» »

Poletni/zimski čas

Poletni/zimski čas

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Jaz sem vstajal 15 do 7h in bil ob 7h v šoli. Ja, bi pasalo uro dlje spat, ampak nič drugače ne bi bilo 15 do 8h.


Glej, nimajo vsi srece in nimajo vsi solskega hisnika za oceta in ne zivijo vsi v socialnem stanovanju nad solo. Nekateri smo morali malo dalj pesaciti v solo, bi rekel, da je 15 minut dovolj samo tebi, da vstanes in se uredis in prides v solo. :>

Utk ::

Nobene od teh "sreč" nisem imel. Ampak ni stvar v tem, ampak v tem, da bo mulc v vsakem primeru spal do konca in se težko vstal.

starfotr je izjavil:

Bebci, ki so fouš, ker bi današnji otroci dlje spali, če bi premakniki začetek pouka in PNGji bi imeli pravico do odločitve o tem, kakšen čas bomo imeli. Za nekatere zadeve demokracija ni rešitev in je treba izključno zdrava pamet in stroka.

Pač pojdite zjutraj laufat, berite knjigo. Zakaj bi morali zvečer?

Če se pritožujete nad delovnikom, zamenjajte službo, pojdite v s. p. in guess what, sami boste svoj šef.

Bebci, ki se nočejo ukvarjat z otroci, bi radi da spijo do 10h in so v šoli brez stresa vsaj do 5h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Bebci, ki so fouš, ker bi današnji otroci dlje spali, če bi premakniki začetek pouka in PNGji bi imeli pravico do odločitve o tem, kakšen čas bomo imeli. Za nekatere zadeve demokracija ni rešitev in je treba izključno zdrava pamet in stroka.

Pač pojdite zjutraj laufat, berite knjigo. Zakaj bi morali zvečer?

Če se pritožujete nad delovnikom, zamenjajte službo, pojdite v s. p. in guess what, sami boste svoj šef.


Pojdi to zvecer lqufat pa je al si faus nam?

BigWhale je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem vstajal 15 do 7h in bil ob 7h v šoli. Ja, bi pasalo uro dlje spat, ampak nič drugače ne bi bilo 15 do 8h.


Glej, nimajo vsi srece in nimajo vsi solskega hisnika za oceta in ne zivijo vsi v socialnem stanovanju nad solo. Nekateri smo morali malo dalj pesaciti v solo, bi rekel, da je 15 minut dovolj samo tebi, da vstanes in se uredis in prides v solo. :>


Jaz nisem mel nic od tega kar nastevas pa sem mel do sole 10 min... Hmmmm..

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A poleti vstajaš vsak dan ob 4:00?


Ne, ob petih, ker smo na poletnem casu. Tako do osmih ze marsikaj postorim in sem lahko potem od osmih naprej na voljo za stranke.


Super to lahko pocnes ne glede na cas torej mi pa rabimo svetlobo kasneje... Poglej si aktivnost folka zunaj ob 4.15 vs 21.15 pq bos videl kdaj je vec ljudi zunaj poleti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

starfotr ::

Ja, no, prilagodi si urnik. Ne pa nam vsem spreminati časa. Fak, no, eni ne dojamete nič.

Utk je izjavil:

Nobene od teh "sreč" nisem imel. Ampak ni stvar v tem, ampak v tem, da bo mulc v vsakem primeru spal do konca in se težko vstal.

starfotr je izjavil:

Bebci, ki so fouš, ker bi današnji otroci dlje spali, če bi premakniki začetek pouka in PNGji bi imeli pravico do odločitve o tem, kakšen čas bomo imeli. Za nekatere zadeve demokracija ni rešitev in je treba izključno zdrava pamet in stroka.

Pač pojdite zjutraj laufat, berite knjigo. Zakaj bi morali zvečer?

Če se pritožujete nad delovnikom, zamenjajte službo, pojdite v s. p. in guess what, sami boste svoj šef.

Bebci, ki se nočejo ukvarjat z otroci, bi radi da spijo do 10h in so v šoli brez stresa vsaj do 5h.


Če bi bila šola od 9h do 16h bi bilo kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Utk ::

In kaj naj dela od 7h do 9h? Lahko se samo pomika po bajti gor in dol.

starfotr ::

Naj si prilagodi urnik. Saj je človek, bo že vedel, kaj lahko in kdaj. Lahko dela nalogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Utk ::

A se naj uči? To se bi lahko tudi v šoli. A naj gre na trening fuzbala? Samo še 30 drugih ljudi mora prepričat v to.
Ljudje hočejo najprej naredit to kar imajo za naredit tist dan, potem pa imet prosto. Ne pa malo tako malo tako. Razen če bi rad vzgojil še eno generacijo prekercev, ki stalno delajo in nič ne naredijo, še manj pa zaslužijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

Čisto po nepotrebnem se kregate. Prilagodite se lahko meni, jaz se vam ne mislim.

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Jaz nisem mel nic od tega kar nastevas pa sem mel do sole 10 min... Hmmmm..


A se zanalasc delas neumnega al kaj? Utk je napisal, da je vstal ob 6:45 in je bil v soli ob 7:00, ne da je imel 15 minut do sole. Ce poskrbis za minimalno higieno zjutraj, potem ti NI dovolj 5 minut za uredit sebe od trenutka, ko ti zazvoni budilka, da si potem v desetih minutah v soli in sedis v razredu, pripravljen na pouk.

Nehajte ze nakladat in pisat budalastine, no. Ce imas deset minut hoje do sole, potem je bujenje pol ure pred zacetkom pouka prakticno minimalen cas, da prides pravocasno k pouku in verjetno moras se zajtrk preskocit.

BigWhale je izjavil:

Super to lahko pocnes ne glede na cas torej mi pa rabimo svetlobo kasneje... Poglej si aktivnost folka zunaj ob 4.15 vs 21.15 pq bos videl kdaj je vec ljudi zunaj poleti


Ob 5.15, ne od 4.15. Danes smo uro prestavili. Ob 5.15 je ze veliko ljudi zunaj ampak je treba vstat, da kaj vidis. :)

Utk je izjavil:

Bebci, ki se nočejo ukvarjat z otroci, bi radi da spijo do 10h in so v šoli brez stresa vsaj do 5h.


O lej, ko zmanjka argumentov je treba ljudi oznacit za bebce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Utk ::

O lej, ko zmanjka argumentov je treba ljudi oznacit za bebce.

Če bi bral od začetka, bi videl, da sem označil za bebca enga, ki je že ostale označil za bebce.

Utk je napisal, da je vstal ob 6:45 in je bil v soli ob 7:00, ne da je imel 15 minut do sole.

Do šole sem imel 4,5 minute. Preobut sem bil ob zvonjenju zvonca, 5 sekund gor ali dol. 10 minut je več kot dovolj za umit zobe in se oblečt.

Nagi Bator ::

Poletni!
Drugace raje vidim, da ostane kot je.
Zakaj poletni, nima smisla razglabljat, ker nekomu,
ki mu bolj pase zimski ne bom spremenil mnenja, tako kot ga on ne bo meni.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz nisem mel nic od tega kar nastevas pa sem mel do sole 10 min... Hmmmm..


A se zanalasc delas neumnega al kaj? Utk je napisal, da je vstal ob 6:45 in je bil v soli ob 7:00, ne da je imel 15 minut do sole. Ce poskrbis za minimalno higieno zjutraj, potem ti NI dovolj 5 minut za uredit sebe od trenutka, ko ti zazvoni budilka, da si potem v desetih minutah v soli in sedis v razredu, pripravljen na pouk.

Nehajte ze nakladat in pisat budalastine, no. Ce imas deset minut hoje do sole, potem je bujenje pol ure pred zacetkom pouka prakticno minimalen cas, da prides pravocasno k pouku in verjetno moras se zajtrk preskocit.

BigWhale je izjavil:

Super to lahko pocnes ne glede na cas torej mi pa rabimo svetlobo kasneje... Poglej si aktivnost folka zunaj ob 4.15 vs 21.15 pq bos videl kdaj je vec ljudi zunaj poleti


Ob 5.15, ne od 4.15. Danes smo uro prestavili. Ob 5.15 je ze veliko ljudi zunaj ampak je treba vstat, da kaj vidis. :)

Utk je izjavil:

Bebci, ki se nočejo ukvarjat z otroci, bi radi da spijo do 10h in so v šoli brez stresa vsaj do 5h.


O lej, ko zmanjka argumentov je treba ljudi oznacit za bebce.



Jaz pripravim zajtrk z ecer zjutraj sem konec v 10 min z rihtanjem razem ce si nesposoben in len pol pa ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xx23 ::

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?

Aquafriend ::

Poletni cas - dolocena obdobja v letu bodo malo vecji podocnjaki. Zaspanci bodo imeli se vecjo tezavo pri zbujanju. Vec zamujanja, manjsa delovna ucinkovitost, zaspan za volanom komu koristi. Ogrozanje drugih v prometu.

Prednost pa seveda vec soncne svetlobe izven delovnega casa, kar je vecini najbolj vsec.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Meni najbolj odgovarja premikanje ur, pa se tega ni vec treba, ker se (skoraj) vse avtomaticno premaknejo :lol:

Utk ::

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?

Resno?

Mato989 ::

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?


Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Ma ne vem. Sonce in razgrajanje druzbe in otrok ob 22.00 medtem ko bi nekateri radi spali. :) Vse ob svojem casu.

Invictus ::

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

Ma ne vem. Sonce in razgrajanje druzbe in otrok ob 22.00 medtem ko bi nekateri radi spali. :) Vse ob svojem casu.


Najboljse da policisko uro ob 18tih in zaprimo vse pa je... Trgovine lahko razgrajajo do 21tih ali celo late night shopping o je ok bog ne daj da bi kdo hotel pr svetlem ob 21.30 pit pir po 2 urah kolesa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Invictus je izjavil:

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.

Rolete. Lazje zaspis, tezje zjutraj zbudis.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.


Tako je kot moramjaz met rolete dol ker je svetlo ob 5tih

Aquafriend je izjavil:

Invictus je izjavil:

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.

Rolete. Lazje zaspis, tezje zjutraj zbudis.


Ko se telo nafila in spocije se zbudis tudi ce je trda tema od rolet jaz sem se dans ob 10.00 zbudo sel spat ob 23.xx nema veze rolete
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Aquafriend ::

A obstajajo rolete, ki se dvignejo ob uri, ki si jo nastimas? Da se lazje zbudis.

Utk ::

Mato989 je izjavil:

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?


Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.

To je vse nepotrebno. Nimaš kaj delat niti pit po 6. zvečer, ker zjutraj ob 9h moraš bit na šihtu 100% in tam delat do 6h popoldan, vmes pa imet eno uro frej, da se spočiješ za nove 4 ure...prilagodi si urnik, sej si polnoleten.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?


Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.

To je vse nepotrebno. Nimaš kaj delat niti pit po 6. zvečer, ker zjutraj ob 9h moraš bit na šihtu 100% in tam delat do 6h popoldan, vmes pa imet eno uro frej, da se spočiješ za nove 4 ure...prilagodi si urnik, sej si polnoleten.


Kaj pa dopust... Kaj bos ti govpril kaj mam jaz za delat pa kdaj... Prilagodite si pol vi urnike za poletni cas pa je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

A tega pa še niste ugotovili, da se lahko v službi dogovorite, da prej/pozneje pridete in odidete?

thetech ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?


Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.

To je vse nepotrebno. Nimaš kaj delat niti pit po 6. zvečer, ker zjutraj ob 9h moraš bit na šihtu 100% in tam delat do 6h popoldan, vmes pa imet eno uro frej, da se spočiješ za nove 4 ure...prilagodi si urnik, sej si polnoleten.


A ti to resno? Torej ti živiš samo za delo?

Mato989 ::

jype je izjavil:

A tega pa še niste ugotovili, da se lahko v službi dogovorite, da prej/pozneje pridete in odidete?


Sploh se lahko oni na liniji dogovorijo pa oni v stacuni ko jo odpirajo itd... Pa uradne ure itn...

Le kako smo pozabli
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Qcube ::

Jaz bi še vedno premikal uro kot sedaj, ni problemov se prilagoditi tista dva/tri dni, in je dan pozimi in poleti ravno prav uravnotežen.

ginekk ::

starfotr je izjavil:

T
Dojenček se zbudi vsak dan isto. Ko ga doseže svetloba. Starši, ki hodijo spat ob 22+ pa imajo pomanjkanje spanca. Prej spat, banda. Dan se lovi zjutraj in ne zvečer, že tisočletja stara modrost.


Kateri dojenček? Od mojih se nobeden ni budil ob sončnem vzhodu. Je razlika med dvo mesečnim in 12 mesečnim. Tisti zelo mali itak ne spijo osem ur, ker na par ur jejo. Morda si mislil na petelina.

Časovni pas je stvar političnega dogovora. Ob 4-5h zjutraj lahko vidiš koliko je (ne)aktivnega prebivalstva, ker so ceste zelo pretočne.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.


To si jih lahko tudi tisti, ki bi radi spali ob stirih zjutraj.

Utk ::

thetech je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

xx23 je izjavil:

S katerimi dejavnostmi se to ukvarjate, da vam je svetloba ob 21:00 tako pomembna?


Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.

To je vse nepotrebno. Nimaš kaj delat niti pit po 6. zvečer, ker zjutraj ob 9h moraš bit na šihtu 100% in tam delat do 6h popoldan, vmes pa imet eno uro frej, da se spočiješ za nove 4 ure...prilagodi si urnik, sej si polnoleten.


A ti to resno? Torej ti živiš samo za delo?

To eni tu pravijo, jaz sem samo bolj jasno napisal kaj bi oni radi. Itak pa da se ne strinjam s tem.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Do šole sem imel 4,5 minute.


In sedaj si predstavljas, da imajo VSI do sole tako blizu, al kaj? Al dejansko ves, da imajo nekateri tudi dalj casa do sole, da se nekateri vozijo s kolesi, nekateri celo z, pazi zdej: AVTOBUSI, ampak ti je vseeno in se namerno delas debila?

Utk ::

Debila se delaš ti. Oz se niti ne delaš.

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.


To je neumnost, ki so vam jo priucili. Igrati kosarko in nogomet je sredi poletja mnogokrat bolje ob sestih zjutraj kot ob sestih zvecer, ker ob sestih zvecer se niti priblizno se ne shladi dovolj, da sopare sploh ne omenjamo. Poceti to zjutraj v nekih normalnih temperaturah je tudi bolj zdravo.

Kartanja v lokalu in popivanja pa svetli del dneva se nikoli ni omejeval, kot da dandanes lokale zaprejo, ko se stemni. :> Bolj bebavega argumenta se ne bi mogel spomnit.

Utk je izjavil:

Debila se delaš ti. Oz se niti ne delaš.


O, a si upgrade-al na: 'to si ti kaj sem pa jest' argumentacijo? Super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Phantomeye ::

Meni ni važno kateri čas vzamemo, samo je fiksno.

Sicer pa tisti, ki pravite, da "greš prej spat", če hočeš dovolj spanca, da si lahko zgodaj v šoli in naspan, se lahko ****-te. Kaj ti pomaga it ob 21.00 v posteljo, če se potem tri ure valjaš sem in tja, preden zaspiš. V primeru, da greš pa kasneje, pa z lahkoto.

Aquafriend ::

Vidim, da bo cela stala glede poletnega/zimskega casa. Drzavljanska vojna, vsaj na internetu.

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

Meni ni važno kateri čas vzamemo, samo je fiksno.

Sicer pa tisti, ki pravite, da "greš prej spat", če hočeš dovolj spanca, da si lahko zgodaj v šoli in naspan, se lahko ****-te. Kaj ti pomaga it ob 21.00 v posteljo, če se potem tri ure valjaš sem in tja, preden zaspiš. V primeru, da greš pa kasneje, pa z lahkoto.


Tri ure se valjas zato, ker imas sfukan bioritem. Zato nisi zaspan. Bioritem se ne spremeni kar cez noc. Vsak nov teden gres spat pol ure prej in v enem mesecu spis dve uri prej. Telo se bo normalno navadilo na spremenjen cas. Ce gres pa kr tko na lepem tri ure prej spat, pa jasno, da ne bos zaspal. Neumno bi bilo pricakovati, da bos. Pa spet, saj te nihce ne sili, da gres spati tako zgodaj. Ce gres spat ob desetih zvecer imas do petih zjutraj sedem ur spanja. Za odraslega cloveka, z nekim normalnim bioritmom je to vrh glave.

Ljudje so od pradavnine vstajali s soncem, spat so pa hodili, ko so postali zaspani, vecinoma ne takoj, ko se je stemnilo ampak nekaj ur kasneje. Osem urni delavnik in spalne navade so nam na nek nacin vsiljene od industrijske revolucije naprej, ko se je moderni delavnik zacel pocasi oblikovati.

Neumno je razmisljanje nekaterih, ki sebicno gledajo na tisto uro svetlobe in hkrati pozabijo na zimo. Vse sluzbe, ki so odvisne od svetlobe bodo zamaknjene, od del na gradbiscih do del na cesti in marsikateri otrok bo hodil v temi v solo.

Resnicno me zanima zakaj se nikomur ne pade na pamet, da se ne vprasa zakaj je Rusija po stirih letih sla iz stalnega poletnega casa na zimski cas.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Tisti, ki bi radi spali ob 8h zvečer, naj si namontirajo rolete.


To si jih lahko tudi tisti, ki bi radi spali ob stirih zjutraj.


Ja se strinjam zdaj pa se samo resi sonce zvecer da dajo rolete oni za zimsko spanje... Pa je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Glugy ::

Najboljš da se da tisti čas katerga se je mel preden se je začel prestavljat uro. Mislim da ni treba tle tople vode izumt.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Karkoli druzabnega in zunanjega... Lepse je kolesarit, igrat kosarko nogomet amatersko, bit na zabavah, piknikih, posedat ob druzbi in kartah ali v lokalu, sedet na vikendu po rihtanju cesa okol bajte... Ni da ni vse je lepse ob vecerni svetlobi.


To je neumnost, ki so vam jo priucili. Igrati kosarko in nogomet je sredi poletja mnogokrat bolje ob sestih zjutraj kot ob sestih zvecer, ker ob sestih zvecer se niti priblizno se ne shladi dovolj, da sopare sploh ne omenjamo. Poceti to zjutraj v nekih normalnih temperaturah je tudi bolj zdravo.

Kartanja v lokalu in popivanja pa svetli del dneva se nikoli ni omejeval, kot da dandanes lokale zaprejo, ko se stemni. :> Bolj bebavega argumenta se ne bi mogel spomnit.

Utk je izjavil:

Debila se delaš ti. Oz se niti ne delaš.


O, a si upgrade-al na: 'to si ti kaj sem pa jest' argumentacijo? Super.


Zjutraj folku ni ker skoz tuhtas na siht ko pa za tisti dan kpncas siht pa pase malo rekreacije... Socialkarjem kot si ti je pa res vseeno ostali pa raje rekreiramo po sihtu da odmislimo siht ne pa da tuhtas o njem med kosarko ker skoz mislis kak mors se isti dan delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

facepalm ::

@BigWhale
Imas ti odgovor zakaj je Rusija spet na zimskem casu?
Meni se gre ravno za tisto uro ekstra svetlobe v zimskem casu. Sam sem zacel z delavnikom tudi ob 4:30 in sem vseeno za poletni cas. Mi je vseeno ce se pozimi zdani ob 07 ali ob 08, ce delam vsaj do 13h.
Btw.. sam sem hodil v solo v temi. Pouk je zacel ob 08, bus je peljal ob 06:30, budilka ob 06.

SasoS ::

BigWhale je izjavil:

Resnicno me zanima zakaj se nikomur ne pade na pamet, da se ne vprasa zakaj je Rusija po stirih letih sla iz stalnega poletnega casa na zimski cas.


Ker v Moskvi decembra sonce vzide 8:34 in bi na poletnem času otroci imeli svetlo šele ob 9:34. Mimogrede, decembra v Ljubljani sonce vzide ob 7:22 in bi torej na poletnem času vzšlo prej kot sedaj na zimskem v Moskvi.

Zoran7 ::

cekr je izjavil:

Meni tudi bolj paše poletni. Pravzaprav večini ljudem, ki imajo zjutraj službo.
Se pa bojim, da nam bodo postavili kar zimski(pravi) čas. Zadnje čase so že začeli težit z znanstveniki, ki dokazujejo, kako je za ljudi boljši pravi čas. Kako je fajn, če je ob štirih zjutraj že dan. Od tega normalen delovni človek nima nič. Zelo prav mu pa pride kakšna urca več dneva v večernih urah. To velja za poleti in pozimi.


Ma težijo s temi znanstveniki dvakrat na leto, ko se premakne ura - takrat ni druga zaslediti po portalih, kot nekih psevdo-science člankov o vplivih premikanja ure. Največja finta mi je, ko so lani na spomlad dali gor članek, ki je sporočal diametralno nasprotno, kot tisti kot na jesen. (evidence linkov nimam, niti se mi jih da iskati...)
No ja, tak je zgleda pač mora biti v click-bait industriji, samo da se generira content, po možnosti čimbolj kontraverzen. Če druga ne, se bo vsaj Luka Dončić malo premaknil iz naslovnic.

facepalm ::

Mene zanima, ce bi koga zmotilo (ce bi kdo opazil) avtomatsko premikanje ure po 1min na dan, 60 zaporednih dni, 2x na leto (npr feb+mar in sept+okt).

pirat ::

Če bo na to temo referendum bom za poletni čas.
Če bo izglasovan zimski čas bom vseeno preživel.

Utk ::

Cel ta hec je nastal, ker so Nemci v anketi rekli, da ne bi premikali ure, ampak so z 2/3 rekli tudi, da hočejo poletni čas. Če dobimo zimskega, so nas (spet) nategnli.

jype ::

Zoran7 je izjavil:

Če druga ne, se bo vsaj Luka Dončić malo premaknil iz naslovnic.
Na kateri naslovnici pa je?

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meni ni važno kateri čas vzamemo, samo je fiksno.

Sicer pa tisti, ki pravite, da "greš prej spat", če hočeš dovolj spanca, da si lahko zgodaj v šoli in naspan, se lahko ****-te. Kaj ti pomaga it ob 21.00 v posteljo, če se potem tri ure valjaš sem in tja, preden zaspiš. V primeru, da greš pa kasneje, pa z lahkoto.


Tri ure se valjas zato, ker imas sfukan bioritem. Zato nisi zaspan. Bioritem se ne spremeni kar cez noc. Vsak nov teden gres spat pol ure prej in v enem mesecu spis dve uri prej. Telo se bo normalno navadilo na spremenjen cas. Ce gres pa kr tko na lepem tri ure prej spat, pa jasno, da ne bos zaspal. Neumno bi bilo pricakovati, da bos. Pa spet, saj te nihce ne sili, da gres spati tako zgodaj. Ce gres spat ob desetih zvecer imas do petih zjutraj sedem ur spanja. Za odraslega cloveka, z nekim normalnim bioritmom je to vrh glave.

Ljudje so od pradavnine vstajali s soncem, spat so pa hodili, ko so postali zaspani, vecinoma ne takoj, ko se je stemnilo ampak nekaj ur kasneje. Osem urni delavnik in spalne navade so nam na nek nacin vsiljene od industrijske revolucije naprej, ko se je moderni delavnik zacel pocasi oblikovati.

Neumno je razmisljanje nekaterih, ki sebicno gledajo na tisto uro svetlobe in hkrati pozabijo na zimo. Vse sluzbe, ki so odvisne od svetlobe bodo zamaknjene, od del na gradbiscih do del na cesti in marsikateri otrok bo hodil v temi v solo.

Resnicno me zanima zakaj se nikomur ne pade na pamet, da se ne vprasa zakaj je Rusija po stirih letih sla iz stalnega poletnega casa na zimski cas.


Tako kot vsi ljudje nismo enako visoki in enako lepi, se tudi naš bioritem deluje različno. Večina ljudi je nekje vmes. Obstajamo pa ekstremi. Eni ljudje so zjutraj sveži in polni energije. Eni smo pa polni energije v nočnih urah. https://www.livescience.com/16334-night...

Ljudje v pradavnini so spali po kosih. https://www.sciencealert.com/humans-use...

Zoran7 ::

jype je izjavil:

Zoran7 je izjavil:

Če druga ne, se bo vsaj Luka Dončić malo premaknil iz naslovnic.
Na kateri naslovnici pa je?


Hehe, upam da si sarkasticen. Hja ne vem, recimo na vsakem mainstream slovenskem internetnem portalu. All day, everyday - včasih više, včasih nižje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115034 (6563) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539381 (4880) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635797 (29126) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843410 (30173) nsa_ag3nt

Več podobnih tem