» »

aktivnost zazipanega virusa

aktivnost zazipanega virusa

polozweii ::

Ali je virus, ki je zraven zazipane datoteke še aktiven in mi lahko pokvari PC?
Ali antivirusni program lahko zazna virus ki je v zazipani datoteki?

Mare2 ::

polozweii je izjavil:

Ali je virus, ki je zraven zazipane datoteke še aktiven in mi lahko pokvari PC?
Ali antivirusni program lahko zazna virus ki je v zazipani datoteki?


Nekateri antivirusni programi, tudi odvisno od nastavitev, seveda zaznajo tudi virus v zazipani datoteki.

Karen ::

Zazipan virus ti, doker ga ne odzipaš in zaženeš, ne more narediti ničesar. Antivirusi odzipajo datoteke in jih skenirajo za viruse (iščejo t.im pattern-e, torej sekvence znakov, ki predstavljajo signaturo določenega virusa) - če torej ne zaženejo datoteke se program ne more aktivirati.
Povedano po domače: če ne zaženeš brskalnika ne moreš surfati po internetu - podobno je z virusom, ki je čisto enostavno povedano program - če ga ne naložiš v pomnilnik in sprožiš delovanja (zaženeš) se pač ne bo zgodilo nič.

polozweii ::

Predlani sem kupil neki programček (ne inštalira se ampak deluje direktno iz mape), ki je bil verjetno narejen v rusiji in antivirusni zazna virus.
Računalnik do danes ni nagajal. Mapo sem vseeno zazipal in bom odzipal le ko ga bom rabil program.

St235 ::

To je približno tako idiotsko, kot da ves čas nosiš kondom na tiču, potem ga pa samo med seksom snameš.

Karen ::

:D Dobra primerjava, Lakotnik:D
Takim ki tako prijavijo bi morali svetovati naj računalnik dajo v škatlo in vrnejo prodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Furbo ::

polozweii je izjavil:

Predlani sem kupil neki programček (ne inštalira se ampak deluje direktno iz mape), ki je bil verjetno narejen v rusiji in antivirusni zazna virus.
Računalnik do danes ni nagajal. Mapo sem vseeno zazipal in bom odzipal le ko ga bom rabil program.

Zakaj bi poganjal okužen program? Razen če je lažni alarm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DamijanD ::

Če te skrbi, zaganjaj programček v virtualki. Ni 100% zihr, ampak bistveno bolje od tvoje metode

louser ::

Karen je izjavil:

Zazipan virus ti, doker ga ne odzipaš in zaženeš, ne more narediti ničesar. Antivirusi odzipajo datoteke in jih skenirajo za viruse (iščejo t.im pattern-e, torej sekvence znakov, ki predstavljajo signaturo določenega virusa) - če torej ne zaženejo datoteke se program ne more aktivirati.
Povedano po domače: če ne zaženeš brskalnika ne moreš surfati po internetu - podobno je z virusom, ki je čisto enostavno povedano program - če ga ne naložiš v pomnilnik in sprožiš delovanja (zaženeš) se pač ne bo zgodilo nič.

Ne nujno.

WizzardOfOZ ::

DamijanD je izjavil:

Če te skrbi, zaganjaj programček v virtualki. Ni 100% zihr, ampak bistveno bolje od tvoje metode

Testira se funkcija Sandbox v windows 10. Pride z novo verzijo, preview verzije pa že imajo in je zelo uporabna funkcija ravno za take namene.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15442887 (24927) BorutK-73
»

trojan

Oddelek: Pomoč in nasveti
341464 (739) Blinder
»

Težave z internetnimi brskalniki

Oddelek: Omrežja in internet
132037 (1724) StratOS
»

Čudni podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
101438 (1327) Yossarian
»

Virus te nategne; ali ga lahko nazaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81347 (1077) dimitrijus

Več podobnih tem