» »

Uveljavljanje škode - nesreča na parkirišču

Uveljavljanje škode - nesreča na parkirišču

Raindancer ::

Pozdravljeni,

Pišem, ker je v petek popoldne mama šla v Koper(Valdotra) z mojim avtom in je tam neki bizgec na parkirišču poškodoval sprednji del maske avtomobila, deloma uničena tudi registrska. Poškodba je bolj kozmetična, sprednji/spodnji del je počen, registrska malo 'pošvajsana' vendar drugače OK. Mama je poškodbo opazila šele na poti nazaj ko je šla tankat na bencinsko.

Zanima me zdaj, kakšen je postopek, da se škoda prijavi. Kot informacija, avto je v celoti zavarovan, tudi za parkirišče, ne vem pa, kam se naj obrnem, in katere dokumente naj nesem, da se bo zadeva čim hitreje rešila. Kolikor vidim na forumu, je treba zadevo prijavit policiji, potem pa na zavarovalnico. Ali ima kdo od vas še kakšne izkušnje glede tega?

Hvala in lep pozdrav,

Raindancer

starfotr ::

Kaj, če bi se obrnil na tistega, ki ti je zavarovanje prodal?

Tomassi ::

Do sedaj sem urejal kar pri ličarju, ki ima tudi cenilno mesto. Da zadeva hitreje steče, sem imel s sabo polico (ni pa treba). Tam se napiše prijava škode, on on zrihta vse naprej...

Pobes ::

Jaz imam v svojem zavarovanju vizitko z vsemi info številkami kam moram poklicat po kakšni neumnosti.
Gotovo tudi na tvoji polici ali mapi ni gor napisan spletni naslov od slo-tech ?

Mare2 ::

Raindancer je izjavil:


Zanima me zdaj, kakšen je postopek, da se škoda prijavi. Kot informacija, avto je v celoti zavarovan, tudi za parkirišče, ne vem pa, kam se naj obrnem, in katere dokumente naj nesem, da se bo zadeva čim hitreje rešila. Kolikor vidim na forumu, je treba zadevo prijavit policiji, potem pa na zavarovalnico. Ali ima kdo od vas še kakšne izkušnje glede tega?


Pri večini zavarovalnic škode iz naslova parkirišča, ko neko dugo vozilo povzroči škodo, ni treba klicat policije. Nisi napisal, kje imaš zavarovan avto, če si primorc verjetno AS
https://www.adriatic-slovenica.si/prija...

Raindancer ::

@ Mare2: Zavarovan pri Savi. Sem pa iz celjskega konca.

Mare2 ::

Lonsarg ::

Zadeva je case-per case, tako da se za tako zadevo VEDNO pokliče direkt zavarovalnica prec ko opaziš in upošteva nadaljne napotke, ki ti jih dajo. Zato pa imajo klicne centre...

V 99% primerih kot si ga ti opisal ti bodo sicer rekli da ne rabijo policije. Policijo se ponavadi zahteva če je kaj večjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izsiljevanje za pretekli dogodek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15333066 (27478) zee
»

Kasko zavarovanje

Oddelek: Loža
163529 (1865) šernk
»

Hit & run

Oddelek: Na cesti
426331 (4218) Ajama
»

Nakupovalni voziček podrgnil avto

Oddelek: Na cesti
385365 (3492) p|X|
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719082 (17561) fosil

Več podobnih tem