» »

Naložba/varčevanje denarja

Naložba/varčevanje denarja

1
2
»

bluefish ::

_Dormage_ je izjavil:

And for the love of god stay out of index funds!
Ker?

Furbo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Furbo je izjavil:

S tvojim načinom razmišljanja in iskanjem popolnega grafa boš kupil nekaj na vrhu in bo šlo slej ko prej dol.


Ne da se mi razpravljati o tem na forumu. Napiši mi ZS pa se lahko naprej meniva. V grobem, ekonomska situacija ni dobra, Trump konstantno nekaj čivka, delnice se opotekajo levo-desno, zlato gor-dol.

Ne rabiva, saj nič ne prodajam. V krizi je še najbolje imeti cash.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

avani ::

bluefish je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

And for the love of god stay out of index funds!
Ker?


Ja, to tudi mene zanima, zakaj bi bili Index funds slabi?

_Dormage_ ::

avani je izjavil:

bluefish je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

And for the love of god stay out of index funds!
Ker?


Ja, to tudi mene zanima, zakaj bi bili Index funds slabi?

Price discovery! Trenutno indexe poganja in-flow denarja.
Večina index fundov ima v porfeliju assete z relativno nizko likvidnostjo. Poglej S&P 500, ki vključuje 266 delnic, ki imajo prometa cca. 150M.
Ko se tok denarja obrne (in vedno se obrne) bo price discovery invalidiral vse security modele.

Price discovery je veliko nižji, kot izgleda.

Je samo teorija, do some research.

Webmojster ::

Če se ne spoznaš preveč na trgovanje daj na Lon (10 letno retno varčevanje, 2% letno, bančna shema do 100k garancije).

IL_DIAVOLO ::

Ko bom v domu ostarelih, jaz bogastva ne rabim. Rabim ga zdaj, ko sem mlad, zdrav in fit ;)

Utk ::

To ti misliš.

Mato989 ::

Osnovni problem teh številk ki jih pišemo večino ljudje je, da z vložki 2-10k ne boš imel kaj dosti več čez 20 let, razen če se ti userje =)

To so številke ki bi jih morali delovni ljudje met na TRRju za nujne primere, ne pa za vlaganje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej jih imaš lahko. Kar imaš nad 10 pa lahko kam daš. Včasih je to 2 jurja, včasih 5. Plus tisto kar imaš od prej vloženo.

kamiKaZaA ::

Spet hypajo in prepričujejo ljudi v nakup delnic, ker bodo delnice poletele... a zgodovina me je naučila, da ob takšnih novicah bodo slej kot prej delnice strmoglavile. Z drugimi besedami, bogataši , kateri imajo v lasti te medije, ki nam servirajo te novice, bodo sedaj drago prodali delnice ljudem z neznanjem o delnicah, kasneje, pa ko delnice strmoglavijo, pa jih bodo nazaj poceni odkupovali. Zgodovina iz 2008 se bo kot kaže ponovila. Bogati bodo še bolj bogati, reveži pa bodo sedaj na špicu/vrhu kupovali delnice od bogatašev in kasneje bodo oni največji poraženci oz. bodo plačali ta zapitek.

Evo že naslov vse pove:
Ob sklenitvi sporazuma bi borze lahko poskočile za 10 odstotkov

Spet je bilo dovolj le nekaj optimističnih namigov o skorajšnji sklenitvi trgovinskega dogovora, pa je Dow Jones poskočil za več kot 200 točk in prvič v zgodovini presegel mejo 28 tisoč točk.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Kak bo to naenkrat zropotalo dol. Buffettu pa se samo smeji, ko čaka na padec, da potisne not 128 milijard keša na katerem sedaj sedi in čaka recesijo...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Kamikaza... problem je ker smo te besede slišali oz. poslušamo že ene 3 leta... kako gre "jutri" pa vse dol 50%... od takrat so šle delnice pa gor 30%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Kamikaza... problem je ker smo te besede slišali oz. poslušamo že ene 3 leta... kako gre "jutri" pa vse dol 50%... od takrat so šle delnice pa gor 30%...

To seveda drži. Sedaj pa še je prišla informacija, da Buffett v svoji firmi drži in ne investira 128 milijard in to že celo leto. Dvomim, da bo čakal 5 let, brez da bi obračal ta denar, ker ti ljudje investirajo vsaki cent in ga 3x obrnejo. In sedaj to meni res kaže jasen znak, da smo maksimalno oddaljeni 1 leto od prave recesije, ko bodo prvo delnice strmoglavile, potem pa sledi še vse ostalo. Če temu nebi bilo tak, bi že včeraj Buffett potisnil ta denar not in ga obračal. Tako pa čaka na padec, da bo v štartu dobil vsaj x2 kot, če bi to danes not potisnil.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko bom v domu ostarelih, jaz bogastva ne rabim. Rabim ga zdaj, ko sem mlad, zdrav in fit ;)
Lih obratno je, sine. Ko si zdrav in fit ne potrebuješ ničesar. Ko si v domu ostarelih, si pa tam zato, ker imaš bogastvo, sicer bi bolečinah hiral v gnili podrtiji.

xx23 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kamikaza... problem je ker smo te besede slišali oz. poslušamo že ene 3 leta... kako gre "jutri" pa vse dol 50%... od takrat so šle delnice pa gor 30%...

To seveda drži. Sedaj pa še je prišla informacija, da Buffett v svoji firmi drži in ne investira 128 milijard in to že celo leto. Dvomim, da bo čakal 5 let, brez da bi obračal ta denar, ker ti ljudje investirajo vsaki cent in ga 3x obrnejo. In sedaj to meni res kaže jasen znak, da smo maksimalno oddaljeni 1 leto od prave recesije, ko bodo prvo delnice strmoglavile, potem pa sledi še vse ostalo. Če temu nebi bilo tak, bi že včeraj Buffett potisnil ta denar not in ga obračal. Tako pa čaka na padec, da bo v štartu dobil vsaj x2 kot, če bi to danes not potisnil.


Ker se on ni nikoli pri ničemer zmotil.

Mogoče bo kakšna krizica, ampak nič dramatičnega. Sploh pa ni krize takrat, ko jo napovedujejo.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kamikaza... problem je ker smo te besede slišali oz. poslušamo že ene 3 leta... kako gre "jutri" pa vse dol 50%... od takrat so šle delnice pa gor 30%...

To seveda drži. Sedaj pa še je prišla informacija, da Buffett v svoji firmi drži in ne investira 128 milijard in to že celo leto. Dvomim, da bo čakal 5 let, brez da bi obračal ta denar, ker ti ljudje investirajo vsaki cent in ga 3x obrnejo. In sedaj to meni res kaže jasen znak, da smo maksimalno oddaljeni 1 leto od prave recesije, ko bodo prvo delnice strmoglavile, potem pa sledi še vse ostalo. Če temu nebi bilo tak, bi že včeraj Buffett potisnil ta denar not in ga obračal. Tako pa čaka na padec, da bo v štartu dobil vsaj x2 kot, če bi to danes not potisnil.


A ni tale Buffet pametoval kako so neke firme ala Google, Apple al kaj že brezvezne in so postale multinacionalke? Ne jemat Buffetova dejanja za suho zlato... Spominja me na izjavo Onega nobelovega za ekonomijo ki je izjavil da je internet brezveze ker folk si nima kaj za pisat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trenerkar ::

bbbbbb2015 je izjavil:

trenerkar je izjavil:

Trocki je izjavil:

Torej, imam nekih 12k € ki bi jih dal/vložil nekam na varno za zlato rezervo, pa super bi bilo, če bi še malo raslo počasi gor vse skupaj :)

Žlahtne kovine, tuje valute, skladi,...?

Zgleda da si si že sam odgovoril 8-)


Nimaš pojma:
https://www.tradingview.com/symbols/AME...

Ne reče se zastonj zlata rezerva.
Da ne rečem, da so bili tvoji argumenti "gore dole" vredni toliko kot "trumpovi čivki".

Sheteentz ::

PMI indeksi po celem svetu kažejo na korekcijo v roku cca enega leta. Tle res ni potrebne neke znanosti izumljat.

Furbo ::

Webmojster je izjavil:

Če se ne spoznaš preveč na trgovanje daj na Lon (10 letno retno varčevanje, 2% letno, bančna shema do 100k garancije).

Za manj kot inflacijo mu ti predlagaš naj zaklene svoj denar za 10 let?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233827 (4302) redtech

Kam vložiti denar (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265909 (25300) [Michael]
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313571 (10308) Invictus
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522615 (16606) Furbo
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815369 (13223) c3p0

Več podobnih tem