» »

nastavitev routerja

nastavitev routerja

miko22 ::

Imam router tp-link.
Kje nastavim, da mi recimo ftp v omrežju dela, izven omrežja na internetu pa ne?

hojnikb ::

to je default nastavitev. ce hoces dosegljiv ftp izven lokalne mreze, pac sfovardiras ta port.
#brezpodpisa

SeMiNeSanja ::

hojnikb je izjavil:

to je default nastavitev. ce hoces dosegljiv ftp izven lokalne mreze, pac sfovardiras ta port.

Mogoče je pa mislil na FTP dostop do kakšnega medija priključenega v USB port na routerju?

Nekoliko nejasno zastavljeno vprašanje.

hojnikb ::

bolj je smotrno vprasanje zakaj bi v 2019 se uporabljal ftp.
#brezpodpisa

harvey ::

hojnikb je izjavil:

bolj je smotrno vprasanje zakaj bi v 2019 se uporabljal ftp.

Morda uporablja kakšno multifunkcijsko napravo in ta po ftp pošilja skenirane zadeve, pa bi od zunaj prišel do teh dokumentov. To je ena od možnosti uporabe ftp leta 2019.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SeMiNeSanja ::

harvey je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bolj je smotrno vprasanje zakaj bi v 2019 se uporabljal ftp.

Morda uporablja kakšno multifunkcijsko napravo in ta po ftp pošilja skenirane zadeve, pa bi od zunaj prišel do teh dokumentov. To je ena od možnosti uporabe ftp leta 2019.

Ki pa nebi smela to biti. Hojnik ima čisto prav.

Štos je v tem, da FTP gesla ne zakriptira, ravno tako ne tistega, kar prenaša.
Če se potemtakem povezuješ, kjer imaš kakšnega barabina na istem omrežju, ti lahko ukrade geslo, od tam naprej pa ni več heca, če to geslo še kje uporabljaš, ali če imaš kaj resnega na tistem download-u.

Ponavadi pa je tako, da na sistemu, ki nudi FTP gostuješ še kakšno drugo storitev. Tako lahko stvar hitro preide v malo hujšo zlorabo (npr. ti namestijo kaj na mašino, z nje spammajo v svet,...).

Namesto FTP se danes uporablja SFTP in FTPS (slednji je malo bolj zoprn).

miko22 ::

Ja, uporabljam FTPS. Štos je v tem, da dostopa "od zunaj" več ne potrebujem, mi pa pride prav lokalno ko s telefona prenašam kake zadeve preko wifi.
Vseeno opažam, da se v prometu skenira moj ftp zato bi ga rad omejil. Če forwardane porte pobrišem, mi ne dela tudi lokalno. Mogoče je pa res čas, da zadevo ugasnem.

DeeCoy ::

miko22 je izjavil:

Ja, uporabljam FTPS. Štos je v tem, da dostopa "od zunaj" več ne potrebujem, mi pa pride prav lokalno ko s telefona prenašam kake zadeve preko wifi.
Vseeno opažam, da se v prometu skenira moj ftp zato bi ga rad omejil. Če forwardane porte pobrišem, mi ne dela tudi lokalno. Mogoče je pa res čas, da zadevo ugasnem.

Lokalno moraš delat z lokalnimi IPji, pa ne rabiš port forwardinga.

miko22 ::

DeeCoy je izjavil:

miko22 je izjavil:

Ja, uporabljam FTPS. Štos je v tem, da dostopa "od zunaj" več ne potrebujem, mi pa pride prav lokalno ko s telefona prenašam kake zadeve preko wifi.
Vseeno opažam, da se v prometu skenira moj ftp zato bi ga rad omejil. Če forwardane porte pobrišem, mi ne dela tudi lokalno. Mogoče je pa res čas, da zadevo ugasnem.

Lokalno moraš delat z lokalnimi IPji, pa ne rabiš port forwardinga.


aaaa, joj, kak teleban sem. Imel sem nastavljeno na zunanji IP zato pa mi seveda ni delalo od znotraj. KO si omenil, mi je kapnilo.
Se posipam z pepelom.

schrack ::

Pozdravljeni, imam telekomovo optiko in do sedaj dotrajan Linksysov router WRT54GL, ki dela neprekinjeno že 10 let.
Rad bi kupil en boljši router za "glavnega" , wrt-ja in še enega drugega Buffalo WHR-HP-54 bi uporabil za dostopni točki, enega v mansardi, drugega v garaži. Iz Telekomovega modema v shrambi bi šel na switch, iz switcha s kablom na vse 3 routerje.
Na tistih 2, ki bi jih rabil za AP-je, izklopim DHCP in nastavim iste SSID-e in kanale 1,6,11, to bi bilo to? Moram še na kaj paziti?

modelno1 ::

Ne. Iz modema na glavni router, iz njega kabli na APje, če hočeš, da se povezane naprave med seboj vidijo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox in Chrome ne bosta več podpirala FTP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5210300 (7335) LightBit
»

Alternativa FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
223271 (2898) SeMiNeSanja
»

Svetovni dan IPv6 bo 8. junija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5517387 (15238) MrStein
»

Domač server!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221768 (1214) s1m0n
»

ClarkConnect 3.2 Home Edition - NA POMOČ

Oddelek: Operacijski sistemi
111578 (1415) sash

Več podobnih tem