» »

Vožnja brez brisalca

Vožnja brez brisalca

klihk ::

Na parkirišču so mi neznanci odlomili zadnji brisalec in enega sprednjega poškodovali (je neuporaben). Zanima me, ali smem tak avto voziti do doma oz. do mehanika? Kaj če me vidi policija, sem v prekršku?

ttommy ::

Na tehničnem pregledu nikoli ne preizkusijo brisalcev. Torej, če ne pada dež, se lahko brez skrbi pelješ.
Gamer

starfotr ::

Čim prej na servis. Dokler še ne pada dež. Najbrž so ti jih polomili iz čistega dolgčasa in ne zato, ker bi parkiral ko kreten.

šernk ::

če ni dežja pelji. Za zadnjega ne bo noben kaj dosti kompliciral, sprednje pa čimprej zrihtat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

weasel ::

Zadnjega veliko novih avtov sploh nima.

starfotr ::

Če ga avto ima tovarniško, potem ga mora imeti, ne glede na to, da veliko avtov nima zadnjega brisalca.

bastadu ::

Če nov avto zadnji brisalec ima ali ne je predvsem odvisno od aerodinamične oblike samega avta. Namreč določena oblika avta (recimo večina limuzin) pri vožnji ne povzroča takšnih vrtincev, da bi ti umazalo zadnjo šipo. Na drugi strani pa praktično vsi karavani brisalec imajo, ker ta oblika povzroča takšno vrtinčenje zadaj, da ti že samo mokra cesta umaže zadnjo šipo in bo brez zadnega brisalca problem videt skozi vzvratno ogledalo ... Če bo na tehničnem opazil, da nimaš delujočih brisalcev bo sigurno problem, že samo izrabljene metlice so lahko problem: https://11.si/preverijo-lahko-metlice-b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

IL_DIAVOLO ::

Classic. Vprasa, ce lahko vozi brez brisalcev, dobi pa odgovor, pod kaksnim kotom se zadnja sipa bolj umaze.

Mare2 ::

klihk je izjavil:

Na parkirišču so mi neznanci odlomili zadnji brisalec in enega sprednjega poškodovali (je neuporaben). Zanima me, ali smem tak avto voziti do doma oz. do mehanika? Kaj če me vidi policija, sem v prekršku?


V prekršku si, seveda.

Policaja, če te dobi, lahko zaprosiš za opomin ali izbereš polovičko. :)

Glugy ::

Čist po človeško povedano... če si bliz doma/mehankarja pa če veš da ne bo dežja pejt čim prej. Verjetn bo tud policaj vidu da je zadeva polomljena in ne bo kompliciral. Imaš seveda tud take policaje ki jim paše grenit življenje sam zato da svoj ego nafutrajo ampak večina je takh da jih zanima bolj varnost pa da njih in pravila resno jemlješ; ne da se bi v vsako piko pa vejco vtaknil. Pravila služijo nekemu namenu niso tle zato da bi grenila sama po seb. Problem je da se eni stalno zgovarjajo; taki k si ti k pa res rabjo enkrat sam vožnjo da zrihtajo stvari tko k je treba ob lepem vremenu k nobenga ne ogrožajo pa potem lahko nasankajo pri tatečnih policistih.

Pelji se do najbližjega mehankarja pa da imaš mir. Al pa če znaš sam brisalce kupit in namestit brez da bi se kamorkol peljal. To bi bilo idealno sam če nisi vešč tega brezveze da se s tem zafrkavaš. Sej je gotov kak mehankar relativno blizu. Pač tvegaš kazen in razumevanje oz. nerazumevanje policije. Jz bi verjetno tvegal pa se drgač vedno fejst držim pravil ; je pa to neki kar morš sam se odločit..če je vredno tvegat. Gotov maš kkšna prjatla k bi ti lahko pomagal v zameno za kakšno pijačko.

Sam še nikol nisem kupoval brisalcev tako da ne vem kako je s tem; drgač pa a ni tak da na bencinskih črpalkah prodajajo brisalce? Vem da žarnice za avte prodajajo.

AceD ::

Če imaš polomljene samo metlice brisalcev (torej tisto, kar drži gumo, ki briše po steklu, in je pritrjeno na ročico), jih lahko verjetno zamenjaš sam. Tukaj izbereš svoj model avta in potem ti pokaže primerne metlice (in zalogo po trgovinah).

Meizu ::

Eh jaz sem imel enkrat v ljubljani crash, poskodoval sem prednjo nasko in razbil levo prednjo luc, doma sem pa iz primorske. Tam zraven so bili na pumpi eni policaji in sem sam stopil do njih in razlozil situacijo, da bi rabu do mehanika prit in so rekli da je vse ok, avto je v voznem stanju, bodo javili v postajo da je moja registrska imela nedavno nesreco, naj avto peljem domov podnevi in brez problema sem prisel iz lj do primorske in nato direkt do mehanika.

DamijanD ::

ttommy je izjavil:

Na tehničnem pregledu nikoli ne preizkusijo brisalcev. Torej, če ne pada dež, se lahko brez skrbi pelješ.

Meni so že preverili, če delujejo + pumpa za tekočino za steklo...

Drugače pa avtov s polomljenim (ali kako drugače defektnim) zadnjim brisalcem na cesti kolkr hočeš

Tilen ::

Ali takih, ki brisalca sploh nimajo in ne rabijo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Sssaga ::

:D

Pobes ::

Jaz mislim da te bodo zaprli če te zagledajo. Namreč to je eden od top prekrškev da vozis brez brisalca. Ti imaš pa kar dva uničena. Jaz se ne bi hecal s tem, lepo avtovleko naročit, pa k mehaniku avto.

MIHAc27 ::

Na mojem prejšnjem avtu sem imel zadaj brisalce a ni delal zadnja 3 leta. Na tehničnem mi nikoli niso zatežili, sprednje pa so kdaj sprobali.

Trenutno pa imam karavana ampak nima brisalcev.

starfotr ::

Meni je na tehničnem preveril še, če mi šprica tekočina za pranje stekel. Samo ne vem ali se je zmotil ali je zares hotel probat.

V glavnem, tehnični je osnoven varnostni pregled. Ne morate se voziti v temi brez luči in v dežju brez brisalcev. Konec.

Meizu ::

Brez brisalcev se naceloma nikoli ne mores vozit. Pa ce spricne nekdo pred tabo pa ne mores obrisat? Al pa da iz kakega kamjona spricne kaj konkretno viskoznega?

soncee1 ::

jaz mislim , da če te policaji ustavijo, greš v zapor, če pa boš še kaj jezikal pa ti 60 dnevni pripor ne uide.
Zastraševanje občanov je sicer domena politike, lahko pa se znajdejo tudi posamezniki ki potencirajo ta strah.
Madonca ljudje se niti ne zavedajo koliko so ustrahovani s posledicami neplačevanje pristojbin , ki so jim dobesedno usiljene

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Meni je na tehničnem preveril še, če mi šprica tekočina za pranje stekel. Samo ne vem ali se je zmotil ali je zares hotel probat.

V glavnem, tehnični je osnoven varnostni pregled. Ne morate se voziti v temi brez luči in v dežju brez brisalcev. Konec.

Meni vedno sprobajo. Naceloma te lahko na spusti cez tehnicnega ze samo, ce nimas tekocine za pranje stekel. V praksi ponavadi niso tako zatezeni in ti samo recejo, da jo nalij. Ima pa vso pravico, da ti rece, da avto ni izpraven, saj ne more vedeti, ali je tekocine zmanjkalo, ali ti pumpa ne dela, ali ti rezervoarcek pusca, mogoce se je kaksna cev snela ali zamasila, ... Ko tekocino nalijes, pa imas tako ali tako en teden casa, da avto zastonj peljes nazaj na tehnicnega, tako da ce ti res manjka samo tekocina, naceloma ne bi bilo problema, tudi ce bi te "vrgel."

OPju pa: Upam, da si odpeljal avto vceraj, ko se ni bilo dezja. Danes imas namrec lahko tezave tudi s policaji, glede na to, kaksno je vreme (so pa v taksnem vremenu policaji se najmanjsi problem. Vecja problem je (ne)vidljivost). V lepem vremenu ti skoraj zagotovo ne bi tezili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Guma na brisalcu

Oddelek: Na cesti
395484 (4275) Gambino
»

Zadnji brisalec na limuzinah

Oddelek: Na cesti
162022 (376) FTad
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311549 (10343) dottor
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469884 (7272) ...:TOMI:...
»

Avto in "sporen" zadnji brisalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576589 (5517) PROTOTIP

Več podobnih tem