» »

iPhone 4

iPhone 4

«
1
2 3 4

MTm2H37rqt7B ::

Spremljajte predstavitev v zivo: KLIK

Zanimivo da ni na prvi strani :P

Pesimist ::

zaj pa se nej samo pride v slo pa prodam desire. :D

MTm2H37rqt7B ::

Pomoje bo treba k sosedom ponjga. Saj ves, nasi ne bodo prodajal telefona, kateremu brez orodij ne mores zamenjat baterije.

Pesimist ::

Sej bom takaltak moral menjati paket cez leto, ker bom prerasto itak. Te pa druge izbire kot TUS tak ni za 15EUR, da ima net in minute. Oni bodo ga pa ziher updejtali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Upam da bodo objavili celi videopresentacijo na youtubi soon.

MTm2H37rqt7B ::

Zgleda kar lustna zadeva. Ce bo delovalo vse tako kot mora, bo top:)

LuGi ::

Celo "vse" ma..ponavadi si postijo kaj za drugo verzijo :D

Vsecna stvar..spet bo najhitrejsi.. :)

Pesimist ::

Hudo bo. Spet so vsi tisti rumori, da bo cenejsi, batterija removable bli a pile of shit. Hehe.

lurker ::

Me je kar strah pomislit na ceno neodklenjenega. Ne vem, če ne bom požrl besede in šel preventivno kupit HTC Desire, da bo mir čez poletje :-D.

Android, jadni moj druže. Že prej nisi bil kaj prida, sedaj pa zgledaš prav ubogo... Sem upal, da ga iPhone ne bodo TAKO hudo povozili. Jebiga.

Limit-sky ::

Pa ima apple spet 3 leta prednosti.
Baje bi naj bil jeseni v Mobitelovi ponudbi. Baje.
Tisto o neodstranljivi bateriji so pa težke bučke.

$%&/() ::

Mislite, da bo več kot 600EUR? Moram priznat, da se mi ga ZELO lušta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

LuGi ::

Verjetno bo tam nek..600-700=)

Limit-sky ::

Po mojem bojo iste cene kot za 3GS sedaj. Vsaj v Ita.

SuperKobeD ::

gledau liveblog na Engadget.
IPS Display, 6-axis motion sensing, 326 ppi, A4 čip.... zna bit zanimivo ;)
[With the lights out]

Gregor P ::

A tole tu (gsmarena) so približno njegove specifikacije?

Apple A4 procesor pa je 1 GHz Cortex-A8 ARM v7?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

SuperKobeD ::

@ Gregor P

ja in ja :)
[With the lights out]

js osebno ::

Preseravanje?

martincek1 ::

Ma kašno preseravanje? Tvoja Nokia je v parih elementih močno za Applom, glede samega telefona pa se mi zdi to najboljši high-end fon do sedaj (Android fan sicer). Specifikacije so super, če pa to seštejemo z Applovim TSjem in OSjem pa so spet naredili odlično stvar. Tudi ceno imajo odlično postavljeno. So dragi, ampak svojo znamko znajo odlično predstavljati in prodajati. Kdor pač ni pripravljen odšteti malo več za te dobrote, ima na voljo toliko opcij, da je brezpredmetno govoriti o ožemanju. Moti me edino njihova zaprtost, čeprav eni trdijo da temu ni tako, morajo po prerekanju popustiti. :)

Kako pa je kaj z napovedano odstranljivo baterijo?

d0rK ::

256mb RAMa je pa fail. =)

Baterija ni odstranljiva.

LuGi ::

In zakaj te to moti? Če je vsaj malo "DIY" tipa v tebi bos hitro zamenjal baterijo..;)

$%&/() ::

iPad ima tudi samo 256MB pa vseeno vse leti kot sneta sekira...

d0rK ::

Uf, spet lep primer kompenziranja hard core fanboyev. It's not a bug, it's a feature!

Z iOS4 pride multitasking, bomo potem videlo kako bo 256mb shendlal vse aplikacije.

LuGi ::

Niti enga iphona nisem imel..

Btw in zakaj bi morala biti baterija odstranljiva? Niti v enem apratu je dejansko nisem menjal.. in sem jih ze dosti zamenjal (aparatov GSM).

Drugače pa das nekomu ki je bolj spreten kot ti.. (ce je ne znas zamenjati)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

d0rK ::

Da izjaviš da je "razdiranje telefona" A-OK, moraš biti fanboy ali pač neumen. Kot sem jaz bral, razdiranje sploh ni izi. Skoraj sigurno izgubiš garancijo, sploh pa kdo ve če si sposoben. Daš drugemu? In plačaš še en kupček penezov za to operacijo. Zakaj odstranljiva? Ker lahko potem imaš več baterij, in ko se ena izprazne, samo novo noter flikneš.

bond007 ::

- 32GB placa je max ... isto kot sedaj pri 3gs
- velikost ekrana ostaja enaka (pri resoluciji pa so malo pretiravali). Ekran bi vsaj zgoraj (pa tudi spodaj) lahko bil bolj do roba telefona (torej ali večji ekran ali manjši telefon...)
- lahko bi imel xenon flash (čeprav led manj baterije žre)

Drgač pa zgleda ok. Za ta dnar tut mora...

Lion29 ::

iPhone 4 vs. EVO 4G... fight!

definitivno EVOta.. ceprav pixel density na iPhonu zgleda kul... zaradi tega bolj ostra slika... ampak vseeno.. meni se zdi malenkost previsoka resolucija...

sploh pa pride tudi na evota froyo...tak da v mojih oceh sploh ni debate
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

Primerjava nima pomena za nas. EVOta ne bo v Evropo. Je pa po hardweru, z izjemo zaslona, boljši.

djordjevic ::

Samo tale EVO je seriously večji cigl od iphona.
No grave is deep enough to keep us in chains.

martincek1 ::

@LuGi: Hja, mene čisto nič ne moti ta neodstranljiva baterija, bo pa verjetno motila državljane nekaterih držav, kjer je z zakonom prepovedana prodaja takih mobilnikov. :)

Gregor P ::

Včasih, ko so bili še navadni telefoni, o dodatnih baterijah res nisem razmišljal; danes pri teh mini računalnikih pa je dodatna baterija že skorajda obvezna oprema (še posebej, če resnično uporabljaš te naprave kot multimedijske oz. zares izkoriščaš napredne zmožnosti):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LuGi ::

Mislim da obstajajo clip-on baterije.. no idea kako se obnesejo.

Če ti je pomembna zamenljiva baterija pač skipnes telefon.. izbira je pestra. (Cena pri drugih tudi obcutno nizja =))

@martincheq Zato pa takih drzav nimajo na seznamu :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

i386 ::

Ne morm verjet. Ste pogledal applovo predstavitev? ! tole. Ne morm verjet. Videoklic, katerga lahko opravš na 4-5 let starem telefonu oglašujejo kot eno veliko revolucijo. Je to slučajno novo za amerikance al kaj?

d0rK ::

Če oglašujejo še integrirano anteno... Ti pove vse. :) No sej, da ne bom sam kurcal. Samo zaradi RAMa se še "na ograji".

Oglas je pa praktično vse kar sovražim na Eplu. Kup odraslih moških, ki izgledajo kot da se bodo pravkar razjokal. IT'Z MAGICAL.

LuGi ::

Apple je znan po tem da je vsaka stvar ki jo izdajo kvazi revolucija..8-O

Sicer se nebi branil i4 ampak vseeno za malo manjsi denar dobis "stroj" - Samsung Galaxy S I9000 Smartphone 499EUR)

Zheegec ::

V 6 minutah so povedali, da je dober ekran in pa "bla bla bla bla". Ekran bo vsekakor treba sprobat, zna bit huda stvar.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lion29 ::

i386 je izjavil:

Ne morm verjet. Ste pogledal applovo predstavitev? ... tole. Ne morm verjet. Videoklic, katerga lahko opravš na 4-5 let starem telefonu oglašujejo kot eno veliko revolucijo. Je to slučajno novo za amerikance al kaj?



ja in poglej na engadgetu prve primere video klica... katastrofa!

d0rk: od kje tebi, da evota ne bo v evropi??
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

i386 ::

Solidna kamerca, ja... samo je pa tu še nekaj. Ta videoklic deluje trenutno samo v wi-fi omrežju. http://www.engadget.com/2010/06/07/face...

djordjevic ::

Samo tale oglas pa je ... Mislim, ne me hebat, no. Telefon se mi sicer kljub oblikovni podobnosti zdi precej bolj rafiniran, dodelan. Tisti kovinski dodatki ga naredijo bolj 'serious'. In tega bi dejansko imel. Ampak, še enkrat, tale 'revolucionarni' (mislim, ne morem se nehat smejat', no) videoklici pa so taki selfpwn, da glava boli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BB4l ::

dej ne bit kreteni no

američani so bli do nedavnega itak precej za nami glede mobilnikov in mobilnih omrežij, ker je mela motorola praktično v oblasti celoten razvoj mobilnega omrežja in telefonov v us of a. če vzamem za primer, do prihoda iphona, je bil v ameriki daleč najboljši telefon motorola razr v3 ;) potem je prišla nokia, katere modeli pa nikomur niso potegnili, ker so imeli tiste čudne kamerce na prednji strani, ki jim itak niso delovale, ker omrežje tega ni podpiralo.


v zadnjih letih pa se je omrežje tam tako razvilo in je že v koraku z našim, če ne celo že naprej. in verjetno bo z videoklicem na iphonu tole celo tako zaživelo, da se bojo še k nam vrnili telefoni s kamercami na prednji strani.
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

sebek1 ::

Meni je všeč, mogoče ga bom nabavil



Kaj Evo res tako lagira pri browsingu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sebek1 ()

lurker ::

Ja, to je vgrajeno v Android. A feature.

Ne, resno, Android nima scrolla. Ima s-c-r-o-l-l (tm).

Lion29 ::

mah tak in tak pride froyo kmali tudi na evo-ta, je veliko stvari odpravljenih... bo treba primerjat takrat...

tale double tap, pa mi je bolj vsec pri EVO-tu, mislim je bolj logicen, da poveca tekst, da lazje preberes... in razlika je ogromna....je pa iPhone-ov nacin veliko bolj naraven in konsistenten, lep, slick... a zal niti pol tolko uporaben...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Limit-sky ::

"tale double tap, pa mi je bolj vsec pri EVO-tu, mislim je bolj logicen, da poveca tekst, da lazje preberes... in razlika je ogromna....je pa iPhone-ov nacin veliko bolj naraven in konsistenten, lep, slick... a zal niti pol tolko uporaben..."

Tale double tap , ki ti vedno poveča na default vrednost in ti tekst reflowa je pravi PITA, ko imaš nekaj linkov v tekstu. Preverjeno na android 2.1. Iphonov safari je light years ahead.

Lion29 ::

fajn bi bilo, da si bi lahko nastavil obnasanje,kakor ti najbolj odgovarja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Limit-sky ::

Double tap na iphonu ti poveča na širino tistega div-a. Se pravi, se prilagaja strani. Če pa hočeš custom zoom, pa imaš pinch. Deluje perfektno in isto že od prvega iphona dalje (pred tremi leti).
Ja, tri leta so rabili, da so izdelali produkt, ki ga sedaj primerjajo s funkcionalnostjo, ki jo je imel iphone pred tremi leti. :) Pa je browsanje še vedno na iphonu boljša uporabniška izkušnja.

d0rK ::

Lion29, mnogo podatkov na internetu. Uporabnik na tujem forumu je celo poslal vprašanje na HTC -> Nimajo načrtov za predstavitev v Evropi.


Lurker, a tko kot je vgrajena antena feature? AWESOME. Res zakon.

Lion29 ::

dOrk, to je bilo marca... vsaj kar sem jaz gledal po netu in nisem drugih podatkov zasledil... valda so bli skoncentrirani, da lansirajo v USA... sploh pa jim je bil 4G pomemben cilj...

si lahko preprican, da bodo pred avgustom najavili datum lansiranja se v evropi oz. drugod po svetu.. pa ceprav se prakticno nikjer ni 4g omrezij
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lurker ::

Lurker, a tko kot je vgrajena antena feature? AWESOME. Res zakon.
Vgrajena antena dejansko je AWESOME! Ne vidiš več dosti ljudi, ki se navdušujejo nad palco, ki štrli iz aparata.

Ampak, ja, če bo AT&T z novim iPhonom z nevgrajeno neštrlečo anteno dropal manj klicev, bo (za tiste uporabnike) tudi AWESOME. Sej Google in HTC bosta tudi počasi uspela kaj storiti glede problemov, ki jih imajo njihovi uporabniki. Apple je pač malenkost hitrejši, no biggie.

Lion29 ::

caki... say whooot? a nimajo GSMi ze vsaj 10 let vgrajeno anteno?

v bistvu sem nekje zasledil, da je tako narejen, da je v bistvu cel okvir tulifona antena... to je pa nekaj drugega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lurker ::

caki... say whooot? a nimajo GSMi ze vsaj 10 let vgrajeno anteno?
Ja, še več. Pa celo vsi iPhone-i dosedaj.

iPhone4 pa ne. Ima zunanjo, ampak tako, da sploh ne veš, da je zunanja. Noben hi-tech, uporabno pa, IMHO.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258547 (51674) PrimozR
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785195 (74384) Bor H
»

Apple klecnil pod navalom prednaročil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10332775 (29546) thezerox
»

Apple ali HTC???

Oddelek: Mobilne tehnologije
474847 (3996) PINki
»

V Sloveniji prodajajo iPhone (iz IT in HR)

Oddelek: Mobilne tehnologije
457653 (6812) huelz

Več podobnih tem