» »

Matične plošče za Windows 7

Matične plošče za Windows 7

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Imam namen sestaviti nov računalnik in ker uporabljam Windows7, me zanima ali je možno, da ga te nove plate podpirajo... Foter si je namreč pred par mesci kupil novo kišto in mu nisem mogel namestit sedemke, ker ni zaznalo ne miške ne tipkovnice (USB), zato sem mu moral namestit 10-ko. Kako je s tem?

Han ::

Išči 3 leta stare Skylake plate (H110, B150, H170, Z170) in procesorje zanje. Nekaterim je sedmica delovala tudi na Kaby Lake (2xx serija).

Windows 7 so šteti meseci - od 14.1.2020 ne bo več brezplačnih posodobitev. Je kakšen poseben razlog proti Windows 10? Če te moti Start meni, daš $3,99 za StartIsBack.

SlyCrespo ::

Desetka mi gre na živce.

tony1 ::

ASUS Ryzenove plate podpirajo Win7 64 bit, ne vem pa kako dobro... grafiko moraš seveda imeti posebej, ne tisto v CPUju...

Han ::

Nova desetka, ki izide naslednji mesec, bo imela kar nekaj izboljšav. Nasploh je po štirih letih to zrel, sodoben in uporaben sistem, boljši od sedmice.

tony1 ::

10ka je en sam spyware in ne grem nanjo za boga svetega ne...

Han ::

M$ je tudi v sedmico dodal telemetrijo in podobne špijonske programčke...

https://github.com/Nummer/Destroy-Windo...

tony1 ::

Drži.

WizzardOfOZ ::

Nova verzija desetke bo imela Sandbox vgrajen (v tvojem sistemu se bo štartala kopija tvojega sistema v kateri boš lahko testiral programe, če ti sesujejo sistem - če ne, potem lahko inštaliraš na osnovni sistem). Odklenjen bo tudi ultimate performance (ne samo high performance) in še kar nekaj novih zadev.

Tisti, ki imate verzijo 1809, lahko ultimate performance že sedaj vključite z ukazom (v powershell oknu z admin pravicami):
powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Han ::

Zelo dobrodošla novost bo tudi samodejni izbris posodobitve sistema, ki bo povzročala težave...

Anney ::

Na novi verziji (april update 1903), mi veliko programov ni delovalo, kateri delujejo v 1809, sem bil v insider programu, vendar sem bil primoran na novo nalagat sistem zaradi nekompatibilnosti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

Za windows 7 je skylake oz. pogojno kabylake z beta driverjom za igpu zadnje, kar še dela. USB morš seveda prej popatchat.
#brezpodpisa

KTr1sk ::

to je ista pesem kot takrat ko je bil Windows 7 in so še ljudje hoteli uporabljat WindowsXP :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tony1 ::

Ne, ni. Ista pesem je kot takrat ko je bila Vista...

Han ::

Ne povsem. Ista pesem bi bila, če ne bi bilo Windows 8/8.1. :P

Alien123 ::

tony1 je izjavil:

10ka je en sam spyware in ne grem nanjo za boga svetega ne...


Haha :D in katera slavna oseba pa si ti, da bi ti spy-ali? :D

tony1 ::

Pojma nimaš kaj govoriš.

ziga1990 ::

tony1 noben te ne sili, da greš na win 10 po drugi strani pa nemoreš pričakovati da bojo proizvajalci podpirali zastarele Windowse
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Lonsarg ::

Windows 10 ob izzidu in Windows 10 zadnja verzija je več razlik kot med Vista in W7. Zadeva se namreč zelo hitro razvija, razlika je samo to, da so sedaj dejanske verzije skrite netehničnim uporabnikom, marketinško ime pa je samo eno "Windows 10".

Windows 7 ima konec podpore čez 9 mesecev. Če boš to naložil boš imel samo probleme, ki se bodo z leti precej stopnevali, ko ti vedno več zadev ne bo delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Windows 10 ob izzidu in Windows 10 zadnja verzija je več razlik kot med Vista in W7.

Zadeva se namreč zelo hitro razvija, razlika je samo to, da so sedaj dejanske verzije skrite netehničnim uporabnikom, marketinško ime pa je samo eno "Windows 10".



Se pravi vsi ki mu pravijo, da mora nadgradit na Windows 10 morajo povedati še build number zraven.
Quack !

ziga1990 ::

^^ ne itak bo brezplačno poosodobil na najnovejšo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bbbbbb2015 ::

Han je izjavil:

Išči 3 leta stare Skylake plate (H110, B150, H170, Z170) in procesorje zanje. Nekaterim je sedmica delovala tudi na Kaby Lake (2xx serija).

Windows 7 so šteti meseci - od 14.1.2020 ne bo več brezplačnih posodobitev. Je kakšen poseben razlog proti Windows 10? Če te moti Start meni, daš $3,99 za StartIsBack.


Nepodprt hardver. Imam star laptop, Dell Latitude D820, z NVIDIA Quadro NVS 110M, 2GB RAM, Dual core, 1,86GHz. Ima serijski port in se uporablja za nadzor enega kontrolerja, ima priklopljen en specialen hardver.
Vse skupaj je iz leta 2001.

Sem ga probal nadgraditi na W10, pa je javilo, da je grafična nekompatibilna (kar je res), dal sem upgrade, pa je pri upgradu crknil.

So, no W10. Bi ga z veseljem nadgradil, če bi ga mogel. Da bi pa šel kupovat drug laptop zaradi enega kontrolerja (ki sicer dela brezhibno). Morda bomo nadgradili vse skupaj, samo italijanska firma, kolikor sem videl, še naprej prodaja te kontrolerje.

tony1 ::

Zapri dostop do laptopa iz omrežja in ga pač uporabljaj naprej dokler ne bo stroj crknil...

LeQuack ::

tony1 je izjavil:

Zapri dostop do laptopa iz omrežja in ga pač uporabljaj naprej dokler ne bo stroj crknil...


Če se lahko nevarni ljudje sprehajajo zunaj, se lahko tudi po internetu. Svoboda gibanja mora obstajati.
Quack !

k4vz0024 ::

10 vsebuje veliko spywera, ki se ga je težko znebiti. Z vsakimi posodobitvami se vrne. Sem blokiral posodobitve in pri M$ so to ugotovili. In mi vsiljujejo posodobitve. Ve kdo, kako to njihovo blaznost ustaviti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

WizzardOfOZ ::

1. Use the Windows key + R keyboard shortcut to open the Run command.
2. Type regedit, and click OK to open the Registry. Browse the following path:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
3. Right-click the Windows (folder) key, select New, and then click Key.
4. Name the new key WindowsUpdate and press Enter.
5. Right-click the newly created key, select new, and click Key.
6. Name the new key AU and press Enter. Inside the newly created key, right-click on the right side, select New, and click on DWORD (32-bit) Value.
7. Name the new key AUOptions and press Enter. Double-click the newly created key and change its value to 2. It's for "Notify for download and notify for install". Click OK.
8. Close the Registry to complete the task.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MIHAc27 ::

Najbolj enostavno ugotovit, a na novi plati bo delala 7.. da pač pogledaš na uradni strani, če gonilniki za 7 so za izbrani model.
Čeprav tudi če niso, nekatere plate vseeno prebavijo 7, drugod pa znaš imeti težave.

gendale2018 ::

daj desetko + stari vmesnik
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Srčni-org-an ::

Linux + Anbox(+ MS Office (365)) (+ Steam), da se ogneš spywareju.:P

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

opeter ::

Če vtrajaš pri/na Windows:

Lahko poskusiš Windows 8.1 z vsemi posodobitvami, naložiš gor še odprtokodni in brezplačni Open-Shell-Menu in dobiš standardni Start meni.
Kar se podpore tiče, bo 8.1 popravke dobival malo dlje od sedmice.

Tudi sam ga uporabljam in je za moje potrebe dovolj.
Seveda pa uporabljam pretežno starejšo programsko opremo.

 Win 8.1

Win 8.1



Je pa tako, da določene nove zadeve na Windows 8.1 več ne delujejo (npr. programi Adobe CC 2019, baje tudi novejši Autodeskovi izdelki ...). Kaj šele na starejših sistemih.
Sam se moraš odločit kako naprej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

veduvedu ::

k4vz0024 je izjavil:

10 vsebuje veliko spywera, ki se ga je težko znebiti. Z vsakimi posodobitvami se vrne. Sem blokiral posodobitve in pri M$ so to ugotovili. In mi vsiljujejo posodobitve. Ve kdo, kako to njihovo blaznost ustaviti?


Ko boš izklopil ves spyware ki je privzeto nameščen ti bo windows crknil.
Nekako največ kar lahko narediš je da sfiltriraš ms serverje na routerju, hosts datoteke sploh ne upošteva, niti firewall pravil

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

k4vz0024 ::

Najbrž res. Zgoraj opisano metodo je M$ zaobšel.>:D

Kakšen nov predlog?

veduvedu je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

10 vsebuje veliko spywera, ki se ga je težko znebiti. Z vsakimi posodobitvami se vrne. Sem blokiral posodobitve in pri M$ so to ugotovili. In mi vsiljujejo posodobitve. Ve kdo, kako to njihovo blaznost ustaviti?


Ko boš izklopil ves spyware ki je privzeto nameščen ti bo windows crknil.
Nekako največ kar lahko narediš je da sfiltriraš ms serverje na routerju, hosts datoteke sploh ne upošteva, niti firewall pravil


Se ne bi nič čudil:'(

Stvar nam prodajo dva krat. Enkrat pri nakupu računalnika, nato pa smo še mi produkt. Lopovi.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

LeQuack ::

veduvedu je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

10 vsebuje veliko spywera, ki se ga je težko znebiti. Z vsakimi posodobitvami se vrne. Sem blokiral posodobitve in pri M$ so to ugotovili. In mi vsiljujejo posodobitve. Ve kdo, kako to njihovo blaznost ustaviti?


Ko boš izklopil ves spyware ki je privzeto nameščen ti bo windows crknil.
Nekako največ kar lahko narediš je da sfiltriraš ms serverje na routerju, hosts datoteke sploh ne upošteva, niti firewall pravil


Tudi routerji imajo NSA firmware, tako da ne pomaga če tam pravila nastaviš ker bo ignoriral.
Quack !

gendale2018 ::

Srčni-org-an je izjavil:

Linux + Anbox(+ MS Office (365)) (+ Steam), da se ogneš spywareju.:P

ga maš že v procesorju
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

k4vz0024 ::

Gre se, da se kar se da možno zagreni takim in ovakim špijonom...

Tukaj je treba na ravni EU stopiti M$ na prste. Ne pa, da smo njihovi vazali..

Metabond ::

@k4vz0024

V FV - ne tistem, ki ga vsebuje Win10 blokiraj (block applications) tele servise:
windows/system32/qmgr.dll
windows/system32/wuaueng.dll
windows/system32/wuaueng.dll.mui
windows/system32/wuauclt.exe

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Deluje 100% in pemeanentno!

filip007 ::

10 so nujnost, drugače te ob nameščanju vprašajo kaj in kako deliti podatke.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pac-Man ::

Da.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306129 (3509) anjica
»

Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
255035 (1348) opeter
»

Windows 10 Creators Update izide 11. aprila

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810781 (8480) Anney
»

Microsoft se ne šali: novi procesorji resnično terjajo nov Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11337357 (31765) AndrejO
»

windows 10 na star prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524219 (3778) trnvpeti

Več podobnih tem