» »

prenosnik in 4k monitor težave

prenosnik in 4k monitor težave

theone11 ::

Pozdravljeni.

Kupil sem Monitor AOC 28" U2868PQU 3840x2160 in Prenosnik HP Z-Book 15 MOBILE WORKSTATION (Procesor Intel i7-4900MQ 2.80 GHz,39,6 cm (15,6") FHD LED (1920 X 1080, pomnilnik 16GB, 256GB SSD disk, NVIDIA Quadro K2100M 2GB GDDR5.

Vse z namenom, da bo zadeva funkcionirala - prenosnik + 1x 4k monitor + 1x 1920x1080 monitor.

Izhodov na rač. imam dovolj. 4k monitor sem preklopil na DisplayPort, navaden monitor pa na VGA oz. Thunderbolt.

Problem je sledeč- zadeva povezana med seboj sicer deluje, vendar ni ostrine. Ostrina je vredu na 4k monitorju, medtem ko je že na prenosniku slabša, na drugem moniotorju pa izredno slaba. Ločljivost piše da je 1920x1080 vendar ni ostrine.

Kaj je lahko problem? Grafična naj bi bila dovolj zmogljiva za podporo dveh monitorjev (4k in navadnega)


Opazil sem tudi, da potem ko preklopim računalnik iz standby stanja slika na monitorju malce trza in rabi 10-15min da neha oz. moram znova zagnat prenosnik. Slika trza tako na prenosniku kot tudi na samem monitorju- je to težava grafične kartice? Bi bilo potrebno grafično kartico zamenjat? Prenosnik je sicer "nov" (refurbished) in višjega cenovnega razreda.

Ne vem kaj naj naredim.

Hvala za pomoč

N0t0ri0us ::

prvo poglej če imaš natavljeno 4k resolucijo.

Da ni ostrine je pa kriv vga kabel. Tudi sam sem ga uporabljal in ko sem prešel na dvi-d, se kar nisem mogel načuditi spremembi.

vezalke ::

VGA kabel funkcionira solidno nekje do 1368x768, kar je višje je problem ravno v tem, da je slika neostra (ghosting). Menjaj kabel kot je svetoval že notori0us.

theone11 ::

Sumim, da je težava v prenosniku. ne vem kaksna. manjava kabla ni pomagala. sedaj mi občutno trese sliko na ekarnu, tudi ko imam prižgan samo prenosnik. naložil sem zadnje driverje od grafične, vendar zadeva se vedno ni vredu. Prenosnik ne freeza ampak se slika skozi rahlo trese. zdaj ne vem al gre za sofware al hardware težavo. Aktiviral sem ga 3dni nazaj.

kixs ::

Preveri se kaksno frekvenco imas na drugem monitorju. Lahko imas 59 ali 60Hz. Na monitorju pa zazeni AUTO setup slike.

technolog ::

Probleme povzroča scaling. 4k monitor ma najbrž 2:1 razmerje (retina), ostalo pa je popačeno.

Kako to rešit ne vem, dam ti da samo en dodaten namig. Vem samo to, da so mel določeni Windowsarji s tem probleme.

hojnikb ::

>VGA kabel funkcionira solidno nekje do 1368x768, kar je višje je problem ravno v tem, da je slika neostra (ghosting).

To ni res.
#brezpodpisa

technolog ::

hojnikb ma prav. Vse je sicer odvisno od kakovosti in dolžine kabla. Čist mogoče je furat 2K čez VGA, brez da bi se sploh opazlo. 4K čez VGA bi blo pa zamimivo sprobat.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Analognega ne podpirajo vec kot 2048x1536, ceprav se ga da heknit na 2560x1440 (preko DVI izhoda in adapterja) - vec kot tok (4K) pa ne vem.

zee ::

Predlagam, da VGA kabel zamenjas z DVI. Podobno tezavo sem pred leti resil na enak nacin.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

m0LN4r ::

Izmed vseh teh:
3 USB 3.0 (1 charging);
1 USB 2.0;
1 Thunderbolt™ 2;
1 DisplayPort 1.2;
1 VGA
si našel ravno VGA, ki je najslabši?

Se še direkt spomnim kako je bla slaba slika na 1600x1200 VGA 1m. DVI pa crystal clear.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vezalke ::

hojnikb je izjavil:

>VGA kabel funkcionira solidno nekje do 1368x768, kar je višje je problem ravno v tem, da je slika neostra (ghosting).

To ni res.


Da ni čist res drži, ampak pri VGA se padec kvalitete slike precej pozna pri višjih resolucijah. Ciljam na to, da gre za klasični nizko cenovni kabel in ne kabel za 100€.

Invictus ::

VGA kabli preprosto niso narejeni za frekvenčni spekter, ki bi pokrival 4k ločljivost.

Poleg tega je to analogni signal, ki ga noben 4k monitor ne podpira.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

theone11 ::

Vrnil sem hp zbook 15. Problem je bil v grafični kartici. Težava je neposredno povezana z HP- driverji za quadro k2100 g2 niso posodobljeni.

Kupil sem porsche (zbook) katerega bi lahko vozil samo na 13 colnih gumah :( tako nekako so mi opisali težavo na uradnem servisu.

Lahko pa HP težavo odpravi že, vendar se v zadnjem letu žal ni nič spremenilo.

Hvala za pomoč.

videc ::

theone11 je izjavil:

Vrnil sem hp zbook 15. Problem je bil v grafični kartici. Težava je neposredno povezana z HP- driverji za quadro k2100 g2 niso posodobljeni.
Ni Quadro k2100 od nVidie? nVidia nima gonilnikov za ta model?

theone11 ::

Ja- k 2100 je sicer od nVidie- Za težavo so "okrivili" HP, ker jim preko njihove HP support strani težave ni uspelo rešiti. Mogoče bi morali probati še support iz strani nvidie.

Jaz sem nujno potreboval rešitev, zato so mi svetovali naj ga vrnem. Sicer to ni bil osamljen primer (mogoče sem zato dobil refurbished zbook za 1,5k€ v vrednosti cca. 3k€)- rešitve za omenjeno zadevo v tem trenutku naj nebi bilo.

Sem mislil, da bom imel mir za naslednjih par let vendar nisem uspel niti naložit vseh programov, predno sem ga vrnil. Upam da zdaj ASUS N serije ne razočara.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ZBook 15 Workstation - se splača?

Oddelek: Strojna oprema
212073 (1489) Bezukhoff
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345365 (3468) Heisenberg
»

slaba slika monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506906 (6172) musicfreak
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423662 (3090) huelz
»

CES 2014: Toshibini prenosniki z ločljivostjo 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14926142 (21554) FlyingBee

Več podobnih tem