» »

Monitor black screen?

Monitor black screen?

fokz8 ::

Zdravo.

Mam dodaten monitor Acer S191MQL. Do sedaj sem ga skos uporabljal normalno, po selitvi v drugo stanovanje, pa monitor ne deluje več - pojavi se blackscreen. Deluje, kot da bi monitor normalno napajalo, saj gori modra lučka, ki pomeni, da je prižgan, prav tako monitor zazna v nastavitvah, vendar pa slike od nikoder. Če klikam gumbe pod monitorjem, se na zaslonu vidi, kot bi se spreminjala svetloba.

Kaj bi lahko blo?

Lp
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

DeeCoy ::

Predvidevam, da gre za starejši ekran? Verjetno kak slab kondenzator

kixs ::

To imas kot drugi ekran? Preveri nastavitve - razsiri namizje.

MIHAc27 ::

Sej ima skoraj vsak ekran kak svoj meni.... če to premikaš ti karkoli kaže? Če ti ne potem je šel verjetno backlight

fokz8 ::

@DeeCoy

starejši ja, vendar pa je dobro služo do zdaj :)

@kixs

to sem že vse poskuso, nič ne pomaga.

@MIHAc27

ma spodaj tipke za meni ja, ampak se ne prikaže nič. Se semo malo vidi, kot bi se hotela spreminjat svetloba iz bolj črne na malo svetlejšo.
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

DeeCoy ::

fokz8 je izjavil:

@DeeCoy

starejši ja, vendar pa je dobro služo do zdaj :)

@kixs

to sem že vse poskuso, nič ne pomaga.

@MIHAc27

ma spodaj tipke za meni ja, ampak se ne prikaže nič. Se semo malo vidi, kot bi se hotela spreminjat svetloba iz bolj črne na malo svetlejšo.

Ko je bil skoz pod napetostjo so bli tut kondenzatorji, zato ni blo problemov. Pojavili so se, ko nekaj časa ni bil pod napetostjo. Razdri, poglej če je kakšen napihnjen in menjaj, to so popravila za par €.

fokz8 ::

DeeCoy je izjavil:

fokz8 je izjavil:

@DeeCoy

starejši ja, vendar pa je dobro služo do zdaj :)

@kixs

to sem že vse poskuso, nič ne pomaga.

@MIHAc27

ma spodaj tipke za meni ja, ampak se ne prikaže nič. Se semo malo vidi, kot bi se hotela spreminjat svetloba iz bolj črne na malo svetlejšo.

Ko je bil skoz pod napetostjo so bli tut kondenzatorji, zato ni blo problemov. Pojavili so se, ko nekaj časa ni bil pod napetostjo. Razdri, poglej če je kakšen napihnjen in menjaj, to so popravila za par €.


Hvala za info :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

fokz8 ::

@DeeCoy

https://imgur.com/a/lCrD1jB

men osebno ne deluj nič napihnjeno...
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

ToniT ::

Kondenzator pri kablih zgleda napihnjen...

fokz8 ::

ToniT je izjavil:

Kondenzator pri kablih zgleda napihnjen...


tamajhna dva ?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

fokz8 ::

zelo zanimivo...učitno so se samo kabli razlahjali...sm preklopu nazaj vseskup in iz prve dela vse :D
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

DeeCoy ::

Tisti pri kablih se tut men zdi, ni pa slika dost dobra..
Odlično, upam da tako ostane

fokz8 ::

DeeCoy je izjavil:

Tisti pri kablih se tut men zdi, ni pa slika dost dobra..
Odlično, upam da tako ostane


No včeraj je začelo spet jebati, in ko sm še enkrat razstavu, mam občutek da je kriv stik s temi kabli, saj če se ga malo dotaknem se slika prikaže/zgine. Ko sem kable odstranu in pregledu, se res vidi, da so konektorji sfukani totalka...

Ve kdo, kje bi lahko dobil nove/rabljene dokaj hitro in pa predvsem poceni...namreč na ebay.de je cena 15€ za enega, rabim pa 2...za takšno ceno pol pa že dobim skoraj rabljen ekran iste velikosti... :D

Potrebujem pa: CviLux E208903-3 AWM 20706 105C 60V VW-1
in pa: Xinya E315127 AWM 20624 80C60V VW-1

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

DeeCoy ::

Torej rabiš samo ta 2 flex kabla? premeri jih, zelo močno dvomim, da je problem v njih, glede na to da se nič ne premikata. Z alkoholom očisti konektorje in kable, bi moglo bit ok.

fokz8 ::

DeeCoy je izjavil:

Torej rabiš samo ta 2 flex kabla? premeri jih, zelo močno dvomim, da je problem v njih, glede na to da se nič ne premikata. Z alkoholom očisti konektorje in kable, bi moglo bit ok.


Js osebno mislim, da sta problem ta dva kabla, namreč če se jiva dotaknem z roko res čisto malo, slikaj takoj zgine/se pojavi in se hkrati spreminja svetlost. In ko nazaj dajem ploščo, se seveda ti kabli malo premikajo in slika zgine.

Monitor prej namreč ni bil moj, in ko sm ga odprl, je bilo znotraj vse skupaj zlepljeno, kar pomeni, da je tisti pred mano že imel neke probleme in mu je useplo vseskup zlepit do te mera, da ekran dela. Kabel namreč tudi ni imel tistega zatiča pri konektorju, temveč je bil zleplen na ploščo...
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

DeeCoy ::

Toreej.. zamenjaj flex kable ali kupi podobnega na bolhi za 20EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa Skrillu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71450 (1108) hamez66
»

Vosek od sveče po vezju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
292985 (1337) filip007
»

no post

Oddelek: Pomoč in nasveti
121442 (1032) memnon
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555207 (4455) Bostyan007
»

računalnik mi se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
101354 (1202) DeeCoy

Več podobnih tem