» »

iPhone 4

iPhone 4

1
2
3 4

BB4l ::

Limit-sky je izjavil:

Ja, tri leta so rabili, da so izdelali produkt, ki ga sedaj primerjajo s funkcionalnostjo, ki jo je imel iphone pred tremi leti. :) Pa je browsanje še vedno na iphonu boljša uporabniška izkušnja.

No dej no.. Ne bom omenjal appla in njegove nezmožnosti predvajanja flasha, prvega iphona, ki ni mogel niti pošiljat mmsov, niti datotek prek bluetootha, niti videoklica, ki ga je imela nokia že 5 let nazaj, niti možnosti zamenjave baterije (še kar nima, kar je pa roko na srce pomembno tistim, ki so veliko zdoma in opravijo veliko klicev), zamenljivega spomina (da lahko resetiraš factory values tud če nisi pri računalniku).............


AMPAK BROWSER JE PA ZMOŽEN GLADKEGA BRSKANJA IN ZOOMANJA, TO PA!!!


:rolleyes:

Sicer pa.. Kakšno funkcionalnostjo? Telefon je ipak za klicanje in pošiljanje smsov. Prve tri generacije niti flasha niso mele, mele so samo crappy fotoaparat, ki pa je samo v 3g in 3gs zmožen tud snemanja posnetkov. Kar pa zna tud 8 let stara nokia. O aja touchscreen.. Ja, to pa je pomembna funkcija telefona.
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BB4l ()

kotnikd3 ::

nevem zakaj pol tisti ki imajo iphone (npr. jst), na iphonu tud ostanejo!?
Pomoje bi mogl nardit 2 temi: eno za tiste ki imajo iphone, ter drugo za tiste ki ga nimajo. Tako bi bli vsi srečni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Limit-sky ::

kotnik, ker so te zavedli, ti pa nočeš priznati, kako so te nategnili s svojim marketingom in ti je škoda denarja, ki si ga dal za polizdelek iPhone, ki je vreden točno toliko, kot 3 leta stara nokia.

Aja, pa sram te je priznati, da so te nategnili. :)

BB4l ::

to je precej relativno


zakaj tisti, ki so na nokii, na nokii tud ostanejo in vsako njeno polomijo zagovarjajo, kot da so namensko nardil tko slab aparat

enako velja za motorolo, sony ericsson, ipd.

Sam da pri iphonu z vsako verzijo dobite nekaj dodatnih stvari in iphone 8 bo na koncu opremljen že tako, kot je bila nokia n95 ob launchu :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

kotnikd3 ::

jah. mel sem omnio hd, ter nokio n95, ene 5 sony er., brat pa ima androida. z iphonom sem najbolj zadovoljen. prodal bom svojega 3gs, za katerega bom (upam) dobil 380EUR+ (s katerimi bi lahko kupil 2 nokii/druga jajca), ter nabavil najnovejšega 4g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Limit-sky ::

"No dej no.. Ne bom omenjal appla in njegove nezmožnosti predvajanja flasha, prvega iphona, ki ni mogel niti pošiljat mmsov, niti datotek prek bluetootha, niti videoklica, ki ga je imela nokia že 5 let nazaj, niti možnosti zamenjave baterije (še kar nima, kar je pa roko na srce pomembno tistim, ki so veliko zdoma in opravijo veliko klicev), zamenljivega spomina (da lahko resetiraš factory values tud če nisi pri računalniku)............."

Ravno zaradi tega sem si nabavil Android telefon. Da lahko primerjam in ne bom na suho kritiziral nekaj, kar ne poznam.
Guess what? MMSi na Simobilu ne delajo, flash ne dela, videoklic ne dela, pošiljanje preko BT (hmmm). Ima pa zamenljivo baterijo, s tem se pa strinjam da jo rabiš, ker moj iPhne 2G srži dlje časa kot nova Spica. Čisto razumem te frustracije glede baterije.

Ampak žalostno je, da moraš uporabljati "boljši" in novejši telefon, da šele opaziš prave prednosti iPhona.

Pa še glede SD kartic. Zelo je priročno, da ti telefon vse aplikacije inštalira na notranji pomnilnik, ki ga je ogromnih 256 Mb. In potem rootaš telefon, da si lahko prestaviš aplikacije in cache na SD kartico. In potem ti zmanjka prostora na SD kartici in bi rad pogledal film, ki ga imaš na drugi kartici. A glej ga zlomka, če izvlečeš kartico na kateri imaš player, ne moreš gledati filma na drugi kartici. Kako zelo primerna in pametna rešitev.

Zgodovina sprememb…

lurker ::

A glej ga zlomka, če izvlečeš kartico na kateri imaš player, ne moreš gledati filma na drugi kartici. Kako zelo primerna in pametna rešitev.
Pač imaš še na drugi SD kartici VSE aplikacije. :D Sej takih geto rešitev se itak moraš konstantno posluževat na Android-u.

Po 3 letih se je Googlu zazdelo pametno, da bi si user mogoče želel spraviti nastavitve še kam drugam, razen na SD (seveda spet z neko 3rd party aplikacijo, ki večinoma dela vsaka po svoje). In kucam wi-fi gesla vsakič znova ko blesav, če si pozabim shranit wpa_supplicant.conf (čeprav nikol ne moreš vedent kam so v tej verziji vtaknili psk key), pa APNje itd.

Limit-sky ::

No in zdaj reči, da ni prednost, če imaš SD slot, ker lahko s sabo nosiš praktično neomejeno količino vsebin. Izjemno praktična, uporabna in elegantna rešitev.
Edino, kar moraš paziti je to da, ko novo aplikacijo inštaliraš, jo inštaliraš na vse kartice, ki jih premoreš. :)

Vse bolj se mi svita, kaj pomeni odprtost sistema, ki te ne omejuje. Dokler sem uporabljal izključno iPhone, sem bil seveda zaslepljen in nisem niti mogel videti vse omejitve.

BB4l ::

Limit-sky je izjavil:

"No dej no.. Ne bom omenjal appla in njegove nezmožnosti predvajanja flasha, prvega iphona, ki ni mogel niti pošiljat mmsov, niti datotek prek bluetootha, niti videoklica, ki ga je imela nokia že 5 let nazaj, niti možnosti zamenjave baterije (še kar nima, kar je pa roko na srce pomembno tistim, ki so veliko zdoma in opravijo veliko klicev), zamenljivega spomina (da lahko resetiraš factory values tud če nisi pri računalniku)............."

Ravno zaradi tega sem si nabavil Android telefon. Da lahko primerjam in ne bom na suho kritiziral nekaj, kar ne poznam.
Guess what? MMSi na Simobilu ne delajo, flash ne dela, videoklic ne dela, pošiljanje preko BT (hmmm). Ima pa zamenljivo baterijo, s tem se pa strinjam da jo rabiš, ker moj iPhne 2G srži dlje časa kot nova Spica. Čisto razumem te frustracije glede baterije.

Ampak žalostno je, da moraš uporabljati "boljši" in novejši telefon, da šele opaziš prave prednosti iPhona.

Pa še glede SD kartic. Zelo je priročno, da ti telefon vse aplikacije inštalira na notranji pomnilnik, ki ga je ogromnih 256 Mb. In potem rootaš telefon, da si lahko prestaviš aplikacije in cache na SD kartico. In potem ti zmanjka prostora na SD kartici in bi rad pogledal film, ki ga imaš na drugi kartici. A glej ga zlomka, če izvlečeš kartico na kateri imaš player, ne moreš gledati filma na drugi kartici. Kako zelo primerna in pametna rešitev.

Lol.. Očitno si dobesedno prizadet in ne znaš nastavt stvari na simobilu. Men je še na n70 (ko sm mel neki časa simobil vmes) deloval tako videoklic, kot mmsi. Flash ni odvisen od simobila, ampak na androidu kot na windows mobile (imam hd2) vse lepo dela. Pošiljanje preko bt? Očitno si spet preveč nesposoben, da bi ugotovil kako to spravit v pogon.

To glede nezmožnosti inštalacije na notranji pomnilnik bo odpravljeno z 2.2 verzijo. Na svojem hd2 se pa itak vse nalaga na spominsko, ki ima ogromnih 16gb.

/safe
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Limit-sky ::

Mal se pozanimaj, prej ko zineš kakšno neumnost.
Na Spici je uraden 2.1 upgrade (iz RAM2) imel bug in se ni dalo pošiljati MMSov. Zgooglaj malo.

Tvoja kartica ima ogromnih 16 Gb, kot moj iPhone 3 leta star. Bravo, končno so tudi drugi uporabniki navdušeni nad toliko spomina. Jaz vas čisto razumem, ker tudi ja pred tremi leti nisem vedel ,kaj početi s toliko prostora.

Drugače sem pa res nesposoben. Glede na vso enostavnost in odprtost sistema mi nikakor ni uspelo kupiti nobene aplikacije.
Tudi jaz sem uporabljal in nokio in Android in lahko rečem, da tisti, ki pravi, da te ta sistem ne omejuje ali da vse dela resno prizadet. Prizadet je tudi tisti, ki misli, da na TS ekran sodijo še fizične tipke. To lahko naredi le tisti, ki nima idej oz. ne zna narediti OS tako, da ne potrebuješ gumbov.
Moj izlet v Android vode bom kmalu zaključil in potem napišem en kratek review.

BB4I: Ali imaš App2SD? Koliko particij imaš na SD kartici in kako velike?

Pesimist ::

lurker je izjavil:

Lurker, a tko kot je vgrajena antena feature? AWESOME. Res zakon.
Vgrajena antena dejansko je AWESOME! Ne vidiš več dosti ljudi, ki se navdušujejo nad palco, ki štrli iz aparata.

Ampak, ja, če bo AT&T z novim iPhonom z nevgrajeno neštrlečo anteno dropal manj klicev, bo (za tiste uporabnike) tudi AWESOME. Sej Google in HTC bosta tudi počasi uspela kaj storiti glede problemov, ki jih imajo njihovi uporabniki. Apple je pač malenkost hitrejši, no biggie.


HTC bo kurac kaj storil. Oni so cisti apfal produkt. Sprejem njihove antene pa na podnu. Baje ni HD2 in podobni nic boljsi kot nexus in Desire pri 3G.

urosh ::

@Limit-sky
na desire mi vse našteto dela kot mora. Res pa je, da mms ne uporabljam spljoh in da imam že od prej eno 8Gb kartico, na katero pa res ne vem kaj naj dam. Gor je navigacija, 2Gb muzike, pa mi še vedno ostane kar precej prostora. Za prenos podatkov pa eni uporabljamo prenosne diske :) Če pa hočeš neko aplikacijo kupiti, pa jo kupi preko računalnika - tega ti nihče ne brani.

Jaz sem s svojim androidom čisto zadovoljen, saj mi dela vse po pričakovanjih.

Ampak sedaj smo že čisto off-topic

Limit-sky ::

Se strinjam s tem, da moraš za dobro uporabniško izkušnjo na Androidu odšteti malo več cekinov.

Ciljal sem na tiste uporabnike, ki imajo SD slot za ne vem kakšen napredek in prednost. Ker baje lahko imaš praktično neomejen prostor. Kam pa aplikacije inštaliraš in take nebuloze, s katerimi se uporabnik sploh ne bi smel ukvarjati. Na iPhonu imaš pač teh nekaj Gb prostora in vedno veš koliko imaš še prosto. Pa lahko izbiraš ali boš prostor zapolnil z MM vsebinami ali programi. Na iPhonu sem imel že 7 Gb aplikacij. Ne vem, kako bi to dosegel z Androidom, ki je baje odprt in te ne omejuje.

Pa ravno to se mi zdi največji fail pri Androidu. Android že sedaj podpira malo morje telefonov, ki so 90% crap. In potem kupec vidi vsa ta marketinška zavajanja, ki na papirju izgledajo zelo dobro in imajo tehnične specifikacije superiorne. Potem pa začne uporabljat Android OS in kar nekaj stvari ne dela. Kaj si naj kupec misli? Da je Samsung en crap ali pa, da ne bo nikoli več kupil telefona z Androidom. Ker res ne razumem, da bi lahko nekdo, ki ve kaj kupi, bil zadovoljen s to kombinacijo crap telefona in solidnega OS-a.

Zato pa pri iPhonu "just works". Pa se ne sprašuješ kaj je SW in kaj je HW. Uigrana ombinacija je zelo pomembna.

Pesimist ::

Mah jaz bi izbral iphone pred androidom anytime, ce so pogoji enaki. Samo niso, tak da je 330 vs 620 evro. Desire vs Iphone vseeno to much, pa se garancije ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

zee ::

Seveda primerjas akcijsko ceno telefona Desire pri izbranem mobilnem operaterju in redno ceno aparata iPhone.

:|
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pesimist ::

Ja in ne. Tudi ifon je 609 evro v akciji pri TUSU.

Seveda se prioritete spreminjajo in ze nekaj casa je prioriteta na računalnik 0 euro na leto oz se samo servisiranje, ce crkne kaj. Tak da nic vec ne trosim za te tumarije kot igerce itd. Mogoce bo next fone iphone 5G. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Keyser Soze ::

Pesimist je izjavil:

HTC bo kurac kaj storil. Oni so cisti apfal produkt. Sprejem njihove antene pa na podnu. Baje ni HD2 in podobni nic boljsi kot nexus in Desire pri 3G.

?
OM, F, G!

zee ::

Tudi ifon je 609 evro v akciji pri TUSU.


Jaka akcija. Odklenjeni iPhone iz Italije je 620 EUR brez kakrsnekoli pogodbe in obveznosti do operaterja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lurker ::

Če pa hočeš neko aplikacijo kupiti, pa jo kupi preko računalnika - tega ti nihče ne brani.
Če mi nihče ne brani, pa mi vseeno ni na voljo kupit neke aplikacije preko računalnika, mi to ne pomaga dosti, ane?!

Lion29 ::

zee je izjavil:

Tudi ifon je 609 evro v akciji pri TUSU.


Jaka akcija. Odklenjeni iPhone iz Italije je 620 EUR brez kakrsnekoli pogodbe in obveznosti do operaterja.


in kaj bos pol z njim? metal frizbi?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pesimist ::

Iphone 4 ma eno boljsih funkcij ki se ni bila omenjena. UMTS 900Mhz. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

denabiker ::

v službi imamo Apple iPhone 3GS 32GB in se mi ful dopadejo. Tudi sestrična in par kolegov si lastijo in kolikor sem uporabljal bi ga takoj imel, samo cena uff, zame prevec. Tudi MAC-a bi imel hehe. Res je vse preprosto, telefon za telebane oz. za tiste, kateri se ne da mislit oz. brat navodil. vsaj tako sem dobil občutek. Tudi obdelava videa, slik, urejanje v MAC-u se mi zdi čist simpl in ful dovršeno, ful primerno za takšne userje, kateri nimajo veliko časa in bi imeli radi po hitrem postopku urejene videje, foto albume itd.
Če pogledam recimo kolegico, čisti antitalent za tehniko, uporablja iphone v nulo, ko vem, da če bi ji dal en HTC, Samsung,... ali kaj druzga z windows mobile, bi bila čisto izgubljena in bi verjetno živčnega fasala preden bi se ga naučila uporabljat, če bi se ga sploh kdaj naučila.

Zgodovina sprememb…

teoo ::

tole rivalstvo je brezveze. gremo na tisto, kar je bolje. Saj nismo razvijalci, da bi bili prisiljeni delati samo z eno platformo.

sam imam desire in sem totalno navdušen. Ne bi pa niti 5s razmišljal, če mi kdo ponudi iphone 4.
defying gravity

Nightcrawler ::

Septembra bo pri nas.

http://www.fmcstore.si/

49106 ::

Iphone je sicer dober telefon. Moti me, da je telefon potreboval 4 izvedenke, da smo dobili takega, kot bi moral biti na začetku.

MTm2H37rqt7B ::

Nightcrawler je izjavil:

Septembra bo pri nas.

http://www.fmcstore.si/


FMC kot posrednik? Koliko bo drazji od italjanskega?

49106 je izjavil:

Iphone je sicer dober telefon. Moti me, da je telefon potreboval 4 izvedenke, da smo dobili takega, kot bi moral biti na začetku.


Hehe, ja. Tebe vertjetno moti. Marsikoga drugega tudi. Morajo biti pa delnicarji appla zelo veseli :)

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Nic ne verjamem dokler ne vidim. Cena pa verjetno tudi 900 evro :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BB4l ::

Limit-sky je izjavil:

BB4I: Ali imaš App2SD? Koliko particij imaš na SD kartici in kako velike?

Si kreten, al se delaš kretena?

Nimam androida, mam windows mobile 6.5.5 in htc hd2 ki pihne tvojga iphona po dolgem in počez.

Za glasbo imamo pa nekateri namenske mp3 playerje oz. ipode (jaz osebno imam ipod touch 16gb) in imam dovolj prostora na telefonu za vse kar potrebujem. =)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

LuGi ::

3GS je veliko bolj snappy kot ta tvoj HD2..

Wm je obup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Pesimist ::

Ah ja. Upajmo da pride kdaj v slo po relativno normalni ceni.

Lion29 ::

iPhone 4, da je v italiji odklenjen 620e? ja pa ja de
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

3GS odklenjen je 620. Ne vem kako bi bila 4-ka, če je sploh še ni zunaj.


Hočem videti ceno od FMCja, da se fino nasmejem! Nazadnje, ko sem nekaj kupoval, je bilo pri jih 22, v tujini pa 5 evrov. Bwahahaha.

Pesimist ::

Ce bo uradno bo ziher navito. Edino kommdata ma neuradno pri nas za normalno italjansko ceno. Naja. Expansy.si pa tak 100 se dodatno nabije up.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lion29 ::

v italiji bo 32GB model ziher vsaj 800e
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

Ker? Trenutna 32GB verzija stane 720. Če me spomin ne vara, so praktično vse reinkarnacije z isto kapaciteto koštale približno enako.

MTm2H37rqt7B ::

Ce rabis extra battery life pac kupis externo baterijo za iphone. Whats the problem?

IceIceBaby ::

Mene samo nekaj zanima. Kdo dejansko uporablja 2 bateriji na telefonu?

Jaz v življenju še nisem zamenjal baterije. Če grem na dopust vzamem sabo polnilec. Če greš za par dni nekam ti dodatna baterija ne pomaga dosti.

Če si dosti v avtu imaš itak v avtu polnilec. Če hodiš po letališčih imaš povsod možnost polnjenja...

Alencica ::

Kateri izgovor uporabljajo naši trgovci/inšpektorji/mobilni operaterji, da se pri nas ne da dobit iPhona, če je na voljo v IT, AT in na Hrvaškem?

2 državi sta v EU, se pravi mamo zelo podobne zakone, operaterje, predpise itd. Ena država ni, ima urejeno po svoje ampak verjetno tut že skladno z EU birokracijo

49106 ::

Glede na to da se je v AT prodajal po 800-900EUR, se veliko bolj izplača import

zee ::

Ahem. Na spletni strani FMC-ja, ni niti besede o tem, zgleda so odstranili novico. Zgleda, da se bo FMC pridruzil listi podjetij, ki na "na sverc" prodajajo iPhone.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

martincek1 ::

@kst: evo me, si ze nasel nekoga, ki na istem mobilniku uporablja 2 bateriji. Imo se vedno bolje kot pa nositi une super-duper soncne kolektorje s sabo v zepih.

Kar se pa tice cen desire-ja, je mozno pri nas dobiti novega za 350EUR, z zelo rahlo uporabo pogajalskih sposobnosti. =)
iPhone 4G bos pa tezko dobil za 700 EUR ^^

zee ::

Z uporabo pogajalskih sposobnosti lahko dobis karkoli za poljubno nizjo ceno. Tu je govora o Janezu Sleherniku, ki se mu s tem ne da ubadati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MedusasPath ::

martincek1 je izjavil:

iPhone 4G bos pa tezko dobil za 700 EUR ^^

Zakaj?

Alencica ::

A ni apple napovedal nižjo ceno iphona 4?

zee ::

Ne, obicajno se cena starega modela znatno zniza (za nove narocnike v ZDA).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MedusasPath ::

Ne, cena bo ekvivalentna 3Gs-u pred predstavitvijo iPhona 4, sam 3Gs se bo pa pocenil za 100$(EUR).

BB4l ::

LuGi je izjavil:

3GS je veliko bolj snappy kot ta tvoj HD2..

Wm je obup.

aja?


si ga mel? hd2 namreč

sense > iphone ui
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Infinity ::

Ti lahko jas povem ki sem imel 3Gs in HD2, sedaj pa imam desire. HD2 je kar se tiče tega kako tekoča je njegova uporaba in ti lahko povem da in desire in 3Gs močno presekata HD2, 3Gs pa je le malenkost boljši kot desire saj slednjemu učasih zmanjka sape in za trenutk malo poskoči.
LP, I

js osebno ::

IceIceBaby je izjavil:

Mene samo nekaj zanima. Kdo dejansko uporablja 2 bateriji na telefonu?

Jaz v življenju še nisem zamenjal baterije. Če grem na dopust vzamem sabo polnilec. Če greš za par dni nekam ti dodatna baterija ne pomaga dosti.

Če si dosti v avtu imaš itak v avtu polnilec. Če hodiš po letališčih imaš povsod možnost polnjenja...

2 baterije, uporabljam dnevno. Prej sem uporabljal prenosni polnilec, pa se je izkazal za nezanesljivega. Imam pa ga s sabo... Torej: 2x 1320 mAh + 1500 mAh za vsak slučaj.

Mavrik ::

Lion29 je izjavil:

v italiji bo 32GB model ziher vsaj 800e


Kateri del "stal bo enako kot zdaj stane 3GS" ti ni jasen?
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259186 (52313) PrimozR
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785915 (75104) Bor H
»

Apple klecnil pod navalom prednaročil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10333090 (29861) thezerox
»

Apple ali HTC???

Oddelek: Mobilne tehnologije
474902 (4051) PINki
»

V Sloveniji prodajajo iPhone (iz IT in HR)

Oddelek: Mobilne tehnologije
457731 (6890) huelz

Več podobnih tem