» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
2 / 64
»»

mtosev ::

oo7 je izjavil:

Jaz bom volil tistega, ki bo pripravljen zavarovati mejo in omejiti ali ustaviti priseljevanje posebej z afriških in arabskih držav. Drugo mi ni tako pomembno.
mislim da tega ni v slo. mogoče jelinčič.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?

mtosev ::

eric_cartman je izjavil:

Jst bi dal glas za tistega, ki bo imel vizijo kakšna država naj bo Slovenija. Industrijska pač ne moremo biti, ker nimamo pogojev niti zadosti delovne sile. Lahko pa povečamo vložek v kmetijstvo, turizem in znanost. Tukaj na teh področjih lahko Slovenija doseže največ. Pa se gremo državo z razvitim butičnim turizmom, čim več lokalne pridelave hrane in pametno bi bilo, da cela Slovenija postane nek inkubator za mlade podjetnike in start up podjetja --> tudi iz tujine..

Tako da.. Tisti, ki bo uredil to ima definitivno moj glas.

P.S. Ravno sedaj mladim raziskovalcem klestijo proračun... Namesto, da bi delali kontra.
https://www.finance.si/8354015/Pahor-si...
pahor

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?
sorry ne maram right/left wing politike in populistov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Wrop ::

Smurf je izjavil:

Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik. Vedno se bo našel kak razlog proti. Tisti, ki je že sedaj proti SDS, bo tudi kasneje.

Neumna nista bila Turk in Virant. Ki pa sta oba odsla iz stranke....


Turk ni šel iz stranke, je pa odstopil iz vseh organov stranke. Virant pa ni bil nikoli član. Če bi bil Virant pameten bi danes danes bila Državljanska lista v parlamentu, tako pa imajo zadnjo objavo na spletni strani iz junija 2015. Žalostno.

jype ::

mtosev> sorry ne maram right/left wing politike in populistov

A to nalepko si ti nalepil na ZL?

ADIJOOO ::

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?


Vse je narobe z ZL. Oni ne spadajo v to stoletje.

Trček je v parlamentu kot en klovn
Hanžek je brez življenja
Tomić polna sovraštva
Kordiš hoče biti Che gevara
Mesec je pa kot ena zasanjana feministka

sivistol ::

eric_cartman je izjavil:

Jst bi dal glas za tistega, ki bo imel vizijo kakšna država naj bo Slovenija. Industrijska pač ne moremo biti, ker nimamo pogojev niti zadosti delovne sile. Lahko pa povečamo vložek v kmetijstvo, turizem in znanost. Tukaj na teh področjih lahko Slovenija doseže največ. Pa se gremo državo z razvitim butičnim turizmom, čim več lokalne pridelave hrane in pametno bi bilo, da cela Slovenija postane nek inkubator za mlade podjetnike in start up podjetja --> tudi iz tujine..

Tako da.. Tisti, ki bo uredil to ima definitivno moj glas.

P.S. Ravno sedaj mladim raziskovalcem klestijo proračun... Namesto, da bi delali kontra.


definicija čuša

jype ::

ADIJOOO> Vse je narobe z ZL. Oni ne spadajo v to stoletje.

Še kakšna konkretna kritika? Ad hominem to seveda ni iz preprostega razloga: Janša je plešast, pa ga kljub temu volite.

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> sorry ne maram right/left wing politike in populistov

A to nalepko si ti nalepil na ZL?
maš na wiki.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

sivistol> definicija čuša

Če hočeš, da bo država uspešna, morajo vsi v njej imeti zagotovljene vse in enake pravice.

mtosev> maš na wiki.

Ne, nimam. Ti mi razloži, kaj te pri ZL moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

njihove ideje seveda.

seveda sem enkrat gledal intervju s mescem in sem mislil, da bom bruhal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nevone ::

Če hočeš, da bo država uspešna, morajo vsi v njej imeti zagotovljene vse in enake pravice.


Če si še dolžnosti pravilno razdelimo, smo na konju.

Problem je, ker pravice je zelo lahko zahtevati, malo težje je zahtevati dolžnosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ADIJOOO ::

jype je izjavil:

ADIJOOO> Vse je narobe z ZL. Oni ne spadajo v to stoletje.

Še kakšna konkretna kritika? Ad hominem to seveda ni iz preprostega razloga: Janša je plešast, pa ga kljub temu volite.



Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna gospodarsko ne ekonomsko ne varnostno kar pomeni, da je ta stranka troll ali pa hoče uničiti Slovensko kulturo, ker vedo, da drugače ne bodo dobili glasov drugače kot od priseljencev.
Potem njihovo obnašanje v parlamentu in njihovi izpadi ne sodijo tja. V bistvu oni so Antifa v parlamentu.
Tudi zavzemajo se zato, da se odpre popolnoma vse meje v Evropi in odpre meja v Turčiji kar spet kaže na to, da ta stranka hoče samomor Evrope, ker med migranti je veliko jihadistov oni bi pa vse spustili v Evropo.
V glavnem ZL je smrt za Slovensko kulturo in dediščino in vse kar Slovenija predstavlja in njej podobne stranke so pokop Evrope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

YesPeace ::

ADIJOOO je izjavil:

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?


Vse je narobe z ZL. Oni ne spadajo v to stoletje.

Trček je v parlamentu kot en klovn
Hanžek je brez življenja
Tomić polna sovraštva
Kordiš hoče biti Che gevara
Mesec je pa kot ena zasanjana feministka


lol :)

Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :) dva osebno poznam (se srečujemo na raznih dogodkih) in je žalostno, da obadva nimata pojma kaj delata v parlamentu. Na projektih katerih delata ne poznata niti osnov (gre se za ekonomsko - gospodarske zadeve), ko teče debata na to temo, povesta v parih minutah toliko nebuloz da... ojoj. In tak človek ima plačo tako da... žalostno. važno je le, da kimata svojemu vodji! To je pa na žalost tisto kar v SDS stranki največ šteje!

ADIJOOO ::

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:


Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik.


Če gre JJ gre SDS, na volitvah ne dobijo parlamentarnega praga. Vrh partije SDS je neumen ker je to dopustil in celo spodbujal. Pljuvali so v lastno skledo in sedaj imajo čorbo iz pljunkov.


Ja seveda, ja. Ja, ja...
Stranka SDS ne bo razpadla na dva dela, če se predsednika menja, tako, kot se je zgodilo stranki PS. Čez prag parlamenta bodo sigurno prišli, razen, če pozaprejo vse vidne člane.

YesPeace ::

-----

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

Wrop ::

YesPeace je izjavil:

Wrop je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:


Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik.


Če gre JJ gre SDS, na volitvah ne dobijo parlamentarnega praga. Vrh partije SDS je neumen ker je to dopustil in celo spodbujal. Pljuvali so v lastno skledo in sedaj imajo čorbo iz pljunkov.


Ja seveda, ja. Ja, ja...
Stranka SDS ne bo razpadla na dva dela, če se predsednika menja, tako, kot se je zgodilo stranki PS. Čez prag parlamenta bodo sigurno prišli, razen, če pozaprejo vse vidne člane.


Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!


Katerega člana, katere stranke?
Kaj sem takega napisal, da sem kot tipična ovčka?
Kje sem karkoli takega napisal, da je vse desno super, vse levo pa slabo? Sam tega ne najdem.

YesPeace ::

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.



Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!

Invictus ::

Jarno je izjavil:

Nekdo si za Cerarja izmisli, da je Cmerar, pa mu že pade popularnost.
Je vsaj gospodarska rast in neka povprečna-normalnost.

To ni zasluga politikov, ampak izvoznih firm...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Wrop je izjavil:


Turk ni šel iz stranke, je pa odstopil iz vseh organov stranke. Virant pa ni bil nikoli član. Če bi bil Virant pameten bi danes danes bila Državljanska lista v parlamentu, tako pa imajo zadnjo objavo na spletni strani iz junija 2015. Žalostno.


No sej prakticno enako, ne sodelujeta vec. Ne vem, ce je ravno 1:1 relacija med pametnostjo in popularnostjo stranke. Virant se je na koncu drzal nacel in obljub, ceprav je vedel, da to pomeni konec stranke. Jaz mu to stejem kvecjemu v plus. SDS (in se kdo drug) pa podrejajo vse glasovom.

mtosev ::

izvozne firme tudi rabijo stabilno gospodarsko okolje.

Smurf je izjavil:

Wrop je izjavil:


Turk ni šel iz stranke, je pa odstopil iz vseh organov stranke. Virant pa ni bil nikoli član. Če bi bil Virant pameten bi danes danes bila Državljanska lista v parlamentu, tako pa imajo zadnjo objavo na spletni strani iz junija 2015. Žalostno.


No sej prakticno enako, ne sodelujeta vec. Ne vem, ce je ravno 1:1 relacija med pametnostjo in popularnostjo stranke. Virant se je na koncu drzal nacel in obljub, ceprav je vedel, da to pomeni konec stranke. Jaz mu to stejem kvecjemu v plus. SDS (in se kdo drug) pa podrejajo vse glasovom.
me too.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ADIJOOO ::

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.



Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!


Ja če bi prebral vse bi videl, da sem pri vsaki stranki omenil samo enega ali pa samo stranko tako, da ne vem kaj te mede.

Tako kot bi jaz zate napisal ratalo ti je povedati, da gledaš zadevo kritično na levi strani in desni a nisi povedal zakaj le zakaj:) Pišeš tipično kot vse ovčke. A tako se gremo zdaj? :))

jype ::

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.

mtosev ::

slovanija naj vzame tolk kolk reče eu in rešen problem. nekaj jih že bomo vzeli
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ADIJOOO ::

mtosev je izjavil:

slovanija naj vzame tolk kolk reče eu in rečen problem. nekaj jih že bomo vzeli


Ja saj je dogovorjeno Slovenija po EU kvotah sprejme malo manj kot 800 migrantov v dveh letih. Problem pa ni ravno rešen, ker kamnor hočejo te migrante naseliti je upor krajanov tako, da ne vem kako bi ZL speljala ta njihov projekt z 200 000 migranti.

YesPeace ::

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.



Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!


Ja če bi prebral vse bi videl, da sem pri vsaki stranki omenil samo enega ali pa samo stranko tako, da ne vem kaj te mede.

Tako kot bi jaz zate napisal ratalo ti je povedati, da gledaš zadevo kritično na levi strani in desni a nisi povedal zakaj le zakaj:) Pišeš tipično kot vse ovčke. A tako se gremo zdaj? :))


Sam se nisem trudil komentirati nobene stranke oziroma opcije (razen dotičnega primera s katerim se redno srečujem) Ti pa pišeš vsepovprek čez leve in hvališ desne. ZL si žaljivo napisal za vse njihove člane in to samo zato ker so levi... Pač me motijo takšni kot si ti, ki karkoli bojo naredili eni je slabo in zanič (četudi je odlično) in karkoli bojo naredili drugi je oh in sploh super is so najboljši (tudi če kradejo in lažejo)

mtosev ::

kje jaz živim vidim nekaj črncev. živim v bližini ene integracijske hiše oz ne vem kako se točno imenuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

jype je izjavil:

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.


tišina!

Tujci odločajte o svoji državi!
Švedistanci naj delajte po svoje, če hočete pa preselite pol Arabije k vam!

Zgodovina sprememb…

juroz ::

ADIJOOO je izjavil:

mtosev je izjavil:

slovanija naj vzame tolk kolk reče eu in rečen problem. nekaj jih že bomo vzeli


Ja saj je dogovorjeno Slovenija po EU kvotah sprejme malo manj kot 800 migrantov v dveh letih. Problem pa ni ravno rešen, ker kamnor hočejo te migrante naseliti je upor krajanov tako, da ne vem kako bi ZL speljala ta njihov projekt z 200 000 migranti.


zamenjaj musliči z ukrajinci pa boš videl da ni nobenega problema.
mogoče bi religion of peace PR predstavnika zamenjala, bi bilo mogoče pol boljše.

mtosev je izjavil:

kje jaz živim vidim nekaj črncev. živim v bližini ene integracijske hiše oz ne vem kako se točno imenuje.


glede na tvoje napisane težave predlagam da jim greš malo pomagat se integrirat, boš mogoče našel smisel v svojem življenju.
vem da meni civilno/družbeno koristno delo bogati življenje. kar pa dvomim da vsaj nekateri, ki so tako za priseljevenje lahko rečejo da kaj pomagajo svoji lokalni skupnosti. in pol bi oni "reševal" svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

ADIJOOO ::

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.



Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!


Ja če bi prebral vse bi videl, da sem pri vsaki stranki omenil samo enega ali pa samo stranko tako, da ne vem kaj te mede.

Tako kot bi jaz zate napisal ratalo ti je povedati, da gledaš zadevo kritično na levi strani in desni a nisi povedal zakaj le zakaj:) Pišeš tipično kot vse ovčke. A tako se gremo zdaj? :))


Sam se nisem trudil komentirati nobene stranke oziroma opcije (razen dotičnega primera s katerim se redno srečujem) Ti pa pišeš vsepovprek čez leve in hvališ desne. ZL si žaljivo napisal za vse njihove člane in to samo zato ker so levi... Pač me motijo takšni kot si ti, ki karkoli bojo naredili eni je slabo in zanič (četudi je odlično) in karkoli bojo naredili drugi je oh in sploh super is so najboljši (tudi če kradejo in lažejo)


Prej si rekel, da gledaš kritično, do levih in desnih čeprav zdaj zagovarjaš levo in pljuvaš po desni(kradejo in lažejo)

YesPeace ::

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Kaj boš potem rekel za stranko SDS kjer je polovica poslancev polpismenih?! :)


Sem že napisal o SDS lahko si prebereš v tej temi.



Ja, in v celi stranki ti je uspelo izpostaviti ENEGA člana? :) le zakaj :)

Pišeš pa tipično kot vse ovčke. Vse kar je desno je super kar je levo pa slabo... sam gledam zadevo kritično na obeh straneh, ker niti levi niti desni niso nobene perle... daleč od tega!


Ja če bi prebral vse bi videl, da sem pri vsaki stranki omenil samo enega ali pa samo stranko tako, da ne vem kaj te mede.

Tako kot bi jaz zate napisal ratalo ti je povedati, da gledaš zadevo kritično na levi strani in desni a nisi povedal zakaj le zakaj:) Pišeš tipično kot vse ovčke. A tako se gremo zdaj? :))


Sam se nisem trudil komentirati nobene stranke oziroma opcije (razen dotičnega primera s katerim se redno srečujem) Ti pa pišeš vsepovprek čez leve in hvališ desne. ZL si žaljivo napisal za vse njihove člane in to samo zato ker so levi... Pač me motijo takšni kot si ti, ki karkoli bojo naredili eni je slabo in zanič (četudi je odlično) in karkoli bojo naredili drugi je oh in sploh super is so najboljši (tudi če kradejo in lažejo)


Prej si rekel, da gledaš kritično, do levih in desnih čeprav zdaj zagovarjaš levo in pljuvaš po desni(kradejo in lažejo)


Še enkrat si preberi... kjer sem rekel desni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?


Prav je, da ima človek naravno reakcijo proti neo-boljševiški ideologiji.

jype je izjavil:

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.


Unless this is a joke, you're an idiot.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

najbolj pametni ljudje ne bodo glasovali za far/wing left ali right.

jype pa ma rad Združene Loleke.

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?


Prav je, da ima človek naravno reakcijo proti neo-boljševiški ideologiji.

jype je izjavil:

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.


Unless this is a joke, you're an idiot.
pusti jypeta. pri njem ne veš al trolla al je kaj drugega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

vostok_1 ::



Tovariš Stalin že maha.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

680x0 ::

jype je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je z ZL narobe, da je nekateri ne marate?


To, da so populisti z nikakršnjim znanjem o zakonodaji, upravljanju in ekonomiji?

Če se samo sprehodim čez zadnji mesec objav na njihovi facebook strani, da si osvežim spomin o njihovih sicer rednih populistčnih puhlicah:

* Dvignili bi minimalno plačo na 700 EUR, zmanjšali bi brezposelnost, konkretnih ukrepov niso navedli. Ekonomsko dejstvo je, da dvig minimalne plače brez drugih ukrepov vodi v večjo brezposelnost. Luka Mesec navaja, da je "Dvig minimalne plače tudi razvojen ukrep", kar je bistroumni nesmisel.
* Objavljajo trditve, kot so, da "Skoraj 70 odstotkov Slovencev dela več kot 40 ur na teden, vsak peti pa opravi za cel mesec nadur", s čimer posegajo v populistično polje sindikatov.
* Luka Mesec v Odmevih ugotavlja, da je danes v Sloveniji 50.000 manj zaposlenih kot pred krizo, podjetja pa imajo enak obseg proizvodnje. Iz tega je zaključil, da manj zaposlenih dela več kot pred krizo in da to pomeni, da so plače manjše, kar je še en populistični ekonomski nesmisel.
* Objavili so da je "Legalizacija medicinske konoplje uzakonjena", torej kljub temu, da sedijo v zakonodajni veji oblasti, ne vedo niti tega, da sta legalizacija in uzakonitev sopomenki.

Dobra socialna ali pač socialistična stranka bi Sloveniji prišla prav, ZL žal to ni, z Lukom Mesecem jim je v med padla PR sekira, resnega znanja pa žal nimajo.

pegasus ::

Problem parlamenta (vsakega) je to, da tisti, ki imajo resno znanje, ne vidijo smisla v zgubljanju časa s prepričevanjem že prepričanih ... in tisti, ki znanja nimajo, se na vse pretege prepirajo o nepomembnostih, tako kot je premnogokrat vidno tu na forumu.

Torej je parlament samo show za množice. Ko se gre na volitve, je treba preštudirat "strice iz ozadja" vsake stranke, njihov program, interese in vizije.

Invictus ::

ADIJOOO je izjavil:

mtosev je izjavil:

slovanija naj vzame tolk kolk reče eu in rečen problem. nekaj jih že bomo vzeli


Ja saj je dogovorjeno Slovenija po EU kvotah sprejme malo manj kot 800 migrantov v dveh letih. Problem pa ni ravno rešen, ker kamnor hočejo te migrante naseliti je upor krajanov tako, da ne vem kako bi ZL speljala ta njihov projekt z 200 000 migranti.

Če jih je samo 800, jih člani ZL z lahkoto vzamejo na dom. Tudi če za to dobijo kak denar, kar bi bilo normalno.

A se je kdo od njih javil za ta korak? Mislim, da ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

pegasus je izjavil:

Torej je parlament samo show za množice. Ko se gre na volitve, je treba preštudirat "strice iz ozadja" vsake stranke, njihov program, interese in vizije.

Ma kje pa. Najprej preveriš če je slučajno kandidiralo lokalno božanstvo (Luka, Janez, Franc,...), če pa slučajno ni, pa za nasvet vprašaš svojega lokalnega mnenjskega voditelja.

Ko čez pol leta pogledaš v denarnico, pa seveda ne vidiš nikakršne povezave... :))
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Ma kje pa. Najprej preveriš če je slučajno kandidiralo lokalno božanstvo (Luka, Janez, Franc,...), če pa slučajno ni, pa za nasvet vprašaš svojega lokalnega mnenjskega voditelja.

Ko čez pol leta pogledaš v denarnico, pa seveda ne vidiš nikakršne povezave... :))

Jaz sem pa mislil, da je dovolj, da greš v cerkev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matija82 ::

ADIJOOO, a lahko računam nate, da bo ažuriral tole anketno tabelco tekom prihodnjih mesecev? Zanimiva zadeva.

C=64,

uzakonitev nikakor ni sopomenka besedi legalizacija. Mislim, the fak, nikoli in nikdar :D Ne bom limal gesl iz SSKJ-ja ampak do check. Da ne omenjam, da lahko uzakoniš tudi prepovedi.

Kakor jaz razumem trditve o nadurah ne izhajajo od ZL-ja, ampak iz ankete ZSSS-a. Ne dajem kredibilnosti, ker ne poznam medotologije ampak to je citat (iz kvazi ali resne pove medotologija) raziskave.

Nimam pojma o ekonomiji, in resno vprašam, kako pa ekonomisti razlagajo zmanjšanje zaposlenih in ohranitev obsega proizvodnje?
A = 1000 kosov z 100 ljudmi, A/n = 10 kos/človek
vs.
A = 1000 z 50 ljudmi, A/n = 20 kos/človek

Večji količnik, več dela na posameznika. IMO.

Nekje bi verjetno tudi našel njihovo ukrepe za dvih minimalne plače (in ti tudi). A ne spada dvig minimalne plače pod ukrepe za dvig povpraševanja? Pač imaš više, trošiš više.

Daleč od tega, da bi si limal Meseca na stene samo ne zdijo se mi kritike relavantne oz. utemeljene. Pod tako lupo pač ne moreš volit nikagor na svetu, pa naj bo to Bernie, Hillary ali pa Janez.

680x0 ::

Matija82 je izjavil:

uzakonitev nikakor ni sopomenka besedi legalizacija. Mislim, the fak, nikoli in nikdar :D Ne bom limal gesl iz SSKJ-ja ampak do check.


SSKJ:
legalizírati -am dov. in nedov. (ȋ) 1. z zakonom dovoliti, priznati, kar prej ni bilo dovoljeno ali priznano, uzakoniti


Matija82 je izjavil:

Kakor jaz razumem trditve o nadurah ne izhajajo od ZL-ja, ampak iz ankete ZSSS-a. Ne dajem kredibilnosti, ker ne poznam medotologije ampak to je citat (iz kvazi ali resne pove medotologija) raziskave.

Sem si jaz prebral metodologijo. Anketo so preko spleta opravili ZSSS, izpolnjevali pa so jo tisti, ki so bili poslani za izpolnjevanje preko linka, to pa so v glavnem člani ZZZS, ki pa nikakor ne predstavljajo splošne populacije, odstopajo tako po industriji, izobrazbi in motivaciji, da slabše ocenjujejo svoje delovne razmere. Rezultati služijo ciljem ZSSS, od parlamentarne stranke pa bi vendarle pričakoval več resnosti o resnih ekonomskih vprašanjih.

Matija82 je izjavil:

Nimam pojma o ekonomiji, in resno vprašam, kako pa ekonomisti razlagajo zmanjšanje zaposlenih in ohranitev obsega proizvodnje?
A = 1000 kosov z 100 ljudmi, A/n = 10 kos/človek
vs.
A = 1000 z 50 ljudmi, A/n = 20 kos/človek

Racionalizacija poslovanja? Dvig dodatne vrednosti na zaposlenega? Morda nekoliko cinično, ampak od začetka krize je minilo 8 let, v tem času pa je zelo napredovala avtomatizacija v proizvodnji, kupljeni polizdelki so boljši in zahtevajo manj dela za vgradnjo v končen izdelek, itd. Skratka zadeva je mnogo bolj kompleksna od tega, da delavci delajo več. Da je izjava populistična dokazuje tudi to, da je število brezposelnih realna številka na podlagi državne statistike, medtem ko je ocena, da podjetja proizvajajo enako kot pred krizo popolnoma pavšalna, ali pa to utemeljujejo z BDP, ki je letos res prvič nazaj na ravni iz 2008? Ampak BDP nam je med 1995 in 2008 zrastel za faktor 3.5, najbrž ne zaradi tega, ker so isti delavci v 2008 delali 3.5x več kot 1995?

Matija82 je izjavil:

Nekje bi verjetno tudi našel njihovo ukrepe za dvih minimalne plače (in ti tudi). A ne spada dvig minimalne plače pod ukrepe za dvig povpraševanja? Pač imaš više, trošiš više.

Sem iskal, a nisem našel verodostojne študije, ki bi dvig minimalne plače opravičila z dvigom potrošnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

Wrop ::

Smurf je izjavil:

Wrop je izjavil:


Turk ni šel iz stranke, je pa odstopil iz vseh organov stranke. Virant pa ni bil nikoli član. Če bi bil Virant pameten bi danes danes bila Državljanska lista v parlamentu, tako pa imajo zadnjo objavo na spletni strani iz junija 2015. Žalostno.


No sej prakticno enako, ne sodelujeta vec. Ne vem, ce je ravno 1:1 relacija med pametnostjo in popularnostjo stranke. Virant se je na koncu drzal nacel in obljub, ceprav je vedel, da to pomeni konec stranke. Jaz mu to stejem kvecjemu v plus. SDS (in se kdo drug) pa podrejajo vse glasovom.


Ja in? Je Turk avtomatko bolj pameten, ker ne sodeluje s JJ? Izstop te še ne naredi pametnejšega. Kdo je sploh trdil, da je 1:1 relacija med pametjo in popularnostjo stranke. GV je lastna stranka takorekoč razpadla, zaradi vehementno namišljenih kratkoročnih koristi. Kakšna načela neki. Načelnost se GV lahko gre samo pri zlatih ribicah. Svojo (ne)načelnost je pokazal pri letalskih kartah. Škoda, ker je bil dolgoročni potencial stranke še kar velik.
Če bi pogledal kako so poslanci glasovali glede na strankarske kolege, bi lahko videl, da so vsi tam tam. SDS nič ne izstopa po strankarski glasovalni pripadnosti.

sivistol ::

jype je izjavil:

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.


ja ampak tile so tukaj na svojih stroških ter odididejo cca za 1-2 tedna, tele bi pa "morali " mu futrati, ter zdravstvena oskrba pa še kaj ane ,

ZL ne sodi v parlament ampak pobirat smetnjake

šernk ::

volim tistega, ki bo nov.

zakaj? poln k. imam že zadnjih 20 let poslušanja enega in istega. za JJ je kriv vse Kučan, za druge je kriv vse JJ.

SDS sestavi zakon...ga drugi zavrnejo, drugi zakon popravijo da je datum na njemu namesto 20.3.2012 gor 20.3.2013 in spodaj podpis druge osebe in ga SDS zavrne.

čez 3 mesece jovo na novo: koalicija sestavi zakon...ga opozicija zavrne, čez pol leta se oblast obrne in se ponovi zgodba da zakon za original predlagatelja ni več ok...je pa ok za tistega, ki ga je skopiral.

in pol se folk še čudi zakaj je na zadnjih dvojnih volitvah zmagala nova stranka. Ker starih tud videt več ne moremo!!!

raje pač upam da Cerar ne bo zafural države, kot pa upam, da se bo zgodil čudež in Janša ne bo zafural države tretjič...četrtič...petič...nehal sem štet. Drugi so jo pač zafural enkrat, ta bi jo rad pa 10x. In ne se sedaj sklicevat na neke stare vlade, svetovno gospodarsko krizo itd....bil je na oblasti...naredil NI NIČ pametnega. In naj upam da bo jutri bolje? To so upali tudi delavci: Primorja, SCT, Kraškega zidarja,...... in njihovi kooperanti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

pa da dodam še program SDS za volitve 2011:

Trošarinska politika sedanje (Pahorjeve) vlade na področju naftnih derivatov je ekonomski absurd. Zaradi visokih in nekonkurenčnih cen naftnih derivatov se zmanjšuje povpraševanje in s tem potrošnja ter posledično prihodki državnega proračuna. Predlagamo tako trošarinsko politiko, da bodo cene naftnih derivatov od 5 do 10 odstotkov nižje od cen v sosednji, cenovno najugodnejši državi, lahko preberemo pod 7. točko na 81. strani programa SDS 10 + 100.



potem pa februarja 2012 pridejo na oblast in zgodi se kaj:



in danes začenjajo spet kako je trošarinska politika zanič...in za slednje bom volil? najprej me morš konkretno napit, pol se ga moram zakadit s travo, dobit še mal trde droge in nato še puša na čelo da bom morda razmišlju da sploh ne bi šel na volitve, da bodo mel možnost lažnivci zmagat.

za dokaz tistih ki nimate spomina: http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...

žal me bencin precej udari po žepu, tako da so si s to lažjo za celo življenje zabarikadiral vse na moji strani in ob vsaki priložnosti bom ta članek tudi linkal, da jih deskreditiram.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

kolk jaz vidim ljudi v sloveniji večina ljudi nikoli ne bo srečnih. bi rabili biti boljši ko švica, da bi ljudje spremenili mnenje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

jype je izjavil:

ADIJOOO> Že izjava ZL, da bi morala Slovenija sprejeti 200 000 migrantov je nerealna

Ne, v resnici ni. Toliko jih Slovenija komot sprejme v parih urah - in vsako poletje tudi jih.

No ja, tile poletni migrantje svoje nastanitve plačajo.

Superboyy ::

Janša je res dokazano sposoben. A ste že vsi pozabili, da nam je šlo od 2004 do 2008 tako dobro, da so iz vseh smetnjakov štrlele štruce kruha?

cekr ::

Superboyy je izjavil:

Janša je res dokazano sposoben. A ste že vsi pozabili, da nam je šlo od 2004 do 2008 tako dobro, da so iz vseh smetnjakov štrlele štruce kruha?


Saj res, kje je sedaj tista blondinka, ki je imela toliko povedat o revščini?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
««
2 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911054 (9546) bluefish

Več podobnih tem