorjem ravno to preizkusila.:(

Se komu sanja kaj bi se dalo narediti oziroma kakšen kabel natančno rabim, če je res težava v kablu?:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

;-) ::

Ti...profesor...kamera...dobri.profesor.je.bi.nežen....znjo..

Looney ::

Grrrrrrrrrrr... EWEER, če ne znaš pomagat, potem se ne oglašaj!!! Dovolj težav imam že brez takih komentarjev!>:D ;((
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

balocom ::

tale fileter je v resnic feritni obroček... ...ponavdi grejo žičke čez notranjo lukno obroča, nato pa še enkrat okrog. Tale pa zgleda da je samo gor nataknjena. Ne poznaš nobenega z fw. kablom, ki dela z tm digitalcm?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

StratOS ::

Mogoče potrebuješ kakšne dodatne driverje za kamero ?
Ali imaš PCI komponento firewirea, a deluje ?
Kar se tiče kabla, preglej če je v redu, probaj sprobati katero drugo kamero in ugotovila boš če je kabel res v redu.
Glede kabla, mislim, da ne potrebuje nikakršnih dodatnih elektronskih sklopov ali dušilcev.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Looney ::

Težava ni v računalniku. Preizkusila sem tudi na drugem. Tudi s kablom samim ni nič narobe. Sem preizkusila dva. Glede driverjev ne vem, če potrebuje kakšne, vendar sem skoraj sigurna, da ne. Sicer pa bi jo moral računalnik vsaj zaznat. Ali pa kamera zaznat računalnik, a ne?

In balocom: Ne, ne poznam.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

StratOS ::

Seveda, računalnik bi sam "moral" zaznati novo napravo, driverji pridejo na plan po zaznavi.

Kamera mora seveda biti vžgana, pri določenih modelih v playing mode in ne camera, pri določenih modelih moraš še dodatno vklopiti DV mode, drugače to takoj pri uspešni povezavi tudi kamera zazna.
Če si sprobala dva/več kablov in stvar ne deluje, probaj z drugimai kamerami, kombinacijami kabel/kamera.

Glede na do sedaj navedenih poskusih je zgleda problem pri PC komponenti firewirea, seveda če z kamero in kabli ni nič narobe.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Looney ::

Ampak preizkušeno je bilo na dveh računalnikih.

Če bi imela pa več kamer, se pa vsekakor ne bi mučila s to.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Looney ::

Še ena težava. Očitno me ta kamera res ne mara. Posnetek sem prenesla preko USB kabla in mi ni preneslo celega. Stalno mi preskakuje. Ne odvija se gladko, temveč tu pa tam za celo sekundo skoči naprej. Od posnetih skoraj osemdesetih minut, imam zdaj na računalniku shranjenih 41 minut. Kje sem ga spet polomila?:( :O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

5er--> ::

Uporabila si usb, ki temu ni primeren.
Pa je Firewire omogočen v biosu?

Looney ::

Nisem šla preverjat, ker sem sklepala, da, če na dveh računalinikih ni delalo (od tega na enem BI moralo), da težava ni v računalniku, temveč v kameri.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

5er--> ::

Pol pa preveri manual od kamere in poglej kako se omogoči DV. (oz. sprehodi se po menujih v play mode-u)
Ko bo pc igračko zaznal bo zaigrala ista melodija, kot če bi vklopila usb ključek.
Glede firewirea na pc-jih:
start->settings->network connections
poglej, če je kakšen:
1394 Connection

Če ni na seznamu nobene 1394 povezave, pc ne zazna firewire priključka. (pa če je na disabled/onemogočeno, daj na enabled/omogoči)

Looney ::

Težava NI v računalniku, še enkrat poudarjam. Ja, računalnik seveda zazna priključek. Ne zazna pa kamere. Problem tiči v sami kameri, ker vse ostalo dela.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

;-) ::

Pa res ni nobenih navodil od kamere?

Looney ::

Ja, jaz jih nimam, ker je kamera šolska. Na internetu so, vendar so vsa v cirilici.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

5er--> ::

Tukaj so angleška navodila.




Looney ::

Torej potrebuje poseben kabel. In kje naj jaz staknem takšen kabel?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

Imam podobno kamero, in deluje z FIREWIRE kablom normalno. Večja verjetnost je da ne znaš nastavit kamere za pošiljanje dv na računalnik.
Pa seveda program za zajem moraš imeti..
Probaj z zelo kratkim kablom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moglasi ()

aljazh ::

Na sliki je kabel, ki ima na obeh straneh 4-pinski konektor. Razen če imaš prenosnik, potrebuješ takšnega, ki ima na eni strani 6-pinski konektor.

Sam sicer menim, da kabel ne igra vloge. Še najbolj verjetna se mi zdi možnost, da bi bilo treba kamero nastaviti na DV-out. Kajti lahko da je prej kdo prenašal video material iz računalnika nazaj na kamero in je vklopil DV-in.

Ko pa praviš, da preko USB vendarle nekaj uspeš prenesti - ali lahko morda kje na kameri izbiraš med USB in firewire?

Ali pa če je skurjen firewire port na kameri...

Looney ::

moglasi, in kaj natančno bi lahko tukaj narobe delala?

Z zelo kratkim kablom? Kaj naj grem v trgovino in kupim deset različnih kablov po barvi in dolžini in debelini in kaj vam kakšne še vse in to vse preizkusim? Pa še kakšno kamero čisto za mimogrede, da vidim, če z drugo kamero dela?:\

Na sliki je kabel, ki ima na obeh straneh 4-pinski konektor. Razen če imaš prenosnik, potrebuješ takšnega, ki ima na eni strani 6-pinski konektor.

Imam takega, ki ima na eni strani 6-pinski konektor, sicer pa imam na računalniku možnost priklopa tudi 4-pinskega.

In, ja, z USB kablom mi kamera normalno zazna računalnik in raćunalnik kamero.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

ČE je potreben filter zaradi motenj.. in takega kabla nimaš.. lahko pomaga uporaba čimkrajšega kabla.
Barva .. vseeno :)
Lahko pa kupiš ferit , ampak pazi, nekateri firewire kabli so togi, in se ne dajo naviti okrog ferita.

Looney ::

In ne pomaga, če daš samo enkrat čez?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

Krog moraš narest (kot na sliki)

Looney ::

Ja, razumem. Ampak kabel je predebel, da bi šel dvakrat skozi. Še enkrat gre komaj. Kaj je pa sploh razlike v tem, če ga daš enkrat ali, če ga oviješ?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

V dušenju motenj , seveda..

Looney ::

Nisem petletni otrok.:\ Lahko mi razložiš na normalnem nivoju. Kakšna je konkretna razlika v teh dveh navedenih načinih?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

Mislim da sem na to že odgovoril. Če pa želiš formulo... tudi obstaja.. :)
Glede na to da se pogovarjamo o enostavnih rešitvah.. menim da to zadostuje:
Uporabiti čimkrajši kabel, na računalniku imeti nastavljene prave gonilnike. (XP SP2 imajo težave z gonilnikom za firewire.. sp1 dela bolje (beri hitreje) čeprav če je vse prav nastavljeno dela še vedno dobro.
In seveda uporabiti program za video.. recimo sony VEGAS, ali pa kakšen drugi ki podpira DV.
Lahko nastane problem edino če imamo napačno kamero (recimo uvoženo iz amerike) katera lahko da ne podpira PAL standard oz 25 fps.
tako.

Pa še nekaj.. Če ti nikakor ne uspe spraviti posnetke iz kamere na računalnik.. si lahko sposodiš drugo kamero, s katro lahko posnetke spraviš na računalnik.
Med tvojimi prijatelji se zagotovo najde kakšen ki ima miniDV kamero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moglasi ()

Looney ::

Poglej, zaenkrat mi bo čisto zadostoval Windows Movie Maker. Najprej moram pripravit kamero do tega, da jo bo računalnik sploh zaznal, potem se bom pa ubadala s programom za zajem posnetka. Kamera podpira PAL standard. Prek USB-ja mi vse dela glede povezave in snemanju videa, samo posnetek je pa pač zanič. In smo spet v začaranem krogu.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

Looney ::

Hm... med počitnicami najti koga z mini DV kamero... mission impossible!:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

moglasi ::

Ja za ta program ne vem če podpira DV firewire. ČE imaš možnost, probaj Sony Vegas, ima odličen program a zajem videa. In ima že vgrajene gonilnike za DV kamere.

Looney ::

Ampak tudi, če NE podpira, bi računalnik kamero MORAL zaznati!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

mare_ ::

Drugače podpira ;)

Looney ::

No, še ta udarec. Torej vse dela, razen (očitno) kamere?:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286098 (5063) Tomay
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293701 (3538) Vikking
»

nov računalnik - ne dela zvok

Oddelek: Zvok in slika
211555 (1338) 5er-->
»

I.link = Firewire

Oddelek: Zvok in slika
52628 (2564) Vikking
»

Mini dv kamera kot webcam kako

Oddelek: Zvok in slika
191597 (1461) iMNATA

Več podobnih tem