» »

Nč več ne dela po inštalaciji win2k+želim server

Nč več ne dela po inštalaciji win2k+želim server

@ljash ::

Pozdravljeni!

Sm se že dolgo ukvarjal z inštalacijo win serverja - naložu sm win98se, pa so mi svetovali, da je zaradi varnosti bolš (vsaj) m$ windows 2000 - dobr bom naložu, si rečm!

Moja server mašina:

P2 350 mhz
96 mb sd-rama
10 gb disk
kyro 2 grafična
...

No in dam not cd, butne se ok, pol pa tm ko daš kakšn format particije češ, sm dau ntfs. Formatira, pol pa se pokaže modr zaslon in napiše neki da je aplikacijski error, cel kup številk itd.

Probou sm še disk dat u mojo mašino pa inštalirat gor pa je šlo vse brez problema! Sm dau u uno mašino, ga zažene in ko se že pojavi tm tist ko loada namizje, modr zaslon in: stop c0000145 (application error). The application failed to initialize properly...

Za rešitev problema pa predlafa:
disable bios memory options such as caching or shadowing.


No in jst sm pa šou u bios pa dau load bios defaults! Pol pa še enkrat zaženem pa napiše, da je bios neki prestar (v modrem zaslonu seveda) in neki je omenjal acpi driverje. Ne vem več kaj dej!

No, pol sm še win98 probu naložit pa se tud ni dal: standard mode: fault of ms-dos extender!


Probu sm še linuxe (mandrake pa clarkconnect) pa je prekinu (kernel napako je omenjal pa ni mogu butat (takoj ko daš cd notr in hoče na disk zapisat osnovne fajle - mogoče ker mam ntfs particijo?


A mi lohk dej svetujete kaj nej naložim - mandrake 9. 1 za server oz. Kaj nej nardim da bojo win2k delal? Napisal je da nej pogledam na stran hardware-update. Com za bios nadgradnjo.
Imam award bios v4. 51pg.


Lp,
aljaž
  • polepsal: Predator ()

gazda ::

Hmm.. si kdaj pomislis na hardware problem, glede na to da ti nic na masini ne dela?

@ljash ::

ne vem - pred 2 tedni je še vse delal - sm win98se komot gor naložu pa Mandrake 9.1 pa Red Hat 9.0.

Dj sm pa BIOS resetiru. Mi zna kdo pomagat?

npr. ko avtorunam Linuxe (v text načinu) javi neki kernel napako, utripata pa lučki Caps lock in schroll lock..


Edino kr sm dau u komp, je Ram - 1*64 in 1*32. To je novo, drugu pa ne? A je lohk ud rama to?

SIcer pa ko zaženem winse2k napiše da nima ACPI driverjev in da nej updejtam bios ali pa disejblam ACPI driverje (ne sanja se mi ne kako, če nč ne dela...)


LP

mrTwelveTrees ::

ja...

razumem te, mel sem podobne probleme, rešitev je bila, da sem inštaliral winse na drugi mašini z ISTIM čipovjem ! INTEL - INTEL ali VIA - VIA, drugače je bil potem blue screen...


je pa še ena možnost, da formatiraš (slow format !) in naložiš inštalacijo na disk, zaženeš inštalacijo z tega diska na drugi mašini - še preden pa ti začne delat scan for PLUG & PLAY devices pa ga ugasni pa dej nazaj v staro mašino disk in nadaljuj inštalacijo...

OrkAA ::

Pri meni je bla rešitev menjava rama!

SavoS ::

mogocer se pa ti dve ploscici rama ne marata prevec>:D .... poizkusi samo z 64Mb rama...

@ljash ::

bom to probou - dt 32 MB rama vn.


mrTwelveTrees: kere winse si ti nalagou tko? Jst sm prvič win98SE naložu na moji mašini pa sm jo dau pol u uno pa je delal.

Win2k pa ne dela na serverju, če naložim (do konca) na moji mašini in dam pol disk u uno.

Linuxi so pa prej vsi delal, tud če sm jih inštalu iz serverja. Dej pa javi kernel panic in je konc.


LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215007 (10089) Eru
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231570 (1391) Azrael
»

3D prophet FDX 8500 LE

Oddelek: Strojna oprema
401263 (963) boštjan
»

Osnovna plošča ASUS P4S333-VM

Oddelek: Strojna oprema
121063 (942) Han
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251377 (1116) MaD_Mavr0

Več podobnih tem