» »

Kateri je vaš najljubši programski jezik?

Kateri je vaš najljubši programski jezik?

chacha ::

Torej, kateri je vaš najljubši programski jezik? S tem ne mislim katerega najbolj znate itd, ampak kateri vam je res lep? :)

Meni je Python zelo všeč, vedno ko imam kaj v njem za računat se najmanj ukvarjam z jezikom ampak bolj z dejanskim problemom. Swift mi je tudi lep. Npr Javascript (pa ga precej dosti uporabljam) mi je pa grozen.

Stari89 ::

Assembler, valda. Sedaj mi bojo eni rekli, da pravi moški ročno pumpajo ničle in enice v spomin s stikali, ampak karkoli.
C#, ker dovolj dobro dela tist, kar rabim, brez da se rabim hecat z raznimi rečmi kot pri C(++).
TypeScript, ker vsaj malo popuca JavaScriptovo štalo, s čimer se ubadam vsak dan.

Daliborg ::

Res lep je samo strojni jezik :
01001100 01100101 01110000 01101111 01110100 01101001 01100011 01100001 - Kar poglej to lepotico !8-)

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Ribič ::

Dišijo: C/C++, Python, Rust
Smrdijo: Perl, Java, Delphi
Vse ribe so mi pobegnile!

Vazelin ::

Študiram Michelson
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

youPlonker ::

JavaScript, ker ga vsi hejtajo

cekr ::

Še dobro, da prihaja Blazor, da se znebimo js.

Ops, čisto spregledal. Je že tu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

jype ::

Očitno Python, ker v njem še vedno največ napišem.

AndrejO ::

Cincam med Erlang in Go.

Najbolj všeč bi mi bilo njuno dete.

c00L3r ::

Lua

pegasus ::

Spark Ada. Ker je narejen tako, da je enoumen, torej da ne vsebuje nobenega dvoumja. Vsi ostali jeziki so jih namreč polni.

kuall ::

C#. se kar bojim obdobja, ko bo šel iz mode in bo v modo prišlo kakšno sranje kot je javascript. stvari ne gredo vedno naprej.

spegli ::

Python najljubši. Večino pa delam v Perl in Bash. Ni mi všeč javascript. Mal sem oko vrgel tudi na ruby.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

jype ::

Type safety je za reve.

Če bi Javascript imel normalno sintakso brez tistih nepotrebnih zavitih oklepajev povsod, potem bi ga veliko več ljudi cenilo - in oni grejo in vgradijo preverjanje tipov, oklepajčke pa pustijo.

Ja, je flamebait :)

blay44 ::

Visual basic in vse kar smrdi po bejziku. Gambas, b4x, itd...enostavno, učinkovito, lepi vmesniki so narejeni mimogrede. Za kake manjše gosenice pa zbirnik.

kunigunda ::

AndrejO je izjavil:

Cincam med Erlang in Go.

Najbolj všeč bi mi bilo njuno dete.

Sm ti hotu predlagat ime Ergo, pa ze obstaja :)
https://docs.accordproject.org/docs/erg...

Ime namrec, ne otrok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

kunigunda ::

jype je izjavil:

Type safety je za reve.

Če bi Javascript imel normalno sintakso brez tistih nepotrebnih zavitih oklepajev povsod, potem bi ga veliko več ljudi cenilo - in oni grejo in vgradijo preverjanje tipov, oklepajčke pa pustijo.

Ja, je flamebait :)

Type safety je za une k niso slampasti, pa vec dajo na performanse programa kot pa ostalo.
Zaviti oklepaji pa so ena najkrajsih in nedvoumnih oznacb blokov, ki puscaju programerju veliko vec svobode.
Sem programiral v karieri v 15+ jezikih in je slednje res nekaj, kar mi je postalo nuja (kljub temu da ima vsaka sintaksa svoje pros/cons)

tadejkan ::

Zadnje čase Dart (v navezi s Flutterjem) - zelo zanimiva mešanica med C# in Javascriptom.

          ::

Programiram od leta 1984 dalje, najboljša mi je Java. Če bi sam naredil programski jezik, bi naredil nekaj podobnega. V Javi delam enterprise zadeve za več tisoč uporabnikov, kakor tudi Lego robote za otroke.

kunigunda ::

          je izjavil:

Programiram od leta 1984 dalje, najboljša mi je Java. Če bi sam naredil programski jezik, bi naredil nekaj podobnega. V Javi delam enterprise zadeve za več tisoč uporabnikov, kakor tudi Lego robote za otroke.


Clap clap :)

cekr ::

Fortran in Forth. To je fajn.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Greg91 ::

Zadnjih nekaj let, Python :)

usoban ::

Erlang oz. njegov sin Elixir. Ker je od zacetka jemal resno concurrency.

pegasus ::

Malo reklame - če vas mika high productivity ala mathematica, matlab, octave, R in si želite še high performance in scalability, si poglejte Julia lang.

Apofis ::

Meh, sicer ušvrknu delfija, visual basica, javo sam se skoz nazaj vrnu na c#, ker mi je daleč najleepša sintaksa, edin nism še pršu na več kot malo nad začetniški nivo...sicer naredu par simpl programčkov za lastno domačo rabo, sam bi rabu nek konkretn boost, da se še bolj spravim v to...kaj predlagate? Thx

jype ::

Apofis je izjavil:

kaj predlagate?
Python. Poganja precej resnejše reči kot Java, recimo mojo uro.

Apofis ::

jype je izjavil:

Apofis je izjavil:

kaj predlagate?
Python. Poganja precej resnejše reči kot Java, recimo mojo uro.

Hehe, sm se čudn izrazil...sm mislu v smislu, da bi bolj nadgradil znanje C#-a...

kunigunda ::

jype je izjavil:

Apofis je izjavil:

kaj predlagate?
Python. Poganja precej resnejše reči kot Java, recimo mojo uro.

Upam da ti ne zaostaja :)

bajsibajsi ::

Apofis je izjavil:

jype je izjavil:

Apofis je izjavil:

kaj predlagate?
Python. Poganja precej resnejše reči kot Java, recimo mojo uro.

Hehe, sm se čudn izrazil...sm mislu v smislu, da bi bolj nadgradil znanje C#-a...


https://www.bookdepository.com/Beginnin...

Gury ::

Men je še kr t najbolj Object Pascal, bolj natančno, Lazarus, ki je brezplačna alternativa Delphi-ju. V ozadju je Free Pascal, ki spada med najhitrejše, optimizirane in najbolj platformsko prilagodljive jezike. V službi sicer uporabljam C# in JavaScript, kjer je koda na prvi pogled bolj pregledna in čista, vendar se jezik, kot je C#, po hitrosti in optimalnosti ne more kosat s Free Pascal-om ali C-jem.

Anders Hejlsberg, avtor C# je tudi kreator orodji Turbo Pascal, Delphi in TypeScript.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gury ()

gumby ::

C
vse ostalo so lego kocke :D
my brain hurts

Gury ::

Dvomim, da je jezik, kot je Free Pascal, samo sklop lego kock. Lazarus je napisan v Free Pascal-u, brez C kode. Tudi sam jezik piše sam sebe, ko gre za nove nadgradnje. S tem orodjem lahko pišeš programe na nivoju assemblerja, direktno dostopaš do ukazov procesorja in drugih komponent računalnika brez pomoči kakšnih dodatkov C-ja.

kunigunda ::

Tko k avto lohk mas ferarija pa bos pocas vozu, lohk mas makedam pa bos s terencem prej. Vse ostalo je religija.

jype ::

Programski jeziki so najboljše religije.

Cervantes ::

C, dobri stari. Tazadni SW sem napisal davnega l. 94. za krmiljenje enega kar kompliciranega stroja. Sem pa res zraven hardvera od National Instruments dobil še knjižnico s kar koristnimi funkcijami, ki so mi znatno polepšale življenje.
Dobri stari časi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12225998 (20352) BigWhale
»

Izbor programskega jezika in vaje(za učenje)

Oddelek: Programiranje
296459 (5364) Yacked2
»

Izšel Python 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6011951 (8120) ZaphodBB
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
494389 (3002) kopernik
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416355 (12800) blackbfm

Več podobnih tem