» »

KLM, Air France ročna prtljaga

KLM, Air France ročna prtljaga

Iskraman ::

Zdravo

V kratkem odhajam na daljše potovanje in v eno smer je prevoznik KLM, v drugo pa Air France (kolikor vem, je to praktično ista firma?), vmes se enkrat prestopa.

Zanimajo me vaše izkušnje teh prevoznikov glede preverjanja dimenzij ročne prtljage. Urado dovolijo max. 55 x 35 x 25cm, moj kovček pa po širini meri 40cm, torej 5cm preveč. Imajo kdaj kontrole? Na zadnjem podobnem potovanju niso preverjali.

Hvala

Tody ::

Greš na daljše potovanje in vzameš samo ročno prtljago? :) Ne preverjajo nič, razen če si jim na deleč sumljiv s kakim zjebanim kovčkov 50x polimanim.

nejcek74 ::

Vsake toliko casa letim z njimi:
ne preverjajo, nazadnje so ta veliko osebno prtljago dajali pred letom v tovorni prostor, ampak zato ker je bilo letalo 100% polno. V glavnem folk je imel tudi zadeve rahlo vecjih dimenzij pa niso komplicirali. Tezijo itak samo nizkocenovniki ker jim to ucinkovito polni blagajno. Mislim da ima KLM 15eurov doplacila na letaliscu in 8.5 pred letom za dodaten kos prtljage. Primerjaj to z RyanAirom.

Drugace pa imam s KLM kar slabe izkusnje, sem imel ze kar nekaj tezav z njimi, neizvedeni leti pa potem tezave z nadomestno karto etc. Zacuda pa z AirFrance ni bilo nikoli problemov. Lahko pa ponavadi iste karte kupis pri obeh ker sta povezani druzbi.

Iskraman ::

Tody je izjavil:

Greš na daljše potovanje in vzameš samo ročno prtljago? :)


Kje sem napisal, da bom vzel samo ročno prtljago? =) Z mano seveda gre še večji kovček, kateri pa je po dimenzijah ravno pravšnji.

Je možno, da so bolj ali manj strogi glede na letališče? Začnem v Benetkah, prestopim v Amsterdamu, če to komu kaj pove.

ProGo ::

Kam pa greš?

Invictus ::

Dokler letiš z rednimi prevozniki, se ne komplicira toliko.

Ponavadi lahko na letalo neseš en kovček plus torbo za laptop kot osebno prtljago. Na nizkocenovcih lahko na to pozabiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Še nikoli nisem doživel, da bi preverjali dimenzije ročne prtljage (razen nizkocenovci).
So jo pa že tehtali.

Včasih se komu primeri, da prevelika prtljaga ne paše v za to namenjen prostor v kabini... v takih slučajih osebje kovček vzame in shrani drugje. Ampak ker gre samo za 5cm razlike, se mi zdi skoraj neverjetno, da bi se ti kaj takega zgodilo.

tomaz- ::

ProGo je izjavil:

Kam pa greš?


in kaj ima to zveze z vprašanjem????

nejcek74 ::

V bistvu ma, ker ce letis v ZDA so veliko bolj strogi :) in te pa res radi preverjajo. Indijci so tudi tecne p... in so bili do sedaj edini s katerimi sem imel tezave pri cekirani prtljagi, S+V+D je presegala dovoljenih 156 cm, let pa je bil KLM, iz Indije nazaj. V evropi pa se mi razen pri nizkocenovnikih se nikoli ni nic zataknilo s prtljago.

ProGo ::

Čudi me, da se gre v eno smer z KLM, v drugo pa Air France. Ponavadi se gre vedno v obe smeri z eno, če je povratna.

dope1337 ::

V najslabsem primeru, te bodo prosili, da kovcek polozi v "jekleni okvir", ki predstavlja dovoljene dimenzije. Vklolikor ga spravis notri (na silo tudi velja) si prestal test. Sm videl ljudi, ki so se metali gor po kovcku, vendar so ga na koncu spravli noter in se lahko vkrcali z njim na letalo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Lim00n ::

ProGo je izjavil:

Čudi me, da se gre v eno smer z KLM, v drugo pa Air France. Ponavadi se gre vedno v obe smeri z eno, če je povratna.
Kolkokrat si pa ti že letel? Prav to varianto sem šel jaz v Los Angeles.

kixs ::

Meni gredo pa na k.... taki, ki nosijo vse zivo kot rocno prtljago. Dobro, ce bi bil tak samo eden ali dva... na koncu jih je polovica in vsepovsod nabasana prtljaga. Res me cudi, da tega bolj ne kontrolirajo.

Invictus ::

kixs je izjavil:

Meni gredo pa na k.... taki, ki nosijo vse zivo kot rocno prtljago. Dobro, ce bi bil tak samo eden ali dva... na koncu jih je polovica in vsepovsod nabasana prtljaga. Res me cudi, da tega bolj ne kontrolirajo.

Ni potrebe, ker je v zgornjih predalih vedno dovolj prostora.

Problem je predvsem folk, ki ne zna lepo noter zložiti prtljage.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

V bistvu ni dovolj prostora, ce je avijon poln, redno posiljajo vecjo rocno prtljago v tovorni prostor. Pri Adriinih malih letali pa je to stalna praksa, ker predali sploh niso dovolj veliki za dovoljeno rocno prtljago. Vcasih ti ze na check-in-u (dropp off-u) prosijo ce oddas rocno prtljago kar njim, ker je avijon poln.
Je pa vse to posledica cenovne politike poceni kart ki so jih zaceli nizkocenovniki.

nekikr ::

Nekajkrat sem letel s KLM in AirFrance in nikdar niso nikomur težili glede ročne prtljage, še tistim ne, ki so imeli kovček večji kot moj potovalni. Ne v Ameriki, ne kjer drugje. Redno pa to merijo razni WizzAir, RyanAir in podobni, ampak hej, za 30€ povratno do Barcelone pa res ne moreš imeti vsega.

Prostora pa vedno zmanjka, če je letalo polno, ravno zaradi takih, ki ne prinesejo ročne prtljage ampak kar celo dnevno sobo.

Egidij88 ::

Tody je izjavil:

Greš na daljše potovanje in vzameš samo ročno prtljago? :)


Jaz sem šel 3 tedne brez problema. :)

Tudi za USA nisem imel kakšnih kontrol za velikost kufra.

Iskraman ::

Evo, takole, sem na cilju in ni blo nobenih tezav. Leteli smo v Chicago, nihce ni preverjal nicesar. Na letaliscu v Benetkah imajo sicer tisto kletko za preverjanje velikosti, vendar je mnogo vecja od na spletni strani napisanih dimenzij in sem brez tezav spravil kufer noter(prostovoljno sem preveril zaradi firbca).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair in prtljaga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12517872 (3746) kajtimara
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319185 (7396) iceman3
»

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

Oddelek: Loža
3121416 (3981) Gogo
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519469 (15664) nodrim
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524096 (21029) xsum1

Več podobnih tem