» »

Identitarna gibanja

Identitarna gibanja

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hipatija, če želiš konkretno pomagati ženskam v Afriki, te lahko povežem s Tomotom Križnarjem. Je kar nekaj projektov, ki jih je mogoče narediti. Ni treba donirati denarja, je pa tudi kakšno ročno delo.

Kot povedano, že sodelujem, kolikor mi čas in sredstva dopuščajo, v projektih po lastni izbiri in raje izbiram tiste, ki jih vodijo ženske, moškim humanitarcem ne zaupam ker so se žal že prevečkrat izkazali za oportune predatorje.

Verjamem, ja.

Ko je treba lepit plakate po urejenih zahodnih mestih, ste zraven.

Ko je pa treba na vojno območje reševat ženske in otroke, vas pa ni zraven.
sudo poweroff

MAGA TRUMP ::

Mathai se strinjam, takih humanitarcev je sam gobec, pojdi prodaj svoje premoženje, pojdi v afriko in zgradi mesto, križnar in opeka go delata in te bota gotovo vesela. Je veliko lažje gobcat po internetu ane? Taki najmanj naredite vem iz izkušenj

Sploh pa je najlažje govort o rasizmu ksenofobiji, neenakosti v zahodnih državah in nam glave prat, vzhodno od grčije kjer je pa resnično vse to kar sem naštel si pa noben pisnit ne upa. Najlažje je travo kosit tam kjer je že pokošena ane hipatija

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

No, Magarac, kaj si pa ti naredil za Slovenijo? >:D
sudo poweroff

MAGA TRUMP ::

Kaj sem naredil? Plačujem davke, držim se zakonov,sem ekološko osveščen, aktiven državljan, ljubim slovenijo... je dovolj?

FormerUser ::

In koliko otrok in žensk si že TI rešil iz vojnih območij, Matthai?

D3m ::

Več, kot boš pa ti z mamino žepnino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MAGA TRUMP ::

Hipatija razlika je da nas ti posiljuješ s to tvojo humanitarnostjo v realnosti pa ne narediš nič,on pa tega ne dela...

FormerUser ::

In kako veš kaj jaz počnem v realnosti? Glede "posiljevanja" pa samo tole, branje mojih komentarjev ni obvezno.

MAGA TRUMP ::

Saj si sam rekel, delaš kolikor ti dopuščajo sredstva in čas, sepravi sredstev ni, čas pa izkoristiš za širjenje "pravic" na forumih, za kaj več ga pa zmanjka, ker si skos gor

dice7 ::

MAGA TRUMP je izjavil:

Saj si sam rekel, delaš kolikor ti dopuščajo sredstva in čas, sepravi sredstev ni, čas pa izkoristiš za širjenje "pravic" na forumih, za kaj več ga pa zmanjka, ker si skos gor

Zanimivo koliko vzporednic si skrajnezi delite

hamez66 ::

FormerUser je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Na kakšen način je povsod po svetu moški pomembnejši od žensk?

Če moja trditev ne drži, potem ne boš imel problema našteti par držav, kjer večino pomembnih funkciji tako v javnem kot zasebnem sektorju zasedajo ženske. Kar izvoli.



V bistvu sem te samo vprašal po kriterijih. Zdej če je tvoj kriterij za pomembnost to, koliko določenega spola je na položajih, potem imaš verjetno prav. Sam sem sicer mnenja, da za to obstaja ogromno faktorjev. Sam se ukvarjam bolj s kriptom, in predvidevam, da tudi v kriptu procent ni 50/50, ampak da je v kriptu precej več moških, kot žensk. Tako da do razlik lahko prihaja zaradi drugih razlogov. Načeloma politike volimo demokratično, v privatnem sektorju imajo pa ženske načeloma enake možnosti, kot moški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Saul Goodman ::

matthai je s svojim tehničnim znanjem nazadnje pomagal Križnarju nadzorovati pošiljko, ko je spravil svojo vodno pumpo na pot v Sudan, a ni tko? ;-) sicer še ni na cilju, ampak upajmo, da pride. men se zdi super, da na tak način lahko pomagaš z znanji s področja, ki ga prakticiraš. ni ravno rinil dol, dejanje pa je kljub temu plemenito, respect z moje strani. every bit counts.

TheBlueOne ::

Saul Goodman je izjavil:

matthai je s svojim tehničnim znanjem nazadnje pomagal Križnarju nadzorovati pošiljko, ko je spravil svojo vodno pumpo na pot v Sudan, a ni tko? ;-) sicer še ni na cilju, ampak upajmo, da pride. men se zdi super, da na tak način lahko pomagaš z znanji s področja, ki ga prakticiraš. ni ravno rinil dol, dejanje pa je kljub temu plemenito, respect z moje strani. every bit counts.


To bi lahko bila tema. Morda bi marsikdo lahko pomagal na tak nacin. Jaz bi lahko za avtomatizacijo in regulacijo teh crpalk. :)

imagodei ::

hamez66 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Na kakšen način je povsod po svetu moški pomembnejši od žensk?

Če moja trditev ne drži, potem ne boš imel problema našteti par držav, kjer večino pomembnih funkciji tako v javnem kot zasebnem sektorju zasedajo ženske. Kar izvoli.



V bistvu sem te samo vprašal po kriterijih. Zdej če je tvoj kriterij za pomembnost to, koliko določenega spola je na položajih, potem imaš verjetno prav. Sam sem sicer mnenja, da za to obstaja ogromno faktorjev. Sam se ukvarjam bolj s kriptom, in predvidevam, da tudi v kriptu procent ni 50/50, ampak da je v kriptu precej več moških, kot žensk. Tako da do razlik lahko prihaja zaradi drugih razlogov. Načeloma politike volimo demokratično, v privatnem sektorju imajo pa ženske načeloma enake možnosti, kot moški.

Mah, jaz sicer pozdravljam vsa prizadevanja za izenačitev (pravic) žensk z moškimi, ampak menim, da nemalokrat ženske same vztrajajo v preteklosti. Mislim, sej je ful fajn, da imamo npr. v politiki kvote, ampak, če ni političark, kako hudiča jih boš dal na listo? V Sloveniji smo že imeli predsednico vlade, v Nemčiji imajo že lepo število let kanclerko, v UK so že zdavnaj imeli Thatcherco, (tam že kraljice Viktorije ni nihče abdiciral, ker bi bila "samo" ženska, kaj šele trenutne kraljice), ministrsko predsednico je imela že tudi Avstralija, da ne pozabimo še npr. Indire Gandhi, pa če se omejimo samo na najvišje funkcije in pozabimo na razne Clintonove, Palinove in podobne... Skratka, ni kot da se ne bi dalo, ampak se mi zdi, da so včasih problem že same ambicije žensk, mnogokrat pa tudi ovire v njihovih glavah, češ - kaj bom jaz, moški mi bodo stalno metali polena pod noge, ker sem ženska.

Se mi zdi, da je to slednje potem lahko včasih pripraven izgovor. Če moški drugim moškim mečejo polena pod noge, ker je pač na vrhu omejeno prostora (najsi bo v poslu ali politiki), se to razume kot naravno stanje stvari. Če se gre ženska to "tradicionalno moško" igro in naleti na isti efekt, pa potem jamra, kako se je morala truditi in dokazovati bolj, kot bi se morali moški na njenem položaju. Ne vem, a je to res (čist iskreno sprašujem)? Ali je res le to, da bi moški, ki bi bil na isti točki v karieri, naletel na isto konkurenco in iste ovire kot ženska, le da na koncu ne bi iskal vzrokov za svoje težave v spolu, ampak v ambicijah drugih, ki so plezali po isti lestvi navzgor? Hočem rečt, drugi ne nehajo imet svojih lastnih ambicij zato, ker nasproti njih stoji moški in ne ženska. Komolčarstva in metanja polen pod noge ni magično konec, če je nasprotnik moški in ne bojda manj sposobna ženska.
- Hoc est qui sumus -

mzakelj ::

imagodei na kratko :
Če si dva moška mečeta polena pod noge je to ok.
Če ženska meče polena pod noge moškim je to ok.
Če si dve ženski mečeta polena pod noge je to ok.
Če pa moški vrže poleno ženski pod noge pa ni ok, ker je : ( vstavi vse žaljivke in obtoževanja feministk tukaj ).

Tukaj je glavni problem feministk. One lahko žalijo vse po vrsti, bognedaj pa da kdo kaj čez njih reče.

zavajon ::

MAGA TRUMP je izjavil:

Jaz sem proti migracijam in priseljevanju iz čisto preprostih razlogov:
- druga kultura ki nespada v našo (vemo kaj se v naravi zgodi ko pride tujerodna žival ali rastlina)
-širjenje bolzni ki jih pri nas ni
- povečanje kriminala
-vsak človek ima v nagoni da se svoj rod kar najbolje razširi
-nazadnjaški pogledi (burke,kamenjanje,več žena..)
....


Sem pa velik nasprotnik vmešavanja EU in amerike v ostale 3 države sveta,in pa nasprotnik kolonizacije. Držim se načela da mi ne hodimo k njim in oni ne k nam. To je najbolje za vse in pika


Ja, vidimo, kaj se je zgodilo, ko se je tujerodna vrsta homo sapiens iz Afrike razširil po celem svetu.
Nazadnjaški pogledi? A so lahko bolj nazadnjaški od tvojih?

TheBlueOne ::

MAGA TRUMP je izjavil:

Jaz sem proti migracijam in priseljevanju iz čisto preprostih razlogov:
- druga kultura ki nespada v našo (vemo kaj se v naravi zgodi ko pride tujerodna žival ali rastlina)
-širjenje bolzni ki jih pri nas ni
- povečanje kriminala
-vsak človek ima v nagoni da se svoj rod kar najbolje razširi
-nazadnjaški pogledi (burke,kamenjanje,več žena..)
....


Sem pa velik nasprotnik vmešavanja EU in amerike v ostale 3 države sveta,in pa nasprotnik kolonizacije. Držim se načela da mi ne hodimo k njim in oni ne k nam. To je najbolje za vse in pika


Se moj odziv na trolanje...

- Kot tujerocno imas verjetno v mislih, tako super, kot krompir, purani, kjer se zgodi da do neke mere lahko resi probleme. Kar hocem povedati, da je tvoja utemljitev enako slaba kot trditev. Ce ti ne ves, kaj uvazat in kako s tem delati, se ne pomeni, da smo ostali nesposobni koristiti ta potencial brez vecjega rizika.

- Potujemo globalno, torej brez da zapres ves promet bomo naprej freetradali bolezni. Sicer pa, kaj tocno imas v mislih, kot bolezni, ki jih pri nas ni?

- Tretji razlog je tocno, kar potrebujemo, kar je rodnost.

- Nazadnjaski pogeldi seveda niso dobrodosli in to je treba razjasnit, ampak tudi za tvoj pogled tezko reces, da je napreden.

Kar se tice vmesavanja pa zal globalna politika ni tako enostavna, da bi jo lahko povzel tako na kratko. Ce se bodo manj vmesavale ZDA in EU, bodo pac Kitajska, Rusija itn. Globalno vsak pac skrbi za svoj interes. Ce se slepis, da je tvoja posplositev kakorkoli izvedljiva in bi imela dobre posledice imas pac problem, da ne razumes kompleksnih situacij.

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

Kot povedano, že sodelujem, kolikor mi čas in sredstva dopuščajo, v projektih po lastni izbiri in raje izbiram tiste, ki jih vodijo ženske, moškim humanitarcem ne zaupam ker so se žal že prevečkrat izkazali za oportune predatorje.

Tole, Hipatija, je spet en tak telltale komentar, ki kaže na tvojo neobjektivnost. V enem postu trdiš, da nimaš problemov z vsemi moškimi, temveč samo s šovinisti, v drugem komentarju pa vse moške vržeš skupaj v isti koš... :(
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

imagodei je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Kot povedano, že sodelujem, kolikor mi čas in sredstva dopuščajo, v projektih po lastni izbiri in raje izbiram tiste, ki jih vodijo ženske, moškim humanitarcem ne zaupam ker so se žal že prevečkrat izkazali za oportune predatorje.

Tole, Hipatija, je spet en tak telltale komentar, ki kaže na tvojo neobjektivnost. V enem postu trdiš, da nimaš problemov z vsemi moškimi, temveč samo s šovinisti, v drugem komentarju pa vse moške vržeš skupaj v isti koš... :(


Samo dodam, pac Hipatija vidi, kar hoce videti. Kakor SDSovec gleda Nova24 in enako zakljuci, da je videl dovolj primerov, ko je druga stran delala slabo, sedaj je za vedno SDS.

Lahko pa si zloben in reces, da je to prikladen izgovor za feministke, da ni treba delati nevarnih zadev. Gasilci so vecinoma tipi, torej odpadejo, resevalne sluzbe pravtako, tudi prostovoljne itn. Tja ne das denarja, po Afriki vecinoma zadeve vodijo tipi in ti potem ni treba pomagat in isces nekaj, kjer vodijo zenske in najdes feministke, ki pomagajao na "peklu zahoda" jim pa seveda lahko zaupas, ker so zenske. Pa tako "zlobno" dodam, ker je taka retorika in iskanje slabih praks zalitev za ljudi, ki so moski in raskirajo zivljenja, da pomagajo. Enega sem poznal, ki se kasneje iz afrike ni vrnil... Toko govoriti cez moske res kaze na nek zacetni stadij bolezni feministk. Nezaupanje na podlagi spola je nekaj, proti cemur so se prave feministke borile.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

hamez66 je izjavil:


V bistvu sem te samo vprašal po kriterijih. Zdej če je tvoj kriterij za pomembnost to, koliko določenega spola je na položajih, potem imaš verjetno prav. Sam sem sicer mnenja, da za to obstaja ogromno faktorjev. Sam se ukvarjam bolj s kriptom, in predvidevam, da tudi v kriptu procent ni 50/50, ampak da je v kriptu precej več moških, kot žensk. Tako da do razlik lahko prihaja zaradi drugih razlogov. Načeloma politike volimo demokratično, v privatnem sektorju imajo pa ženske načeloma enake možnosti, kot moški.

Katerih faktorjev, razen najbolj očitnega, da živimo v andro-centrični družbi, kjer vrednost stvarem določajo moški?
V UK so malo raziskovali te zadeve in prišli do ugotovitve, da že pri 5 letih, tako fantki kot punčke menijo, da so fantje pametnejši in sposobnejši, čeprav objektivne meritve tega ne potrjujejo in ta bias, ki ga tako zgodaj ponotranjimo, se potem vleče naprej skozi celo življenje. Če spol študentov ni znan, dobivajo za svoje izdelke podobne ocene, sicer študentke slabše, prav tako raziskovalke, pa uslužbenke se drugače tretira.... znan je primer, ko se je enaka zastopanost po spolih v simfoničnih orkestrih močno povečala, ko so na avdicijah kandidati začeli igrati za zaveso in prihajali na oder bosi, prej je bilo v njih nadpovprečno veliko moških, ta pristranskost in favoriziranje moških se izkazuje tudi pri izbiri kandidatov na volitvah.... In smo šele pri nezavednem biasu, zraven pride pa seveda še načrtno sabotiranje žensk, od tega, da se v nekaterih državah načrtno abortira ženske fetuse do tega, da se konstano spodkopava dosežke žensk kot je bilo to na zadnje vidno v primeru Katie Bouman.

British physicist Jess Wade created Bouman’s Wikipedia page on April 10, coinciding with the black hole photo announcement. Two days later, the page was nominated for deletion. The few editors who argued adamantly that Bouman’s page should be deleted mostly said she lacked sufficient notability as an academic to have her own article. On the other side were those who said Bouman was clearly notable because of the vast amount of press coverage following the black hole announcement. https://slate.com/technology/2019/04/ka...

Da je v kriptu veliko več moških pa seveda ni nobeno presenečenje, saj tudi v IT-ju prevladujejo, čeprav je bila sprva to "ženska" panoga, ko je vanjo začel pritekati denar in se je pokazalo za kako donosen posel gre, so ga pa seveda zavzeli moški tako kot tudi vsa ostala finančno najbolj zanimiva področja.

FormerUser ::

imagodei je izjavil:


Tole, Hipatija, je spet en tak telltale komentar, ki kaže na tvojo neobjektivnost. V enem postu trdiš, da nimaš problemov z vsemi moškimi, temveč samo s šovinisti, v drugem komentarju pa vse moške vržeš skupaj v isti koš... :(


Si morda kaj spremljaj poročila zadnje čase? Polno je bilo novic o nepravilnostih v humanitarnih organizacijah, ki po navedkih nekaterih niti niso izjema ampak kar vsakdanja praksa, poročila o moških, ki pod krinko humanitarnosti hodijo po svetu in izkoriščajo stisko ljudi. In ne trdim, da je Križnar vpleten v kakšno neetično ravnanje, vsekakor pa preferiram in sem bolj mirna pri projektih za ranljive ženske in otroke, ki jih vodijo ženske. In to ne zaradi nekega iracionalnega man-hatinga ampak zaradi statističnih dejstev.

CoolBits ::

Jah glej, ko bo statistika obrnjena in bo v teh organizacijah več žensk, bo tudi statistika o zlorabah obrnjena. A boš pol preferirala pretežno moške organizacije?

TheBlueOne ::

@Hipatija Ti povem zanimivo zgodbo iz zaposlovanja. Pred kratkim je prisla visoko izobrazena dokaj ambiciozna punca za kar visok polozaj v laboratoriju. Kariera do sedaj v konstantnem porastu, njen karakter zelo prijazen 100% korektna glede na kar lahko presodis. Je pa imela eno zahtevo, ki te utegne presenetit. Kot pogoj je dala, da v ekipi ne smejo biti samo zenske, lahko samo moski, zazeljeno vec moskih. Zakaj se ne sprasuje, tako da bo ostalo skrivnost, ampak zanimivo jo je preksa prepricala v obratno, kot menis ti. Ti ze delas?

Katerih faktorjev, razen najbolj očitnega, da živimo v andro-centrični družbi, kjer vrednost stvarem določajo moški?


Kdo pa pravi, da zenske hocejo odlocati? Imamo feministke, ki pravite, da definitivno hocete, ampak seveda to ni vase delo, vase delo naj bi bilo, da to pravite, ostale pa praviloma nocejo slediti. Naredi zgled in konkuriraj, kjer je tezko, tako bos tudi resila problem 2, ki je da otroci vidijo moske kot mocnejse. Naredi zgled, ki ga bodo videli otroci.

imagodei ::

MAGA TRUMP je izjavil:

Jaz sem proti migracijam in priseljevanju iz čisto preprostih razlogov:
- druga kultura ki nespada v našo (vemo kaj se v naravi zgodi ko pride tujerodna žival ali rastlina)

To je živa bedarija. Med vojno na tleh bivše Juge smo brez problema nudili zatočišče 70.000 beguncem, tudi muslimanom. Že prej so iz Bosne k nam s trebuhom za kruhom v železarne, gradbena podjetja in druge industrijske panoge prihajali tudi muslimani (velik del teh neukih), tudi zato, ker se Slovencem ni dalo poprijeti za umazana dela. Ta tujerodna vrsta je torej s svojimi žulji gradila gospodarsko najuspešnejšo republiko v Jugoslaviji, pomemben del delavcev v omenjenih panogah še danes prihaja iz "južnejših" republik bivše Jugoslavije: ali direktno sami, ali pa so potomci staršev/starih staršev, ki so v Slovenijo prišli še v Jugi oziroma med vojno. Ni čutiti, da bi bila Slovenija kakor koli ogrožena od te tujerodne vrste.

MAGA TRUMP je izjavil:

-širjenje bolzni ki jih pri nas ni

Bikov gnoj. Nalezljive bolezni so vsi že preboleli, najkasneje ko so bili na poti sem. Katere druge bolezni te skrbijo? Kolikor vem, vse migrante, ki jih prestrežejo in ne zavrnejo že kar takoj, pregleda tudi zdravniško osebje.

MAGA TRUMP je izjavil:

- povečanje kriminala

Bikov gnoj. Za to nimaš popolnoma nobene osnove, razen lastnih predsodkov. Kriminal, predvsem mali, se sicer lahko poveča, če migranta ne vključiš pravilno v družbo in ga pač postaviš na cesto, naj se znajde kot ve in zna. Oziroma, če država deluje stihijsko in jih družba šikanira in onemogoča na vsakem koraku, tako da živijo v slabih socioekonomskih razmerah. Lahko pa k temu pristopaš načrtno, migrante vključuješ in jim daš priložnost, da postanejo produktivni člani družbe, da otroci priseljencev ne trpijo stigmatizacije v šoli ampak se lahko normalno vključijo v družbo in nimajo razlogov za kakršno koli identifikacijo z radikalnimi idejami tipa "mi proti vam", itd.

V vsaki skupini je sicer nek procent deviantov, take lahko odstranjuješ sproti. Trdit, da migranti predstavljajo posebno nevarnost za hud kriminal, je pa zgolj širjenje nestrpnosti. Realnost je taka, da imamo mi tukaj že dovolj domačih teroristov, ki so z veseljem hodili v Sirijo se borit na strani ISISa in rezat glave. Zdej se bo kdo oglasil in rekel, da so to otroci priseljencev, 2. in 3. generacija - ja, res je. Ampak, glej prejšnji odstavek. Očitno smo bili premalo strpni, da bi te priseljence sprejeli, jim privzgojili ljubezen do nove domovine, spoštovanje sodržavljanov, ipd.

MAGA TRUMP je izjavil:

-vsak človek ima v nagoni da se svoj rod kar najbolje razširi

Kot so ti že povedali, smo si ljudje, ne glede na barvo kože, širino nosu, dolžino spolnega uda - strašno podobni. Strašiš s socialnimi konstrukti, ne z biologijo. Prišleke je treba ustrezno asimilirat, ne pa izolirat. Izobraževat, ne pa podcenjevat.

MAGA TRUMP je izjavil:

-nazadnjaški pogledi (burke,kamenjanje,več žena..)

Ja, pod izobraževanje spada tudi to, da jim poveš, da so religije absurdne in da noben bog od njih ne zahteva nošnje burk, kamenjanja, itd.
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

CoolBits je izjavil:

Jah glej, ko bo statistika obrnjena in bo v teh organizacijah več žensk, bo tudi statistika o zlorabah obrnjena. A boš pol preferirala pretežno moške organizacije?


Ona verjame, da so zenske neprimero bolj postene, ker pozna nekaj primerov in da so moski neprimerno bolj zlobni, ker ima nekaj primerov in da so vsi enako pripravljeni tezko delati, ker ima statistike. Ceprav je tvoja logika matematicno korektna in logicna je ne bo vzela zaradi predpostavke, da so zenske super, moski pa predatorski opertunisti... Pac ko ima statistiko je to to, ce ji statistika ni v korist pozna nekaj primerov...

Problem identitarnih gibanj, nimas standardov za presojanje, samo opravicilo za vsako bedarijo...

CoolBits ::

Saj je jasno, vprašanje je bilo bolj retorično. Vedno bo preferirala ženske organizacije, ne glede na škodo, ker feministka...

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

imagodei je izjavil:


Tole, Hipatija, je spet en tak telltale komentar, ki kaže na tvojo neobjektivnost. V enem postu trdiš, da nimaš problemov z vsemi moškimi, temveč samo s šovinisti, v drugem komentarju pa vse moške vržeš skupaj v isti koš... :(


Si morda kaj spremljaj poročila zadnje čase? Polno je bilo novic o nepravilnostih v humanitarnih organizacijah, ki po navedkih nekaterih niti niso izjema ampak kar vsakdanja praksa, poročila o moških, ki pod krinko humanitarnosti hodijo po svetu in izkoriščajo stisko ljudi. In ne trdim, da je Križnar vpleten v kakšno neetično ravnanje, vsekakor pa preferiram in sem bolj mirna pri projektih za ranljive ženske in otroke, ki jih vodijo ženske. In to ne zaradi nekega iracionalnega man-hatinga ampak zaradi statističnih dejstev.

Ne gre za to :)) :)) :\ ;((

Ljudje smo posamezniki, ne pa stereotip.

Mislim, še največ umorov so zagrešili - ljudje. Najboljš, da kar doma ostaneš, da te ne bo kakšen človek umoril. Saj veš, srečaš jih takoj, ko stopiš iz stanovanja - zagotovo gledaš poročila zadnje čase? Ljudje morijo ljudi, polno novic o tem. ;)
- Hoc est qui sumus -

Miki N ::

imagodei je izjavil:

Trdit, da migranti predstavljajo posebno nevarnost za hud kriminal, je pa zgolj širjenje nestrpnosti.


Ampak ravno droben kriminal je najbolj moteč za večino ljudi, kar vprašaj koga v večjih mestih - lahko je govoriti od daleč. Predstavlja pomembno degradacijo okolja.

Za hujši kriminal moraš imeti smolo medtem ko moraš za manjši, vsakodnevni imeti predvsem dobre živce. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

poweroff je izjavil:


Kakšna je torej razlika med npr. radikalnim feminizmom in Generacijo identitete?


Predvsem v podpori in financiranju, ki ga dobivajo. Radikalnih feministk ne podpira malone nihče, generacijo identitete podpirajo desne populistične stranke in tisti, ki bi radi razbili moderno družbo (v Kremlju jih je kar nekaj).

Glavna razlika je v tem, da so eni zavoženi osebki brez življenja, drugi pa zavoženi osebki brez življenja, ki služijo tujemu gospodarju.

Feministke se napajajo direkt iz proračuna. Razen, če boš trdil, da osebe kot so Mrakova, ki je dala na mizo predlog o spolnih kvotah v zasebnih podjetjih financirajo desne populistične stranke?

Trdit, da migranti predstavljajo posebno nevarnost za hud kriminal, je pa zgolj širjenje nestrpnosti. Realnost je taka, da imamo mi tukaj že dovolj domačih teroristov, ki so z veseljem hodili v Sirijo se borit na strani ISISa in rezat glave. Zdej se bo kdo oglasil in rekel, da so to otroci priseljencev, 2. in 3. generacija - ja, res je. Ampak, glej prejšnji odstavek. Očitno smo bili premalo strpni, da bi te priseljence sprejeli, jim privzgojili ljubezen do nove domovine, spoštovanje sodržavljanov, ipd.

Posilstva več kot 150.000 deklic, ki so bile izključno ne-muslimanskega porekla se ne šteje za hud kriminal?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

TheBlueOne ::

CoolBits je izjavil:

Saj je jasno, vprašanje je bilo bolj retorično. Vedno bo preferirala ženske organizacije, ne glede na škodo, ker feministka...


Ma ja..

Bi pa lahko naredili enako dedukcijo kje drugje...

Vecina moskih je v humanitarnih poklicih --sledi-- vecina slabih dejanj s strani moskih --sledi-- moskim ni za zaupati.

Popolnoma druga tema, ista logika...

Zenske so vecinoma zlorabljene --> ker je vecina zlorab nad zenskami --sledi-- je tudi vecina laznih prijav s strani zesnk --sledi-- ker je pri zenskah vecina laznih prijav napram stevila laznih prijav moskih sledi, da se zensk ne jemlje resno.

Zato pa se razumni ljudje ne ozirajo na taksne nacine razmisljanja, ker je pac treba drzati standard presojanja. Ostane samo, da vsakega upostevamo kot osebo, ne glede na spol, status itn.

ZaphodBB je izjavil:


Posilstva več kot 150.000 deklic, ki so bile izključno ne-muslimanskega porekla se ne šteje za hud kriminal?


Kdo jih je posilil? Od kod tile podatki? To gledas globalno vsa posilstva, kako sodis?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

ker je vecina zlorab nad zenskami

Vemo, da to ni res. Ampak, da nikomur ni mar zlorab nad moškimi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:

ker je vecina zlorab nad zenskami

Vemo, da to ni res. Ampak, da nikomur ni mar zlorab nad moškimi.


Morda bi bilo bolj prav, ker je vecina prijav zlorabe s strani zensk.

FormerUser ::

@imagodei

Največ umorov zagrešijo ljudje moškega spola, če je neka skupina odgovorna za 90% najbolj nasilnih dejanj potem pač ne moreš reči, da gre za stereotip.

@thetilko

Ja, saj smo že ugotovili, da ti je glavni izziv iskati izgovore zakaj naj vse ostane tako kot je. In ne, večina moških ni v humanitarnih poklicih, niti niso humanitarne organizacije izrazito moško področje, samo število vodilnih in zlorabljevalcev v njih je izrazito moškega spola.

TheBlueOne ::

@Hipatija, pac ne morez vzeti samo kar ti pase, kakor ti pase. Ce reces, da je znanost glavno, potem moras vzeti tudi, ce ti kdaj kaj ne pase. Mimogrede, okoli Paradoksa sem si kar nekaj prebral, bral o njem v uglednih znanstvenih revijah itn., nobenih resnih protiargumentov. Bos to vzela ali bos rekla imam primere, ki meni dokazejo nasprotno.

Nek standard ugotavljanja resnic pac moras imeti.

Ce nekje prevladujejo moski, potem je logicno, da je tudi najvec deliktov stevilcno s strani moskih. Ce ti ta statistika ni vsec bos sla gledati razmerje in ga dala na pedestal, ce podpre tvojo agendo. Ce nic od tega pa bos nastela nekaj primerov, seveda globalno.

Na tak nacin se lahko samoprepricas v karkoli in seveda bolj se izoliras od moskih in jih v glavi demoniziras bolj mocna je tvoja vera v to. Potem se najdes nekaj feministicnih virov, ki dnevno porocajo o primerih zlobnih moskih in se povecujs svojo sovrastvo, ki pa utegne postati bolezen, ko ti bo resno vplivala na zivljenje. Kaj mislis, da je problem white supremacistov? Menijo, da so dobri, podatke pa izbirajo po kljucu "kar mi pase". Ko jih stisnes v kot reagirajo identicno kot ti in ti zacnejo nastevati primere.

imagodei ::

Miki N je izjavil:

imagodei je izjavil:

Trdit, da migranti predstavljajo posebno nevarnost za hud kriminal, je pa zgolj širjenje nestrpnosti.


Ampak ravno droben kriminal je najbolj moteč za večino ljudi, kar vprašaj koga v večjih mestih - lahko je govoriti od daleč. Predstavlja pomembno degradacijo okolja.

Za hujši kriminal moraš imeti smolo medtem ko moraš za manjši, vsakodnevni imeti predvsem dobre živce. ;)

Saj to je v bistvu lažna dilema: če zadosti dobro poskrbiš za vljučitev migrantov v novo okolje, drobnega kriminala ni. Samo, če hočeš to doseči, potem se ne smeš pretvarjat, da se bo problem migrantov rešil sam od sebe. Te ljudi je treba naučit jezika, jim zrihtat začasne delovne vize in zaposlit, ne pa da več let živijo od dobesedno žepnine v prehodnih domovih... Ker si jih, ne vem, ne upamo spustit med ostale ljudi?!

Jasno, če migrant na začasni delovni vizi krši zakone, se mu pa pač pove, da ni več dobrodošel.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

Največ umorov zagrešijo ljudje moškega spola, če je neka skupina odgovorna za 90% najbolj nasilnih dejanj potem pač ne moreš reči, da gre za stereotip.

Jaz do danes nisem ubil nikogar, niti nimam kakšnih ambicij tega storit. In trdim, da me stereotipno umeščaš med morilce.

Mimogrede, v ZDA so zapori polni temnopoltih. Ki so bili vsi pravnomočno obsojeni na sodiščih. Se pravi, se strinjaš, da so črnci bolj nasilna rasa?
- Hoc est qui sumus -

FormerUser ::

Not everything is about you. Sicer se pa ne strinjam , da so temnopolti apriori bolj nasilni, je pa res, da živijo v trših pogojih, je med njimi veš revščine, najstniških nosečnosti in posledično neželenih otrok, kar vse povišuje kriminaliteto, ki pa sicer, kolikor mi je znano, na Zahodu upada, razen spolnega nasilja, ki stagnira oziroma se povečuje, predvidevam, da ravno zato ker je šovinizem prisoten tako med revnimi kot bogatimi.

KAVINSKY ::

FormerUser je izjavil:

Največ umorov zagrešijo ljudje moškega spola, če je neka skupina odgovorna za 90% najbolj nasilnih dejanj potem pač ne moreš reči, da gre za stereotip.


Smešno, da med vsemi temi procenti "slučajno" pozabiš omeniti sttistiko psihičnega nasilja nad moškimi iz starni žensk. Kar dokazuje, da feministkam dol visi za enakopravnost in zgolj selektivno poberete argumente.

http://www.saveservices.org/2012/02/cdc...

SUMMARY: According to a 2010 national survey by the Centers for Disease Control and Department of Justice, in the last 12 months more men than women were victims of intimate partner physical violence and over 40% of severe physical violence was directed at men. Men were also more often the victim of psychological aggression and control over sexual or reproductive health. Despite this, few services are available to male victims of intimate partner violence.

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

Not everything is about you.

Delaš se, da si falila poanto, pa vem, da je nisi.

FormerUser je izjavil:

Sicer se pa ne strinjam , da so temnopolti apriori bolj nasilni, je pa res, da živijo v trših pogojih, je med njimi veš revščine, najstniških nosečnosti in posledično neželenih otrok, kar vse povišuje kriminaliteto, ki pa sicer, kolikor mi je znano, na Zahodu upada, razen spolnega nasilja, ki stagnira oziroma se povečuje, predvidevam, da ravno zato ker je šovinizem prisoten tako med revnimi kot bogatimi.

Mhm. In dečke vzgajajo v tradicionalne vloge čustveno pohabljeni starši, ki so jih čustveno pohabili njihovi starši, itd. Dečki morajo že od majhnega skrivati čustva, morajo biti "desci", vzgaja se jih, da morajo prevzeti pobudo, biti zaščitniški, če ne celo pokroviteljski do žensk, punc se ne tepe (a fante pa lahko?), prvi ne smeš začet, ampak če ti kdo nagaja, ti grozi ali te hoče udarit, potem pa, sine, kar po njem, dokler ne odneha, itd, itn. Stvari se počasi spreminjajo na bolje, a jasno je, da revolucije ne more biti, čeprav jo zahtevaš. Ker se ti memi prenašajo iz generacije v generacijo. Nenazadnje se ti otroci, ko so starejši, pogosteje zatekajo v alkohol, mamila in druge oblike samodestruktivnosti, in tudi sicer niso primerno opremljeni za spopadanje s čustvenimi problemi, s katerimi se srečujejo. Z vsem tem pa na koncu vzgojimo novega čustvenega invalida, ki s svojimi težavami predstavlja nove probleme za okolico in novo grožnjo za ljudi okoli sebe.

Ampak - dejmo revolucijo, namesto da bi razmišljali dolgoročno, magari tudi z opustitvijo kakega predmeta ali dveh v OŠ in uvedbo kakega predmeta ali dveh (nemara tudi uvedbo celostnega pristopa), ki bi se ukvarjal z otroki, njihovimi problemi, učil metode sproščanja, spopadanja z negativnimi občutki, privzgajal socialni čut, etiko, sprejemanje, kjer bi se otroci (v manjših skupinah?) pogovarjali o svojih čustvih, težavah ipd... Ja, efekti bi se začeli poznati šele čez 20, 30 let, ampak...
- Hoc est qui sumus -

FormerUser ::

imagodei je izjavil:


Ampak - dejmo revolucijo, namesto da bi razmišljali dolgoročno, magari tudi z opustitvijo kakega predmeta ali dveh v OŠ in uvedbo kakega predmeta ali dveh (nemara tudi uvedbo celostnega pristopa), ki bi se ukvarjal z otroki, njihovimi problemi, učil metode sproščanja, spopadanja z negativnimi občutki, privzgajal socialni čut, etiko, sprejemanje, kjer bi se otroci (v manjših skupinah?) pogovarjali o svojih čustvih, težavah ipd... Ja, efekti bi se začeli poznati šele čez 20, 30 let, ampak...

Ja, pa dejmo se še malo sprenevedat glede izvora problema, čeprav brez tega, nobena trajna in celostna rešitev ni mogoča in tiste, ki s prstom direkt pokažejo nanj, označevati za zdraharje in haterje. Četudi znanost počasi sprejema dejstva https://medicalxpress.com/news/2019-01-..., na katere feministke opozarjajo že desetletja, je še vedno dovolj tistih, ki jih že ušiva reklama, ki opozarja na problem, povsem vrže iz tira. Morda bi moral iti predavati njim, pa veliko sreče s tem, ker, kljub vsem negativnim učinkom nudi "toxic masculinity" moškim tudi mnogo piškotkov, zaradi česar se bolj ali manj ohranja status quo.

Samael ::

Mislim, da je nekaj v tem svetu oz. omejimo se na forum, torej na tem forumu zelo narobe, ko se naciji in ne-naciji družno odzovete na "grožnjo" feminizma. Feministke se ne derejo za drugače mislečimi (slovenci) da s/mo petokolonaši, ker ne delimo njihove strahove, paranojo in ne padamo na internetno "yada-yada-izvaja-se-genocid-nad-belim-prebivalstvom-bla-bla-težko-nam-je-v-življenju-nihče-nas-ne-mara-potrebne-so-deportacije" blebetanje ... in podobne oslarije.

Tu ni problem Hipatija (čeprav ga zna tu pa tam biksati) ampak ostalih deset nacijev in njihovih klonov v tej temi. A smo se res tako zalo navadili nanje, jih jemljemo kot sprejemljive, da se osredotočamo na "grozno" problematiko feminizma, medtem ko vam ti drugi cepci marširajo pred nosom.

Mislim, kakšni klovni ... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

imagodei je izjavil:


Ampak - dejmo revolucijo, namesto da bi razmišljali dolgoročno, magari tudi z opustitvijo kakega predmeta ali dveh v OŠ in uvedbo kakega predmeta ali dveh (nemara tudi uvedbo celostnega pristopa), ki bi se ukvarjal z otroki, njihovimi problemi, učil metode sproščanja, spopadanja z negativnimi občutki, privzgajal socialni čut, etiko, sprejemanje, kjer bi se otroci (v manjših skupinah?) pogovarjali o svojih čustvih, težavah ipd... Ja, efekti bi se začeli poznati šele čez 20, 30 let, ampak...

Ja, pa dejmo se še malo sprenevedat glede izvora problema,

Kaj te pa zdaj mede? Tvoj link se 100% strinja z mano.
- Hoc est qui sumus -

FormerUser ::

S tem, da ti in tebi podobni dobite ošpice ob sloganu "name the problem - male violence" in se sprenevedate, da ne gre za sistemski problem, ki terja sistemske rešitve , marveč le par gnilih jabolk v košari, ki se jih da reševati z individualno obravnavo.

Zgodovina sprememb…

louser ::

imagodei je izjavil:

FormerUser je izjavil:

imagodei je izjavil:


Ampak - dejmo revolucijo, namesto da bi razmišljali dolgoročno, magari tudi z opustitvijo kakega predmeta ali dveh v OŠ in uvedbo kakega predmeta ali dveh (nemara tudi uvedbo celostnega pristopa), ki bi se ukvarjal z otroki, njihovimi problemi, učil metode sproščanja, spopadanja z negativnimi občutki, privzgajal socialni čut, etiko, sprejemanje, kjer bi se otroci (v manjših skupinah?) pogovarjali o svojih čustvih, težavah ipd... Ja, efekti bi se začeli poznati šele čez 20, 30 let, ampak...

Ja, pa dejmo se še malo sprenevedat glede izvora problema,

Kaj te pa zdaj mede? Tvoj link se 100% strinja z mano.

V bistvu eno kar sovpada z drugim.
Bi bilo dobro,da a rešujemo oboje.

c3p0 ::

Samael je izjavil:


Tu ni problem Hipatija (čeprav ga zna tu pa tam biksati) ampak ostalih deset nacijev in njihovih klonov v tej temi. A smo se res tako zalo navadili nanje, jih jemljemo kot sprejemljive, da se osredotočamo na "grozno" problematiko feminizma, medtem ko vam ti drugi cepci marširajo pred nosom.


To so pravi naciji ali tisti "if you don't agree with me, then you're a nazi", naciji?

drvo ::

c3p0 je izjavil:

Samael je izjavil:


Tu ni problem Hipatija (čeprav ga zna tu pa tam biksati) ampak ostalih deset nacijev in njihovih klonov v tej temi. A smo se res tako zalo navadili nanje, jih jemljemo kot sprejemljive, da se osredotočamo na "grozno" problematiko feminizma, medtem ko vam ti drugi cepci marširajo pred nosom.


To so pravi naciji ali tisti "if you don't agree with me, then you're a nazi", naciji?


Thought police ali progressive left po Ameriško, torej levo od skrajno levega.

sm4rt4ss ::

Ker je na forumu kar nekaj znanstveno podkovanih posameznikov...It's a longshot ampak vseeno, ima kdo na lagerju kak dober znanstven vir o psihofizičnem nasilju? Taki z raw numbers. Čim bolj novejši, tem boljše. Svoje vire sem že izčrpal. Takih o nasilju nad ženskami je ogromno, za nasilje nad moškimi pa se ne najde bogvekaj. Ali pa recimo znanstveni članki, ki so kritični do modus operandi #metoo gibanja. To je še hujše najti kot samoroga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

louser ::

S pristranskim pristopom je vseeno kateri vir izbereš, ker boš itak izbral podatke, ki ustrezajo zgolj tebi.

poweroff ::

Lahko izvem zakaj je problem, če na konkretnem primeru pokažem kako nestrpnost na podlagi predsodkov v skrajnih primerih vodi v "dokončno rešitev"? Kako se "sistemska rešitev" bere grozljivo podobno kot "dokončna rešitev"?

Ker točno te stvari so lahko posledica identitarnih gibanj, ki zanikajo univerzalnost človekovih pravic. In o tem teče debata. Zato mislim da nismo off-topic.

Če je pa problem politična nekorektnost, pa le povejte.
sudo poweroff

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

@Hipatija, pac ne morez vzeti samo kar ti pase, kakor ti pase. Ce reces, da je znanost glavno, potem moras vzeti tudi, ce ti kdaj kaj ne pase. Mimogrede, okoli Paradoksa sem si kar nekaj prebral, bral o njem v uglednih znanstvenih revijah itn., nobenih resnih protiargumentov. Bos to vzela ali bos rekla imam primere, ki meni dokazejo nasprotno.

Zanimivo, jaz pa skoraj vsak dan preberem novico o kakšni raziskavi, ki izpodbije tezo o paradoksu, morda bodo čez par let pricurljale tudi v revije, ki jih ti prebiraš. Coach Muffet McGraw je to strnila v 2 minutah, priporočam ogled, kljub cheese glasbeni podlagi:



TheBlueOne je izjavil:

Ce nekje prevladujejo moski, potem je logicno, da je tudi najvec deliktov stevilcno s strani moskih. Ce ti ta statistika ni vsec bos sla gledati razmerje in ga dala na pedestal, ce podpre tvojo agendo. Ce nic od tega pa bos nastela nekaj primerov, seveda globalno.

Kolikor vem je na svetu število moških in žensk cca. 50:50, kljub temu pri kriminaliteti, sploh tisti najhujši, močno prevladujejo prvi.

TheBlueOne je izjavil:

Na tak nacin se lahko samoprepricas v karkoli in seveda bolj se izoliras od moskih in jih v glavi demoniziras bolj mocna je tvoja vera v to. Potem se najdes nekaj feministicnih virov, ki dnevno porocajo o primerih zlobnih moskih in se povecujs svojo sovrastvo, ki pa utegne postati bolezen, ko ti bo resno vplivala na zivljenje. Kaj mislis, da je problem white supremacistov? Menijo, da so dobri, podatke pa izbirajo po kljucu "kar mi pase". Ko jih stisnes v kot reagirajo identicno kot ti in ti zacnejo nastevati primere.


Da mene, ki navajam uradne statistike, in se zavzemam za egalitano družbo, primerjaš s supremacisti, ki citirajo iz r*ti potegnjena alternativna dejstva in želijo nadvlado bele rase, je še ena od tvojih zablod, skupaj z domnevnim "sovraštvom" do moških in feminizmom, ki "uničuje življenja".

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447100808 (95510) Cruz
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638839 (34389) vostok_1

Več podobnih tem