» »

Nategunski zav. posredniki

Nategunski zav. posredniki

Znida ::

Naj vam opišem njihov najnovejši "trik/goljufijo".

Včeraj popoldan me pokliče ženska iz številke 051 380 189 (051380189 - za google, če bo še kdo iskal to številko), da naj bi klicala iz Triglav zdr. zavarovalnice glede mojega neporabljenega bona izpred 2 let, za 30EUR ker ga kao nisem nikoli koristil in sedaj jim narobe hodi v knjigah in morajo zaključit. OK, čisto možno. Reče mi, da bi mi ta bon dostavili danes. Kul, 30EUR, zakaj pa ne. "Po pošti ga ne pošiljamo, ker gre za vrednostni bon".

Danes pride gospod in mi dostavi ta bom, le da on kao nič ni vedel o tem in mi govori, da bi zopet zamenjal zdr. zavarovalnico (pred natanko letom dni sem preklopil za Vzajemno) in hkrati dobim bom za 30EUR. Za novo zavarovanje.

Ponavadi take klice skenslam po parih sekundah (kličejo me vedno na številko od firme, katere številka pa ni dovoljena za komericalne klice), ko izvem za kaj se gre, tokrat pa so me pod pretvezo da imam nekoriščen bon probali "nategnit". Seveda sem človeka nagnal in nisem spreminjal, iz principa. Človek se je tudi predstavljal da dela direktno za zavarovalnico, ko sem ga vprašal za vizitko, mu jih je pa zmanjkalo :-)

So še koga na to foro dobili?
  • spremenilo: Znida ()

Highlag ::

Jaz sem rekel, da ga naj šenkajo poljubni dobrodelni organizaciji :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

AnriK ::

V zavarovalništvu se med agencija bije hud boj in v ozadju so tudi umazane igre. Sam recimo večkrat dobim klic, ki gre nekako takole "K vam bi se oglasil naš agent, ker vidimo, da imate že dlje časa sklenjene police pri nas in bi vam svetoval kako čim bolj optimalno nadaljevanje zavarovanja/varčevanje ...", ponavadi jih potem vprašam katere police imam sklenjene in dobim odgovor "mi delamo za vse zavarovalnice tako da vam svetujemo najbolj optimalno izbiro"... Ponavadi je ta najbolj optimalna izbira tista, pri kateri agent dobi višjo provizijo... Po tem odgovoru pogovor prijazno zaključim saj sem dobil potrdilo da lažejo že v prvem klicu.

Glodko ::

A dobiva kdo klice za dodatno zavarovanje, da so se pri moških določena tveganja zdaj zmanjšala in da je premija nižja, ter da pride nekdo in ti to preračuna? Mene že prav vztrajno kličejo. Dobil sem že vsaj 5 klicev na to temo. A to sami ne morejo izračunat in mi avtomatsko dol odbit?

BorutK-73 ::

Block call/sms si namesti če imaš smartfone.

koyotee ::

Mene so klical včeri z 04 292 73 90, da bi lahko prišparal kak evro, če zamenjam dodatno zavarovanje za vzajemno, 25€ bon za v porabit v šparu. Bye :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MIHAc27 ::

Glodko je izjavil:

A dobiva kdo klice za dodatno zavarovanje, da so se pri moških določena tveganja zdaj zmanjšala in da je premija nižja, ter da pride nekdo in ti to preračuna? Mene že prav vztrajno kličejo. Dobil sem že vsaj 5 klicev na to temo. A to sami ne morejo izračunat in mi avtomatsko dol odbit?


Ma itak, 2 dni nazaj. Ponavadi skenslam, tokrat ne vem zakaj nisem (ok vem...zato ker je klicala ena iz pisarne, ne call centra in sem nasedel) Itak da si je agent vzel vsega 10 sekund, da pogleda mojo obstoječo polico, nakar mi je seveda prec začel prodajati druge.
O kakem NOVEM izračunu stare police seveda ni bilo ne duha ne sluha.


O tem, da so ženi, ki je brez dohodkov ponujali nevem kaka mesečna varčevanja pa itak ne bi.

Matevz96 ::

Enako so klicali moje starše kakšen mesec nazaj, da ker sta bila zavarovana pri Triglavu imata sedaj vsak neporabljen bon v vrednosti 30 €. Kar so po telefonu pozabili omeniti je, da bon dobita če se vrneta k Triglavu (dopolnilno zdravstveno zavarovanje).

Invictus ::

Sam vedno te telefonistke vprašam od kje jim moja telefonska številka.

Ker mi ne znajo povedati, jim zagrozim s prijavo na IP. Potem imam mir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:


O tem, da so ženi, ki je brez dohodkov ponujali nevem kaka mesečna varčevanja pa itak ne bi.


A žene ne smejo varčevat?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

XsenO ::

Kaj uporabljam, da se losam telefonskega in poštnega spema.
Za poštni spam, pokličeš zavarovalnico in jih nahruliš, da naj nehajo pošiljati smrtne grožnje (aka življensko zavarovanje)
Za telefonske pa, ko začnejo nakladat kaj oni nudiju jih vprašaš kaj ti oni dajo. To načeloma dovolj zmede prodajalca, da ne bo več nadaljnih klicev
1 + 1 = 1

CrustyDOD ::

Ravno včeraj so mati na to foro vrgl, je šla iz vzajemne na triglav zaradi bona. Problem so predvsem starejši, ki vse vrjamejo, še posebaj, ko je kakšen bon omenjen. Sem opazil, da ko jim enkrat uspe, se količina klicev ali obiskov čez leto poveča.

V naši ulici so prejšni mesec v enem mesecu 2x prišli za elektro primorska. Prvič prišel en mlad fant, vrjetno kakšen študent v drugo pa en gospod pa ženska oba zrihtana pa jima lepo reku, da če mi dajo ekstra 5 eur popusta na njihovo ponudbo mesečno se lahko kaj zmenimo. Pa ga moja ponudba ni zanimala, funny that. Sva hitro končala. Isto naredim po telefonu. In potem ni več klicev/obiskev, vsaj par let.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:


O tem, da so ženi, ki je brez dohodkov ponujali nevem kaka mesečna varčevanja pa itak ne bi.


A žene ne smejo varčevat?

Kaj pa naj varčuje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Mene pa moti da me z moje banke kliče neka babura, in ponuja ne vem kake sklade ipd. sem jo vprašu kako ,mislm po katerem ključu kliče mene in to že cca leto in pol na vsake par mesecv, pa je rekla da to kličejo vse stranke, kergakol znanca ki je na isti banki vprašam o teh klicih nima pojma, tako da imam občutek da gredo po stanju na računu, druge logike ne vidim.

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Mare2 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:


O tem, da so ženi, ki je brez dohodkov ponujali nevem kaka mesečna varčevanja pa itak ne bi.


A žene ne smejo varčevat?

Kaj pa naj varčuje?

Polovica moževih dohodkov je njenih in obratno, polovica ženinih dohodkov je moževih. Tako je po trenutnem slovenskem družinskem zakoniku. Bi se pa to spremenilo, če bi imeli predporočne pogodbe, toda to je bilo leta 2012 zavrnjeno na referendumu.

Utk ::

Ko sem jaz zamenjal PZZ, sem dobil bon za 25 evrov in še plačeval 1-2 evra manj kot prej. Včasih se splača tudi možgane vklopit, ni vse avtomatsko nateg.

Baja ::

pobaviš tipa na obisk in ko pride mu razložiš da boš sklenil zavarovanje in še isti dan le-to prekinil da pokasiraš 30e. obrat za 180 stopinj in "izguba" tvojih podatkov zagotovljena :)

PredatroX ::

A to so taki "Harvest" in podobni "zastopniki" v bistvu pa delajo za sebe preko študentskih napotnic?

Znida ::

Utk je izjavil:

Ko sem jaz zamenjal PZZ, sem dobil bon za 25 evrov in še plačeval 1-2 evra manj kot prej. Včasih se splača tudi možgane vklopit, ni vse avtomatsko nateg.


Res je, ni vse nateg, vendar v mojem primeru je! Da se lažejo, da imam neporabljen bon potem pa ti pride na dom in želi da podpišem novo polico. Tisti bon je pa itak njihova redna ponudba in ni nek zastaran bon ki naj bi mi ga samo prinesel domov.

V glavnem, sem jih prijavil direktno na Zavarovalnico Triglav in sporočim kaj bo. Verjetno jim ni v interesu, da jih zastopajo nateguni.

fosil ::

Lahko pa probaš tudi takole :P

Tako je!

chrispy ::

mene je prav tako klicala iz zavarovalnice merkur. V polomljeni slovenščini mi je predstavila njihovo ponudbo. Hkrati je pa tudi vse info o meni vedela. Ko sem jo vprašal kje je to dobila, pa je rekla v javnem imeniku slovenije, ker moje številke tam ni objavljene sem rekel, če lahko preveri pa mi po resnici pove. Potem pa je prekinila klic. Škoda ker nisem snemal hehe.

Furbo ::

Našo mati so isto probal nategnit s temi 30€, je rekla naj ji kar nakažejo. Ne ne, se mora on oglasit, potem se izkaže, da je to v bistvu popust. Kar vtaknite si ga, kamor sonce ne posije. Če bi bil triglav prej OK, bi ostali tam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mehmed ::

Znida je izjavil:


Danes pride gospod in mi dostavi ta bom, le da on kao nič ni vedel o tem in mi govori, da bi zopet zamenjal zdr. zavarovalnico (pred natanko letom dni sem preklopil za Vzajemno) in hkrati dobim bom za 30EUR. Za novo zavarovanje.


Te zavarovalnicarji, ki zastopajo vse naenkrat pa uporabljajo vse mogoce izgovore za obisk so ogabni, o tem ni dvoma. Rabimo nek ekvivalent nalepkam proti spamu na nabiralnikih se za telefone pa zvonce.

Samo po drugi strani zavarovalnice se ful trudijo te pridobiti, obenem pa nic ne delajo na tem, da ostanes pri njih.
Ce gre za primerljivo zavarovanje pa bi ga itak imel cist podpiram menjavo zavarovalnice. Ne zaradi bona, zaradi principa. Konkurenca ponuja popust, vi pa nimate nobenega programa zvestobe? Fuck you ane. Se vidimo cez leto dni, ko pridete s svojim bonom.

mat xxl ::

Adriatic je pa sploh biser imam dodatno zavarovanje za zdravila in ja ga na srečo izkoristim do max. vsako leto, to je ene 150 eur, premija je 30 govorim na cca in mi kretenčki predlagajo, da bi to povečal na 500 in bi bila premija ene 50 - 60 eur.

Glede na to, da se zna zgoditi, da bom koristil rečem DA vse podpišem, nato mi pa čez 1 mesec pošljejo, da razveljavljajo to zavarovanje ..., ko jih pokličem in totalno pop...., ker so oni mene silili in ne jaz njih mi med vrsticami povedo, da ker sem do sedaj koristil 3 leta zapored to čez 75 eur 1/2 max. mi to ne smejo skleniti :( .

Mislim, kaki kreteni, namesto, da bi preverili, kaj nekemu klientu sploh lahko ponudijo, ti ponudijo, potem ko rečeš DA pa preverjajo ali oni res to bi. Mislim, skrajno neprofesionalno, ko bi se norca delali. Sem po tem vsa zavarovanja na Triglav prenesel, ker da se ena zavarovalnica tako norca dela iz zavarovancev.

MIHAc27 ::

StarMafijec je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mare2 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:


O tem, da so ženi, ki je brez dohodkov ponujali nevem kaka mesečna varčevanja pa itak ne bi.


A žene ne smejo varčevat?

Kaj pa naj varčuje?

Polovica moževih dohodkov je njenih in obratno, polovica ženinih dohodkov je moževih. Tako je po trenutnem slovenskem družinskem zakoniku. Bi se pa to spremenilo, če bi imeli predporočne pogodbe, toda to je bilo leta 2012 zavrnjeno na referendumu.


Verjami, da dobi polovico. Hrana navsezadnje ni zastonj niti v Hoferju ali Lidlu. Ampak sama ne bi mogla plačat 30€ na mesec, kolikor je bil minimum, da se zavarovanje ustvari. Oziroma je plačevala ene pol leta, nakar pa ugotovila, da je le preveč in prekinila. Bye bye 180€.

Sej agent me je vseeno malce nategnil. Kot rečeno moje zavarovanje ni nič gledal. Ko je ugotovil, da za otroke nimam nič, mi je prodal enega. Ampak sem šel potem na internet malce pogledat konkurenco, in to kar mi je on prodal. Ker mi je podturil kar nek Riziko paket, ki ga sploh nočem, je seveda za otroka nezgodno prišlo mnogo dražje. 130€ na leto. Konkurenca pa od 37€ do 50€ za nekje iste zneske.

Mare2 ::

Bo treba delat...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

najhitreje se jih znebiš, če jim rečeš naj ti pošljejo ponudbo in splošne pogoje na mail, potem pa naj te kontaktirajo za pogovor naprej.

nikoli več ne boš dobil klica od njih, ker splošne pogoje skrivajo kot, da so pod oznako strogo zaupno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mojca ::

Jaz sem se dobila z nekim zavarovalnim agentom, malo me je matral firbec, kaj so zadnji kriki mode tistih, ki "ti morajo pregledati zavarovalno polico in ti svetovati, ker je prišlo do spremembe zakonodaje".

Najprej mu je šlo v nos to, da sem mu dejansko prinesla obstoječo zavarovalno polico s poedigsanimi vsemi "osebnimi" podatki (osebni podatki, znesek police, ...). Češ, da mi ne more svetovati, če mu ne popolnoma zaupam in zakaj sem tako skrivnostna.

Prodajal mi je dve zavarovanji in povedala sem mu, da me prvo ne zanima, za drugo (neko nezgodno zavarovanje oz. zavarovanje pred takimi in onakimi boleznimi) pa naj mi prosim pošlje splošne pogoje po elektronski pošti, ker razmišljam o zavarovanju, a nočem skleniti mačka v žaklju. Kljub temu, da si je vzel tisto uro časa za sestanek, se tudi oglasil ni več.

jalovec09 ::

Vsak mesec nas kdo kliče od zavarovalnice, enkrat so očeta nategnili za 10 evrov/mesečno !!!

msjr ::

šernk je izjavil:

najhitreje se jih znebiš, če jim rečeš naj ti pošljejo ponudbo in splošne pogoje na mail, potem pa naj te kontaktirajo za pogovor naprej.

Potrjujem. Prav to sem rekel par tednov nazaj agentu, ki mi je obiskal iz razlogov, ki jih je naštela @mojca. Ne duha ne sluha več o njih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10025041 (4141) lolipop2
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513518 (6909) energetik

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723722 (22199) Gandalfar
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630405 (27748) Struklio

Več podobnih tem