» »

[ Windows XP ] svchost

[ Windows XP ] svchost

sile01 ::

Imam eno neumno vprašanje. Kolko svchost.exe je ponavadi v task manegerju?
  • spremenil: BigWhale ()

Matej_K ::

Pr men 5
... .. .

sile01 ::

Jaz jih imam 8.
Se komu kej sanja kaj je preveč?

#000000 ::

Men se zdi da jih mora bit XP 6 drugač pa google.com

ziciko ::

Imam XP in jih je.. 7 ;((

darkolord ::

Število je odvisno od tega, katere servise imaš vklopljene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jerneju ::

Meni dela težave svchost.exe.

Nekako se mi zdi, da je ta proces namenjen raznim naprav, npr. zvočni kartici. Če ta proces terminiram, zvok ne dela več.

To pa storim ob vsakem zagonu računalnika. Od šestih ali sedmih ali kolikože svchostov, ki mi tečejo, mi eden požre preveč CPUja. Okoli 70-90, skratka toliko, da je CPU Usage skupen na 100 odstotkih.

Kaj naj naredim? Hvala.

Microsoft ::

Cotnrol Panel > Administrative Tools > Services > izberi Properties od posameznega servisa in poglej Path to executable. Recimo, Print Spooler ne rabis, ce nimas printerja. Ce ga nimas, das Startup Type tega servisa na Disable in je en svchost.exe manj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jerneju ::

Ok, hvala, bom tole še probal, le da resetiram comp.

Toda, če ti svchost.exe nenadomo požre večino resourcov, kaj lahko sumim potlej na virus? Ker včasih je računlanik normalno deloval, zdaj mi pa ta proces vse upočasni.

Vajenc ::

A ti požre več kot iexplore.exe? Če ti, potem lahko sumiš na kaj sumljivega.

Edit: še link za več informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jerneju ::

Tnx. Ja, požre mi vsaj toliko memorye in še več CPU usage.

In če skenslam, se mi dostop do mreže ustavi in zvok.

Bom prečekiral tale postopek, le da pridem do svojega računalnika (sedaj delam nekje drugje).

;-) ::

hja jaz jih mam 6.

svchost-ov

Kebab ::

Pri meni tečejo štirje.

r5r ::

7 =)

3 pod SYSTEM, 2 pod NETWORK SERVICE, 2 pod LOCAL SERVICE
And it makes me wonder.

darkolord ::

... kdo jih ma več?

bluefish ::

samo 4

r5r ::

že 9 [:D]
And it makes me wonder.

jerneju ::

Računalnik sem kak mesec ali več nazaj formatiral in spet mi svchost.exe požre skoraj vse CPU resource. Obstaja kak programček, ki uniči ta virus/trojanca/črv...?

Goldee ::

Stuck at 6 :P
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

krneki0001 ::

Men jih laufa 9 komadov, pa vsi skup ne požrejo več kot 60Mb.

reptilia ::

hja svchost pomoje ni virus, trojanc, črv

edit: mam jih 5
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

jerneju ::

@reptilia: Svchost.exe res ni tujek, lahko pa se tujek izdaja za Svchost.exe.

Kje je kak programček, ki preveri pravo identiteto svchosta?

darkolord ::

pogledaš kje se nahaja.

madmitch ::

Tukaj si oglej. Bolj spodaj, po abecedi pač.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jerneju ::

Nahaja se v System32. Eden pa v i386. Na pravih lokacijah, torej...

danielka84 ::

Zadnje tri dni imam nocne more glede tega svchost.exe
Sorodniki so mi dali pac da jim ga spravim v red, torej.... Lepo sformatiram, instaliram, po parurni uporabi pcja svchost na 100% CPUja. Ok si mislim, mogoce sem uporabil kak patch ki je imel backdor oz. virus, ponovno formatiram, nalozim bitdefender updatam, preskeniram-vse OK. Grem iskat driverje po netu, svchost na 100%????

Ugotavljam, da svchost ko ga zagrabi ga zgrabi za kaksne 2-4 minute potem naprej deluje vse brez problema. Ampak tega nocem, saj potem moras zmeraj cakat da ga zgrabi pa da naredi svoje.

Ali je mozno da je to povezano s kaksnim hardwerom, not je ena SB live - 7 let stara kartica ter belkin wlan....
Plata je shuttle m3v, celeron 1700, 512 ddr, 20g disk, ati 9550, SB live, wlan belkin.

Tole je meni cista mizerija, tako da, ce kaj veste prosim z besedo na dan.
Hvala
ni-da-ni

bluefish ::

poglej kaj točno ti kaže pod CPU. Pojdi na zavihek Processes in izberi View > Select Columns in poglej kateri CPU je označen.

danielka84 ::

oznacen je |cpu usage|, ce si to mislil?

pozabil sem povedati, da medtem pc skoraj zmrzne, opravilna vrstica ter start pa cisto.
ni-da-ni

darkolord ::

uporabi Process Explorer in preveri, kateri svchost.exe ti požira CPU... Potem 2x klikneš nanj in v jezičku Image pogledaš polje "Command line"... na koncu je kot parameter podano ime servisa - tako vidiš, kateri servis je problematičen

Vajenc ::

Po tem postopku lahko tudi pogledaš katere stvari ti poganja Svchost.

Ajvan ::

jz sm meu tus s svchostom probleme, izkazal se je da gre za virus/ćrva. z enim protivirusnikom sem ga odpravu(se mi zdi da antivir), ampak nisem siguren ker je že dolgo tega(probej še z kkšnim), če druzga ne boš zvedu ime virusa/črva/trojanca pol pa ime poguglej in boš najdu način kako se ga znebit(če ti ga protivirusnik ne odpravi).
simptomi so bli isti zasedu je ves razpoložljiv cpu, tko da se je comp komi vleku, če sem ga v taskmeneđerju izklopu je blo u redu ampak ob vsakem zagonu se naveličaš to delat
upam da ti kej pomaga
lp

danielka84 ::

po ygornjem postopku sem pogledal kaj poganja ta problematicen svchost:
6to4
AppMgmt
AudioSrv
Browser
CryptSvc
DMServer
DHCP
ERSvc
EventSystem
FastUserSwitchingCompatibility
HidServ
Ias
Iprip
Irmon
LanmanServer
LanmanWorkstation
Messenger
Netman
Nla
Ntmssvc
NWCWorkstation
Nwsapagent
Rasauto
Rasman
Remoteaccess
Schedule
Seclogon
SENS
Sharedaccess
SRService
Tapisrv
Themes
TrkWks
W32Time
WZCSVC
Wmi
WmdmPmSp
winmgmt
wscsvc
xmlprov
BITS
wuauserv
ShellHWDetection
helpsvc
WmdmPmSN

to so vsi, nevem pa kateri pozroca tezave? mogoce je kak switch v cmdju da pokaze kolko cpuja posamezni uporablja?

'FireSTORM' ::

nevem, ker ne spremljam kolko jih je
vem pa da jih ni pametno killat
vem pa da sem videl enkrat 3, včasih 4, včasih pa 5
5 sem do zdaj največ zasledil
Those penguins.... They sure aint normal....

danielka84 ::

darklord
V tistm command line mi pise sledece: C:\WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs

v registru sem potem pogledal kaj se skriva pod tem NETSVCS in so bili tile ki sem jih prilepil v prejsnjem postu.

simonk ::

Js imam tudi praktično identičen problem s "sposojenim" računalnikom... Zato me tudi zanima, kaj je narobe. Enako mi pokaže svchost.exe, C:\WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs, potem pa je tam en kup servisov... Kateri je tisti ta pravi ki povzroča težave?

;-) ::

In kaki je ta problem če smem vprašat?

simonk ::

Ko računalnik pride v winse xp, se začnejo težave z obremenjevanjem procesorja. Težave povzroča svchost.exe, ki počasi nabije procesor na 100%, potem pa opravilna vrstica zamrzne in je konec... Če pa imaš v tistem trenutku odprt Upravitelj opravil, in zapreš svchost.exe, dela vse tako kot je treba. Ta težava pa tudi ne nastopi vsakič ob zagonu, občasno se to zgodi kasneje...

danielka84 ::

men se zdi da sem resil problem.
in sicer v registru sem izbrisal prvega zgoraj, 6to4.

nekaj sem bral tukaj in je imel podobne probleme, vendar z dialupom ter ipv6 in ipv4.


Ponovno sem ga zagnal trikrat in nikol ni obremenjeval CPUja.

;-) ::

Kaj pa če preprosto killaš tist proces ko je be**? za vedno

ddeben ::

Tale svchost se rad aktivira a.k.a. 100% cpu, ko gres na windows update.com in tam popravke dol vleces itd. Ko jih neha sistem downloadat, ti gre poraba cpu nazaj na normalno.

danielka84 ::

ddeben, a tako zafila CPU, da se sploh nic ne da delat z opravilno vrstico(zmrzne)?

EWEER, potem pa ti ne dela zvok in mrezna.

Jose ::

Imel sem postavljen WinXP SP2 z zelo malo programja. Nobenih problemov. Kupil sem novi disk Hitachi 200GB. Vse je šlo instalirati, potem pa je svchost.exe pojedel ves CPU. Probal restarte - znova. Probal dolvreči ta požrešni proces - nekaj minut dobro, potem spet 100% in zmrz. Probal znova instalirati XPje in še manj programov, Isto. Po tretji instalaciji XPjev sem disk Hitachi vzel ven iz PCa in ga dal v drug računalnik. Tam stvar špila brez problemov a tam na Hitachiju nimam instaliranega sistema, le podatke. Torej se je pri meni začel pojavljati požrešni svchost.exe, ko sem menjal disk.

Na internetu sem zasledil, da probleme lahko povzroča star HW ali protivirusni program ali Automatic Update ali .... . Pri meni je problem verjetno v stari matični plošči.

Ko sem v ta PC vrnil stari disk (WinXP SP2), je zašpilal brez problemov.

LP, JOSE.

vres.ales ::


ok kaj naj naredim zaj

Zgodovina sprememb…

Oven-2k ::

A imaš nameščen kak "vzdrževalni ali optimizacijski" program na računalniku, ki bi vzdrževanje oziroma optimizacijo izvajal ob vsakem zagonu Windowsev? Jaz imam recimo nameščen Diskeeper, ki mi ob vsakem zagonu računalnika na hitro defragmentira diske. To traja od minute do nekaj minut in takrat mi svchost.exe, ki poganja Diskeeperjev service, nabije na 100%. Verjetno je podobna štorija tudi s kakim antivirusnim ali antispam programom, ki omogoča kako podobno reč - recimo, da ti ob startupu preskenira določene zadeve.
Rok

Cokolesnik ::

Tudi jaz sem imel podobne težave, dotični proces je brez razloga žrl celoten CPU in kot nalašč na računalu, kjer ni bilo nič drugega kot XPSP2 in vsi popravki, nič drugega. V Visti pa teh problemov ni, vsaj do sedaj.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

vres.ales ::

jaz sem si vedno disablo vse service pa nevem zakaj si po tem formatu nisem

no pač windows ma vklopjenih ful brezveznih programov in to samo šteka nič drugega:D

jerneju ::

Je kaj narobe, če svchost.exe blokiram dostop do omrežja in tako tudi interneta?

OmegaBlue ::

Odvisno kaj znotraj njega želi dostopati ven.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424849 (3825) Master_Yoda
»

100% CPU ves čas!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51392 (1235) djforever
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253439 (2463) Mr.B
»

svchost in 100% obremenitev cpu

Oddelek: Pomoč in nasveti
162319 (1846) Microsoft
»

svxhost.exe in system

Oddelek: Pomoč in nasveti
172170 (1961) Tugo

Več podobnih tem