» »

počasen računalnik

počasen računalnik

primo ::

Odkar sem naložil na novo Win 10 mi pri nekaterih opravilih računalnik dela zelo počasi. Zelo počasi mi odpira izbrane datoteke, ali ko ustvarim novo datoteko začne vrtet tisti krogec in čakam, čakam, da se odloči. Nekatere programe zelo dolgo odpira. In ko delam s programom Canon digital photo profesional za obdelavo slik v Raw formatu mi tudi občasno začne vrtet krogec in čakam tudi po par minut, da lahko nadaljujem z delom. Prej teh težav nisem imel. Prosim za kakšen nasvet.

Ahcet9 ::

ni druge kot ponoviti vaju, torej še enkrat vse na novo namestit

DeeCoy ::

Prosim, da najprej prebereš tole temo: Kako napisati temo v Pomoč in nasveti [Pozor: samo za rač. težave!]

Mi namreč kristalne krogle žal nimamo.

primo ::

Ahcet9, hvala za nasvet. DeeCoy, tvoj odgovor mi ni čisto nič jasen, Res, da nisem računalniški strokovnjak kot ti, zgleda pa da sem tudi drugače v primerjavi s teboj pravi bumbar. Namreč mislil sem da je to tukaj forum, kjer lahko nekdo pove svoj problem in mogoče dobi kakšen pameten nasvet.Ne vem kaj sem jaz takšnega vprašal, da bi rabil pomoč čarovnika. Meni se zdi da moja tema ni nič drugačna, kot recimo: "Usb/dvd pogon , tezava dostopati", "CPU Problem z temparaturo", "Nenaden pričetek rušenja določenih programov, W7" itd.... Nekatera zgoraj omenjena vprašanja so celo dobila tvoj visoko cenjen strokovni odgovor. Opravičujem se, da sem postavil vprašanje za moj problem, ki po tvoje ne sodi v ta forum in je užalil tvojo strokovno visokost. Pač nismo vsi tako ineligentni kot ti. Lep pozdrav!

jype ::

Kako si pa Windows naložil? Si pobral ISO z microsoft.com in ga dal na USB, ali je bil kakšen bolj sumljiv vir?

IL_DIAVOLO ::

Sklepam, da imas presvoh hardware. Kaksne so specifikacije kiste?

XLapse ::

primo je izjavil:

Ahcet9, hvala za nasvet. DeeCoy, tvoj odgovor mi ni čisto nič jasen, Res, da nisem računalniški strokovnjak kot ti, zgleda pa da sem tudi drugače v primerjavi s teboj pravi bumbar. Namreč mislil sem da je to tukaj forum, kjer lahko nekdo pove svoj problem in mogoče dobi kakšen pameten nasvet.Ne vem kaj sem jaz takšnega vprašal, da bi rabil pomoč čarovnika. Meni se zdi da moja tema ni nič drugačna, kot recimo: "Usb/dvd pogon , tezava dostopati", "CPU Problem z temparaturo", "Nenaden pričetek rušenja določenih programov, W7" itd.... Nekatera zgoraj omenjena vprašanja so celo dobila tvoj visoko cenjen strokovni odgovor. Opravičujem se, da sem postavil vprašanje za moj problem, ki po tvoje ne sodi v ta forum in je užalil tvojo strokovno visokost. Pač nismo vsi tako ineligentni kot ti. Lep pozdrav!

brez skrbi , deecoy je malo poseben ...

Povej specs bomo dosti lažje pomagali.
alien technology

jype ::

Če je "na novo" naložil Windows 10, mu je verjetno prej delalo bolje?

primo ::

hvala za odgovore. Windows so z licenco. Naložil jih je sin.Da bi imel prešvoh hardware je malo verjetno , ker mi je računalnik pred tem par let normalno delal. Zdaj pa ko izberem recimo en disk, se čuje zvok diska. tisti krogec se vrti in čakam. Potem na tem disku označim en direktorij, spet brni in krogec. Isto ko hočem ustvarit nov direktorij. Sem pomislil, da ni kakšna nastavitev in mi vasko dejanje preverja antivirus program integriran v Windowsih ali požarni zid. Sem tam nekaj vklapljal in isklapljal pa ni nič boljše. Moja konfiguracija: Vrsta procesorja QuadCore Intel Core i7-920, 2800 MHz (21 x 133), Ime matične plošče Asus P6T (2 PCI, 1 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 6 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394), 3D-pospeševalnik ATI Radeon HD 3870 (RV670), spomin DIMM1: OCZ XTC Platinum OCZ3P1600LV2G 3x 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (8-7-7-16 @ 533 MHz) (7-7-7-16 @ 533 MHz) (6-6-6-14 @ 457 MHz) (5-5-5-12 @ 380 MHz)

Ahcet9 ::

tukaj nima strojna oprema nič opravka! tudi sam sem to opazil, kar se tebi sedaj dogaja, ko sem na določene sisteme nameščal windows sistem

včasih pride tako in ni druge, kot da se vse na novo naloži ampak tudi tu ni nujno, da se težava odpravi; lahko se spet pojavi

MrStein ::

primo je izjavil:

Prej teh težav nisem imel. Prosim za kakšen nasvet.

Kdaj prej? Kaj je bilo takrat drugače?

jype je izjavil:

Kako si pa Windows naložil? Si pobral ISO z microsoft.com in ga dal na USB, ali je bil kakšen bolj sumljiv vir?

Plus tole.

Verjetno je edini smiselni korak, spet namestiti (prej disk brisat, nič čarat, samo vse particije brisat, lahko kar med nameščanjem Windows).
In potem biti pozoren, ali je problem takoj, ali šele ko se kaki "čuden" program namesti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

cekr ::

Pojdi na Asusovo stran in poglej, če so kakšni gonilniki za tvojo ploščo. Je čisto možno, da je problem s sata kontrolerjem. Win10 ima malo okleščeno zbirko provzetih gonilnikov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

primo ::

Prej predno sem na novo naložil win 10 je računalnik delal normalno hitro. Ko sem recimo kliknil na en direktorij in označil new folder, mi je vse takoj odprlo in sem lahko takoj vpisal ime novega direktorija. Zdaj pa po vsaki komandi se vrti tisti lrogec, praska po disku in traja kar nekaj časa da odpre. Bom pogledal za posodobitve, čeprav sem tudi prej imel windows 10 in je vse delalo. Sem pač se hotel rešit vse navlake in na frišno namestil winse. Bom poskušal še enkrat naložit. Probal sem vprašat, morda je imel še kdo podoben problem in jo je rešil samo s kakšno pravilno nastavitvijo. Hvala vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()

MrStein ::

Kaki disk?
Javlja kake napake? Preveri recimo z Crystal Disk Info

PS: Je pa take zadeve zelo težko diagnosticirati. Meni je recimo moj PC zadnje dni rabil dvakrat dlje za start kot sicer. Sem že skoraj začel z "raziskavo", pa sem opazil, da ga moti en vtaknjen USB ključek. Ki sicer dela čisto brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

primo ::

ne nobene napake ne javi. Samo ko hočem kaj odpret, ali kaj posnet na disk, dolgo melje, kao brska po disku. Potem pa ko enkrat naredi kar sem hotel in dokler delam na istem direktoriju ali disku dela normalno. Ko pa hočem spet kaj posnet na drugi disk, pa spet traja da odpre.

primo ::

Evo sem preveril diske z Crystal Disk Info. Vsi so v redu samo na enemu, ki je razdeljen na 2 particiji je javil neko napako. Vendar ta disk zelo redko uporabljam.
 napaka diska

napaka diska

cekr ::

Odklopi ga. Za začetek imej priklopljen samo sistemski disk.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

XLapse ::

cekr je izjavil:

Odklopi ga. Za začetek imej priklopljen samo sistemski disk.

in pol meni folk... sej lahko maš HDD in SSD skup. Yep če hočeš polž od kompa
alien technology

cekr ::

Če rešuješ probleme, moraš včasih tudi kaj odklopit. Na začetku najbolje, da spraviš vse na minimum.
V novih strojih pa HDD itak nima kaj iskat.
Konfiguracija je sicer takšna, da bi moral sistem lepo tečt. Je pa bolje, če je na SSD-ju. Vse ostalo je matranje lastnih živcev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

XLapse ::

cekr je izjavil:


V novih strojih pa HDD itak nima kaj iskat.

končno en pameten uporabnik, jaz sem istega mnenja in imam SSD only sistem in je BLISKOVIT.
alien technology

jype ::

primo je izjavil:

Zdaj pa ko izberem recimo en disk, se čuje zvok diska. tisti krogec se vrti in čakam. Potem na tem disku označim en direktorij, spet brni in krogec. Isto ko hočem ustvarit nov direktorij. Sem pomislil, da ni kakšna nastavitev in mi vasko dejanje preverja antivirus program integriran v Windowsih ali požarni zid. Sem tam nekaj vklapljal in isklapljal pa ni nič boljše.
To se meni bere kot disk, ki ima težave z branjem določenega sektorja. Si preveril SMART vrednosti? Poizkusi ta disk izključiti iz sistema, če sistem ni naložen ravno nanj.

To, da mešaš SSDje in HDDje ne sme vplivati na hitrost, lahko pa disk, ki ima težave, bistveno vpliva na odzivnost sistema. Vsekakor so SSDji že tako poceni, da se splača disk, ki ti morda odpoveduje, zamenjati za nov SSD.

IL_DIAVOLO ::

Hdd je cisto v redu za zadeve, ki niso del del windowsa.

primo ::

Jaz imam windowse in programe na SSD disku. Ostali diski so samo za arhiv. Kaj napaka, ki jo kaže en disk je huda? Sicer pa bom probal ta disk izključit, čeprav kot sem že rekel na njega že dolgo nisem zapisoval.

MrStein ::

Tak tak. Ne imej gor ničesar, česar nimaš nekje kopije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:

primo je izjavil:

Ahcet9, hvala za nasvet. DeeCoy, tvoj odgovor mi ni čisto nič jasen, Res, da nisem računalniški strokovnjak kot ti, zgleda pa da sem tudi drugače v primerjavi s teboj pravi bumbar. Namreč mislil sem da je to tukaj forum, kjer lahko nekdo pove svoj problem in mogoče dobi kakšen pameten nasvet.Ne vem kaj sem jaz takšnega vprašal, da bi rabil pomoč čarovnika. Meni se zdi da moja tema ni nič drugačna, kot recimo: "Usb/dvd pogon , tezava dostopati", "CPU Problem z temparaturo", "Nenaden pričetek rušenja določenih programov, W7" itd.... Nekatera zgoraj omenjena vprašanja so celo dobila tvoj visoko cenjen strokovni odgovor. Opravičujem se, da sem postavil vprašanje za moj problem, ki po tvoje ne sodi v ta forum in je užalil tvojo strokovno visokost. Pač nismo vsi tako ineligentni kot ti. Lep pozdrav!

brez skrbi , deecoy je malo poseben ...

Povej specs bomo dosti lažje pomagali.

Zakaj sem jaz poseben? Samo rad bi, da človek, ki potrebuje pomoč, opiše, kak računalnik sploh ima. Torej isto kot ti, ampak sem se že naveličal spraševati po harwaru, ampak samo še limam navodila za pisanje teme not..

cvalsr ::

Se opravičujem, ampak v dobre pol ure sem trikrat naletel na bebca, ki zdaj celo druge ocenjuje, da so "malo posebni".
Bom kar samega sebe skopiral še semle:


Xlapse je v neki drugi temi napisal, kopiram citat:


XLapse :: danes, 10:30:52
ko sm delal optično omrežje za T-2 podizvajalca.. Smo meli 1 uro malice. Mislim da je blo dejansko 1 uro malice , ne pa pol šteto.
i5 8500 12GB ddr4 SSD 250 + 500
www.jypedaboss.com


Tule pa se afna, da je bil s 300 EUR na socialni, zdaj pa je upokojen zdravnik s 1700 penzije, ki mu je 4000 za avto preveč ...
Razumem, da je pač polpismen pubertetniški trol, ampak kako je lahko tako zelo slaboumen?? Sicer pa blagor mu, saj je Kristus rekel: Blagor ubogim na duhu ...

XLapse ::

DeeCoy je izjavil:

XLapse je izjavil:

primo je izjavil:

Ahcet9, hvala za nasvet. DeeCoy, tvoj odgovor mi ni čisto nič jasen, Res, da nisem računalniški strokovnjak kot ti, zgleda pa da sem tudi drugače v primerjavi s teboj pravi bumbar. Namreč mislil sem da je to tukaj forum, kjer lahko nekdo pove svoj problem in mogoče dobi kakšen pameten nasvet.Ne vem kaj sem jaz takšnega vprašal, da bi rabil pomoč čarovnika. Meni se zdi da moja tema ni nič drugačna, kot recimo: "Usb/dvd pogon , tezava dostopati", "CPU Problem z temparaturo", "Nenaden pričetek rušenja določenih programov, W7" itd.... Nekatera zgoraj omenjena vprašanja so celo dobila tvoj visoko cenjen strokovni odgovor. Opravičujem se, da sem postavil vprašanje za moj problem, ki po tvoje ne sodi v ta forum in je užalil tvojo strokovno visokost. Pač nismo vsi tako ineligentni kot ti. Lep pozdrav!

brez skrbi , deecoy je malo poseben ...

Povej specs bomo dosti lažje pomagali.

Zakaj sem jaz poseben? Samo rad bi, da človek, ki potrebuje pomoč, opiše, kak računalnik sploh ima. Torej isto kot ti, ampak sem se že naveličal spraševati po harwaru, ampak samo še limam navodila za pisanje teme not..

sem napisal poseben, ker si Grob... pač nimaš potrpežljivosti včasih in pol se OP užali kot tukaj

cvalsr je izjavil:

Se opravičujem, ampak v dobre pol ure sem trikrat naletel na bebca, ki zdaj celo druge ocenjuje, da so "malo posebni".
Bom kar samega sebe skopiral še semle:


Xlapse je v neki drugi temi napisal, kopiram citat:


XLapse :: danes, 10:30:52
ko sm delal optično omrežje za T-2 podizvajalca.. Smo meli 1 uro malice. Mislim da je blo dejansko 1 uro malice , ne pa pol šteto.
i5 8500 12GB ddr4 SSD 250 + 500
www.jypedaboss.com


Tule pa se afna, da je bil s 300 EUR na socialni, zdaj pa je upokojen zdravnik s 1700 penzije, ki mu je 4000 za avto preveč ...
Razumem, da je pač polpismen pubertetniški trol, ampak kako je lahko tako zelo slaboumen?? Sicer pa blagor mu, saj je Kristus rekel: Blagor ubogim na duhu ...


AJDE ZAJEBAVAL SEM SE Z ZOBOZDRAVNIKOM... Nono in fotr so zobozdravniki.. Ker me je tisti trolal, sm trolal nazaj.. Ja res sem bil navajen na 300 socjalne ampak že 4 leta nism na socjalni.

Dejmo se umirit , kaj tako resno jemljete vse
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

IL_DIAVOLO ::

Slaboumnez, nehaj se ze sramotit. V vsakem postu konktriras svojim izjavam, potem pa nam govoris naj se umirimo.

Patetik.

DeeCoy ::

No to obkladanje mislim, da je brezpredmetno, naj OP napiše konfiguracijo sistema, pa bomo vedeli veliko več povedat.

opeter ::

V računalniku ima navadni trdi disk, saj to je jasno. Verjetno ni preveč hitra zadeva, zdaj pa v kolikor mu crkava, pa zna bit še počasnejše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa Skrillu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71442 (1100) hamez66
»

Monitor black screen?

Oddelek: Strojna oprema
152568 (2278) DeeCoy
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
884992 (4381) Janac
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555189 (4437) Bostyan007
»

Kako bannati ip ali mac? interventno

Oddelek: Pomoč in nasveti
192708 (2213) DeeCoy

Več podobnih tem