» »

Politično pristranske fakultete

Politično pristranske fakultete

«
1
2

1Razzor1 ::

Velikokrat sem že slišal, da na različnih ljubljanskih fakultetah profesorji oz. zaposleni vsiljujejo politično orientiranost. Na katerih fakultetah?

Raptor F16 ::

1Razzor1 je izjavil:

Velikokrat sem že slišal, da na različnih ljubljanskih fakultetah profesorji oz. zaposleni vsiljujejo politično orientiranost. Na katerih fakultetah?


Na vsah faksih boš našel politične fanatike :))

Tako kot v vsaki vasi, gostilni itd.

vostok_1 ::

Tako je, so pa ene bolj kot druge. Mislim, da ni potrebno direkt kazat prstov. Dve najbolj izstopata.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Furbo ::

Nekako je to premosorazmerno z neuporabnostjo faksa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Po naravi stvari bolj izstopajo fakultete, ki obravnavajo družbene in civilizacijske ali celo politične tematike, kot tiste, ki jih ne. Saj je logično.

A vseeno bi pričakoval, da dejanska politična usmerjenost ni poglavitna stvar, ki bi profesorje zanimala. Je pa to vedno odvisno od individualne osebe, povsod.

Stari maček ::

FDV je najhujša. To bi bilo potrebno iz politično higienskih vzrokov ukinit.

Raptor F16 ::

Važno, da je FS pretežno desna, FF in FDV leva. :))

Vedno je zabavno poslušat stare vice o enih in drugih na predavanjih.
Seveda če jih vzameš s ščepcem soli. Je pa to mikro rivalstvo po svoje zabavno simpatično, dokler ga avtisti ne vzamejo za dobesedno.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

eh. ti levi fanatiki/verniki so povsod. saj desnih fanatikov sploh ni v tem smislu, da bi širili svojo potlitično vero. tudi po firmah jih vidiš. to je razširjeno kot hudič. to svojo levo vero imajo za nekaj, s čimer se potem počutijo dobro sami glede sebe, ker si mislijo, da so več vredni kot drugi zarad tega, ko se primerjajo z "zaostalimi" desničarji.

komunizem in levi ekstremizem bi moral podobno kot nacizem postati žaljivka, pa ni, ker so bili komunisti zmagovalci v drugi svetovni vojni in so sami pisali zgodovino in imeli proste roke za politično propagando. zato razni papki brez možganov furajo zdaj to, ker je pač moderno in družbeno sprejemljivo.

Shegevara ::

Zakaj pa potem toliko SDSovcev prihaja iz fdvja?

(saj vem da niso pravi desničarji, ampak imajo se za desničarje in farbajo ljudi, da so desničarji)

bambam20 ::

1Razzor1 je izjavil:

Velikokrat sem že slišal, da na različnih ljubljanskih fakultetah profesorji oz. zaposleni vsiljujejo politično orientiranost. Na katerih fakultetah?


Na vseh.

Raptor F16 je izjavil:


Na vsah faksih boš našel politične fanatike :))

Tako kot v vsaki vasi, gostilni itd.


na vaseh ne boš slišal, da so goreči zagovorniki multikulturnosti in da je to dobro za SLovenijo, ker ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Cervantes ::

Teološke noben ne omenja?

Ales ::

Kam pa bi prišli, če poleg levih in desnih ne bi omenjali še črnih? Diskriminacija! :D Al so to pravzaprav beli? Hm... kam pa rdeči pol pašejo?

Fak, vse te barve in smeri neba me zmedejo. Kako se bo šele OP počutil po 16 straneh nabijanja, ki zdaj sledijo? :))

OP, pejt mirno na faks in ne razmišljaj o teh neumnostih. Nobenih težav ne boš imel.

Vazelin ::

Se spomnim enga asistenta, da je skoraj jokal, ko so jankovića odrezali od jasli v Mercatorju.:D Potem je še tam na vajah naokoli folk spraševal, če je prav da so ga odstavili in se tko takoj zapletel z enim, ki je rekel da je lopov in ni nobene škode. :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Anton Rop je Jankovicu pred kamero rekel: politika te je nastavla! Jankovic: ne :D, ne. Anton Rop: tocno politika te je nastavila! Zanimivo je tudi, da sta se oba najvecja trgovca iz slovenije in hrvaske, jankovic iz mercatorja in tist drug hrvat iz konzuma, za oba pise v biografiji, da sta zacela s prodajo roz. Zdej ne vem, ce to vsem vstulijo v biografijo, ali pa je res eno nakljucje? Ce ima Anton Rop prav o politicnih nastavitvah, potem, ne vem no. Zakaj bi politika rada postavljala osebe iz raje, ki prodajajo rozice? A zato, da bo folk mislil, glej, ta je eden izmed nas navadnih ljudi! A prevec bluzim? verjetno res mal

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj pa potem toliko SDSovcev prihaja iz fdvja?

(saj vem da niso pravi desničarji, ampak imajo se za desničarje in farbajo ljudi, da so desničarji)


verjetno iz inata, po poslušanju "wanabe levakov" 5let, so šli v kotra extrem in se sprevrgli v "wanabe desničarje"

Utk ::

Aquafriend je izjavil:

Anton Rop je Jankovicu pred kamero rekel: politika te je nastavla! Jankovic: ne :D, ne. Anton Rop: tocno politika te je nastavila! Zanimivo je tudi, da sta se oba najvecja trgovca iz slovenije in hrvaske, jankovic iz mercatorja in tist drug hrvat iz konzuma, za oba pise v biografiji, da sta zacela s prodajo roz. Zdej ne vem, ce to vsem vstulijo v biografijo, ali pa je res eno nakljucje? Ce ima Anton Rop prav o politicnih nastavitvah, potem, ne vem no. Zakaj bi politika rada postavljala osebe iz raje, ki prodajajo rozice? A zato, da bo folk mislil, glej, ta je eden izmed nas navadnih ljudi! A prevec bluzim? verjetno res mal

Rop je to reku, Janković pa na to ni reku "ne", kolk se spomnem. Sej normalno da ga je politika nastavla, če je bil mercator državni. Enako kot Podobnika, Bavčarja pa še 1000 drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Vcasih se mi zdi, da o fakultetah najvec vedo tisti, ki so o njih prebrali clanek ali dva pri kaksnem nisnem mediju, sami pa jih niti na dalec niso videli. Sam v casu celotnega studija, kjer sem obiskoval dve "ustanovi", dlje kot je obicajno, nisem dozivel niti enkrat, da bi me kdo s strani fakutete poizkusal politicno indoktrinirat.

Razen dveh predmetov na FDV, ki mi jih je zadnjih omenjal forumas, ki sta mimogrede izbirna tega ni za zaslediti. Kakor pa omenja nekdo pred mano, dokler imas teologijo, potem morda lahko reces, da obstaja "desni faks".

starfotr ::

Razpršenost bedakov je kar lepo porazdeljenja po svetu. Tudi taki z dr in ddr so lahko bedaki in fanatiki.

Problem je, ker potem te bedaki mislijo, da imajo edini prav, ker oni imajo pa dr.

Jaz sem sicer iz tehničnih vod, nisem imel problemov s politiko. Vendar je pa to videti na družboslovnih faksih.

Smrekar1 ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj pa potem toliko SDSovcev prihaja iz fdvja?

(saj vem da niso pravi desničarji, ampak imajo se za desničarje in farbajo ljudi, da so desničarji)


V določenih stvareh stranka 55-80 je desna - podpirajo surov nacionalizem, denimo. Stranka ni desna tam, kjer bi to v Sloveniji potrebovali, t.j. gospodarstvo.

gruntfürmich ::

recimo na ekonomski fakulteti bi si težko predstavljal da profesorji zagovarjajo levičarske fore in plansko gospodarstvo (čeprav za slovenijo to ne bi bilo nič nenavadnega)...

na tehničnih faksih pa itq politike ni, razen pri kakšnem osebnem komentarju. sama snov pa nima veze s tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Rop je to reku, Janković pa na to ni reku "ne", kolk se spomnem.


imas na youtube video, poglej si zadnje sekunde videa

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

1Razzor1 je izjavil:

Velikokrat sem že slišal, da na različnih ljubljanskih fakultetah profesorji oz. zaposleni vsiljujejo politično orientiranost. Na katerih fakultetah?


Sam lahko potrdim samo za enega fanatika, ki je nekaj let učil na FKKT. V javnosti je znan predvsem po sojenju za umor direktorja KI, kjer je bil spoznan za krivega, potem je bilo sojenje razveljavljeno, zdaj je bil spoznan za nedolžnega in je spet prišlo do pritožbe. Na predavanjih je rad pokazal kak diapozitiv s sliko PTTM in ga javno občudoval, češ kak lepotec je ipd. Kar malo homoerotično je bilo vse skupaj.

Za druge ne vem.

Podobne dripce imaš najbrž povsod, čeprav je redkokateri tako goreč. Menda je FFA Mesečnikova, ampak to so bolj kot ne govorice. Pripisal bi jim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cr00k ::

TheBlueOne je izjavil:

Vcasih se mi zdi, da o fakultetah najvec vedo tisti, ki so o njih prebrali clanek ali dva pri kaksnem nisnem mediju, sami pa jih niti na dalec niso videli. Sam v casu celotnega studija, kjer sem obiskoval dve "ustanovi", dlje kot je obicajno, nisem dozivel niti enkrat, da bi me kdo s strani fakutete poizkusal politicno indoktrinirat.

Razen dveh predmetov na FDV, ki mi jih je zadnjih omenjal forumas, ki sta mimogrede izbirna tega ni za zaslediti. Kakor pa omenja nekdo pred mano, dokler imas teologijo, potem morda lahko reces, da obstaja "desni faks".


No jaz bi rekel, da zaslediš kolikor si dovzeten za te zadeve ali pa da imaš sam kontra poglede, ki ti jih pridigajo. Če si desničar, te bo hitreje zmotilo če bi bili predavatelji levi, kot pa če bi bil tudi sam te sorte. In obratno seveda.

Nam na EF (oz. FELU ali kako se že sedajo imenujejo) so dali profesorji večkrat na znanje... razni Dimovski, Mramorji, Grozniki... ki so sicer super predavali, a so vedno našli čas in povezavo s temo (ali pa še to ne), da kaj politično komentirajo in vsiljujejo mnenje... ne vem če je to ravno indoktrinacija, me je pa zmotilo. To je bilo 10let nazaj, tako da ne vem če je sedaj kaj drugače, upam.

Kasneje sem delal še MBA na Bledu, kjer tuje profesorje briga politika in je bil užitek poslušati predavanja.
En je mogoče malo proameriški, a če nisi pozoren, niti tega ne ugotoviš.

Ostalih fakultet pa ne morem komentirat. Bi me pa čudilo, da bi bili na FDV, kjer "delajo" novinarje in politike, nevtralni.
Če je to sploh možno... kakšni so kriteriji, kako to meriš? :)

mzakelj ::

Ja ne govorijo zastonj da je FDV Stalinova akademija ...

Aquafriend ::

Miki N ::

Pa saj študenti so ponavadi hujši "navijači" od profesorjev - se pravi kdo indoktrinira koga? :D

No saj načeloma nič narobe - dokler se ne zaciklaš v kakšnem slepem aktivizmu ali kaj podobnega je pač to del življenja.

jype ::

mzakelj je izjavil:

Ja ne govorijo zastonj da je FDV Stalinova akademija ...
Glede na to, da je tam študiral Janša, je ime vsekakor upravičeno.

mzakelj ::

Jype, to bom pa prav na koledar zapisal da se vsaj enkrat strinjava :))

crcfail ::

TheBlueOne je izjavil:

Sam v casu celotnega studija, kjer sem obiskoval dve "ustanovi", dlje kot je obicajno, nisem dozivel niti enkrat, da bi me kdo s strani fakutete poizkusal politicno indoktrinirat.


TheBlueOne je izjavil:

dokler imas teologijo, potem morda lahko reces, da obstaja "desni faks".


Slep kot kura.

Tipični rdeči:
Teologi so skrajni desničarji ki hočejo pobiti vse ki ne častijo pravega boga! Edin način da jih ustavimo je da jih vse pobijemo!

Genetic ::

Aquafriend je izjavil:

... Zanimivo je tudi, da sta se oba najvecja trgovca iz slovenije in hrvaske, jankovic iz mercatorja in tist drug hrvat iz konzuma, za oba pise v biografiji, da sta zacela s prodajo roz. ...

Takšni tipi so še posebej nevarni in izkušeni: oba sta začela v grupi TNT.

Miki N ::

Genetic je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

... Zanimivo je tudi, da sta se oba najvecja trgovca iz slovenije in hrvaske, jankovic iz mercatorja in tist drug hrvat iz konzuma, za oba pise v biografiji, da sta zacela s prodajo roz. ...

Takšni tipi so še posebej nevarni in izkušeni: oba sta začela v grupi TNT.


Cvetličarne, italijanske restavracije, pekarne... kaj faks, tam so teoretiki. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

KAVINSKY ::

gruntfürmich je izjavil:

recimo na ekonomski fakulteti bi si težko predstavljal da profesorji zagovarjajo levičarske fore in plansko gospodarstvo (čeprav za slovenijo to ne bi bilo nič nenavadnega)...



Ekonomska fakulteta in mnoge druge so odlagališče nekdanjih političnih kadrov. Kako gre že tista iz Butalcev - če že nič ne zna delati, bo pa druge učil.

O ideologiji pri nas pa škoda besed. Malomeščani si lastijo stanovanja v vrednosti pol miljona evrov, hkrati pa volijo levico.

jype ::

crcfail je izjavil:

Teologi so skrajni desničarji ki hočejo pobiti vse ki ne častijo pravega boga! Edin način da jih ustavimo je da jih vse pobijemo!
A smo tardeči krivi, da jih na teološki tega učijo?

bbbbbb2015 ::

1Razzor1 je izjavil:

Velikokrat sem že slišal, da na različnih ljubljanskih fakultetah profesorji oz. zaposleni vsiljujejo politično orientiranost. Na katerih fakultetah?


Prosim, da se ta fuck*ing tema zaklene. Pričakujem, da so odprte teme tehnične, ne da tu nek FDVjec odpira nek politični hype, da nas bo potem podučeval on ins and outs politike na faksih.

poweroff ::

Stari maček je izjavil:

FDV je najhujša. To bi bilo potrebno iz politično higienskih vzrokov ukinit.

FDV ima politično zgodovino, ustanovljena je bila kot FSPN, politična šola oz. partijski lemenat (lemenat je ustanova, namenjena vzgoji in izobraževanju bodočih duhovnikov).

Je pa res, da se je kasneje fakulteta precej spremenila. V resnici kot študent nisem nikoli slišal kakšnega neposrednega političnega navijaštva, moji sošolci tudi ne. Razen pri enem profesorju, ki je bil član predhodnice SDS. Ampak nič ekscesnega.

Kljub temu FDV velja za "rdečo" fakulteto. Zanimivo, ne?
sudo poweroff

crcfail ::

poweroff je izjavil:


Kljub temu FDV velja za "rdečo" fakulteto. Zanimivo, ne?


Večina enači rdeče z ljudmi ki jim smrdi delo. Tako da ni nič narobe.

Buddah ::

Iz izkušenj na EF lahko trdim, da se precej trudijo v smeri tega, da bi študenti po končanem programu bili kar se da "nepopisan list" glede političnih preferenc. Z izjemo kakega profesorja se jih večina v širokem loku izogiba tematik, ki bi nakazovale njihovo politično preferenco. V kolikor zaznaš take vzgibe lahko profesorja prijaviš. Meni je bila celotna zadeva všeč.
Nas pa (ekonomiste) ostali precej radi označujejo za desničarje ali "neo-liberaliste". Branje blog-ov profesorjev ali neformalni pogovori z njimi razkrivajo precej veliko nasprotje tega- velika podpora gre sistemu države, vplačevanju davkov in zagotavljanju socialnih storitev.

Na drugi strani imam izkušnje (bližnja oseba) s FF kjer študente že v prvem letu porinejo v določen segment/smer in jim jasno povedo "jabolka so dobra, hruške so zanič". Tisti, ki imajo srečo ali izražajo vedoželjnost se tekom študija izvijejo iz tega primeža. Kljub temu FF velja za "levo" usmerjeno a hkrati podpirajo zanimive stvari kot so "znižanje davkov" kar definitivno ni prav nič levo usmerjevo!

Bi bilo pa prav lepo živeti v svetu, ki ga slikajo moji znanci "leve" usmerjenosti. Nič davkov, visoke pokojnine in še višje plače, kratek delavnik, širok javni sektor in praktično neomejene zdravstvene storitve kova "vse kar ti srce poželi". Upam, da jim kdaj uspe zagotoviti to za vse!

Long story short...imam izkušnje z EF. Z izkušnjo sem zadovoljen saj so nam podali širok repertoar znanj brez, da bi nam sugerirali "tole je vredu, tole pa ne".

ginekk ::

FDV tlačijo med rdeče lahko samo neizobraženi populisti.
Ker gre za družbene vede, tam seveda poučujejo tudi politologijo. Čeprav znanost narekuje objektivnost, je logično da vsaj iz osebnih nazorov zavzameš stališče.
Že po zgodovini slovenske politične scene lahko iz FDVja najdeš celo politično paleto od desnih do levih.

poweroff ::

crcfail je izjavil:

Večina enači rdeče z ljudmi ki jim smrdi delo. Tako da ni nič narobe.

To so kapitalisti. Njim smrdi delo. Oni bi radi živeli od kapitala... :))
sudo poweroff

crcfail ::

poweroff je izjavil:

crcfail je izjavil:

Večina enači rdeče z ljudmi ki jim smrdi delo. Tako da ni nič narobe.

To so kapitalisti. Njim smrdi delo. Oni bi radi živeli od kapitala... :))


Če bi kaj imel v glavi bi vedel da kapitalizem že kar nekaj časa ne obstaja več, ker ga je zamenjal korporacizem.

Še en z McBurgerjem in ifonom v roki na sestanku antife.

3p ::

V povprečju so vse fakultete "politično pristranske".

Ne poskušam provocirati, ampak z višjo izobrazbo se viša podpora bolj liberalno/levemu sprektru.

https://www.theatlantic.com/education/a...
https://www.theguardian.com/politics/20...
https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=62...

itd (ne najdem rezultatov vzporednih volitev)...

crcfail ::

3p je izjavil:

z višjo izobrazbo se viša podpora bolj liberalno/levemu sprektru.


Seveda. Bolj ko se zapufajo za svojo diplomo iz feminizma, bolj so zagreti za vse zastonj.

TheBlueOne ::

crcfail je izjavil:

poweroff je izjavil:

crcfail je izjavil:

Večina enači rdeče z ljudmi ki jim smrdi delo. Tako da ni nič narobe.

To so kapitalisti. Njim smrdi delo. Oni bi radi živeli od kapitala... :))


Če bi kaj imel v glavi bi vedel da kapitalizem že kar nekaj časa ne obstaja več, ker ga je zamenjal korporacizem.

Še en z McBurgerjem in ifonom v roki na sestanku antife.


Ce bi bolj natancno bral, bi opazil, da govori o kapitalistih in ne o kapitalizmu. Kar pravi za kapitaliste naceloma drzi. Ce drzi se za koropracioniste, potem imas se eno skupino, ki ne bi delala.

Sicer pa zato delamo robote, da bodo zadovoljni komunisti, kapitalisti in po tvoje se korporacionisti.

Zgodovina sprememb…

3p ::

crcfail je izjavil:

3p je izjavil:

z višjo izobrazbo se viša podpora bolj liberalno/levemu sprektru.


Seveda. Bolj ko se zapufajo za svojo diplomo iz feminizma, bolj so zagreti za vse zastonj.


CRC FAIL.

To velja za stopnjo izobrazbe. Ne za stopnjo izobrazbe iz družboslovja.

Ker je prihodek pozitivno koreliran s stopnjo izobrazbe (sicer ne toliko, kot premoženje staršev), pa vseeno, se torej vprašaj, zakaj so nadpovprečno plačani ljudje bolj nagnjeni k temu, da bi drugim omogočili "vse zastonj", četudi morajo za to plačati več davka?

crcfail ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce bi bolj natancno bral, bi opazil, da govori o kapitalistih in ne o kapitalizmu.


Ma daj ne bluzi. Ne ločiš med kapitalisti in korporacisti. Korporacizem je komunistična ideologija ki si je pripravljena odrezati lastno roko za širjenje svoje politike. Korporacija pa stremi k dobičku.

TheBlueOne ::

crcfail je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ce bi bolj natancno bral, bi opazil, da govori o kapitalistih in ne o kapitalizmu.


Ma daj ne bluzi. Ne ločiš med kapitalisti in korporacisti. Korporacizem je komunistična ideologija ki si je pripravljena odrezati lastno roko za širjenje svoje politike. Korporacija pa stremi k dobičku.


Ne razumes, da govoris o necem drugem. Tudi ce pride neka nova struja, po tvoje korporacionizem, to ne pomeni, da so kapitalisti izumrli in lahko zanje b.p. drzi kaksna trditev.

crcfail ::

3p je izjavil:

crcfail je izjavil:

3p je izjavil:

z višjo izobrazbo se viša podpora bolj liberalno/levemu sprektru.


Seveda. Bolj ko se zapufajo za svojo diplomo iz feminizma, bolj so zagreti za vse zastonj.


CRC FAIL.

To velja za stopnjo izobrazbe. Ne za stopnjo izobrazbe iz družboslovja.

Ker je prihodek pozitivno koreliran s stopnjo izobrazbe (sicer ne toliko, kot premoženje staršev), pa vseeno, se torej vprašaj, zakaj so nadpovprečno plačani ljudje bolj nagnjeni k temu, da bi drugim omogočili "vse zastonj", četudi morajo za to plačati več davka?


Govoriš za Ameriko v času ko se oranžni klovn dere kako rabijo čim več visoko izobraženih migrantov inženirjev.

Kako so bogati altruisti pripravljeni plačati iz lastnega žepa... moraš imeti pa res luknjo v glavi.

TheBlueOne ::

3p je izjavil:


Ker je prihodek pozitivno koreliran s stopnjo izobrazbe (sicer ne toliko, kot premoženje staršev), pa vseeno, se torej vprašaj, zakaj so nadpovprečno plačani ljudje bolj nagnjeni k temu, da bi drugim omogočili "vse zastonj", četudi morajo za to plačati več davka?


Sem radoveden, kaj menis ti. Zakaj je tako?

Zgodovina sprememb…

crcfail ::

TheBlueOne je izjavil:

Tudi ce pride neka nova struja, po tvoje korporacionizem, to ne pomeni, da so kapitalisti izumrli in lahko zanje b.p. drzi kaksna trditev.


A je Google, Twitter, Pepsi... kapitalist ali korporacist?
Zakaj so pripravljeni delati izgubo izključno za širjenje marksistične ideologije?

showsover ::

če prav razumem nekaj komentarjev, je renta nekaj slabega?
je delavnik 8/5 30-40 let potem edina vrednota?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10212791 (10034) nevone

Slovenske parlamentarne volitve 2018 (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Problemi človeštva
3179470534 (387387) BigWhale

Je bil Hitler levičar ali desničar (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7114401 (12311) jype
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313170 (11961) vasquez

Več podobnih tem