» »

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem v tujini?

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem v tujini?

MatejMatej ::

Jaz odidem v tujino.
AndroidTelefon1 pustim doma v Sloveniji, kateri je povezan na mobilno telefonsko omrežje (brez podatkovnega prenosa) ter na moj wifi internet doma.

Kako naj AndroidTelefon1 konfiguriram da bo služil kot SIP/VoiP server?
Iz tujine želim klicat na lokalne slovenske številke preko interneta preko AndroidTelefon1 ki sem ga pustil v Sloveniji.

Torej želim, da AndroidTelefon1 preusmeri moj VoIP klic iz interneta na lokalne telefonske številke v Sloveniji.
Želim klicati prek neta iz tujine kot da bi klical iz notranjosti Slovenije.

Katere appe potrebujem za vse to?

V bistvu iščem app, ki mi bo omogočal to kar ponuja Simobil z "Si.naIP" oz. Mobitelov "voip komunikator". Jaz imam drugega ponudnika ki tega ne omogoča.

borges ::

MatejMatej ::

borges je izjavil:

Kaj pa Raspberry Pi?

http://store.raspberrypi.com/projects/r...

http://www.raspberrypi.org/elastix-voip...
NE.

Želim to izvesti na Android telefonu, ker je ekstra poceni, telefon že imam, ima že ves hardver vgrajen (wifi + mobilna telefonija).
Čaranje za RasPi bo stvar ful zakompliciralo in podražilo.

Prosim nekoga za Android rešitev. :-)

s6c-gEL ::

MatejMatej ::

s6c-gEL je izjavil:

sip server
https://play.google.com/store/apps/deta...

Kako naj ta sipserverju povem da želim klicati na razne poljubne številke v Sloveniji?
Po tem ko se povežem z mojim sip serverjem na androidu - kako dalje pokličem številko znotraj Slovenije?

Mavrik ::

Tole ne bo šlo brez resnega popravljanja jedra Androida. Ne moreš. Kupi si Skype out pa to je to.
The truth is rarely pure and never simple.

MatejMatej ::

Mavrik je izjavil:

Tole ne bo šlo brez resnega popravljanja jedra Androida. Ne moreš. Kupi si Skype out pa to je to.

A morda kdo pozna kakšen že modificiran Android ROM ki bi to omogočal? Oz.kakšen patch?

Mavrik ::

Kako pričakuješ odgovor, če nisi sploh telefona omenjal? Precej telefonov ima narejeno kretnico na ta način, da gre zvokovna komunikacija mimo ARM procesorja ko teče klic. Tisti, ki procesirajo audio preko ARM-a pa rabijo modifikacijo proizvajalčevih kernel gonilnikov, da omogočajo zajem zvoka. Za model, ki bi omogočil injection zvoka basebandu pa še nisem slišal.
The truth is rarely pure and never simple.

MatejMatej ::

Ok, zgleda da je to res trd oreh za razbit:
https://stackoverflow.com/questions/105...
Očitno bi bilo res lažje to naredit z Raspberry Pi... :-)
Imam Samsung Galaxy Mini,
načeloma mi je vseeno kateri telefon, le da je čim cenejši.

Kaj pa naredit kaki analogni "loop" s konektorjem za eksterne slušalke + eksterni mikrofon?
Ali pa nek fake virtualni Bluetooth Audio mikrofon?

Al kernel res strogo nelošljivo združuje skupaj audio-in in audio-out pri gsm klicih?

Mavrik ::

Joj daj naloži si 10 evrov na skype no.
The truth is rarely pure and never simple.

||pSyCh0| ::

MatejMatej ::

Mavrik je izjavil:

Joj daj naloži si 10 evrov na skype no.

Mavrik, ne mi vsiljevat Skypa.
Skype ne maram. Imam že naložen keš na Google Voice in deluje odlično že na starem telefonu s programom Groove VoIP. Na mobilne tel kličem za 0,1 eur/min.

Hvala za tvoj skajp nasvet, vendar sem tech geek in se ne morem izogniti komplicirati življenja in testirati tehnološke meje. Če ti kaj ni prav lahko zapustiš to temo in boš živel lepše.

Iščem konkretno rešitev da uporabim mojo naročnino slovenskega operaterja ki vsebuje cel kup minut. Dovolj mi je da jaz kličem, nimam potrebe po dohodnih klicih.

Ali pa če kdo pozna katerega VoIP ponudnika, ki ponuja (za normalno ceno) avtomatsko dvosmerno preusmerjanje moje slovenske mobilne številke na moj voip terminal naj mi pove.

Sicer bo mojih "težav" konec na koncu 2015, ko naj bi stopil v veljavo EU zakon o "enakopravnosti" vse mobilnih storitev znotraj celotne EU, ne glede na državo.

Pesimist ::

Mavrik je izjavil:

Joj daj naloži si 10 evrov na skype no.


viber je dost cenejsi za klice v slo.

Za minute tvoje bo pa teska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trojček in telefonija ?

Oddelek: Omrežja in internet
242380 (2027) radmannsdorf
»

Skype uvaja nadležne pogovorne oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7018835 (15776) poweroff
»

Spet težave z omrežjem Skype

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
296948 (4876) Markoff
»

Šifrirani telefonski pogovori za Android platformo

Oddelek: Novice / Android
4812271 (10441) poweroff
»

Kateri VoIP program ?

Oddelek: Omrežja in internet
102311 (2114) mile

Več podobnih tem