» »

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR

«
1
2 3 4

Raptor F16 ::

V roku leta se bom spustil v nakup novega avtomobila, ki si ga imam namen lastiti daljše obdobje (10+ let). Toda nekako ob poplavi raznih ponudb ne najdem nič pametnega zase. Načelno bi potreboval kakšno mnenje/izkušnjo iz prve roke. Povečini sem do sedaj vozil avtomobile koncerna VAG, toda cena in oprema teh vozil se mi ne dopade preveč. Želel bi nek aktualen summary (povzetek) o konkurentih.

Budget:
Za avtomobil bi odštel do 20 tistoč EUR možnen je tudi tisočak ali dva več, če bo odločal med bistveno boljšo uporabniško izkušnjo.

Namen:
- Avtomobil naj bi bil primeren za vožnjo po avtocestah in sorazmerno udoben prevoz 5 potnikov.
- Letno povprečje je okoli 20-30 tisoč prevoženih kilometrov.

Karoserija:
- Limuzina / Kombilimuzina / Karavan (povišane inačice - SUVji absolutno odpadejo)
- 5 vrat

Pogon:
- Bencin
- Zaželjeno več kot 75 KW moči
- Delovna prostornina do 2000 ccm
- Dvokolesni pogon (prednja/zadnji vseeno je)
- Atmosferski motor je plus

Seznam želja Opreme:
- Ročni menjalnik
- LED / BiXenon žarometi
- Avtomatska klimatska naprava (vsaj dvoconska)
- Parkirni senzorji + mogoče kamera za vzvratno vožnjo
- Prostoročni telefon
- Multifunkcijski volan
- Spodoben infotainment sistem
- Solidno ozvočenje (med vožnjo rad poslušam glasbo)
- Tempomat
- Ergonomski/udoben sedež tapeciran v skaj.
- ISOFIX

Znamka/model sta načelno nepomembna, če avtomobil izpolnjuje pričakovanja. Po ogledanih so v seznamu želja predvsem:
- Mazda 3 (limuzina)
- Toyota Corolla
- VW Polo, Golf (mejno zaradi Rabbita)
- KIA Ceed

Prosil bi za vaša izkustvena mnenja o slednjih. Zelo veliko utež bi dal tudi na jamstvo in relativno nizke stroške vzdrževanja (redni servisi).

lonewolf_ ::

Dober mesec nazaj sem dal skozi nekaj testnih različnih znamk v prostorskem rangu Golfa. Za vozne lastnosti in prostornost bi se odločil za Civica 1.5T, za cenovno dostopno Fiat Tipo 1.4T-jet, nekje vmes pa i30. Še vedno se pa odločam ali nov avto ali rabljen do 5let starosti...
Corolla je meni osebno bila premala (196cm), mazda 3 me tudi ni ravno prepričala. Sicer nove kie nisem vozil, ima pa tast 3 leta staro 1.4 MPI pa nimam kaj rečt za čez avto :)
Volvo-ta še poglej.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mailer ::

Polo je za 5 ljudi majhen avto, golf ti tako ali tako ni všeč. Na tvojem mestu bi bolj gledal na karavane (če se gre za družinsko avto), kot na limuzine. Sem gledal nekaj časa nazaj in če bi vzel nov avto do 20k€, bi v ožji izbor prišli Škoda Octavia, Honda Civic 1.5T (če ti je všeč oblika, zdaj je cena dizla in bencinarja praktično enaka), Mazda Cx-3, Mitsubishi ASX, nova Toyota Corolla karavan, trenutno je cena okoli 25k, ampak za dobro leto bo že cca 3k€ cenejši. Vse ostali Audi, BMW in VW so že v štartu izključeni iz predlogov, tudi zaradi osebnih preferenc. Poglej in testiraj pa seveda vse kar lahko, brez tega novega avta ne kupuj, ko se odločiš za model pa na lov za najugodnejšo ceno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Raptor F16 ::

mailer je izjavil:

Polo je za 5 ljudi majhen avto, golf ti tako ali tako ni všeč. Na tvojem mestu bi bolj gledal na karavane (če se gre za družinsko avto), kot na limuzine. Sem gledal nekaj časa nazaj in če bi vzel nov avto do 20kEUR, bi v ožji izbor prišli Škoda Octavia, Honda Civic 1.5T (če ti je všeč oblika, zdaj je cena dizla in bencinarja praktično enaka), Mazda Cx-3, Mitsubishi ASX, nova Toyota Corolla karavan, trenutno je cena okoli 25k, ampak za dobro leto bo že cca 3kEUR cenejši. Vse ostali Audi, BMW in VW so že v štartu izključeni iz predlogov, tudi zaradi osebnih preferenc. Poglej in testiraj pa seveda vse kar lahko, brez tega novega avta ne kupuj, ko se odločiš za model pa na lov za najugodnejšo ceno.


Se strinjam, VW očitno odpade kot knof od gat. Micka žal odpade ker kot rečeno nisem ljubitelj SUV-jev. Za moje pojme so zelo precenjeni in štorasti.

Kaj pa recimo Alfa Romeo Gulietta ? Oblikovno mi je zelo všečna.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

5 odraslih potnikov ali 2 odrasla + 3 otroci? Za kilometre se ti še vedno splača dizle gledati. Octavia, Astra, Civic, Focus še pridejo v tak cenovni rang, sicer si takoj čez 20, 25 jurjev.

anketar ::

Utk ::

Nimaš kaj razmišljat, honda grand civic.

Raptor F16 ::

KAVINSKY je izjavil:

5 odraslih potnikov ali 2 odrasla + 3 otroci? Za kilometre se ti še vedno splača dizle gledati. Octavia, Astra, Civic, Focus še pridejo v tak cenovni rang, sicer si takoj čez 20, 25 jurjev.



Osebno so se mi motorji na dizelski pogon zamerili, pa ne zaradi afer v avtomobilizmu.

-Traktorski zvok je neprebavljiv.
-SCR ki terja dotakanje raztopljene sečnine je po novem nujno tečno zlo.
-Razlika v porabi je skoraj zanemarljiva in predvsem odvisna od noge voznika.
-Če gledam motorje brez turboladerja, lahko brez problema točim 95 oktanca, ki ni drag + na dolgi rok računam na nižje stroške servisiranja.
-Visokotlačne šobe... kosten gelt.
-Problemi vsemi filtri trdih delcev tudi niso redkost.
-Politika jim za urbana naselja ni preveč naklonjena.
- ...

tony1 ::

Mazde imajo nekoliko dražje vzdrževanje kot ostali japonci.

Za honde bo moral povedati kdo drug. Aja, CVT menjalnikov v vseh znamkah (razen, če emulirajo prestave) se na daleč izogni, ker je vožnja ena sama žalost.

KIA je hyundai po evropske okusu, kar sploh ni slabo, so pa menda njihovi turbo motorji nekoliko bolj žejni od ostalih. DCT menjalnikov se izogni (če se jih v slo sploh da dobiti na kii).

Z vidika zanesljivosti je najboljša izbira corolla, čeprav tudi toyota servisi niso več poceni. Ampak toyota je edina fabrika, ki svoje tehnične probleme aktivno rešuje (večina ostalih pa čaka, da bo z neba padel dovolj velik kamen, ki bo rešil vse njihove probleme). Tako so npr. na nekatere GDI motorje začeli vgrajevati še dodatne injektorje nad sesalne ventile, kar naj bi rešilo problem nalaganje gareža na sesalne ventile; zato se jaz ne bi bal vzeti turbo GDI motorja od toyote.

Čez švabe sem sam naredil križ, čeprav so mi po ergonomiji še najbolj domači (vzhodno so jim po tem kriteriju še najbližje pri kii). Novi TSI motorji so sicer menda neproblematični; so pa DSGji glede zanesljivosti čista polomija.

Raptor F16 ::

anketar je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


You silly :)

To je pa res zadnje, kar bi kupil za dolge relacije. Malo veter na avtocesti zapiha, pa te že nosi vstran. Da o poskakovanju in poltogi zadnji premi ne govorim.

TheBlueOne ::

Ce bi jaz kupoval v treh okvirjih, potem verjetno Mazda 3.

Raptor F16 ::

Očitno bo Mazda 3 ali Honda CivicGrand :)

Pogojno KIA Ceed.

Malo manj verjetno Volvo.

Kolikšne popuste si lahko obetam pri pogajanju in kako bi se vi tega lotili ? :D

Možnost je plačat celega ali pa dat visok polog (kar bi mi mogoče bolj ustrezalo, da prihrankov preveč ne sklestim)

Zgodovina sprememb…

73837 ::

V kratkem sem vozil polo, golf, astra, mazda 3 ter suv-e cx-3, t-roc, t-cross, arona, vitara. Od VAG grupe sem prezkusil bencinske trivaljnike ter dizla, vendar me noben ni najbolj prepričal. Štirivaljni bencinar pa ima nerešene tehnične težave. Kia se mi je zamerila s čudnimi forami pri financiranju, zato nisem šel naprej. Toyota pa mi nikoli ni bila v planu. Izpogajat pri ceni se da zelo različno. Načeloma je tako - pri modelih, ki so v odhajanju, tudi več tisočakov, pri novih modelih praktično nič.
Glede vožnje - vsa vozila so bila zelo spodobna, edina izjema mi je bila vitara, ki se mi je zdela malce druga kategorija. Nič ne rečem, verjetno idealen avto če živiš v kakih klancih, če se moraš dnevno vozit po bolj razdrapanih cestah, če moraš kdaj čez kak makadam pa sploh. Avto deluje precej glasen, agresiven. Za v mestu pa so ostali bistveno bolj uglajeni. Presenečen sem bil, da je pri suv-ih preglednost precej slabša kot bi pričakoval. Avti so bolj škatlasti, morali bi biti torej bolj pregledni - pa niso, zato sem jih opustil.
Od vseh naštetih je nova mazda 3 superiroren avto v smislu občutka v vožnji. Občutek je, da je avto višjega razreda od ostalih, vožnja je užitek. Ima tudi ogromno opreme serijsko. Za zaključek - pojdi probat in boš sam ugotovil, kaj ti najbolj paše, saj "100 ljudi, 100 čudi".

blackbfm ::

Aja, CVT menjalnikov v vseh znamkah (razen, če emulirajo prestave) se na daleč izogni, ker je vožnja ena sama žalost.


?? cvt je daleč najbolj udoben menjalnik, nič ne cuka, nič ne klika.. ni pa za tiste ki mislijo da furajo formulo f1 na javnih cestah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

matobeli ::

Počakaj da mazda dokonča svoj skyactive X motor ki naj bi prinesel vsaj malo napredka v atmosferskih bencinskih motorjih.

Drugač pa nova Mazda 3

hojnikb ::

na skyactivx bo treba še počakat par let. Će ne druga, nebo kupo prvega letnika čisto fričnega motorja:)
#brezpodpisa

Blinder ::

Za te potrebe potrebujes rabljenega diesla. Rabljenga pa zato, ker dovolj velki avti za 3 osebe zadaj so dragi novi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MTB ::

Golf? Polo? Za 5?
O kakšnih potnikih pa govoriš?

hojnikb ::

>Traktorski zvok je neprebavljiv.
To boš mel tudi z 3 cilinderskim turbo bencinarjem (to majo praktično vsi avtomobili tega ranga)

>Razlika v porabi je skoraj zanemarljiva in predvsem odvisna od noge voznika.
Razlika bo vedno v prid dizla, sploh ob bolj naloženem avtu.

>Če gledam motorje brez turboladerja, lahko brez problema točim 95 oktanca, ki ni drag + na dolgi rok računam na nižje stroške servisiranja.
Tut pri turbaših lahko tankaš bp 95.
>Visokotlačne šobe... kosten gelt.
.... ki pa so sestavni del tudi modernih bencinarjov.

>Problemi vsemi filtri trdih delcev tudi niso redkost.
tut ti prihajajo k bencinarjim. Nekateri že imajo ekvivalent dpfja.

>Politika jim za urbana naselja ni preveč naklonjena.
Tujina maybe, pri nas zaenkrat non issue.
#brezpodpisa

zbenko ::

Novo Opel Insignio dobiš tudi že za 21k (limuzina)- https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... oz 22k (karavan) - https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

IMO best buy za ta denar.

tony1 ::

blackbfm je izjavil:

Aja, CVT menjalnikov v vseh znamkah (razen, če emulirajo prestave) se na daleč izogni, ker je vožnja ena sama žalost.


?? cvt je daleč najbolj udoben menjalnik, nič ne cuka, nič ne klika.. ni pa za tiste ki mislijo da furajo formulo f1 na javnih cestah


Super udobni so tudi glušniki na ušesih, ki jih rabiš za udobno vožnjo.

Enkrat probaj kakšen zaresen avtomatik.

JeBelaCesta ::

kaj pa Renault Megan karavan ? + 5 letna garancija
https://conf.renault.si/disco/megane-gr...
lep pozdrav iz višav ;-)

Raptor F16 ::

JeBelaCesta je izjavil:

kaj pa Renault Megan karavan ? + 5 letna garancija
https://conf.renault.si/disco/megane-gr...


Ne :/ sem se že vozil pa lastniku raje nisem nič komentiral iz vljudnosti in samo pokimal, ko ga je hvalil.

Kaj sem si dejansko mislil:
Tako slabo sestavljen, da bi se ga ognil. Pa še oblikovno je mimo. C luču, velik renojev znak vsredi maske, ... Saj ima bonbončke itd ampak vidi se, da so poskusili narediti vtis luksuza tam kjer ni budgeta za to. Kombinacija umetnega usnja in blaga na sedežih je grozna. Panelne špranje so ponekod prav grdo izstopajoče. Strop se kar ugrezne, ko bralno lučko prižgeš... to je velik NO NO zame. Raje vidim da je vsa plastika trdna kot kamen kot pa da se vse zvija.

Toliko funkcij za igračkanje, pa nobena ni poseben presežek.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Hyundai i30cw 1.4tgdi 140km, oprema style, ce rabis se kaj vec pa doplacas.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Chewie ::

Nova Mazda 3 sedan.
PC: Crosshair VIII Hero, Ryzen 9 5950X, 32GB DDR4, 2080 Ti, Xonar Phoebus
Laptop: Toshiba Qosmio X70-A

IL_DIAVOLO ::

Lexusa vzami.

Domobrancek ::

A nimajo drugače teli Hondini 1.5T motorji neke težave? Mislim, da bencin pride v olje zaradi slabe zasnove motorja, kar potem prej obrabi mašino. Nekaj na to foro..?

Tilen ::

A4 2.0 TDI do treh let, slovenski z garancijo in od pooblaščenega prodajalca.

Recimo tole:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zdilaš se za 20k in si rešen za ohoho let. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

a ni nov like 25k ?^^
#brezpodpisa

Bellzmet ::

In v ohoho letih za servise, zavarovanje in vzdrževanje plačaš ohoho več...

Tilen ::

hojnikb je izjavil:

a ni nov like 25k ?^^

40k pa res.

Bellzmet je izjavil:

In v ohoho letih za servise, zavarovanje in vzdrževanje plačaš ohoho več...

Ne bo držalo. Govorim iz prve roke.

 A4 servis

A4 servis

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ganon ::

Talisman bi bil dobra izbira.

link_up ::

nikoli si se nisem lastil nemca...vsi so bili proti, ces predrago, premalo dobis, drek, drek, drek...

mhm, malo morgen...sloh ni primerjave z ostalimi. Ze pri najbolj banalnih stvareh, kot so recimo zapiranje vrat....masiva in obcutek varnosti ni zanemarljiv...ampak ja, saj je samo moja glava.
In and Out

jype ::

Tilen je izjavil:

A4 2.0 TDI
Pravi, da ne mara dizlov. IMO je hibrid s CVT edina smiselna izbira, razumem pa, da nekaterim ni všeč, ker imajo predsodke.

Utk ::

Ze pri najbolj banalnih stvareh, kot so recimo zapiranje vrat....masiva in obcutek varnosti ni zanemarljiv...ampak ja, saj je samo moja glava.

Ni samo tvoja glava, obstaja čisto "strokovna" razlaga. Nemci imajo dobro "perceived quality", in tvoja glava iz tega sklepa, da je je cel avto kvaliteten. Ali je res tako in kaj si jaz mislim pa ne bom pisal, ker si bojo razne stare mame in stari fotri še zadnji sivi las izpulili.

Ganon ::

link_up je izjavil:

nikoli si se nisem lastil nemca...vsi so bili proti, ces predrago, premalo dobis, drek, drek, drek...

mhm, malo morgen...sloh ni primerjave z ostalimi. Ze pri najbolj banalnih stvareh, kot so recimo zapiranje vrat....masiva in obcutek varnosti ni zanemarljiv...ampak ja, saj je samo moja glava.


Vidim, da je placebo efekt hudo močan.

XLapse ::

Tilen je izjavil:

A4 2.0 TDI do treh let, slovenski z garancijo in od pooblaščenega prodajalca.

Recimo tole:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zdilaš se za 20k in si rešen za ohoho let. :)

OMG, ta je čisto nor pa samo 22k !!!! in novejši model!!! WANT.
alien technology

bambam20 ::

Tilen je izjavil:


Ne bo držalo. Govorim iz prve roke.

 A4 servis

A4 servis



Olje ti je božiček prinesel?

Koliko vem, ima vsak dizl naftni filter, ki se menja ob menjavi.

Zračnega tudi niste menjal. Ga boste čez 60.000 km.

Tilen ::

Servis opravlja opravila skladno s predpisi proizvajalca pod katerimi tudi zagotavlja garancijo. Menjajo, kar je potrebno.

Dodatna dela


Filter za gorivo se zamenja šele pri 60.000 km. Avto takrat še ni imel toliko km.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Za 85 so ti zamenjali olje s filtrom za 5 evrov. Sej ne rečem, da ne bi kje drugje to zaračunali tudi več, ampak niti s tem se ni ravno za hvalit.

J.McLane ::

jype je izjavil:

Tilen je izjavil:

A4 2.0 TDI
Pravi, da ne mara dizlov. IMO je hibrid s CVT edina smiselna izbira, razumem pa, da nekaterim ni všeč, ker imajo predsodke.


+1

Pojdi na testno vožnje nove Corolle hibrid, just for kicks, dobiš TS Luna oprema za 22k €, tista 2k € preko budgeta boš dobil notri s porabo in vzdrževanjem v 3 letih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tilen ::

Ne sanjajte. Poraba na testu je bila 6,6 litrov na 100km.

https://www.amzs.si/motorevija/avtomobi...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

m0LN4r ::

Raptor F16 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

5 odraslih potnikov ali 2 odrasla + 3 otroci? Za kilometre se ti še vedno splača dizle gledati. Octavia, Astra, Civic, Focus še pridejo v tak cenovni rang, sicer si takoj čez 20, 25 jurjev.



Osebno so se mi motorji na dizelski pogon zamerili, pa ne zaradi afer v avtomobilizmu.

-Traktorski zvok je neprebavljiv.
-SCR ki terja dotakanje raztopljene sečnine je po novem nujno tečno zlo.
-Razlika v porabi je skoraj zanemarljiva in predvsem odvisna od noge voznika.
-Če gledam motorje brez turboladerja, lahko brez problema točim 95 oktanca, ki ni drag + na dolgi rok računam na nižje stroške servisiranja.
-Visokotlačne šobe... kosten gelt.
-Problemi vsemi filtri trdih delcev tudi niso redkost.
-Politika jim za urbana naselja ni preveč naklonjena.
- ...

Od kod pa si?
Ravnokar sem sparkiral z novim polotom po prevozenih 900km, Munchen - Linz - Passau - Maribor - MS in to z dvema kolesoma na kljuki zadaj, polnim prtljaznikom in "nazalost" dizlom.
Avto je star 6 mesecev ima cez 10.00km in secnino bom prvic natantal sele pri 12.000km.
Xenon vec nimajo, ima pa Full LED spredaj in zadaj. Veliko proizvajalcev se vedno daje med LED tudi obicne zarnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

J.McLane ::

Tilen je izjavil:

Ne sanjajte. Poraba na testu je bila 6,6 litrov na 100km.

https://www.amzs.si/motorevija/avtomobi...


Daj mi ti tvojega A4 pa ti na "mojem" testu pljunem ven preko 10 l /100 km, če hočem.

Pogonski sklop je točno tak kot v Priusu, aerodinamika bo dodala še kakšen dcl, drugače je pa to to:
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...

Sicer je pa na koncu najbolj pomembno to kako se pelje, za to pa je treba iti na testno vožnjo, pa ne na neko zavito gorsko cesto ampak tja kjer se vsak dan furaš, med druge avte v gužvo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

m0LN4r ::

Najprej se moras odlociti ali isces avto za 18 jurjev ali pa vec kot 20 jurjev, ker vse to kaj ti predlagajo vecinoma je nad 23k.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

J.McLane ::

Ne, vse kar moraš narediti je oceniti TCO, pri 20k-30k km letno kot on piše je to še bolj ključnega pomena kot pa sama nakupna cena.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Raptor F16 ::

XLapse je izjavil:

Tilen je izjavil:

A4 2.0 TDI do treh let, slovenski z garancijo in od pooblaščenega prodajalca.

Recimo tole:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zdilaš se za 20k in si rešen za ohoho let. :)

OMG, ta je čisto nor pa samo 22k !!!! in novejši model!!! WANT.


Že vozil testnega. Generičen Audi brez pametne opreme. Mogoče vas bo presenetilo ampak strešna zvočna izolacija je za tako drag avtomobil obupna. Sedeži niso nič posebnega, motor pa len ... za ta denar huda žalost od avtomobila.

In še enkrat, rabljenega nočem. Zavarovanje se obračuna po nakupni ceni in kaj si naredil? Podturil si mi cigansko radost, ki jo bom drago plačeval edino zadovoljstvo od takega avtomobila pa bodo pohvale vaških vseznalcev.

Vazelin ::

Zanimivo da vsi hvalijo zvočno zatesnitev tega audija razen op:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

K0l1br1 ::

Zanimivo je tudi, da raje kot kvalitetnega nemca vsi mislijo, da je vse drugo kvalitetno.

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Zanimivo da vsi hvalijo zvočno zatesnitev tega audija razen op:)


Na avtocesti ga rešuje aerodinamika, ne izolacija. Pripelješ vzporedno tovornjaku, pa ti notri odmeva, kot da bi ti izpušno cev tiščali na uho.

K0l1br1 je izjavil:

Zanimivo je tudi, da raje kot kvalitetnega nemca vsi mislijo, da je vse drugo kvalitetno.


Pridevnik: "nemški" ni merilo kakovosti.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratki karavani ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
889532 (7105) Cruz
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017079 (13933) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822304 (16729) KAVINSKY
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114953 (11501) krneki0001
»

Cene avtov zadnje čase (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012480 (9897) bambam20

Več podobnih tem