» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
83 / 133
»»

thramos ::

energetik je izjavil:

Ej, jasno noben ne dela zase bajte za 200let. Ampak če je potresno varna bajta iz betona in cegla _cenejša_ kot montažna, zakaj bi potem delal iz česa drugega?? Meni bo vseeno, če bodo otroci podrli bajto ali jo prodali. Ali pa obnovili, če bodo hoteli. Ni treba štemati za nove inštalacije, saj je že zdaj vse napeljano pod tlaki, brez štemanja, za štrom so pa povsod cevi. Cel strop in poševnine mansarde so iz armiranega betona. Zamenjati bo treba morda le strešnike.
Se pa zdaj dobro počutim v njej. Ko občutiš, kaj dela akumulacija par 10 ton izoliranega betona in cegla, je ne bi zamenjal za kakšne ladijske kontejnerje ali montažno.


Po eni strani je res, da gradbeništvo ni neka revolucionarno nova panoga in bi pričakoval, da 50 let na nekaj 1000 letni tradiciji in izkušnjah ne pomeni veliko, ampak če pogledaš bajturine po slovenskem podeželju izpred 50 let temu ni tako. Zelo verjetno bo s tvojo podobno.

Glede potresne varnosti in cene te sicer razumem, ampak a niso montažne oziroma lesene pravzaprav varnejše?

Kje se človek dobro počuti pa je čisto stvar okusa, verjetno nekdo drug za noben denar ne bi šel v železobetonsko kletko in rajši uživa med lesom ipd.

PrimoZ_ ::

profii je izjavil:

Na koncu je res tisti strošek statika zastonj napram problemom ki lahko nastanejo. Kako pa sedaj 100 let stara hiša ali blok preživi 2 ali 3 runde takih renovacij? Jo skupaj drži samo še božja pomoč? Vrjamem, da je beton večen, če ga pustiš pri miru.


Največji problem so tu stare meščanske hiše, sem pred leti gledal eno stanovanje kjer je lastnik ponosno razlagal, da so naredili nov betonski estrih in dali talno gretje.
Nihče pa ne pomisli da je to dodatnih 130kg/m^2 za katere hiša ni bila projektirana. Poleg tega so v takih hišah stene tiste ki nosijo konstrukcijo in tudi predelne stene imajo svoj namen da se zgradba upira prečnim pospeškom, ljudje pa vse zmečejo ven pa preštemajo po dolgem in počez.

Zidane hiše ki se gradijo danes bodo glede štemanja precej manj problematične, vsaj v povprečju.
Če gledam tiste ki so se zidale tu okoli ali pa kar so zidali kolegi, so ključni nosilni deli AB stebri in krajši odseki sten tudi iz armiranega betona. Kar je potem sten iz modularca ima precej manjšo vlogo, veliko sten pa sploh nobene, ker se pozida naknadno in 12 cm debeline. Celotna konstrukcija je zelo odprta in posledično tudi precej bolj primerna za kasnejše predelave, ko se generacija zamenja.

Invictus ::

thramos je izjavil:


Glede potresne varnosti in cene te sicer razumem, ampak a niso montažne oziroma lesene pravzaprav varnejše?

Tudi montažne niso vse iste.

Imaš vse od lesenih do betonskih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trancer01 ::

thramos je izjavil:

energetik je izjavil:

Ej, jasno noben ne dela zase bajte za 200let. Ampak če je potresno varna bajta iz betona in cegla _cenejša_ kot montažna, zakaj bi potem delal iz česa drugega?? Meni bo vseeno, če bodo otroci podrli bajto ali jo prodali. Ali pa obnovili, če bodo hoteli. Ni treba štemati za nove inštalacije, saj je že zdaj vse napeljano pod tlaki, brez štemanja, za štrom so pa povsod cevi. Cel strop in poševnine mansarde so iz armiranega betona. Zamenjati bo treba morda le strešnike.
Se pa zdaj dobro počutim v njej. Ko občutiš, kaj dela akumulacija par 10 ton izoliranega betona in cegla, je ne bi zamenjal za kakšne ladijske kontejnerje ali montažno.


Po eni strani je res, da gradbeništvo ni neka revolucionarno nova panoga in bi pričakoval, da 50 let na nekaj 1000 letni tradiciji in izkušnjah ne pomeni veliko, ampak če pogledaš bajturine po slovenskem podeželju izpred 50 let temu ni tako. Zelo verjetno bo s tvojo podobno.

Glede potresne varnosti in cene te sicer razumem, ampak a niso montažne oziroma lesene pravzaprav varnejše?

Kje se človek dobro počuti pa je čisto stvar okusa, verjetno nekdo drug za noben denar ne bi šel v železobetonsko kletko in rajši uživa med lesom ipd.


No, tukaj dam energetiku absolutno prav! Sposobnost akumulacije v celoti masivne hiše z zunanjo izolacijo je veliko boljša od kakršne koli lesene, še prav posebej pa od hiš, ki imajo izolacijo na notranji strani sten! To je pa tudi največja prednost masivne hiše v primerjavi z recimo pri nas zelo pogosto leseno montažno panelno gradnjo. Ni pa to edina, še kakšna se najde, recimo v povprečju boljša zvočna izolativnost zunanjih sten. Je pa takšen način gradnje energetsko gledano potratnejši, a je pri nas zaradi dostopnosti takšnega gradbenega materiala, relativno poceni delovne sile in tradicije, takšna gradnja celo cenejša od lesene.

Invictus ::

Ironija v Sloveniji je, da te na koncu zidana hiša pride manj kot montažna.

Pa naj bi bila fora montažnih prav cena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trancer01 ::

To niti ni ironija, če upoštevaš tradicijo masivne gradnje pri nas, katere del je tudi nizko cenjena (gradbena) delovna sila (iz tujine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

facepalm ::

Verjetno zaradi manjsega povprasevanja in ne znanja nasih "gradbenikov".
Je lazje narociti nekaj kamionov betona in kasneje postavit par cigel v level.
Mogoce ko/ce bo vec konkurence na tem podrocju (montazne hise), bodo tudi cene primerne.

Edit: glede na naso tradicijo samogradnje, bi bila smiselna ponudba DIY montaznih his. Zalijes AB temelj, gres na internet in poklikas zeljeno hiso in ti dostavijo stene z navodili za proper vgradnjo:) si ze predstavljam rezultate:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

trancer01 ::

Konkurence na področju lesene gradnje v Sloveniji je po mojem kar dovolj. Dolgoletna tradicija in posledično dovolj še vedno razmeroma poceni zidarjev ter dostopnost materiala za tovrstno gradnjo sta glavna razloga, da je masivna gradnja lahko celo cenejša od lesene, ki je sicer hitrejša in energetsko učinkovitejša.

Invictus ::

facepalm je izjavil:

Verjetno zaradi manjsega povprasevanja in ne znanja nasih "gradbenikov".
Je lazje narociti nekaj kamionov betona in kasneje postavit par cigel v level.

To je definitivno res. 90% živcev pri grsdnji ti poberejo najeti idioti, ki ne sledijo tvojim navodilom. Uzgovor. Mi delamo tako...

facepalm je izjavil:


Edit: glede na naso tradicijo samogradnje, bi bila smiselna ponudba DIY montaznih his. Zalijes AB temelj, gres na internet in poklikas zeljeno hiso in ti dostavijo stene z navodili za proper vgradnjo:) si ze predstavljam rezultate:D

Nič slabši od plačanih "profesionalcev"... Ali celo boljši.

Če ne drugega, vsaj veš kdo je bil kriv. Ti sam... Tako pa ne priznajo nobene napake, pa še prijazen moraš biti do njih. Sam bi par ljudi pobil, če bi bil v ZDA, ker so mi na bajti naredili toliko škode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Been there.. :/

energetik ::

Sem že pisal, če nimaš ravno 2 levih rok in če dobiš neplačan dopust, je to pri gradnji win-win. Narediš bolje pa na koncu si v finančnem plusu.

trancer01 ::

Ja, če si "handyman" po duši. Jaz žal nisem, ravno obratno.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Invictus ::

energetik je izjavil:

Sem že pisal, če nimaš ravno 2 levih rok in če dobiš neplačan dopust, je to pri gradnji win-win. Narediš bolje pa na koncu si v finančnem plusu.

Saj sem, določene stvari dal delat drugim, pa bi bilo vseeno., če bi jih sam naredil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Torrent ::

Zdaj mi je jasno zakaj ni stanovanjske krize v LJ, kjer se slučajno nahaja večina javnega sektorja. Glede na plače in dodatke v policiji in na MNZ, je verjetno podobno na ostalih ministrstvih in občinah. Pri takih plačah večina ne bi imela težav pri nakupu 300k+ vrednih stanovanj. Živeli korona dodatki, adijo gospodarstvo in zdrava pamet.:D

jakan123 ::

Invictus je izjavil:

Ironija v Sloveniji je, da te na koncu zidana hiša pride manj kot montažna.

Pa naj bi bila fora montažnih prav cena...


Če zidaš sam ali s kolegi. Ko sem zbiral ponudbe na ključ, sem poslal tudi za zidane in so bile cene tam tam.

LeQuack ::

Torrent je izjavil:

Zdaj mi je jasno zakaj ni stanovanjske krize v LJ, kjer se slučajno nahaja večina javnega sektorja. Glede na plače in dodatke v policiji in na MNZ, je verjetno podobno na ostalih ministrstvih in občinah. Pri takih plačah večina ne bi imela težav pri nakupu 300k+ vrednih stanovanj. Živeli korona dodatki, adijo gospodarstvo in zdrava pamet.:D


To je skoz pravim, večina Slovencev je nesramno bogata, samo skrivajo.
Quack !

trancer01 ::

Jasno, Slovenci smo na skrivaj najbogatejši narod na svetu, kar se pozna na cenah nepremičnin.>:D

Invictus ::

Očitno nisi videl cen okoli po svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trancer01 ::

Ti pa ne mojega sarkazma.>:D

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

Očitno nisi videl cen okoli po svetu...


Kaj pa razmerje cena/povprečna plača. Tu smo po moje pri vrhu.
Quack !

Invictus ::

Ja seveda, poglej si malo Munchen, in zahodno Evropo, pa boš videl, če res...

Ko nekdo z dobro plačo ne more kupiti nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

LeQuack je izjavil:

Invictus je izjavil:

Očitno nisi videl cen okoli po svetu...


Kaj pa razmerje cena/povprečna plača. Tu smo po moje pri vrhu.

Pojdi pogledati skorajda poljubno prestolnico na zahodu.

zavajon ::

Smurf je izjavil:

Pojdi pogledati skorajda poljubno prestolnico na zahodu.

Katera prestolnica na zahodu pa ima 280.000 prebivalcev in komaj zaznaven trend priseljevanja?

LeQuack ::

Bruselj je prestolnica in ima precej boljše razmerje. Zakaj je Ljubljana boljša od Bruslja?
Quack !

Old Spice ::

Berlin: https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Povprečna plača 2400 eur po davkih. Cena kvadrata v centru 5900 eur.
Povprečna plača Ljubljana 1200 eur. Cena kvadrata v centru 3700 eur.

Povprečna plača v Ljubljani je točno 1x manjša kot v Berlinu. Če ceno našega kvadrata prenesemo na Berlin, bi to pomenilo ceno za kvadrat 7400 eur.

Smurf ::

Ravno zaradi Berlina, ki je ena redkih izjem sem uporabil besedo "skorajda".

Bo pa tudi Berlin prehitel po tej statistiki kmalu prehitelj Ljubljano (verjetno v manj kot 10 letih).

LeQuack ::

Old Spice je izjavil:

Berlin: https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Povprečna plača 2400 eur po davkih. Cena kvadrata v centru 5900 eur.
Povprečna plača Ljubljana 1200 eur. Cena kvadrata v centru 3700 eur.

Povprečna plača v Ljubljani je točno 1x manjša kot v Berlinu. Če ceno našega kvadrata prenesemo na Berlin, bi to pomenilo ceno za kvadrat 7400 eur.


Povprečna plača Bruselj 2460 eur po davkih. Cena kvadrata v centru 3400 eur.
Quack !

trancer01 ::

LeQuack, pošlji pritožbo v Bruselj in zahtevaj, da mora biti v Ljubljani razmerje med povprečno plačo in ceno m2 stanovanja enako kot v Bruslju.;((

Invictus ::

Old Spice je izjavil:

Berlin: https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Povprečna plača 2400 eur po davkih. Cena kvadrata v centru 5900 eur.
Povprečna plača Ljubljana 1200 eur. Cena kvadrata v centru 3700 eur.

Povprečna plača v Ljubljani je točno 1x manjša kot v Berlinu. Če ceno našega kvadrata prenesemo na Berlin, bi to pomenilo ceno za kvadrat 7400 eur.

Ni treba zdaj po celi Evropi iskati mesta, kjer se tvoja matematika izide...

LeQuack je izjavil:


Povprečna plača Bruselj 2460 eur po davkih. Cena kvadrata v centru 3400 eur.

Bi rad videl tako ceno v Bruslju, ja.

Mogoče v okolici Gar du Nord... Sam tam nočeš biti, Arabci in kurbe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Mogoče v okolici Gar du Nord... Sam tam nočeš biti, Arabci in kurbe...

Kaj pa je narobe z Arabci in kurbami?
Sploh za nas, ki smo vajeni vsega hudega, saj moramo med Slovenci živet...:))

PrihajaNodi ::

zavajon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mogoče v okolici Gar du Nord... Sam tam nočeš biti, Arabci in kurbe...

Kaj pa je narobe z Arabci in kurbami?
Sploh za nas, ki smo vajeni vsega hudega, saj moramo med Slovenci živet...:))


Gara De Nord al Gar du Nord?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Shegevara ::



Tole lohk komu prov pride za primerjavo. Je pa res da si lahko skandinavc privosci večji delež svojih financ namenit za stanovanje, kot slovenc, ki nima ravno policijske plače

LeQuack ::

Shegevara je izjavil:



Tole lohk komu prov pride za primerjavo. Je pa res da si lahko skandinavc privosci večji delež svojih financ namenit za stanovanje, kot slovenc, ki nima ravno policijske plače


To najbrž ne upošteva dejstva da je pri nas veliko lastniških stanovanj, ki jih imajo v lasti prejšnje generacije. Za mlade je situacija precej slabša kot drugje.
Quack !

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

zavajon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mogoče v okolici Gar du Nord... Sam tam nočeš biti, Arabci in kurbe...

Kaj pa je narobe z Arabci in kurbami?
Sploh za nas, ki smo vajeni vsega hudega, saj moramo med Slovenci živet...:))


Gara De Nord al Gar du Nord?

Gare du Nord...

LeQuack je izjavil:

Za mlade je situacija precej slabša kot drugje.

Za mlade povsod ista jeba.

V tujini še slabše, je težko že dobiti dobro najemniško stanovanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

facepalm ::

Meni se pa zdijo cene overall smiselne.
Ce nisi izbircen glede lokacije, dobis streho nad glavo od nekje 50k navzgor, kar je ugodno.
V LJ si ne predstavljam nepremicnino pod 150k, saj ze majhno stanovanje lahko prinese vsaj 10k dobicka na leto.
Vecji problem so place. Poglejte v temi o placah policistov. Ni problem, da so tiste previsoke, temvec ta, da so ostale prenizke.
Ena druzina, nameni stanovanjkemu kreditu cca 350€/m medtem ko ji gre za hrano 500€. Ko damo cifre v % dohodka, vidimo da cene nepremicnin niso (še) problematicne.

Kodrnusa ::

10k letno? Resno? 42 kvadratno stanovanje v šiški pri stari cerkvi, lepo novejše opremljeno 580€ na mesec pride 6960€ letno.. minus 27,5% pride 5050€ cca. Sam za pol si se zmotil..
Eni mislijo da je oddaja nepremičnin bogatija... pa ni... Je za zraven, pa da bodo otroc nekam mel jt, ko bodo zrastl..

facepalm ::

Kodrnusa je izjavil:

10k letno? Resno? 42 kvadratno stanovanje v šiški pri stari cerkvi, lepo novejše opremljeno 580€ na mesec pride 6960€ letno.. minus 27,5% pride 5050€ cca. Sam za pol si se zmotil..
Eni mislijo da je oddaja nepremičnin bogatija... pa ni... Je za zraven, pa da bodo otroc nekam mel jt, ko bodo zrastl..

Sej ne rabis oddajat druzinam/studentom.
A ni LJ "raj" za airbnb/booking?:) Pustimo trenutno obdobje. Ko bo to mimo, bodo turisti spet prisli trosit :)

Kodrnusa ::

Ka ce oddajas airbnb je pa velik dela s tem. Cistit apartmaje, sprejemat goste, spremljat rezervacije. Je kr del. Ce mas redno službo je težko, pa ko gres ma dopuste mors vedno folk iskat da ti pedena in placevat... Se pa dobr zasluzi ja

Utk ::

Kodrnusa je izjavil:

10k letno? Resno? 42 kvadratno stanovanje v šiški pri stari cerkvi, lepo novejše opremljeno 580€ na mesec pride 6960€ letno.. minus 27,5% pride 5050€ cca. Sam za pol si se zmotil..
Eni mislijo da je oddaja nepremičnin bogatija... pa ni... Je za zraven, pa da bodo otroc nekam mel jt, ko bodo zrastl..

42 kvadratov ni "stanovanje", ampak malo večja dnevna soba.
Za 120 jurjev, oz. kolk je vredno, če je tolk, v vukojebini narediš večji profit.
Pa tudi 5 jurjev ni slabo.

LeQuack ::

Lahko pa ta denar vložiš v kripto in imaš že naslednji mesec več profita kakor s stanovanjem v 10 letih.
Quack !

PrihajaNodi ::

LeQuack je izjavil:

Lahko pa ta denar vložiš v kripto in imaš že naslednji mesec več profita kakor s stanovanjem v 10 letih.


Al pa gre /10
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kodrnusa ::

Nimajo vsi 120 kvadratov stanovanj ko pridejo na fax v Ljubljano. Mislim da je 42 kvadratov prek glave za enega mladega ali par. Ko pa pridejo otroc je pa druga pesem. Se pa lahko stanovanje doda kot sofinanciranje za hišo. Kdor reče da je 42 kvadratov v Ljubljani soba se je al rodil z zlato pero v riti al pa trola. Vi pa kar gradite v vukojebinah. Ko bo treba prodat bo pa cez 20 let cena trikrat manj na kvadrat kot v Ljubljani...

Utk ::

42 kvadratov je povsod soba, ne v Lj. No, povsod razen v Ljubljani.
Jaz bi vam rad pokazal, da je življenje v Lj bolj ena beda. Drage nepremičnine tudi ne pomagajo pri tem. Niti malo večje plače tega ne omilijo.

facepalm ::

42 kvadratov je za samsko osebo vrh glave. Sploh ce si zeli v zivljenju cim manj ukvarjat z nepremicnino (ciscenje, vzdrzevanje).
S pametnim pohistvom (po meri) je lahko celo bolj uporabno od kaksnih nefunkcionalno razporejenih 80m2.

PrihajaNodi ::

Manjsa stanovanja za samske se tudi lazje oddajajo. Kdo pa hoce familijo not?
42 je res preko glave. Ne rabis vec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Smurf je izjavil:

Ravno zaradi Berlina, ki je ena redkih izjem sem uporabil besedo "skorajda".

Bo pa tudi Berlin prehitel po tej statistiki kmalu prehitelj Ljubljano (verjetno v manj kot 10 letih).


Bistveno bolj poštena primerjava bi bila z mesti s približno enakim številom prebivalcev.

trancer01 ::

Poštenost tukaj ne igra nobene vloge. Cene so pač odraz razmerij na neki lokaciji. V Ljubljani so takšne cene zaradi razmer na trgu nepremičnin, stanovanjske politike, gospodarske razvitosti regije, mentalitete prebivalcev itd.. Na žalost tukaj mnenje posameznikov, ki si želijo nižje cene, ne pomeni veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

LeQuack ::

Ali pa je večina Slovencev res bogatih.
Quack !

stara mama ::

Če ocenim svojo podedovano nepremičnino na 200k namesto realne 100k, sem imaginarno bogatejši za 100 jurjev (balkan scena pa to) :)

Par let nazaj hodil po skandinaviji, pa se čudil majhnosti in preprostosti njihovih bajtic (tudi avtomobilov), sploh glede na njihove plače.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Utk je izjavil:

42 kvadratov je povsod soba, ne v Lj. No, povsod razen v Ljubljani.
Jaz bi vam rad pokazal, da je življenje v Lj bolj ena beda. Drage nepremičnine tudi ne pomagajo pri tem. Niti malo večje plače tega ne omilijo.


Težko je sodit na podlagi kvadratov. Z mojo sva se preselila iz 31 na 82 kvadratov, pa je bilo na 31 več placa za shranjevanje oblek, več v kuhinji, bolj funkcionalna razporeditev. Po meri narejeno pohištvo in pametna razporeditev delata čudeže. Seveda, je potrebno na teh 82 kvadratih še kaj narediti, da bo več prostora za shranjevanje, ampak ja, marsikdo ne spremeni ničesar.
««
83 / 133
»»