» »

Sef

Sef

1
2
»

Old Spice ::

Sam sicer namensko varčujem za nakup nepremičnine v roku nekje cca. 5 let zato se v delnice in sklade nisem spuščal. Inflacija je trenutno dosti nizka, so pa tudi depoziti (kot varna naložba) nizki. Še najboljše obresti ima Flexi depozit (Unicredit) 1.1%. Pri npr. 40k je to cca. 440 eur letno. Ni veliko, je pa bolje kot zgolj čepenje denarja na TRR. Seveda imajo tudi oni svoje trike. To velja izključno za nove stranke in po polovici leta rabiš plačevati vodenje računa (če se ne motim). Tako da je znesek dejansko manjši (ni pa davka). Pač omenim kot alternativo, za preostanek verjetno bolje, da vložiš ta čas in trud v to, kako vsako leto zaslužiti še tisto razliko (govorim za neko namensko varčevanje, ki traja par let).

XLapse ::

Old Spice je izjavil:

Sam sicer namensko varčujem za nakup nepremičnine v roku nekje cca. 5 let zato se v delnice in sklade nisem spuščal. Inflacija je trenutno dosti nizka, so pa tudi depoziti (kot varna naložba) nizki. Še najboljše obresti ima Flexi depozit (Unicredit) 1.1%. Pri npr. 40k je to cca. 440 eur letno. Ni veliko, je pa bolje kot zgolj čepenje denarja na TRR. Seveda imajo tudi oni svoje trike. To velja izključno za nove stranke in po polovici leta rabiš plačevati vodenje računa (če se ne motim). Tako da je znesek dejansko manjši (ni pa davka). Pač omenim kot alternativo, za preostanek verjetno bolje, da vložiš ta čas in trud v to, kako vsako leto zaslužiti še tisto razliko (govorim za neko namensko varčevanje, ki traja par let).

40k 440€ ni slabo ... daš 400k in maš 440 mesečno hehe
alien technology

Old Spice ::

Ja, nekaj je. Je pa pri 50k na računu in 2% inflaciji potrebno letno prinest notri 1k, da se ti masa ohranja. Če prineseš polovico z depozitom (katerega garantira država), rabiš nekak notri dodat še 500 eur overhead-a. Kako je odvisno od posameznika. Lahko v obliki službenih nadur (ki jih sicer ne bi opravil), kripto scene, p2p landinga,...

XLapse ::

torej en k ma miljone , dva miljona pa takoj 2.000EUR na mesec. Hmmm treba do miljonov !
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

user4683 ::

Kleemen je izjavil:

To sem že na začetku napisal, da me zanimajo samo stvari, kjer ni možna izguba oz. samo minimalna zaradi inflacije naprimer. Ker potem imam raje denar na varčevalnem računu oz. doma v nogavici, kot da karkoli "investiram".

It's your money, meni je vseeno :) Jaz cel čas poudarjam samo, da izguba pri inflacija ni majhna.

Drugače pa ima Lon trenutno v ponudbi 2% depozit, če vzameš družinski paket, ali pa 1.5% za nove in obstoječe komitente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

XLapse ::

user4683 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

To sem že na začetku napisal, da me zanimajo samo stvari, kjer ni možna izguba oz. samo minimalna zaradi inflacije naprimer. Ker potem imam raje denar na varčevalnem računu oz. doma v nogavici, kot da karkoli "investiram".

It's your money, meni je vseeno :) Jaz cel čas poudarjam samo, da izguba pri inflacija ni majhna.

Drugače pa ima Lon trenutno v ponudbi 2% depozit, če vzameš družinski paket, ali pa 1.5% za nove in obstoječe komitente.

1.5%? omg to je pa neki
alien technology

GregiB ::

XLapse je izjavil:

1.5%? omg to je pa neki
Ob nični inflaciji in nizkem tveganju je čist vredi...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kleemen ::

XLapse je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Sam sicer namensko varčujem za nakup nepremičnine v roku nekje cca. 5 let zato se v delnice in sklade nisem spuščal. Inflacija je trenutno dosti nizka, so pa tudi depoziti (kot varna naložba) nizki. Še najboljše obresti ima Flexi depozit (Unicredit) 1.1%. Pri npr. 40k je to cca. 440 eur letno. Ni veliko, je pa bolje kot zgolj čepenje denarja na TRR. Seveda imajo tudi oni svoje trike. To velja izključno za nove stranke in po polovici leta rabiš plačevati vodenje računa (če se ne motim). Tako da je znesek dejansko manjši (ni pa davka). Pač omenim kot alternativo, za preostanek verjetno bolje, da vložiš ta čas in trud v to, kako vsako leto zaslužiti še tisto razliko (govorim za neko namensko varčevanje, ki traja par let).

40k 440€ ni slabo ... daš 400k in maš 440 mesečno hehe


Za 40k raje kupiš manjše stanovanje, ga oddajaš za najmanj 300eur na mesec in maš okrog 4k letno, v 10 letih pokriješ investicijo 40k in maš nazaj denar + stanovanje. ;)

111111111111 ::

Kleemen je izjavil:


Za 40k raje kupiš manjše stanovanje, ga oddajaš za najmanj 300eur na mesec in maš okrog 4k letno, v 10 letih pokriješ investicijo 40k in maš nazaj denar + stanovanje. ;)


Nerealno. Če bi kupil v krizi, ko so bila stanovanja poceni, bi se matematika izšla, ne pa sedaj ko so cene na vrhu. Lahko računaš 15 let če imaš srečo, drugače pa 20 let.

GregiB ::

Kleemen je izjavil:

Za 40k raje kupiš manjše stanovanje, ga oddajaš za najmanj 300eur na mesec in maš okrog 4k letno, v 10 letih pokriješ investicijo 40k in maš nazaj denar + stanovanje. ;)


Klemen, brez zamere, ampak glede na vsa tvoja izvajanja kažeš, da si totalni finančni analfabet. Svetujem ti, da sredstva enostavno deponiraš na banki, tam, kjer je obrestna mera za depozit najugodnejaš in to je to....

Namreč, če misliš, da boš za stanovanje s tržno vrednostjo 40K € (to sploh obstaja v SLO?!) 300€ na mesec, se motiš. Zakaj nisi napisal kar, da za 40K € kupiš 3 stanovanja in jih oddajaš vsakega za po 500€ na mesec... Trg tega ne požre.

Je že bilo napisano, glede na tržne razmere je realno pričakovati 2-5% donose na investicijo v nepremičnine za namen oddajanja v najem. Če s najemnino presežeš prag 5% oz letna najemnina preseže (če se prav spomnim) 1/18 vrednosti nepremičnine, se iskalci bolj nagibajo k nakupu (s kreditom), kot najemu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Smrekar1 ::

GregiB je izjavil:

In razlog za takšno početje? Glede na to, da so stanja na TRR do 100.000EUR zavarovana z poroštvom države? Siva ekonomija? Kaj boš s tolikim (fizičnim) ca$hom čez "par" 10 let? Veš, kakšna je neto sedanja vrednost 10.000 EUR leta 2039 danes?


Za skladiščenje večjih zalog gotovine res ni nobenih legitimnih razlogov. Nekaj sto evrov že, tista državna poroštva trajajo kak mesec in je lahko smiselno imeti malo rezerve za tak primer pri roki, še tam imaš boljšo rešitev - sekundarni račun na drugi banki, moja zaloga gotovine je ~50EUR. Nekaj tisoč evrov gotovine je absolutni maksimum, še za to moraš biti že malo paranoika. Da bi imel 10 tisoč evrov ali več gotovine v nekem sefu je zapravljanje denarja in vrednosti tega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložba/varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6710017 (7564) Furbo
»

Mesečno varčevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629731 (24937) jype
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7015926 (13051) MIHAc27
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313551 (10288) Invictus
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921166 (19036) Spock83

Več podobnih tem