» »

Kako dolgo imate telefon, preden ga zamenjate?

Kako dolgo imate telefon, preden ga zamenjate?

«
1
2 3

pirx ::

Jaz bom s Samsung Galaxy Note 3 (N9005) poskusil zdržati 5 let. :) (še samo pol leta)

Telefon imam za profesionalno rabo (aplikacije za Google Ads, Bing Ads, analitika, Facebook pages, CRM, emaili, ...), prosti čas (novice, igre, TV spored,...) in finance (appi za borzne račune, novice, spremljanje trgov).

Sicer se počasi že opaža, da telefon ne zmore tako gladko opravljati vsega, kot je nekoč, ampak še vedno je vzdržno. Baterija je še prva, drži pa komot cel dan.

xda develope ::

Kolikor pač gre.

weasel ::

3, 4 leta, oz. dokler baterija ne zdrzi celega dne.

shadeX ::

Ko bom začel opažat da mu začenjajo pojenjat moči (oz. je veliko počasnejši od novejših modelov), potem vem da bo čas za menjavo.

Računam cca 5 let, torej še 3 leta, kar pomeni, da bi dajal za "najem" 0.5€/dan pri plačani ceni 900€.

c3p0 ::

S6 4 leta so far, z nadgrajeno baterijo in Android P. Še bo za kako leto, ker se ne zatika.

pirx ::

shadeX je izjavil:

Ko bom začel opažat da mu začenjajo pojenjat moči (oz. je veliko počasnejši od novejših modelov), potem vem da bo čas za menjavo.

Računam cca 5 let, torej še 3 leta, kar pomeni, da bi dajal za "najem" 0.5€/dan pri plačani ceni 900€.


Tudi jaz tako računam. :) Se splača kupiti bolj high-end telefon in ga nato obdržati dalj časa.

Bezukhoff ::

Lumia 550, budget turd, still works as advertised, proud owner since 2015, dokler mali mehko dokončno ne pulls the plug from windows mobile ecosystem. :))

louser ::

Do uničenja oz. Dokler se ga splača popravljati.

MihaK3 ::

Na privatnem je pravkar začelo teči 13-o leto; baterija še prva, drži cca 4 dni

shadeX ::

pirx je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ko bom začel opažat da mu začenjajo pojenjat moči (oz. je veliko počasnejši od novejših modelov), potem vem da bo čas za menjavo.

Računam cca 5 let, torej še 3 leta, kar pomeni, da bi dajal za "najem" 0.5€/dan pri plačani ceni 900€.


Tudi jaz tako računam. :) Se splača kupiti bolj high-end telefon in ga nato obdržati dalj časa.


Spet odvisno od človekovih potreb. V mojem primeru zagotovo, ker rad delam na bolj odzivni napravi. Nekomu je kitajc za 300€ čez glavo za naslednjih 5 let, kar pomeni samo 0.16€ "najema" na dan v tem časovnem obdobju.

Ena pomanjklivost pri našem "sistemu" je to, da lahko high end telefon ravno tako razbiješ in je popravilo drago oz. moraš kupiti drug telefon in na dolgi rok potem nisi profitiral kot če bi kupil nekaj za 300€.

But I'll take my chances.

p0ki ::

Dokler ne ugasne za vedno, oziroma baterija ne zdrži delovnega časa. kar bo po mojem še kako leto/dve, torej skupaj 5 let
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

martincek1 ::

Nexus 5, okrog 5 let. Letos bom menjal za Pixel 3 / iPhone X / OnePlus 6T

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Ponavadi 3 leta... Me pa muči to ker se ga naveličam :)
da se strinjam

Netrunner ::

Dokler traja, cilj je 5 let vendar žal je ponavadi treba menjati prej.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

profii ::

Dokler ne crkne, se ne spomnim točno ampak zadnji trije:
HTC one, šel USB port, pri popravilu uničil konektor na matični - 2+let
Galaxy S6, Wifi prenehal delovati, oz ko sem prižgal wifi se je telefon resetiral, nisem ugotovil vzroka. 2+let
Sedaj Redmi 5 (pro). Slabo leto, ni še čas za menjavo :)

Tilen ::

Vsakih 18 mesecev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Glugy ::

Dokler dela telefon ga ne menjam. Če mal počasnej dela pa tud nič hudga. Mal potrpljenja = prihranek EUR ki ga lahko uporabim za druge bolj pomembne zadeve v življenju. Torej 5-10 let odvisno od maksimuma ki ga telefon lahko prenese da še deluje. Medion-ov telefon mi zdele lepo že 4 leta drži; stal je pa enih 80-90 evrov. Prejšnjega sem imel pa Sagem telefon od sej nevem kerga leta že pomoje 2006 al tm nekje do 2014. Torej 8 let. Na konc mu je mikrofon crknu in sm mogu zamenjat. Prvi telefon Fisio od Philipsa je pa sam ene 3 leta zdržal; zanič kvaliteta; baterija je bila totalno zanič in ni se dalo zamenajat baterije.

Tko da jz bi rekel da ga toliko časa uporabljaš da se cena z leti pogliha v smislu 10 evrov na leto. Torej če telefon stane 80 evrov da ga imaš vsaj 8 let in te pride 10 evrov na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

shadeX ::

Mal potrpljenja = prihranek EUR ki ga lahko uporabim za druge bolj pomembne zadeve v življenju.


Ja sej isto pravi moj fotr in fural zguljenega HTC Wildfire še 2 leti nazaj. Že nov takrat je bil low end telefon. Vedno je govoril kako on ne potrebuje, pa ne vem kaj.

2 leti nazaj mu kupim nek LG (srednji razred), pa mi po 2 tednih reče: "Veš kako sem vesel, ker ne morem verjet, kako boljši je tale telefon v primerjavi s prejšnjim".

Ja no shit sherlock.

Trupl0 ::

Četrto leto že Galaxy S6 Edge Plus. ( na pooblaščenem servisu do sedaj zamenjali ekran v garanciji, mrtvi piksli, ter pozneje tudi kamero, ker se je OIS slišal. Ob menjavi kamere sem menjal potem tudi baterijo ).

4GB rama in še vedno dokaj hiter procesor ni nič kaj slabši od današnjih "flagshipov".
Sekundo ali dve pri odpiranju kake aplikacije ( who gives a f ) pa tudi ne da razloga ZA nakupu.

Seveda, če bi imel bi si takoj vzel novega Note9 ali pa S9+ ampak zdaj ne.
Upam nekako na še dobro leto in pol delovanja, da ko pride Note 11 ali kako se bo že imenoval, kupim NOTE 10.

Edge plus je bil pri nas zamenjava za NOTE5 tako, da nekako iščem telefon v istem razredu, tako v performansah kot tudi velikosti.

PS: torej skupno 5 skoraj 6 let
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

Stari maček ::

Dokler drži baterija en dan. Jemljem pa vedno top end telefone.

BivšiUser2 ::

Prejšnji fon imel tri leta in bi ga imel še dlje. Trenutnega bom pač mel do EOU(nofficial)Support al pa ko antena crkne, upam da bo takrat izšel kakšen soliden.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Machete ::

A se samo meni zdi ali delajo telefoni zmeraj slabše slike, starejši kot so. V primerjavi z dan 1. In ne trolam, res imam tak občutek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cervantes ::

Dokler mi služi. Popravljam ga pa ne.
Najbolj mi je pa žal za enim LG Optimus, 4.5" diagonala, ki je šel lepo v žep. Nepa te moderne plahte.

Reycis ::

Načeloma 3-4 leta. Nedolgo sem zamenjal Mediona E5005 po dveh leti in pol, ker so ga zaradi nevarne baterije vpoklicali in so mi vrnili denar (90€).

Alien123 ::

Sem mel note3 5 let, delal in bil kot novi, dokler ni šmrkavi bruder od moje mi ga po tleh vrgel. Skoro sem mu jih ene spustil.

Skylord ::

Stari maček je izjavil:

Jemljem pa vedno top end telefone.

A to pokemone misliš?:))
End telefoni ja.:O

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

OnePlus 3 mam sedaj dobri dve leti. Čeprav sem razmišljal o nadgradnji, tega verjetno ne bom storil, dokler bo na voljo tazaden Android (LineageOS), oz. dokler ne bo posredovala višja sila. Kozlarije z luknjo v ekranu ne bojo videle mojega denarja.

Machete ::

Jaz sem sam naredil luknjo v ekranu dobesedno :'(.
In to me teži edino, da bi posegel po novem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

pirx je izjavil:

Jaz bom s Samsung Galaxy Note 3 (N9005) poskusil zdržati 5 let. :) (še samo pol leta)

Telefon imam za profesionalno rabo (aplikacije za Google Ads, Bing Ads, analitika, Facebook pages, CRM, emaili, ...), prosti čas (novice, igre, TV spored,...) in finance (appi za borzne račune, novice, spremljanje trgov).

Sicer se počasi že opaža, da telefon ne zmore tako gladko opravljati vsega, kot je nekoč, ampak še vedno je vzdržno. Baterija je še prva, drži pa komot cel dan.



Ne zastopim kako ti baterija zdrži cel dan ob vsem tem kar delaš na njem...imam Note 8 pa mi drži sicer cel dan ampak komaj...pa delam manj stvari gor kot si jih pa ti naštel..ok 2 sim kartice...službena/privat.....imam pa vse prižgano...ne vem, če je še kateri heroj, ki sproti ugaša prenos podatkov,GPS,BT..itd

blackbfm ::

Medion-ov telefon mi zdele lepo že 4 leta drži; stal je pa enih 80-90 evrov


"Lepo drzi":)) moje izkušnje s tem letnikom in budgetom mi pravijo da ko pozenes random update ali podobno stvar ti vzame najmanj 30minut casa + lih en tolk baterije, predno prides do konca te ze 3x mine volja do življenja. Normalen telefon naredi isto delo v minutki.

IvoJan ::

1x letno :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

marvin42 ::

Likalnik je izjavil:

ne vem, če je še kateri heroj, ki sproti ugaša prenos podatkov,GPS,BT..itd

Heroj se javlja. Samo po potrebi vklopim gps, bt, wi-fi. Precej se pozna na bateriji in to mi je bolj pomemebno kot pa tistih par sekund, da neko funkcijo vklopim.
Mostly Harmless

Master_Yoda ::

Kaj obstajajo psihopati, ki imajo GPS vedno vklopljen :O?
Dovie'andi se tovya sagain.

Utk ::

Ja madona kako pa naj drugače amerikanci vejo kje si???

Likalnik ::

sam ste res heroji....jaz imam VSE vklopljeno...email dobim takoj..posebej na službenem telefonu...zvečer, ko grem spat dam telefon na polnilec in to je to...ne vidim nobenega plusa, če bi vse izklopil in šele čez dva dni dal telefon na polnilec (pa še to po možnosti bi se ti čez dva dni ob 12-ih spraznil)...tko mi pa ni potrebno razmišljati čez dan ali je telefon poln al ne...ker vem da je...

jest10 ::

Menjam na 0-10 let. Se pravi, ko ga dovolj poškodujem.
Sicer imam vedno enega v hladni rezervi

Master_Yoda ::

Ja saj mobilne podatke/wifi imam jaz tudi non stop vklopljene. Ampak GPSa pa res ne rabis met.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

Se razume da je 4g vklopljen skoz? Ali se se to ugasa, da se potem nekateri hvalijo s celim dnevom?
If you are going through Hell, keep going !

matobeli ::

Menjam pred potekom garancije, oziroma tam cca 22mesecev, lahko tudi manj, če se pojavi kakšna res dobra akcija.

Starega prodam naprej za cca polovico denarja. Trenutna računica je cca 19c/dan.

Trenutnega bom verjetno menjal prej ker se mi kolca po 4000mAh bateriji starega.

shadeX ::

Ali se se to ugasa


Seveda ne.

Ampak GPSa pa res ne rabis met.


Kakor vzameš. Handy je predvsem v smislu, ker ko slikaš ti na sam image prilima tudi koordinate, kar pomeni da v galeriji 10k slik, z lahkoto poiščeš sliko, kjer v sam search galerije napišeš npr "Soča 2018" ali pa [Park v tvojem mestu] ali pa [July 2015, Ljubljana].

Če se pogovarjam o mačkah, v galeriji imam pa veliko mačk, lahko zadetke filtriram po [Cat, mesto, 2018]. Da bi skrolal po galeriji 10k slik mi na pamet ne pride.

Deluje zame, ker veliko slikam, ne predstavljam si vedno vklapljat/izklapljat tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

neverlucky ::

Kupim telefon za kakih 200€, potem pa ga imam kaksni dve leti in se kaj vec. Zelo odvisno od tega, kako hitro se dela in koliko zdrzi baterija.

Egidij88 ::

Cca 3 leta sem imel Nexus 4 in Nexus 5X. Dozdaj 5 mesecev OnePlus 6...če ne crkne ga vsaj do 2021 ne menjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

HappyPills ::

Ponavadi 5let, če ga pač prej ne razbijem.

ETI3n ::

Vsakih na pou leta, odvisno od modela telefona, zelje, itd.

Avenger ::

Menjam, ko crkne ali ko imam tehnično potrebo po drugem. Trenutno mam LG G6 več kot 1 leto, komot si predstavljam ga imet še 4 leta, za okol 350€ kot je bil takrat, je fantazija. Zguljen pa ne bo nikoli, ker je od prvega dneva v ovitku in pod zaščitnim steklom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

starfotr ::

Tilen je izjavil:

Vsakih 18 mesecev.


Ej, kako to? Garancija in vezava je navadno 24 mesecev?

Utk ::

Zaposleni v podjetjih, ki se razglašajo da skrbijo za okolje, se očitno ne rabijo tega držat.

Opkow ::

Do pred kratkim sem imel 1+1, ki mi je sluzil 4 leta in pol. Zamenjal sem ga, ker je baterija opazno izgubila na kapaciteti in mi ni vec zdrzal vsaj 14 ur dnevno. In se touchscreen mi je deloma crknil slabe pol leta nazaj. Je bil 2 cm pas na sredini ekrana vodoravno po ozjem delu nedelujoc.
Sem upal, da ga bom imel se vsaj do poletja.

Sedaj pa furam Pocophone F1.

sreda ::

v 23 letih zamenjal 8 aparatov (povprečje 2.8 let). Razlog okvara-razbitje-utopitev. Ali potrebna tehnologija NMT->GSM, dostop do mailov, nazadnje zaradi potrebnih dveh simk.
Kupim pa tisto kar je v akciji. za 1€ max 150€.
Razmišljam za naslednjič, ko bo potreba https://www.fairphone.com/en/

The Player ::

menjam, dokler ne crkne telefon oz. se iztroši baterija.

Trenutno imam mobitel Samsung galaxy s plus. Sicer ne vem koliko let, a si upam, reči, da vsaj kake 10 ali več, ker ga je imel prej v lasti oče in ga je dal meni, ko si je sebi kupil novejšega. Baterija pa mi zdrži 7 dni oz. 2 dneva, če veliko uporabljam internet in aplikacije. Ampak večinoma sem nezahteven uporabnik in imam večinoma mobitel bolj za klicat.

Hej, če se baterija nebi izstrošila, bi še zmeraj bil na nokii 5410 ali 3310 :))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192522 (6458) RockyS
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813366 (10039) toro69
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315810 (14034) boris82
»

Kaj kupiti za okrog 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
264509 (3118) jusv
»

Samsung predstavil Galaxy Note8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9824040 (20032) Ishmael

Več podobnih tem