» »

HP ZBook 15 Workstation - se splača?

HP ZBook 15 Workstation - se splača?

Bezukhoff ::

Živijo, možnost imam, da nabavim omenjen prenosnik, sicer rabljen, ampak za ceno nekje slabih 500 ojrof, in ker sem malce out z specifikacijami, me zanima, če je danes tole še smiseln nakup. :D

Torej, specsi:
CPU: Intel® Core™ i7-4800MQ / 2.70 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.7 GHz
RAM: 16 GB DDR3
SSD: 256 GB
GPU: NVIDIA® Quadro® K1100M
SCREEN: 39,6 cm (15,6'') FHD (1920×1080) IPS LED

Okvirno toliko, in okvirno, well, se splača nabavit, a? :D

opeter ::

Najpomembne vprašanje je: ali ga rabiš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CRTbraun ::

Če ga rabiš je 500eur kar v redu cena, zbooki so kar kvalitetno grajeni za razliko od ostalih HPjov. :)

Bezukhoff ::

I do, se ukvarjam with lightweight web developmentom in grafiko, fukno bom tudi occasionally kakšenle Tiberium wars, and that is pretty much it, bo pa tole kar precejšen performance boost na mojo zdajšnjo konfiguracijo, me ne moti, da je bulky in zašpehan, nucam le proper working environment, i guess that is it then. :))

CRTbraun ::

Ja poj pa kr veselo na delo. Srečno ;)

Ales ::

Koliko je star, v kakem stanju je baterija? Ma kje kako vizualno pomanjkljivost, prasko, udarec?

Za realne tržne cene poglej zgodovino prodanih recimo na eBay.de.

mat xxl ::

Kako pa to zgodovino vidiš, bi tudi mene zanimalo, pa prvič slišim, da se to da .

Ales ::

Na eBay.de zgoraj pri iskalniku klikneš na mali link "Erweitert" desno od "Finden", da odpre podroben search. Med ostalim je pod "In Suche einschließen" opcija "Verkaufte Artikel".

Marsikaj se da še nastavit...

Saj je isto tudi na eBay.com, eBay.co.uk, itd., da ne bo kdo mislil, samo za nekatere stvari meni bolj ustreza iskanje po nemškem eBayu.

Za štos sem vnesel tole iz te teme in evo:

HP ZBook 15 G2 4-Core i7-4810MQ 2.8GHz/16GB RAM/256GB SSD/Webcam

399 EUR, prodan 15. februarja v Belgiji na dražbi, kjer je bila 31x višana cena (torej ni šel ravno pod radarjem).

Edit: evo še en HP ZBook 15 G2 4-Core i7-4810MQ 2.8GHz/16GB RAM/256GB SSD/Webcam prodan 12. marca za 341 EUR, 72x višana cena.

Zgleda, da jih neko podjetje v Belgiji odprodaja. Cena je z DDV, kar je dodaten plus, če kupuješ na podjetje.

Na to vsekakor dodaš še stroške pošiljanja (10 EUR za EU) in malo razmisliš, koliko ti je vredno, ga imaš recimo pri nas možnost preizkusiti pred nakupom, pa kako pogosto se sploh prodajajo tile, pa še kaj, in si določiš realno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

AnjaNja ::

Tuji DDV nima veze z našim. Ampak ti mora prodajalec prodat brez davka, ti pa si tukaj obračunaš našega. Tu ni nobenega plusa, vsaj jaz ga ne vidim. kako pa je potem z garancijo in servisom? Sicer bohvari, da bi dejansko potreboval.

Drugače pa je računalnik zelo soliden, trpežen. Ni ravno za prenašat sem in tja, ker je težak. Imam Zbook 15, G2, star 2 leti, baterija zdrži cca 2.5 ure. Sem pa vzela pri nas, naložen SLO windows pro 10, za pol leta licence pri nod32, odbijali smo si 22% DDV.

Bezukhoff ::

Hja, zdajle me kar privlači ideja, da bi vse skupaj naročil kar preko ebaya. :))

Ampak kot je AnjaNja rekla, well, kako pa je potem z garancijo in servisom, v kolikor res pride do kakšnihle neprilik, a? :)

Ales ::

AnjaNja je izjavil:

Tuji DDV nima veze z našim. Ampak ti mora prodajalec prodat brez davka, ti pa si tukaj obračunaš našega. Tu ni nobenega plusa, vsaj jaz ga ne vidim.
Ogromen plus v primerjavi z nakupom rabljenega računalnika od nekoga, ki sploh ni v DDV sistemu, kar je kar pogosto pri rabljeni opremi. Pa še ne plačaš DDV ob nakupu, temveč ga le obračunaš kasneje (pribitek in odbitek). To zadnje ni velik plus, je pa.

Pri teh dveh cenah pride torej (DDV v Belgiji je 21%) dejansko 329,75 +DDV ali 281,82 +DDV. Če je pri nas 500 z DDV je torej 409,84 +DDV, če pa prodajalec ne obračunava DDV pa je celo polnih 500 EUR. Kakorkoli, razlika v ceni je kar konkretna.

kako pa je potem z garancijo in servisom? Sicer bohvari, da bi dejansko potreboval.
Garancija pri rabljeni opremi? Odvisno od prodajalca, pogosto je ni.

Konkretno tale prodajalec na eBayu se zdi ok. Ogromno ocen v plus, 100% ocena, na eBayu je od 2006. Pa še sam ponuja ceno brez DDV za nakup na firmo drugje iz EU in na sploh zgleda da ne komplicira s pošiljanjem ven iz svoje države, kar pogosto ni ravno tako. Slike prenosnikov niso kar iste za vsakega, temveč so slike konkretnega primerka.

Seveda pa to še ne pomeni, da bo kar vse v redu na dolgi rok. Gre le za rabljeno robo, tveganje vsekakor je. Pa še trenutno nima prav tega modela v prodaji.

Saul Goodman ::

Bezukhoff je izjavil:

Živijo, možnost imam, da nabavim omenjen prenosnik, sicer rabljen, ampak za ceno nekje slabih 500 ojrof, in ker sem malce out z specifikacijami, me zanima, če je danes tole še smiseln nakup. :D

Torej, specsi:
CPU: Intel® Core™ i7-4800MQ / 2.70 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.7 GHz
RAM: 16 GB DDR3
SSD: 256 GB
GPU: NVIDIA® Quadro® K1100M
SCREEN: 39,6 cm (15,6'') FHD (1920×1080) IPS LED

Okvirno toliko, in okvirno, well, se splača nabavit, a? :D


jaz bi preveril ponudbo še na ebay, poleg tega pa bi si ogledal še mašino, kot je thinkpad W530. je v istem price rangu in tipa mobile workstation.

Bezukhoff ::

En question, zbook ima msata slot, ki je, kolikor berem, namenjen ssd cacheju za hdd, če not poknem msata ssd, bo tole delovalo kot primary bootable disk, ker po določenih forumskih postih nekako v biosu ne moreš nastaviti boot order, know zbook issue, or something?

CRTbraun ::

Saul Goodman je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

Živijo, možnost imam, da nabavim omenjen prenosnik, sicer rabljen, ampak za ceno nekje slabih 500 ojrof, in ker sem malce out z specifikacijami, me zanima, če je danes tole še smiseln nakup. :D

Torej, specsi:
CPU: Intel® Core™ i7-4800MQ / 2.70 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.7 GHz
RAM: 16 GB DDR3
SSD: 256 GB
GPU: NVIDIA® Quadro® K1100M
SCREEN: 39,6 cm (15,6'') FHD (1920×1080) IPS LED

Okvirno toliko, in okvirno, well, se splača nabavit, a? :D


jaz bi preveril ponudbo še na ebay, poleg tega pa bi si ogledal še mašino, kot je thinkpad W530. je v istem price rangu in tipa mobile workstation.

W530 ma GPU probleme, vsi displayi so TN, vsi razen FHD izgledajo obupno kar se tiče kontrasta in barv.

FireSnake ::

Bezukhoff je izjavil:

En question, zbook ima msata slot, ki je, kolikor berem, namenjen ssd cacheju za hdd, če not poknem msata ssd, bo tole delovalo kot primary bootable disk, ker po določenih forumskih postih nekako v biosu ne moreš nastaviti boot order, know zbook issue, or something?


Podnapisi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mat xxl ::

Ne pozabiti še, da najmanj, kar bo potrebno, bo menjava tipkovnice ali nalepke.....

Navadno se preko servisa dobi ugodno slo tipkovnica, se mi je že zgodilo, da je ob hkratnem nakupu iz kake zaloge kje prišla slo tipkovnica pred laptopom..... Glede servisa pa preverite pred nakupom, pri HP ju navadno je tudi pri nas....

AnjaNja ::

Seveda je garancija pri rabljenjih, 12 mesecev pri SLO prodajalcih, ki prodajajo refurbished in reenew. Te firme navadno so DDV zavezanci. Ne delam reklame, jaz sem verjetno mesec nazaj vzela pri bbt zbook, garancija 12 mesecev, DDV odbitek, v roku 2 dni je bil računalnik pri meni. Tam kje so vgrajeni novi diski je navadno garancija na disk 5 let (kot pač proizvajale tudi garantira).

Jaz tehnične stvari raje kupim znotraj meja. Razen kake malenkosti kot je kaka miška ipd.

Ales ::

In koliko te je stal?

AnjaNja ::

Brez DDV 546€...Vidim, d aje zdaj cena malo višja. Saj vsak izbere tam kjer mu paše. Jaz pač te tehnične zadeve res raje v SLO. Zaradi kakih servisov, garancije, ker tu pa tam se je zgodlo, da je blo treba kaj uveljavljat. In meni osebno je lažje to nardit pri nas (in navadno tudi hitreje). Drobnarije, prehranska dopolnila, ovitki in stekla za telefon pa rade volje čez mejo amazon, iherb,zooplus,eccoverde..., ker pri nas niti ni take izbire kar želim in potrebujem.

Andrej51 ::

Bezukhoff je izjavil:

En question, zbook ima msata slot, ki je, kolikor berem, namenjen ssd cacheju za hdd, če not poknem msata ssd, bo tole delovalo kot primary bootable disk, ker po določenih forumskih postih nekako v biosu ne moreš nastaviti boot order, know zbook issue, or something?

Raje se ne igraj z temi porti za cachanje, sploh pri starejših prenosnikih ker je zelo velika verjetnost, da ti ga nebo zaznalo ali pa boš imel kakšne čudne fore da boš moral npr. v BIOSu preklopit na IDE (edino tako moj Lenovo zazna diske priklopljene na m.2 sata port).

mat xxl ::

Boksy, poznam zadeve, za boot ne bo šlo , če ni v Biosu podprto, enako je npr. na Elite bookih 8570 w ali p, gre pa ga za uporabljati, kot normalen ssd, potem, ko je že zadeva dvignjena. Gre boot celo na sd, samo traja traja, v glavnem, sam sem potem glavni hdd menjal z ssd, tale m.2 sem pa dal ssd 64 in ga uporabljam izključno za bkp disk za sistem in pomembne mape. Torej za boot pa če Bios ne podpira ne bo nič......

Bezukhoff ::

Yeah, sem nekako predvideval, da bo takole, zatorej bom šel po liniji najmanjšega odpora, in vanj namestil klasični SSD za sistemsko particijo, in HDD za ostali multimedijalni crap, mSATA pa mogoče nekoč za backup zadeve. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača nadgraditi CPU v 4 in pol leta starem računalniku?

Oddelek: Strojna oprema
321806 (1177) pirx
»

cad/cam izbira računalnika

Oddelek: Strojna oprema
242540 (2042) D3m
»

Prenosnik za resno delo - HP ZBook 15 vs Macbook Pro 13

Oddelek: Kaj kupiti
427863 (6489) DOOM_er
»

prenosnik in 4k monitor težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
152330 (1727) theone11
»

Inštalacija Win na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
453838 (2905) Mare2

Več podobnih tem