» »

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ)

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ)

«
1
2

jaztud ::

Na avtu, ko je bil nekaj časa parkiran na istem mestu, se je nabralo nekaj manjših prask od tega, ko sosednji avto butne vanj z vrati in se pojavi mala 1-2cm praska. Minimalno, s helikopterja se ne vidi... je pa toliko globoko, da poliranje ne bo dovolj. Ker bi menjali zavarovalnico, smo želeli pred menjavo to popravit, da ne bo kasneje težav npr.v primeru da bi želeli avto prodat. Avto novejši, polni kasko + OPCIJA H - PARKIRIŠČA (zavarovanje delnega avto kaska). Iz tega smo želeli uveljaviti škodo, kolikor razumem, je to brez kakršnegakoli sedanjega ali poznejšega stroška zame ter brez vpliva na ceno kasnejše police, prav tako se to ne smatra kasneje kot prijavljena škoda, saj poškodb nismo povzdročili sami, ampak drugo motorno vozilo v času, ko je naše bilo parkirano. Ali pač??
Cenilec je totalno zakompliciral, da na leto lahko uveljavim 3 škode, ker je škoda na obojih vratih (ker je več malih praskic, 5-10), bi morali dat pod 2 škodna primera, kar bi vplivalo lahko tudi na kasnejšo ceno police... in bolj, ko mu tupim, da želim uveljavljat iz parkinga, bolj mi on tupi, da bo naslednja polica zato dražja...
Se motim jaz, se moti on, naj le grem drugam, kaj mi sploh svetujete? Cenilec ni bil direktno na zavarovalnici. Polica Triglav, Ljubljana - ima kdo nasvet, kam najbolje it oz.kaj naredim? Hvala...

LeQuack ::

Kako misliš da cenilec ni bil direktno na zavarovalnici?
Quack !

Meizu ::

jaztud je izjavil:

Na avtu, ko je bil nekaj časa parkiran na istem mestu, se je nabralo nekaj manjših prask od tega, ko sosednji avto butne vanj z vrati in se pojavi mala 1-2cm praska. Minimalno, s helikopterja se ne vidi... je pa toliko globoko, da poliranje ne bo dovolj. Ker bi menjali zavarovalnico, smo želeli pred menjavo to popravit, da ne bo kasneje težav npr.v primeru da bi želeli avto prodat. Avto novejši, polni kasko + OPCIJA H - PARKIRIŠČA (zavarovanje delnega avto kaska). Iz tega smo želeli uveljaviti škodo, kolikor razumem, je to brez kakršnegakoli sedanjega ali poznejšega stroška zame ter brez vpliva na ceno kasnejše police, prav tako se to ne smatra kasneje kot prijavljena škoda, saj poškodb nismo povzdročili sami, ampak drugo motorno vozilo v času, ko je naše bilo parkirano. Ali pač??
Cenilec je totalno zakompliciral, da na leto lahko uveljavim 3 škode, ker je škoda na obojih vratih (ker je več malih praskic, 5-10), bi morali dat pod 2 škodna primera, kar bi vplivalo lahko tudi na kasnejšo ceno police... in bolj, ko mu tupim, da želim uveljavljat iz parkinga, bolj mi on tupi, da bo naslednja polica zato dražja...
Se motim jaz, se moti on, naj le grem drugam, kaj mi sploh svetujete? Cenilec ni bil direktno na zavarovalnici. Polica Triglav, Ljubljana - ima kdo nasvet, kam najbolje it oz.kaj naredim? Hvala...


Ja valjda. Naj gre ponovno delat izpit.

Parking je parking in ciao.

Edit: Po njegovo torej ce ti jaz na parkiriscu z vseh strani odrgnem avto bos mogu uveljavit nekih 15 primerov, pa kajsvem se kaj fantazirat.

:)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

darkolord ::

Nekatere zavarovalnice imajo omejeno število škod iz naslova parkirišča. Pri Tiliji je bila npr. prva škoda na parkirišču brez odbitne franšize, pri nadaljnjih pa fiksno 75€.

mat xxl ::

Svetujem ti tukaj pred izpolni : https://skode.triglav.si/eprijava/prija... ali tu najdi pravi obrazec : http://www.triglav.si/storitve/skode narediš prijavo , ogled v OE Ljubljana v njihovem centru.

Ko to vse narediš dobiš na mail že izpolnjene obrazce naprintaš še narišeš, kako so te potolkli in potem greš s tem in avtom na Verovškovo v Ljubljani še avto pokazati..... in to je vse ......

Sem imel enkrat tudi sam tako, enkrat zelo solidno udarjen z robom zadnjih vrat v moja vrata zato je bilo potrebno lakiranje in ista vrata so imela še eno podobno poškodbo, pa je cenilec rekel, jasno, da vam bodo popravili vse, saj sem napisal lakiranje vrat , one druge pa ne bova pisala, ker je to spet kao nova škoda, nov formular ....

hator ::

jaztud je izjavil:

Na avtu, ko je bil nekaj časa parkiran na istem mestu, se je nabralo nekaj manjših prask od tega, ko sosednji avto butne vanj z vrati in se pojavi mala 1-2cm praska. Minimalno, s helikopterja se ne vidi... je pa toliko globoko, da poliranje ne bo dovolj. Ker bi menjali zavarovalnico, smo želeli pred menjavo to popravit, da ne bo kasneje težav npr.v primeru da bi želeli avto prodat. Avto novejši, polni kasko + OPCIJA H - PARKIRIŠČA (zavarovanje delnega avto kaska). Iz tega smo želeli uveljaviti škodo, kolikor razumem, je to brez kakršnegakoli sedanjega ali poznejšega stroška zame ter brez vpliva na ceno kasnejše police, prav tako se to ne smatra kasneje kot prijavljena škoda, saj poškodb nismo povzdročili sami, ampak drugo motorno vozilo v času, ko je naše bilo parkirano. Ali pač??
Cenilec je totalno zakompliciral, da na leto lahko uveljavim 3 škode, ker je škoda na obojih vratih (ker je več malih praskic, 5-10), bi morali dat pod 2 škodna primera, kar bi vplivalo lahko tudi na kasnejšo ceno police... in bolj, ko mu tupim, da želim uveljavljat iz parkinga, bolj mi on tupi, da bo naslednja polica zato dražja...
Se motim jaz, se moti on, naj le grem drugam, kaj mi sploh svetujete? Cenilec ni bil direktno na zavarovalnici. Polica Triglav, Ljubljana - ima kdo nasvet, kam najbolje it oz.kaj naredim? Hvala...


A ni logično?:)

zmaugy ::

Še nikoli nisem slišal, da bi obstajala omejitev koliko krat lahko uvljavljaš parking, ampak zagotovo ne poznam vseh možnih paketov. Je pa čudno, ker ravno ta posebna zavarovanja so namenjena temu, da ti boniteta ne gre in zato jih tudi precej plačaš.
Najboljša možnost je vedno ta, da greš na uradni servis in njim prepustiš, da se zmenijo z zavarovalnico.

Utk ::

Sej niti cenilec ni reku, da ne more 10 škod uveljavljat, samo odvisno od pogojev kolk bo drugo leto plačal. Da praska na eni in drugi strani ni ista škoda je pa menda logično.

Stari maček ::

Mene je Mariborska zavarovalnica enkrat podobno zafrkavala(na Mercedesu sem imel obe zadnji luči počeni, na koncu sem stolkel cel zadnji prtljažnik s kladivom...). Vzami lepo ključ in potegni razo od ene poškodbe do druge, pa naj lepo popravljajo cel avto. Za te pedre je treba take finte uporabljati.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Stari maček je izjavil:

Vzami lepo ključ in potegni razo od ene poškodbe do druge, pa naj lepo popravljajo cel avto.


LOL

Pri zavarovalnici Triglav v primeru zlonamernega dejanja izgubiš bonus, 3 premijske razrede. :(

Pa cenilec tudi vidi prejšnjo poškodbo...

joze67 ::

Kar je mimogrede (zavarovalniška) goljufija. Nesreča/nezgoda po definiciji ni namerno dejanje.

darkolord ::

Stari maček je izjavil:

Vzami lepo ključ in potegni razo od ene poškodbe do druge, pa naj lepo popravljajo cel avto. Za te pedre je treba take finte uporabljati.
To niso finte, to je kaznivo dejanje goljufije.

HappyPills ::

Ja lahko, da imaš omejene škodne primere in, da bo polica dražja oz. ker boš menjal zavarovalnico verjetno ne bo, kr zakaj bi jo drugače menjal?

Gambino ::

Stari maček je izjavil:

Mene je Mariborska zavarovalnica enkrat podobno zafrkavala(na Mercedesu sem imel obe zadnji luči počeni, na koncu sem stolkel cel zadnji prtljažnik s kladivom...). Vzami lepo ključ in potegni razo od ene poškodbe do druge, pa naj lepo popravljajo cel avto. Za te pedre je treba take finte uporabljati.


V tem primeru si storil KD in v takih primerih bi te strpal nekam !!!

Smrekar1 ::

jaztud je izjavil:

Na avtu, ko je bil nekaj časa parkiran na istem mestu, se je nabralo nekaj manjših prask od tega, ko sosednji avto butne vanj z vrati in se pojavi mala 1-2cm praska. Minimalno, s helikopterja se ne vidi... je pa toliko globoko, da poliranje ne bo dovolj. Ker bi menjali zavarovalnico, smo želeli pred menjavo to popravit, da ne bo kasneje težav npr.v primeru da bi želeli avto prodat. Avto novejši, polni kasko + OPCIJA H - PARKIRIŠČA (zavarovanje delnega avto kaska). Iz tega smo želeli uveljaviti škodo, kolikor razumem, je to brez kakršnegakoli sedanjega ali poznejšega stroška zame ter brez vpliva na ceno kasnejše police, prav tako se to ne smatra kasneje kot prijavljena škoda, saj poškodb nismo povzdročili sami, ampak drugo motorno vozilo v času, ko je naše bilo parkirano. Ali pač??
Cenilec je totalno zakompliciral, da na leto lahko uveljavim 3 škode, ker je škoda na obojih vratih (ker je več malih praskic, 5-10), bi morali dat pod 2 škodna primera, kar bi vplivalo lahko tudi na kasnejšo ceno police... in bolj, ko mu tupim, da želim uveljavljat iz parkinga, bolj mi on tupi, da bo naslednja polica zato dražja...
Se motim jaz, se moti on, naj le grem drugam, kaj mi sploh svetujete? Cenilec ni bil direktno na zavarovalnici. Polica Triglav, Ljubljana - ima kdo nasvet, kam najbolje it oz.kaj naredim? Hvala...


Svetujem ti, da mu rečeš: "v redu, naj bo naslednja polica dražja".

Naslednje leto pojdi delat kasko na kako firmo, ki dela pogodbe z več zavarovalnicami. Bonusi in to se namreč prenašajo, Zavarovalnica Sava (prej Merkur) je praviloma cenejša od Triglava.

Drugače drži, da za parkiranje lahko uveljavljaš do 3 škode letno. Ampak če bodo za tole komplicirali si en zaslužijo tvojega denarja. Meni so pri Savi mirno pogledali skozi prste in dali več takih stvari na eno polico, čeprav so vedeli, da je šlo za stare stvari, pri katerih nisem več imel pravice do uveljave zahtevka. Je pa res, da v petih letih nisem uveljavljal ničesar, samo enkrat nadomestno vozilo, ker se mi je nekdo zaletel v zadek in je Triglav (heh) kril popravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

mzakelj ::

Ma ta Triglav je tak za en k... Prej sem imel pri AS in je vse potekalo bp. Sedaj pa kupil nov avto , pol na lizing in moral pač vzeti zavarovanje katerega ponuja lizing hiša. In glej vraga, po 3 mesecih dobim čez cela zadnja vrata s ključem in na drugi strani eno manjšo prasko. In kličem te kekce in tip pravi da bosta dva škodna primera in še odbitna. Hm, mal ga pogledam , ga vprašam po zdravi pameti, pa mu rečem da naj tist procent kar na lizing hišo piše, saj so trenutno še oni lastnik. No pa on nazaj da ne gre in druge bedarije. Popizdim in mu povem tipu de naj piše karkoli, plačal ne bom NIČ. No na koncu je le šlo vse pod eno škodo. Bukslji do enda. Na AS-u so mi za 4 leta nazaj popravil brez ugovarjanja in nekega prepričevanja. Tako da Triglav nikoli več pa naj imajo pakete za 1 € !!!

Utk ::

Nemogoče, vsi vemo, da se nategunska zavarovanja sklepa preko interneta za pol cene triglava in to delajo samo reveži/bedaki, triglav je pa premija, pošten in dela samo z najboljšimi mojstri.

DePalmo ::

jaztud je izjavil:

Na avtu, ko je bil nekaj časa parkiran na istem mestu, se je nabralo nekaj manjših prask od tega, ko sosednji avto butne vanj z vrati in se pojavi mala 1-2cm praska. Minimalno, s helikopterja se ne vidi... je pa toliko globoko, da poliranje ne bo dovolj. Ker bi menjali zavarovalnico, smo želeli pred menjavo to popravit, da ne bo kasneje težav npr.v primeru da bi želeli avto prodat. Avto novejši, polni kasko + OPCIJA H - PARKIRIŠČA (zavarovanje delnega avto kaska). Iz tega smo želeli uveljaviti škodo, kolikor razumem, je to brez kakršnegakoli sedanjega ali poznejšega stroška zame ter brez vpliva na ceno kasnejše police, prav tako se to ne smatra kasneje kot prijavljena škoda, saj poškodb nismo povzdročili sami, ampak drugo motorno vozilo v času, ko je naše bilo parkirano. Ali pač??
Cenilec je totalno zakompliciral, da na leto lahko uveljavim 3 škode, ker je škoda na obojih vratih (ker je več malih praskic, 5-10), bi morali dat pod 2 škodna primera, kar bi vplivalo lahko tudi na kasnejšo ceno police... in bolj, ko mu tupim, da želim uveljavljat iz parkinga, bolj mi on tupi, da bo naslednja polica zato dražja...
Se motim jaz, se moti on, naj le grem drugam, kaj mi sploh svetujete? Cenilec ni bil direktno na zavarovalnici. Polica Triglav, Ljubljana - ima kdo nasvet, kam najbolje it oz.kaj naredim? Hvala...

Nisem strokovnjak kar se zavarovalnic tiče, zastopim pa to jaz takole. Vsaka panela, vrata in odbijač je svoj "škodni primer" in če imaš praske na dveh vratih, sta to za njih dva škodna primera. To sklepam da je zato da ne moreš dat pod "eno škodo" štrihanje celega avta če se nekdo s ključem sprehodi okoli njega, ampak boš uveljavljal več in več plačal.
Dražja polica bo verjetno zaradi istega razloga kot bo pri meni. Sam sem uveljavljal poškodbo na sprednji šipi in mi po menjavi agent razloži da bom drugo leto plačal cca. 100 EUR več, ker nebom deležen popusta za "brezškodne primere". To pomeni da ker sem uveljavljal zavarovanje, nisem več brez škod in bom zato moral plačati več. Nekako se mi ne zdi fer ker pač nisem jaz kriv, tako da bom videl drugo leto kako se bo tole razpletlo, menjava zavarovalnice ni izključeno, hkrati pa tudi razmišljam če bi letos polico na polno izkoristil, glede na to da na parkingih ljudje ne pazijo drugih avtov. Sem pa na AS, parkirišča lahko uveljavljam do dvakrat na leto.

Bi pa enkrat prav rad ujel enega ki mi ga bo butnil z vrati. Takoj poslikat, policija, nato ga pa obvestim koliko pride popravilo vrat (med 300 in 700 EUR, sem ravno ta teden spraševal na uradnem servisu).

Invictus ::

Spet tukaj vidimo hlapčevstvo naroda, ko zagovarja zavarovalnice namesto uporabnikov... In zraven na veliko moralizira...

Kot da bo ta folk dobil procente od neizplačanih škod...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

predi ::

To s ključi spada pod vandalizem in se plača posebej. Parkirišče lahko uveljavljaš samo če te rukne drugo vozilo. So mi ravno včeraj to povedali pri cenilcu, kjer sem bil ker me je nekdo ruknil na parkirplacu, poškodba pa je na bizarnem mestu. So mi celo rekli, da bodo mogoče odločevalci zahtevek zavrnili.. Zavarovalnica Sava. Kaj jaz vsem kakšna bizarna vozila ima folk, da puščajo takšne poškodbe ob stikih. Dejstvo je, da nisem jaz kriv, prisoten pa tudi nisem bil, da bi vedel kaj za vraga se je zgodilo.

tomazic89 ::

Takih stvari (iz naslova neznanega povzrocitelja) se nikoli ne resuje pri cenilcu. To se zapelje do pooblascenega licarja in on poslika/pelje k cenilcu in verjemi, da se mu bo uspelo bolje dogovoriti kot tebi.
Kot prvo bo vedel kdaj dela "pravi cenilec", kot drugo bo vedel, kaj mora reci, da iztrzi cim vec (ker to je njemu kruh - da tebi zrihta avto, brez stroskov, on pa cim vec potegne od zavarovalnice).

Sam nikoli ne grem do cenilca, edini primer, ko bi sel je, kadar imam izpolnjeno in od povzrocitelja podpisano evropsko porocilo.

urosh ::

@DePalmo: ce imas zavarovana stekla - potem ne mores izgubiti nic in tudi zaradi tega premija ne more biti visja. Delam 60kkm na leto in seveda je najmanj, kar je, prednja sipa. Ce ni prevec razbita, jo menjam 1x letno, ce je, pac 2x letno. Sem pri Savi in nisem se nikoli imel okrog tega nobenega problema. Menjaj zavarovalnico, ce ti za dodatno zavarovanje stekel (luci, sipe) potem se odbijajo pri premiji. Ce nimas tega dodatno, se razumem.
Je se pa meni ravno letos zgodilo, da mi je malce vecji kamencek priletel v havbo tik nad prednjo lucjo. To pa mi pac gre iz kaska (z 0,5% odbitno fransizo) in tudi zaradi tega ne mores izgubiti nic pri bonusu, saj si za to dodatno placal (kasko + odbitna fransiza). Ce bi priletel 1 cm nizje in razbil luc, bi pac zavarovalnica placala menjavo luci (iz stekel, ne iz kaska in nebi bilo odbitne frasize).

predi ::

tomazic89 je izjavil:

Takih stvari (iz naslova neznanega povzrocitelja) se nikoli ne resuje pri cenilcu. To se zapelje do pooblascenega licarja in on poslika/pelje k cenilcu in verjemi, da se mu bo uspelo bolje dogovoriti kot tebi.
Šel sem na uradni servis. Imajo tudi cenilca, pregledal pa je serviser.

Invictus ::

p6253308 Kot prvo bo vedel kdaj dela "pravi cenilec", kot drugo bo vedel, kaj mora reci, da iztrzi cim vec (ker to je njemu kruh - da tebi zrihta avto, brez stroskov, on pa cim vec potegne od zavarovalnice).[/st.citat naj bi izjavil:


To zadnje ne drži, saj imajo standarden cenik, ki ni ravno za v luft skakat.

Ampak je pa z

To zadnje ne drži, saj imajo standarden cenik, ki ni ravno za v luft skakat.

Ampak je pa ziher job...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomazic89 ::

predi je izjavil:

Šel sem na uradni servis. Imajo tudi cenilca, pregledal pa je serviser.

Mja, slaba.. renomeji uradnih servisov so precej na psu zadnje case.
Sicer pa je naceloma res, da so poskodbe na razlicnih mestih razlicni skodni zahtevki (sem moral izpolnjevati za vsaka vrata/odbijac posebej), vendar ne vem kako vplivajo na premijo naslednje leto.

Invictus je izjavil:


To zadnje ne drži, saj imajo standarden cenik, ki ni ravno za v luft skakat.

Ampak je pa ziher job...

Namigoval sem na to, da znajo kaksno stvar "prirediti", da bo stranka na boljsem ;). Ampak kaj tekega reci naglas je bogoskrunstvo v nasi hlapcevski dezeli.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Smrekar1 je izjavil:



Naslednje leto pojdi delat kasko na kako firmo, ki dela pogodbe z več zavarovalnicami. Bonusi in to se namreč prenašajo, Zavarovalnica Sava (prej Merkur) je praviloma cenejša od Triglava.



Od kje si pa to potegnil? Ker ni res.

Invictus ::

tomazic89 je izjavil:


Namigoval sem na to, da znajo kaksno stvar "prirediti", da bo stranka na boljsem ;). Ampak kaj tekega reci naglas je bogoskrunstvo v nasi hlapcevski dezeli.

Ni bogoskrunstvo...

Kolikor sem govoril z ličarji/kleparji, si ne upajo tega delat. Saj probajo, ampak če cenilec, čeprav njihov "hišni", reče ne, potem je ne.

Zavarovalnica Triglav je na Gorenjskem nekaj kleparjev/ličarjev tako potunkala, da so propadli.

Sicer so le ti to sprožili sami, ker so hoteli višje tarife. ZT jih ni hotela dvigniti, pa jih je precej odpovedalo pogodbo. Kao štrajk...
Zgodil se je potem trg, saj so ostali s pogodbo prevzeli njihovo delo, tisti brez so pa propadli, ker nihče ni tja vozil razbitih avtov.

Dobra lekcija za male ribice, ki se hočejo kregat z velikimi...

Zadnja, meni znana, tarifa ZT je bila 26 EUR/uro za klepanje in ličanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomazic89 ::

thx za info. Torej se casi spreminjajo. Postavka pa je res zalostna...

jaztud ::

tomazic89 je izjavil:

Takih stvari (iz naslova neznanega povzrocitelja) se nikoli ne resuje pri cenilcu. To se zapelje do pooblascenega licarja in on poslika/pelje k cenilcu in verjemi, da se mu bo uspelo bolje dogovoriti kot tebi.
Kot prvo bo vedel kdaj dela "pravi cenilec", kot drugo bo vedel, kaj mora reci, da iztrzi cim vec (ker to je njemu kruh - da tebi zrihta avto, brez stroskov, on pa cim vec potegne od zavarovalnice).

Sam nikoli ne grem do cenilca, edini primer, ko bi sel je, kadar imam izpolnjeno in od povzrocitelja podpisano evropsko porocilo.


Hvala za tole, mogoče kak konkreten predlog, kam v Ljubljani? ker tose je zgodilo v avtohiši kjer je bil avto kupljen in jih tudi popravijo tam...

Sicer pa so vse male praskice NA ISTI STRANI AVTA (dejansko tudi možno, da me je vsakič ruknil isti avto, ker so tam-tam višina) ampak žal na prednjih in zadnjih vratih, na drugi strani avta niti ene - avto je bil pač parkiran ob robu na eni strani. To res ne gre pod en škodni zahtevek?? Kako pa napišeš, kdaj so nastale, v času od dneva x do dneva y?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaztud ()

Utk ::

potem ne mores izgubiti nic in tudi zaradi tega premija ne more biti visja.

Premija bo "ista", samo komercialnega popusta ne bo več...ampak pri tvojih škodah ga ti itak že davno nimaš, pa tega ne opaziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jaztud ::

Še tole, če zavarovalnico menjaš, ali se pod prijavljene pretekle škode ne upoštevajo samo tiste, ki si jih povzročil sam? Se pravi iz AO ali iz navadnega kaska,,, Torej to iz naslova kategorije H-parkirišče (delni aksko) ne bi smelo vplivat na višino premije drugje, ali se motim?

St235 ::

Nisem strokovnjak kar se zavarovalnic tiče, zastopim pa to jaz takole. Vsaka panela, vrata in odbijač je svoj "škodni primer" in če imaš praske na dveh vratih, sta to za njih dva škodna primera.

Škodni primer je enkratni dogodek, kjer na vozilu nastane škode. Na koliko delih vozila nastane škoda je povsem irelavantno, lahko raztreščiš tudi cel avto.

Je pa seveda precej utopično trdit, da je poškodba obeh vrat enkratni dogodek, če uveljavljaš poškodbe iz naslova zavarovanja parkirišča.

LeQuack ::

Koliko časa pa imaš da prijaviš škodni dogodek. Nekje se spomnim da v treh dneh, se pravi bi se zavarovalnica lahko obesila tudi na to, da kao bi moral za vsak prasko posebej uveljavljat in ne vse naenkrat (čeprav je to za njih cenejše)?
Quack !

St235 ::

Odvisno od zavarovalne police, ne sme pa bit krajši od tri dni. Ampak to ne pomeni, da po tem ne smeš več uveljavljat škode. Lahko pa ti zagrenijo življenje s tem, da samo delno priznajo škodo (če je odlašanje povzročilo dodatno škodo) ali kaj podobnega.

Absoluten rok za prijavo škode mislim, da je tri leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DePalmo ::

urosh je izjavil:

@DePalmo: ce imas zavarovana stekla - potem ne mores izgubiti nic in tudi zaradi tega premija ne more biti visja. Delam 60kkm na leto in seveda je najmanj, kar je, prednja sipa. Ce ni prevec razbita, jo menjam 1x letno, ce je, pac 2x letno. Sem pri Savi in nisem se nikoli imel okrog tega nobenega problema. Menjaj zavarovalnico, ce ti za dodatno zavarovanje stekel (luci, sipe) potem se odbijajo pri premiji. Ce nimas tega dodatno, se razumem.
Je se pa meni ravno letos zgodilo, da mi je malce vecji kamencek priletel v havbo tik nad prednjo lucjo. To pa mi pac gre iz kaska (z 0,5% odbitno fransizo) in tudi zaradi tega ne mores izgubiti nic pri bonusu, saj si za to dodatno placal (kasko + odbitna fransiza). Ce bi priletel 1 cm nizje in razbil luc, bi pac zavarovalnica placala menjavo luci (iz stekel, ne iz kaska in nebi bilo odbitne frasize).

Polni kasko in doplačilo za stekla, pa še družinska polica po vrhu. Torej imam 55% popusta (svojega 30%, ostalo iz družinske police) in dodatno cca. 100 EUR popusta ker nisem imel škod. In kot mi je agent razložil, teh 100 EUR drugo leto ne bom dobil zaradi stekla, bom pa napredoval v nižji premijski razred, ampak ker že imam 55% se tam pač ne bo poznalo.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Sej niti cenilec ni reku, da ne more 10 škod uveljavljat, samo odvisno od pogojev kolk bo drugo leto plačal. Da praska na eni in drugi strani ni ista škoda je pa menda logično.


Saj pravim. Jaz pridem in ti s kljucem obdelam avto. To naredim 5x (pojma nimas kdaj), tako da poskodbe niso nastale ob istem casu.

A naj na zavarovalnici sprozim pet primerov, ker se je vandal vsakic lotil drugih vrat?

joze67 ::

To ne bo šlo iz naslova parkirišča; vandal lahko obdela avto podolgem in počez v eni seansi.

Meizu ::

joze67 je izjavil:

To ne bo šlo iz naslova parkirišča; vandal lahko obdela avto podolgem in počez v eni seansi.


Kako pa ti locis med prasko vandala ali prasko avtomobilskih vrat?

Utk ::

Vandal ti je na enih vratih naredil cm dolgo prasko, potem pa še na drugih vratih pol cm drugačno prasko, cenilec je pa po župi priplaval.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Vandal ti je na enih vratih naredil cm dolgo prasko, potem pa še na drugih vratih pol cm drugačno prasko, cenilec je pa po župi priplaval.


Niso vsi vandali enaki, a ne.

Pa vzemimo drugacen primer. A zna cenilec locit med tem ali ti je vrata bok ob bok popraskal nekdo z drugim avtom ali pa je nekdo s kanto za smeti podrajsal po plehu?

Utk ::

Če ni ziher, pač morajo sprejet zate bolj ugodno varianto. Če je ziher, je pa pač ziher. Če mi ne ločimo, ne pomeni da ne nihče.

joze67 ::

Meizu je izjavil:

joze67 je izjavil:

To ne bo šlo iz naslova parkirišča; vandal lahko obdela avto podolgem in počez v eni seansi.

Kako pa ti locis med prasko vandala ali prasko avtomobilskih vrat?

Kako bi to naredil AI? Primerjal bi s slikami znanih prask iz naslova vandalizma in znanih prask iz naslova parkirišča in se "odločil". Cenilec dela enako, samo baza slik je morda manjša.
Verjamem, da je presečna množica neprazna, je pa tudi netipična. Druga vozila praviloma nimajo štrlečih žic in se ob drgnjenju v parkirano vozilo podpišejo na širšem območju (ali s konkretno vdolbino ali odrgnino, kjer se odpro vrata). Lažje vandal zasimulira poškodbo parkirišča kot obratno. In cenilec vsak dan vidi ene 10 različnih primerov.

Cveto ::

Od novega imam avto, vreden 30k eur in vsa leta polni kasko, za parkingom in vsem. Za te manjše praske se nisem nikoli kaj dosti sekiral oziroma sem rekel "bom že enkrat uredil". No, prad par meseci mi je uspelo malo popraskat odbijaš, zato sem šel ureja in sem rekel bom uredil še ostale zadeve. Poškodbe so torej bile: desna vrata (očitno od udarca vrat drugega avtomobil) zadnji odbijač (videla se je barva od drugega avta) in vrata prtljažnika (kakih 20-30 dolga raza od tega, ko sem zadel rampo).

Priznalo so vrata in odbijaš, s tem da sem moral delali dva škodna primara. Stvar je v tem, da moraš na en škodni primer dati samo poškodbo enega dogodka. Če so ista vrata butnjena dvakrat (na različnih mestih), bi morali načeloma z enim primerom popravljati samo eno prasko, ampak seveda, da potem, ko že barva vrata, popravi vse.

Za vrata prljažnika pa je rekel da "ne bo šlo skoz", ker poškodba ni bila taka, da bi lahko nastala od drugega vozila. Pa imam agentko na zavarovalnici, ki je družinska prijateljica in (kooperativnega) cenilca pri dolgoletnem serviserju, ki bi mu bilo v interesu popravljat še to poškodbo (potem je nisem).

Moram reči da me vse skupaj niti ni tako motilo, potem ko so mi vse skupaj pojasnili.

Gambino ::

Cveto je izjavil:

Od novega imam avto, vreden 30k eur in vsa leta polni kasko, za parkingom in vsem. Za te manjše praske se nisem nikoli kaj dosti sekiral oziroma sem rekel "bom že enkrat uredil". No, prad par meseci mi je uspelo malo popraskat odbijaš, zato sem šel ureja in sem rekel bom uredil še ostale zadeve. Poškodbe so torej bile: desna vrata (očitno od udarca vrat drugega avtomobil) zadnji odbijač (videla se je barva od drugega avta) in vrata prtljažnika (kakih 20-30 dolga raza od tega, ko sem zadel rampo).

Priznalo so vrata in odbijaš, s tem da sem moral delali dva škodna primara. Stvar je v tem, da moraš na en škodni primer dati samo poškodbo enega dogodka. Če so ista vrata butnjena dvakrat (na različnih mestih), bi morali načeloma z enim primerom popravljati samo eno prasko, ampak seveda, da potem, ko že barva vrata, popravi vse.

Za vrata prljažnika pa je rekel da "ne bo šlo skoz", ker poškodba ni bila taka, da bi lahko nastala od drugega vozila. Pa imam agentko na zavarovalnici, ki je družinska prijateljica in (kooperativnega) cenilca pri dolgoletnem serviserju, ki bi mu bilo v interesu popravljat še to poškodbo (potem je nisem).

Moram reči da me vse skupaj niti ni tako motilo, potem ko so mi vse skupaj pojasnili.


Čudne veze. Pri kolegu se je vse dalo zmenit. Slabe veze.

LeQuack ::

Gambino je izjavil:

Cveto je izjavil:

Od novega imam avto, vreden 30k eur in vsa leta polni kasko, za parkingom in vsem. Za te manjše praske se nisem nikoli kaj dosti sekiral oziroma sem rekel "bom že enkrat uredil". No, prad par meseci mi je uspelo malo popraskat odbijaš, zato sem šel ureja in sem rekel bom uredil še ostale zadeve. Poškodbe so torej bile: desna vrata (očitno od udarca vrat drugega avtomobil) zadnji odbijač (videla se je barva od drugega avta) in vrata prtljažnika (kakih 20-30 dolga raza od tega, ko sem zadel rampo).

Priznalo so vrata in odbijaš, s tem da sem moral delali dva škodna primara. Stvar je v tem, da moraš na en škodni primer dati samo poškodbo enega dogodka. Če so ista vrata butnjena dvakrat (na različnih mestih), bi morali načeloma z enim primerom popravljati samo eno prasko, ampak seveda, da potem, ko že barva vrata, popravi vse.

Za vrata prljažnika pa je rekel da "ne bo šlo skoz", ker poškodba ni bila taka, da bi lahko nastala od drugega vozila. Pa imam agentko na zavarovalnici, ki je družinska prijateljica in (kooperativnega) cenilca pri dolgoletnem serviserju, ki bi mu bilo v interesu popravljat še to poškodbo (potem je nisem).

Moram reči da me vse skupaj niti ni tako motilo, potem ko so mi vse skupaj pojasnili.


Čudne veze. Pri kolegu se je vse dalo zmenit. Slabe veze.


Dobre veze ti lahko popravijo vse brez zavarovanja sploh.
Quack !

predi ::

tomazic89 je izjavil:

predi je izjavil:

Šel sem na uradni servis. Imajo tudi cenilca, pregledal pa je serviser.

Mja, slaba.. renomeji uradnih servisov so precej na psu zadnje case.
Meni so odobrili. Samo kaj ko sem včeraj na istem parkirnem mestu fasal še mnogo večjo poškodbo, s strani istega povzročitelja (zelo specifične podobne poškodbe). Ko bi človek vsaj bil toliko pogumen, da bi pustil listek z opravičilom. Dvakrat v sedmih dneh mi ga je čohnil.. Ne vem, kaj naj si mislim.

buttcrack ::

za zdravje bo najbolje, če čim manj :)

leeon ::

na parkirišču mi je nekdo butnil odbijač. imam kasko + parkirišče. če gre to na parkirišče, ali bom naslednje leto plačal dražje zavarovanje (izgubil bonus)?

LeQuack ::

Ne bi smel, res pa je da nikoli ni veš pri naših zavarovalnicah.
Quack !

harvey ::

joze67 je izjavil:

Kar je mimogrede (zavarovalniška) goljufija. Nesreča/nezgoda po definiciji ni namerno dejanje.

Da ne bi o tem, da se je sorodniku zabil zadaj v rit en model, ki je jedel med vožnjo sendvič, mu stolkel obe zadnji luči in skrivil odbijač in cenilec mu ni priznal škode za odbijač, ker kao je to že imel poškodovano, wtf.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ris s ključi po avtu. Zavarovanje?

Oddelek: Loža
494527 (2751) Invictus
»

Cenilec prepričan v svoj prav (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618568 (15185) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524993 (19895) theBill
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718968 (17447) fosil
»

Zapel količek na parkirišču

Oddelek: Loža
3410064 (8937) OZZY

Več podobnih tem