» »

kdo pa rabi več kot 16 GB rama

kdo pa rabi več kot 16 GB rama

gendale2018 ::



pa sploh ne počnem nič takega

transcodam par videov v handbrakau, kompresiram backup od rootfs in imam odprt ungooled chromium s par tab (ne ljubi se mi štet, nekje 100)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
  • predlagalo izbris: zee ()

Poldi112 ::

A solata v vrtu že kaj poganja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kixs ::

torej je ves spomin porabljen za filesystem cache... brezveze

krneki0001 ::

Premalo rama imaš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

gendale2018 ::

ni

par 4gb gre za zram swap, par gb gre za ungoogled chromium, par gb za handbrake, qbitrorrent, konsole, kde in vse to, največ pa za zstd... tistega za file system cache pa tle ne kaže, tam je ostalih ne vem kolk gb
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gendale2018 ::

krneki0001 je izjavil:

Premalo rama imaš.

32 gb imam kar je največ kot lahko dam v trenuto matično ploščo in največ kot podpira procesor

zdj če pa imaš praveč denarja mi pa lahko kupiš enega 2990wx, matično (tisto ki uradno podpira ecc in ima največ sata portov), največ ecc ddr4 3200 kot gre not, grafično (radeon 7 oziroma če ti je to preveč pa vega 64), evo 970 plus 2tb nvme (oziroma če obstaja 4tb), evo 860 2 tb (oziroma kolk je pač velik največji, se mi ne ljubi gledat), (kolkor jih spravim v matično) 12 tb wd red pro in ostalo kar rabim za ta računalnik (hladilnik/ventilator za cpu, in verjetno nov napajalnik)

pa če se da brez rgb dreka
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Dr_M ::

A tok bogi comp bi mel? 8-O:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

gendale2018 je izjavil:

zdj če pa imaš praveč denarja mi pa lahko kupiš enega 2990wx, matično (tisto ki uradno podpira ecc in ima največ sata portov), največ ecc ddr4 3200 kot gre not, grafično (radeon 7 oziroma če ti je to preveč pa vega 64), evo 970 plus 2tb nvme (oziroma če obstaja 4tb), evo 860 2 tb (oziroma kolk je pač velik največji, se mi ne ljubi gledat), (kolkor jih spravim v matično) 12 tb wd red pro in ostalo kar rabim za ta računalnik (hladilnik/ventilator za cpu, in verjetno nov napajalnik)


Zakaj bi ti jaz kupoval računalnik? Reči mamici pa očku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Baja ::

spawnaj v cloudu po potrebi

gendale2018 ::

krneki0001 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

zdj če pa imaš praveč denarja mi pa lahko kupiš enega 2990wx, matično (tisto ki uradno podpira ecc in ima največ sata portov), največ ecc ddr4 3200 kot gre not, grafično (radeon 7 oziroma če ti je to preveč pa vega 64), evo 970 plus 2tb nvme (oziroma če obstaja 4tb), evo 860 2 tb (oziroma kolk je pač velik največji, se mi ne ljubi gledat), (kolkor jih spravim v matično) 12 tb wd red pro in ostalo kar rabim za ta računalnik (hladilnik/ventilator za cpu, in verjetno nov napajalnik)


Zakaj bi ti jaz kupoval računalnik? Reči mamici pa očku.

ker si ti rekel da imam premalo rama deček
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

smacker ::

gendale2018 ::

am, tega sem kupil čisto sam in isto bo z naslednjim

saj sem že stokrat pisal, čakam na normalne cene rama (64gb ecc ddr4 3200 je realno vredno max 100 eur oziroma še manj, glede na to da je 2015 32gb ddr3 bilo 100 eur, cena bi pa mogla nekje na 2 leti past na pol... upam da nekdo zapre direktorje in največje delničarje vseh par ram proizvajalcev in jim pobere nakraden denar) in zen 2 threadripperje (upam da govorice držijo in bojo šli di 64/128, nekje 32/64 pri 3.2/4 za 800 eur oziroma 48/96 pri isti frekvenci za 1200 eur bi bilo tapravo, 256-512GB ecc ddr4 3200 raama, matična, s čim več luknjami za ram (da bo šlo nekoč maks kot ga tr2 podpira not) uradno ecc podporo 2x10gbit mrežo (oziroma 1x10gbit bakrom in 1x 100gbit optiko) čimnveć usb 3.1 in usb 2 porti, vsaj 12 sata porti, enim ide portom (če imaš slučajno kak star hdd/dvd za priklopit),4 nvme porti, ene dvema pcie 16x portoma in še kupom pcie 4x in 2x portov podpora veliko različnim konfiguracijam pcie portov (koliko lanov na katerega) čimmanj rgb dreka (to je matična plošča ne novoletna jelka), ena solidna zvočna kartica (ne rabi bit ne vem kaj pač da je normalen zvok ž, sas kontrolerjem s podporo za vsaj še 12 diskov še ene 2x nvme samsung 970 evo plus 2 tb (al če obstaja 4tb) oziroma whatever bo takrat eden najhitrejših in največjih za enih 250 eur po kosu in navi/radeon 7 (odviso od cene in perf navija in takratnje cene radeona 7.... radeon 7 je načeloma kul ker ni veliko gimpan v fp64 (za razliko od ngreedia konkurence) in open source driverjev (sped za razliko od ngreedie), dobri opensource driverji za vse gor, pa bo kr en soliden računalnik, aja pa opcija možnosti izbire da ugasneš amd spy procesor ozroma (AMD Platform Security Processor) in ostalih hw backdoorov
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Ahim ::

gendale2018 je izjavil:

saj sem že stokrat pisal, čakam na normalne cene rama (64gb ecc ddr4 3200 je realno vredno max 100 eur oziroma še manj, glede na to da je 2015 32gb ddr3 bilo 100 eur, cena bi pa mogla nekje na 2 leti past na pol..

Najbrz ekstrapoliras na podlagi hudo kratkega obdobja ukvarjanja z racunalniki? Na vsakem trgu, kjer je proizvajalcev malo (pa naj bo to RAM, flash, HDDji, PUji ali GPUji, ce se omejim samo na racunalniske komponente), se precej redno dogajajo "anomalije" (zaradi objektivnih okoliscin, kot je npr, pozar v tovarni, ki dobavlja 80% smol za izdelavo ohisij integiranih vezij, poplav, tsunamijev, potresov, ...) do bolj subjektivnih (odlocili smo se za prehod na drugo litografijo, a ker smo se slabo prirpavili, je nasa ponudba tako starih, kot novih litografij mocno omejena, ali pa namenili smo kapacitete za proizvodnjo stvari z visjo marzo, zato bo pac pomankanje nekih drugih komponent, da tudi tam marza naraste).

Na podlagi leta ali dveh ne mores sklepati na dogajanje v daljsem obdobju.

dolenc ::

Ram ima 20+GB/s, ssd pa koliko 500MB/s? Se pravi 40x počasnej, en mejčken pa je razlika :P

Sheteentz ::

100 odprtih tabov.

Čemu?

blackbfm ::

dolenc je izjavil:

Ram ima 20+GB/s, ssd pa koliko 500MB/s? Se pravi 40x počasnej, en mejčken pa je razlika :P


Pri neki povprečni rabi ni primera da bi zafilal/rabil xx gb rama instantno v nekem trenutku. Razen ce gre za memory leak:))

Alien123 ::

gendale2018 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

zdj če pa imaš praveč denarja mi pa lahko kupiš enega 2990wx, matično (tisto ki uradno podpira ecc in ima največ sata portov), največ ecc ddr4 3200 kot gre not, grafično (radeon 7 oziroma če ti je to preveč pa vega 64), evo 970 plus 2tb nvme (oziroma če obstaja 4tb), evo 860 2 tb (oziroma kolk je pač velik največji, se mi ne ljubi gledat), (kolkor jih spravim v matično) 12 tb wd red pro in ostalo kar rabim za ta računalnik (hladilnik/ventilator za cpu, in verjetno nov napajalnik)


Zakaj bi ti jaz kupoval računalnik? Reči mamici pa očku.

ker si ti rekel da imam premalo rama deček


a ti bi kar novi računalnik imel, namesto da bi si ram dokupil? A če ti sovoznik reče, da imaš premalo bencina za na pot, mu rečeš naj ti nov avto kupi?
inflacija gre gor, cene gredo gor itd.. reči šefu naj ti plačo dvigne, če si še ostal pri plači izpred 10ih let

Riff ::

jst mam 8gb dovoj trenutno

LeQuack ::

Če z računalnikom ne počneš nič koristnega potem ga res ne rabiš. Jaz bi ti še 8GB vzel ker jih slabo koristiš.
Quack !

Riff ::

LeQuack je izjavil:

Če z računalnikom ne počneš nič koristnega potem ga res ne rabiš. Jaz bi ti še 8GB vzel ker jih slabo koristiš.


in kaj je zate koristno početje z računalnikom :D, v bistvu imam 4X2gb ddr 2 rama in je za igre čist dovojl če nisi preveč razvajen, pa tud windowsi dobr melejo

dxx ::

Alien123 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

zdj če pa imaš praveč denarja mi pa lahko kupiš enega 2990wx, matično (tisto ki uradno podpira ecc in ima največ sata portov), največ ecc ddr4 3200 kot gre not, grafično (radeon 7 oziroma če ti je to preveč pa vega 64), evo 970 plus 2tb nvme (oziroma če obstaja 4tb), evo 860 2 tb (oziroma kolk je pač velik največji, se mi ne ljubi gledat), (kolkor jih spravim v matično) 12 tb wd red pro in ostalo kar rabim za ta računalnik (hladilnik/ventilator za cpu, in verjetno nov napajalnik)


Zakaj bi ti jaz kupoval računalnik? Reči mamici pa očku.

ker si ti rekel da imam premalo rama deček


a ti bi kar novi računalnik imel, namesto da bi si ram dokupil? A če ti sovoznik reče, da imaš premalo bencina za na pot, mu rečeš naj ti nov avto kupi?
inflacija gre gor, cene gredo gor itd.. reči šefu naj ti plačo dvigne, če si še ostal pri plači izpred 10ih let

Eh. Mama pa ata kupita. Aja ne, sry, je delal za počitnice 2016 in zaslužil za svoj komp. Zdaj pa pač rabi potrditev, da je bilo vredno delat 2 meseca malo več in si kupil 32gb rama.
Ne g. gendale...,., niso vse igrice. Niso. Še manj pomembno kot igrice pa je transcodanje tega kar ti transkodaš. To, kar ti obdeluješ od podatkov, bi namesto v ram, vrgel v kvaliteten dostop do interneta.1000mbit+
Pa tvoja prejšnja tema o 100+ tabih odprtih.... tudi tam smo prišli do tega, da normalen uporabnik, seveda brez transkodanja brezveznih serij in odprtih 100+ tabov ne rabi niti 8gb rama. Več pa imaš rama, bolj bo poln, dalj časa bodo podatki notri, ker sistem ram razume tako, da ga uporabi če ga lahko. Najbolje pa je, da kupiš še ene 64gb rama in potem malo ztranskodaš zadeve, obenem gledaš vsaj 50 tabov naenkrat in nam narediš uslugo, odpreš novo temo na ST, poveš kako si bogi, ker bo tvoj sistem uporabljal 90% RAM-a. Seveda vse samo zato, da upravičiš svoj nakup.
IMO, če toliko transcodaš, rabiš bolj raw power kot ram. Rajši bi finance usmeril v cpu kot v ram. Še najbolje pa bi bilo, da zaradi teh tvojih blodenj o TVOJI bizarni porabi pomnilnika nebi več odpiral tem in nas vsake toliko nasmejal. 100tabov haha, transcode downloaded bray 100gb->3gb, =par ur zgubljenga časa za čakanje na ogled filma. Ni čudno da imaš čas po forumu jamrat o ramu,če pa "moraš" čakat na code. So diski tudi predragi? Aja ne, verjetno so zate prepočasni, pa imaš raje vse v RAMih.
Smeh.

Bwaze6 ::

Simulacija letenja Digital Combat Simulator, modul F-14, VR očala, in 16 GB spomina je kar naenkrat rahlo premalo...

dxx ::

Kdor išče, ta najde.
Pobližje poglej minimal system requirements in ti bo jasno zakaj.
Pač ena igla(igra) v kupu sena, ki dejansko se obesi na ram. Naštej mi vsaj še tri, ki postanejo neigralne z 8gb rama. Pa prosim, igre, ki jih igrajo množice, ne nek neoptimiziran simulator, ki je bolj namenjen namenskim simulator mašinam kot običnemu gaming pc-ju.

Bwaze6 ::

Zakaj bi našteval še tri, če hočem to špilat?

DCS igrajo množice. Sicer ne Fortnite množice, ampak za tovrstne igre je meni prav malo mar.

Ta "neoptimiziran" simulator je v bistvu edini relativno realističen simulator letenja modernih bojnih letal, ki ga še aktivno razvijajo. Tako da ne vem, kateri je *bolj* optimiziran?

In gre za igrico za gaming PCje, načeloma ne potrebuješ "namenskih simulator mašin".

Jaz imam z 4770K, 16GB in GTX 1080 Ti v 4K večinoma nad 60 FPS, na momente pade do 40. Ampak za tovrstni špil je meni sprejemljivo, ne nižam resolucije ali detajlov.

Problem je VR. Če hočeš 90 FPS (kar je za VR očala optimalno) na OK resoluciji (sploh ne Pimax 5K ali 8K), potem nižaš detajle, čisto vsak še tako majhen trzljaj zaradi pomanjkanja spomina pa čutiš veliko bolj kot na monitorju. Ne gre za minimalne zahteve, pač pa za optimalne... Mogoče bojo zrihtali, da bo šlo bolj tekoče z 16GB, v pripravi je tudi Vulcan grafični pogon... Mogoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do hitrega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
425299 (3424) jb_j
»

samsung evo 850 vs evo 860 vs wd red 3 tb

Oddelek: Kaj kupiti
6815 (645) gendale2018
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811801 (8421) gendale2018
»

kje do čim cenejših wd red 6 ali več tb diskov

Oddelek: Kaj kupiti
213062 (2036) mojster_joni

Več podobnih tem