» »

trojan

trojan

damir1512 ::

pozdravljeni imam eno težavo danes sem bil vbistvu sem se upisal na msn in od enkrat me je kao neka deklina dodala jaz seveda tudi njo:) in jo prašam od kej me pozna in tk onaprej in mi je posalal neko zazipano datoteko ki je bila zazipana jaz sem jo sprejl in na konc vidu to spodaj a mogoče kdo ve kaj bi bilo to in ka jse treba naresti


viduC:\Users\Windows vista\Desktop\photo.zip » ZIP » photo1226.jpeg-www.myspace.com - a variant of Win32/Kryptik.AK trojan - was a part of the deleted object

p0ki ::

mislim a ni splošno znano da če ti kir prek msnja al pa mejla al pa karkoli pošila neki kar nepoznaš oz sploh če osebe nepoznaš in ima datoteka ime podobno kot phozo.zip nesprejmes? normalno virus, trojanc... nc zbrišeš, zaženeš antivirusni, skeniraš pc in upaš na najbolše. osebno bi ti prvoščil da fašeš Win32\rootkit samo zaradi take bedarije ki si jo naredu.... Vsepovsod poudarjajo ne odpiraj nepoznanih datotek...
nč poročaj o razpletu, glede tistega da ti prvoščim sem se hecal samo pazi kaj delaš v bodoče
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

ok hvala ti za pomoč skeniral sem še z nod 32 in pač je vse sam zbrisal ane zdej sm pa si še zlodu trojan hunter pa bom vidu kaj pa kako je ti sporočim

damir1512 ::

troja nhunter mi ga noče zbrisat jaz ga pa sam tud ne morem a mi lahko poveš kje bi ga lahko zbrisal in kako

p0ki ::

a bi mi lahka postal gor log od antivirus scanerja oziroma od trojan hunterja al karkoli pac uporabljas
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

kakšn log

p0ki ::

ko koncas skeniranje ti napiše vse tist mi posti tle, mogoče da moraš v opcijah označiti da ti izpiše log skeniranja probaj...
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

aha ok vela ubistvu kar mi napiše dol kar najde ane to mislš

damir1512 ::

Found adware file: C:\Program Files\HP\Digital Imaging\{B22C19AE-6A67-4f28-B541-5AE72FB17A25}\setup\hpzshl01.exe (Adware.Vapsup.290)evo tole je to uspodi pa mi še napiše trojan found

p0ki ::

http://www.misec.net/forum/board/Trojan...

tule maš napisan isti problem kot je tvoj in če sm po hitrem pregledu prav razumel moreš updejtati tale tvoj trojan hunter do zadne verzije in ti ga nebo več kazalo ker to ni trojanc, unga si že zbrisal... sicer si preberi še enkrat in probaj updatati do zadnje verzije in boš videl
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

točno isti problem samo zdej je težava kako naprej da ga updajtam ane a ga moram zbrisat pa še enkrat al kako

p0ki ::

jah to pa nebi vedel vrjetno imaš v programu opcijo update... razen če nimaš originala v drugem primeru pa probaj najti zadnjo verzijo tega programa na nevem partisu al kej podobnega
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

evo sm šu po navodilih in sem naredu vse sam pol k hoče zamenjat eno datoeteko pa naleti na error drugo ap vse uredu res ne vem

p0ki ::

Kaj natančno si naredil? Probaj reinstalerati
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

šou sm po navodilih ej a maš ti msn da bi blo hitrej če hočeš

p0ki ::

Nažalost ne, lej probaj reinstalirat program,ali pa si daj gor kakšen drug anti trojan oz trojan remover in bos videl kaj ti bo napisalo... IMO se ti ni treba ničesar bati kajti gledano po onem forumu ta datoteka ni trojanc.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

aha ok hvala ti še nekrat ti javim takoj samo da vidim kaj bo

damir1512 ::

evo še enkrat se jaljam pač probal sm updatet pa mi neki ni ratal ane pol sm ga pa še enrkar restartu in scanu in na srečo mi nič najdl kaj naj bi to pomenil

p0ki ::

To naj bi pomenl da si lahko srečen ker nimaš ničesar... Isto ko je lahka kak afričan srečn ko mu pokaže da je negativen pri HIV testu
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

hahahahaah ja ok pol ane sam datoeteka je še vedno gor kako to

damir1512 ::

evo konča lsm scanning in no trojans detected sam kokr sm napisu že je pa še vedno na c disku kjer je zavedena kot HP

p0ki ::

Ja ta datoteka ni trojanc... Noben drug program ti je nezazna kot trojanca al pa adware al pa karkoli je tako?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

sam k je ne morem na nikakršn način zbrisat to je to zdej

p0ki ::

Zakaj bi jo rad zbrisal?
http://processlist.com/info/hpzshl01.ht...
tle ti vse piše
What is HPZshl01.exe?
HPZshl01.exe (Install Consumer Experience Shield Plug-In) is an executable from the software Install Consumer Experience version 4.0.81 by Hewlett-Packard. HPZshl01.exe version 4.0.81 has a file size of 978,944 bytes, and is most commonly found under the directory "Setup" with a creation date of January 14, 2006. This is not a known spyware, adware, or trojan executable.

Drugače pa v strica googlautipkaš HPZshl01.exe in ti vrže vn miljavžnt odgovorov...
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

p0ki ::

hpzshl01.exe - Process Information

This component is part of HP Digital Imaging Toolbox


Component Name: hpzshl01.exe

Description of : HP Digital Imaging Toolbox, from HP, is an application designed to support the company's devices and manage various imaging tasks.

Recommendation for :
NA

Trusted: Yes
Trojan: No
Chronic: No
Adware: No
Carrier: No
Browser Hijacker: No
Dialer: No
Commercial Keylogger: No
Remote Administration Tool: No
Suspected: No

Company Name: HP
Platforms Affected:
Methods of Distribution: NA
Variants/Versions:
Release Date: NA
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

damir1512 ::

ok ej še enkrat ti ful hvala za pomoč se še slišmo če bo kej tazga ajde pa še enkrat hvala

farko ::

kakšn log
treba je vpisat srijsko,da tudi briše ta tvoj trojan hunter.
farko

denabiker ::

kako odstranit keylogger iz fajla? Prav ime je TR/Spy.Keylogger.dfe

poizkusil z raznimi spyware programi in mi sploh ne najdejo. Določeni hočejo kar izbrisat datoteko, tega pa nočem.

Rotaidal ::

http://slo-tech.com/forum/t359853/p2647...

Če še ne poznaš pravil, ti povem da gusarjem ne pomagamo.

Blinder ::

Če shraniš naprimer sliko, v kateri je zlepljen še trojanec. Kdaj se ta trojanec aktivira? Že ko brskaš po explorerju in ti že sam nekak odpre fotko, da ti pokaže njen predogled? Ali jo je treba prav z dvoklikom odpret? Kaj pa če odpreš fotko z paintom, se takrat tudi trojanc zažene?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Takoj ko sprožiš exe, lahko pa ima tudi avto zagon. Najbolje je, še zapakirano datoteko pregledat.

Blinder ::

hmmm. v bistvu datoteka je samo ena in ima končnico jpg! exe-ja ni videt ker naj bi bil tudi on sparjen z sliko skupaj v eno datoteko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

exe je normalno vgrajen.

StratOS ::

Poglej, več možnosti imaš.
Če je podoben način kot pri wormu se ob zagonu zagonske datoteke (virusa) prepiše default preglejevalnik slik, ki ob kliku na sliko pregleda določen/e headerje slike in ali sproži vsebino ali downloada slike oz. vsebine iz neta ki vsebujejo viruse ali druge inštrukcije.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Blinder ::

Kako se lahko preveri, da računalnik ni okužen z kakim takim virusom al botom?
Imam malwarebites pa antivirus pa firewall. Če se ta virus/bot zažene bi se ga moralo videt v task manager?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123587 (5288) techfreak :)
»

Internet počasen

Oddelek: Omrežja in internet
281781 (1426) eddy22
»

Kako odstraniti Winload.exe...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152374 (2114) vratar
»

Problemi s trojancem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161217 (1099) Damjan Jagar
»

trojanski konj na računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51370 (1302) ru7

Več podobnih tem